معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی حاجی مراد

عکس جلد کتاب صوتی حاجی مراد
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاجی مراد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاجی مراد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حاجی مراد

کتاب صوتی حاجی مراد نوشته صادق هدایت داستان مردی به نام مراد است که همه‌ی دارایی عمویش به او ارث رسیده بود و چون عمویش در بازار معروف به حاجی بود، این لقب هم با دکّان به او رسیده بود!

او در این شهر، هیچ خویش و قومی نداشت، دو یا سه بار هم جویای حال مادر و خواهرش که در کربلا به گدایی افتاده بودند، شده بود؛ امّا از آن‌ها هیچ خبر و اثری پیدا نکرده بود.

در قسمتی از کتاب صوتی حاجی مراد می‌شنویم:

حاجی، تند کرد. دید بلی، زن اوست! حالا به طرف خانه هم نمی‌رود! ناگهان از جا در رفت. نمی‌توانست جلوی خودش را بگیرد. می‌خواست او را گرفته، خفه بکند. بی‌اختیار داد زد:«شهر بانو!»

آن زن رویش را برگردانید و مثل چیزی که ترسیده باشد، تندتر کرد. حاجی را می‌گویی، سر از پا نمی‌شناخت! آتش گرفته بود! حالا زنش بدون اجازه‌ی او از خانه بیرون آمده هیچ، آن وقت صدایش هم که می‌زد، به او محل نمی‌گذارد! به رگ غیرتش برخورد. دوباره فریاد زد: «آهای! با تو هستم! این وقت روز کجا بودی؟! بایست تا بهت بگویم!»

زن ایستاد و بلند گفت: «مگر فضولی؟! به تو چه؟! مردکه‌ی جلنبری! حرف دهنت را بفهم! با زن مردم چه کار داری؟! الان حقّت را به دستت می‌دهم! آهای مردم! به دادم برسید. ببینید این مردکه‌ی مست‌کرده از جان من چه می‌خواهد؟ به خیالت شهر بی‌قانون است؟! الان تو را می‌دهم به دست آژان … آهای آژان…! ».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۵ دقیقه
داستان حاجی مراد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حاجی مراد
نویسنده
گویندهمهدی رضایی، طیبه تیموری نیا، علی شمسی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حاجی مراد

