معرفی و دانلود کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی

عکس جلد کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی
قیمت:
57000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی

کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی، رمانی از نویسنده‌ی جوان ایرانی، یاسمن خلیلی فرد است. در این رمان که داستان آن در پاریس اتفاق می‌افتد، نادر، همسرش آیدا و پسرش پویا به خانه‌ی شیانه که بازیگر تئاتر موفقی‌ست می‌روند. با جلو رفتن داستان متوجه می‌شویم نادر و شیانه گذشته‌ی مشترکی دارند و هر کدام زخم‌ها و راز‌های کهنه‌ای را از گذشته با خود آورده‌اند.

درباره‌ی کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی

نویسنده‌ی رمان بنفش مایل به لیمویی، یاسمن خلیلی فرد، دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی کارگردانی سینما از دانشگاه تهران است و تاکنون سه رمان و یک مجموعه داستان کوتاه منتشر کرده است. داستان‌های او عموماً فضایی رئالیستی دارند و به‌شکلی روان‌شناسانه شخصیت‌ها و روابط انسانیِ حول آن‌ها را بررسی می‌کنند. دغدغه‌ی اصلی این نویسنده‌ی جوان و بااستعداد، ترسیم و توصیف جهان درونی و بیرونی افرادی معمولی‌ست که نتوانسته‌اند در رابطه با خود، فرزندان و زندگی‌شان به آنچه می‌خواهند برسند.

شخصیت اصلی رمان بنفش مایل به لیمویی، زنی به نام شیانه است که سال‌ها پیش در ایران بازیگر تئاتر بوده ولی به علت شایعه‌هایی که علیه‌اش پخش شده بودند، ممنوع‌الکار می‌شود و به فرانسه می‌رود. او در پاریس، بازیگری را ادامه می‌دهد و در این کار موفقیت زیادی کسب می‌کند. داستان از جایی شروع می‌شود که مردی به نام نادر به همراه همسرش آیدا و پسرش پویا به خانه‌ی شیانه می‌آیند. در اینجاست که مشخص می‌شود نادر و شیانه قبلاً، زمانی که شیانه در ایران بوده است، با هم ازدواج کرده بودند و حاصل این ازدواج ناکام، دختری به نام دُرنا بوده که الان غیبش زده و شیانه و نادر به‌دنبال او می‌گردند.

یاسمن خلیلی فرد، رمان بنفش مایل به لیمویی را از دید سه شخصیت، یعنی شیانه، نادر و آیدا روایت می‌کند ولی شخصیت‌های دیگری نیز در داستان حضور دارند؛ مانند موعظ که استاد شیانه و کارگردان تئاتر بوده ولی هنر نمایش را کنار گذاشته و یک مغازه‌ی فروش سرویس بهداشتی دارد. کتاب بنفش مایل به لیمویی، با انتخاب چنین راوی‌های متفاوت و متمایزی، به روانشناسی بحران میانسالی می‌پردازد و سختی‌هایی را که هنرمندان ایرانی در سال‌های اول انقلاب تجربه کرده بودند به‌شکلی واقعی و باورپذیر نشان می‌دهد. به گفته‌ی خود یاسمن خلیلی فرد، این کتاب ادای دینی به هنرمندان تئاتر و عرصه‌ی نمایش است.

معرفی و دانلود کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی

کتاب بنفش مایل به لیمویی توسط انتشارات ققنوس منتشر شده و نسخه‌ی صوتی آن را نشر صوتی ماه آوا به گویندگی رضا عمرانی، متین بختی و پروین دشتی تهیه کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی

  • یاسمن خلیلی فرد در بررسی زاوایای مختلف از سوژه‌های مشابه بسیار هوشمندانه عمل می‌کند. (وب‌سایت نمانامه)
  • این کتاب می‌تواند آغاز فصلی نو در کارنامه‌‌ی آتی نویسنده‌ جوانش باشد. (وب‌سایت کتاب‌نیوز)

کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های رئالیستی و روان‌شناختی نوشته‌شده توسط نویسندگان جوان ایرانی علاقه‌مندید، شنیدن کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی می‌شنویم

قراره فردا صبح پویا رو ببرم کلاس. بعد آیدا رو برسونم گالری لافایِت و بعد خودم یه سر برم تئاتر بَستی. اگه فرصتی دست بده، سر راه قهوه‌ای هم با موعظ می‌خورم. آخرش هم نگفت یکشنبه صبح زود چه کار مهمی داشته. همیشه همینطوریه، اگه نخواد چیزی رو لو بده، اصرار برای دونستن بی‌فایده است. نادر قراره بمونه خونه. می‌خواد روی نمایشنامه‌اش کار کنه. آیدا رو عاصی کرده با این نمایشنامه و در عوض من دل تو دلم نیست زودتر بخونمش. اومدن نادر اینا، احساساتم رو شبیه به سالای جوونیم کرده. نه اینکه خودم جوون شده باشم، نه. اما انگار زمان به سی و چند سال پیش برگشته و همه‌مون پرتاب شدیم به همون دوران. وقتی با مهران و گلی اسکایپ می‌کردیم، یه لحظه با خودم فک کردم چه خوب می‌شد اگه موعظ هم بود و پنج‌تایی به شوخی‌های مهران می‌خندیدیم. موعظ نمی‌خواد نادر رو ببینه. شایدم مسئله نخواستن نیست، نتونستنه. اون نمی‌تونه با نادر روبه‌رو بشه. ته دلش گمون می‌کنه نادر همچنان اون رو مقصر می‌دونه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
69 دقیقه
بخش اول
45 دقیقه
بخش دوم
59 دقیقه
بخش سوم
61 دقیقه
بخش چهارم
73 دقیقه
بخش پنجم
61 دقیقه
بخش ششم
59 دقیقه
بخش هفتم
53 دقیقه
بخش هشتم
59 دقیقه
بخش نهم
59 دقیقه
بخش دهم
63 دقیقه
بخش یازدهم
74 دقیقه
بخش دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی
نویسنده
گویندهرضا عمرانی، متین بختی، پروین دشتی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
57000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی

Mahsa Parsae
۱۴۰۲/۶/۲۲
برای شخص من جالب نبود خیلی من رمان نمیخونم خیلی اتفاقی تصمیم به خوندنش گرفتم، صدای گوینده‌ها بسیار عالی اما حس میکنی داری سریال صدا و سیما میبینی اگر این سبکو دوست دارین خوبه و به نظرم یکم زیادی کش داده شده بود و دو فصل یکی مونده به اخر گوش ندادم خستم کرد و اگه سلیقتون مثلا به کتابای جین استین و به اینا میخوره خوشتون میاد نظرم کمی سبک اونم داشت و وقتی فهمیدم نویسنده کتاب بسیار جوان هست نظرم به کتاب مثبت تر شد ولی در کل خیلی دوسش نداشتم
پرستو جباری
۱۴۰۲/۸/۶
بسیار جالب و شنیدنی و با اجرای خیلی خوبی انجام شده بود.
داستان زندگی نه تنها هنرمندان بلکه خیلی از أدمای دیگه بود
مثل شخصیت اول داستان یعنی شیانه آدمای زیادی وجود دارن که نه تنها زندگی خودشون بلکه زندگیای دیگه رو هم خراب میکنن
از شخصیتی مثل معز متنفرم
اینجور آدمای روانی همه رو تحت تاثیر میزارن ولی در نهایت ولشون میکنن
کلا داستان زندگی خیلی از آدماس
ممنون از کتابراه
Mahsa Bashiri
۱۴۰۲/۹/۱۱
کتاب زیبا و دلنشین با خوانش بسیار جذاب درباره زندگی چند هنرمند که از ابتدا با هم بودن و گذشته‌ ‌های مشترک دارند و شکستها و عشق‌ها و جدایی‌های آن‌ها روایت میشه داستان زندگی ۴ نقش اصلی را باهم جلو میره و به زیبایی بیام میکنه در کل کتابی خاص و جذاب و دلنشین است
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۲/۸/۴
من دوسش داشتم، چقدر شخصیت‌پردازی عالی بود، میشد همه آدمها رو فهمید، سیاه و سفید نبودن، واقعی بودن، رنگ داشتن، پر از درست و غلطهای واقعی زندگی بود اجرا و موزیک عالی مخصوصا متین بختی که با اجرای فوق‌العاده‌اش شیانه رو جاودانه کرد برام
ممنون
نازنین
۱۴۰۲/۹/۶
درود عالی بود ممنونم از ماه آوا!!!! بعد مدتها‌ی کتاب صوتی گوش دادم که به نظرم فوق العاده بود، داستان جذاب و گیرا روایت‌ها بی نظیر بود موسیقی عالی لذت بردم واقعا ممنونم
zahra etemadi
۱۴۰۲/۸/۱۱
کتاب بسیار خوبی بود گویندگان هم بسیار عالی بودند البته داستان این کتاب با سایر کتابهای خانم نویسنده فرق میکرد ولی در کل کشش خاص خودش را داشت ممنون
شقایق شفیع پور
۱۴۰۲/۷/۱۸
برای گذراندن وقت، شنیدن این کتاب خوب بود. اما توقع اثری عمیق نداشته باشین. شخصیت پردازی‌ها خوب بود. موضوع اونقدر کشش نداشت. پایان قابل حدس بود.
reine
۱۴۰۲/۷/۲۴
داستان گیرایی داشت همراه با شخصیت پردازی زیبا و صد البته اجرای فوقالعاده هنرمندان ماه آوا.
زهرا بوربور
۱۴۰۲/۶/۲۵
زندگی هنرمندان رو خوب توضیح دادند آدم‌های خاصی هستند اکثرا
سمانه حقانی
۱۴۰۲/۶/۲۰
متن زیبا صداها عالی و داستان روان ودلچسب
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی

برای دریافت کتاب صوتی بنفش مایل به لیمویی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.