سمیرا ابراهیم پور
۱۴۰۱/۴/۸
داستان مردی در زمان گذشته که مال و نام خود و اسم و رسمش را از عمویش به ارث برده به او لقب حاجی داده‌اند بدون اینکه مکه رفته باشد. اشاره به فرهنگ حاکم در اون زمان داشت داستان فضای مرد سالاری آزار و اذیت زنان و نادیده گرفته شدن حقوقشون و اینکه بدون علم و اگاهی بر اینکه مشکل بچه دار شدن از مرد هست یا زن مرد با زن یا زن‌های دیگه‌ای ازدواج میکرد تا براش بچه بیارن. حاجی قصه که با ارثیه عموی خودش به جایگاهی دست یافته بود و قبلا با تکبر و غرور راه میرفت بعد رسوایی که به بار اورد اهسته راه میرفت تا صدای کفشاش بگوش نرسه با اینکه مقصر بود و در مقابل همه شلاق خورد اما با طلاق زنش خواست بگه که اشتباه نکرده و زنش رو مقصر جلوه بده. اسم داستان هم از روایت داستان برگزیده شده و اشاره داره به شخصیت اصلی داستان که نماد فرهنگ و فضای حاکم در زمان خودش بوده. صدا گذاری داستان اصلا خوب نبود و وقتی با اثار نویسنده‌ای چون صادق هدایت سروکار داریم حتما باید تو انتخاب گوینده دقت بیشتری میشد تا بتونه ارزش اثر رو با اجرای خوبش حفظ کنه.
منا صالح
۱۳۹۷/۸/۱۱
مرد سالاری ان زمان و پایمال شدن حقوق انسانی زن به خوبی به تصویر کشیده شده.. این که برای حاجی مراد عادت شده کتک زدن زنش و به اشتباه فکر میکنه زنش رو در کوچه دیده و به خاطر همین و این که بی‌اجازه بوده اونو مستحق کتک زدن میدیده و این که زن دیگه رو تو خیابون بدون اعتراض دیگران سیلی زده و در اخر هم به و خاطر اشتباه خودش زنش رو طلاق میده همه نمود‌های پایمال شدن حقوق زنانه همچنین ریا کاری تزویر با حاجی قلابی بودن و خشمش از بیان این مسئله خیلی مشهوده... ممنونم کتاب خوبی بود.. افق دید رو گسترش میداد...
محسن صیدپور
۱۳۹۶/۱۲/۱۲
واقعا آیا اجباری هست که هر فردی که نزدیکتر به شما بود ببرینش برای صدا ضبط کردن. واقعا این اثر رو نابود کردین. چرا اخه. عاقا نکن. نخون. دوبله نکن. واییییییییی. چقدر صداها زشتو بدون انعطاف. اه. انگار داره اخبار میگه.
احمد آملی
۱۴۰۱/۳/۶
با سلام به تمام دوستان کتاب خوان این کتاب نیز مثل اکثر آثار صادق هدایت دارای نثری بسیار روان و قابل فهم هست و بخوبی وضعیت نظام رفتاری مردم عصر خود رو به خوبی توضیح میده رفتار مرد سالارانه و همچنین رفتار ناعادلانه و بد با زنان و تعصبات بیجا که اکنون نی در جامعه ما در انواع مختلف وجود دارد. داستانی و کوتاه ولی بسیار روان گویا که افراد را از دو جهت جذب خود میکنه از یک جهت درک عمیقی نسبت به تعصبات بیجا پیدا می‌کند و از جهت دیگر خود را جای افراد داستان قرار می‌دهد و در نهایت یک داستان کوتا و سرگرم کننده که شما را دنبال خودش می‌کشاند به تعقیب و تعقل در داستان و به نتیجه رسیدن داستان در کوتاهترین زمان ممکن
رها زند
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
اکثر آثار هدایت، غیر قابل پیش بینی هستند، ولی این بار، انتهای داستان مشخص بود.
نظام اجباری و عرف ارتباط زن و شوهر، در گذشته چیزی بود که خیلی از خانواده‌ها را کنار هم نگه می‌داشت. جمله: زندگی را یک جوری به سر می‌بردند.
علت برخی حوادث مشخص بود، ولی برخی نیز مانند صدای قژقژ کفشها که دو مرتبه در زن
داستان تکرار شد، نامعلوم بود.
نوع حجاب در آن دوران، بهانه‌ای برای طلاق شد.
یک نکته که در گذشته چندان باب نبود، وقتی زن و شوهری بچه دار نمیشدند، مرد براحتی همسری دیگر اختیار میکرد، ولی در این داستان، مرد بخاطر علاقه اش، به همسرش وفادار مانده است.
حمیرا احمدی نیا
۱۴۰۰/۸/۱۱
با تشکر از کتابراه داستان نشان دهنده سیستم مرد سالاری، حجاب افراطی زنان است بنظر من یکی از دلایل طلاق زن حاجی مراد این بود که مشهدی صراف که خواستگار سابق زن حاجی مراد بوده با زنی ازدواج کرده که شباهت خیلی زیادی به همسرش داشته و این نشان دهنده علاقه مشهدی صراف به همسر او بوده ضمن اینکه تازه به دوران رسیده‌ای که با ۴ قران بدنبال تمجید و تشکر هست حالا شلاق خورده و پیش مردم هم تحقیر شده باز نشون میده که دق و دلیش رو روی سر همسرش پیاده میکنه در کل کتاب جالبی هست
Javad Ahmadi
۱۴۰۰/۴/۸
جناب اقای صادق هدایت به واقع صادق بود, صد البته که اول با خودش و با صداقت تمام به تمام این دنیا تف کرد, پوچی این دنیا گنجایش انسان بزرگی چون او را نداشت دچار تناقض همیشگی بود که چگونه انسانها در لجن و تعفن دست و پا میزنند ولی باز میخواهند ادامه دهند, هر روز تکراری و هر روز متعفن تر ولی شهامت تغییر را نداریم
kobi hossaine
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
کتاب بسیار خوبی بود به احتمال زیاد یه نسخه دیکر را قبلا در این برنامه خوانده بودم چون نسبت به این داستان حس آشنایی داشتم ولی به هرحال درس و عبرت‌های مهمی به انسان میدهد اینکه زود قضاوت نکنیم و اشتباه خود را بپذیریم و دلیل بیخود نیاوریم خیلی ممنونم از این کتاب و همینطور نویسنده مرحوم آقای صادق هدایت.
mohaddeseh kamali
۱۴۰۰/۹/۲۸
مثل اکثر نوشته‌های هدایت ک پر از یاس و تلخیه، اما جذاب و پرکشش بود و حرف داره.
ب لطف خدا و همین اثار ادبی مختلف و با پیشرفت جامعه بشری داریم کم کم از این فضای مرد سالاری کهنه و جاهلانه فاصله میگیریم
حاجی دروغی برای خودش با پول فامیلش‌ی اعتبار حبابی درست کرده بود ک خودشم زد ترکوندش.
Shadi Zaree
۱۴۰۰/۴/۲۱
داستان عالی.... ولی راوی صفر!!!!!... بقیه هم که تکلیفشون معلومه!!!!!!... آخه شما که بویی از هنر روایت نبردید چرا؟؟؟؟ مگه مجبورید؟؟؟ برادر من، توروخدا نخون، نمیتونی، صدسال دیگه هم بگذره همین هستی که هستی..... باید توی خون آدم باشه!!!!!!!
سارا سلیمی
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
به شکل زیبایی جامعه‌ی مرد سالار رو زیر سوال میبره. انگارکه اگه اون خانوم همسر خودش بود کتک زدنش هیچ ایرادی نداشت چون همسر جز مایملک مرد بحساب میاد. در عین سادگی بیان، یکی از معضلات بزرگ جوامعی مثل ایران رو نقد میکنه.
fateme matouri
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
واقعا حیف نیست داستانهای زیبای صادق هدایت رو با این صداها کم ارزش کرد؟؟ جدا هیچ صدای زیبایی نبود که این داستان رو بش بسپارید. واقعا هیچکدوم ازصداها به نقشها نمیومد. حس داستان رو گرفتید.
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۱۸
به نظر من کتاب حاجی مراد از اثرهای متوسط به بالای نویسنده صادق هدایت هستش، ولی در اینجا به نظرم وقتی من کتاب رو گوش میدادم رشته کلام از دستم فرار میکرد، نمیدونم چرا، شاید این کتاب رو نباید صوتی گوش کرد بلکه باید خوندش.
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۱
داستان جالبی هست و از یک زاویه خاص به مرد سالاری زمان خودش نگاه کرده و در کل فکر کنم آن زمان کم نبودند از این داستان‌ها چون انسان‌ها از نظر پوشش خیلی شبیه هم بودند
متاسفانه از خوانش داستان زیاد خوشم نیامد
marjan eslami
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
هر کتابی میخوام بخرم اول میام نظرات میخونم و باید بگم منم مثل خیلی‌ها معتقد هستم صدایی که داستان میخونه باید خیلی پخته و کاربلد باشه که داستان به فنا نره و اعصاب بهم نریزه
مشاهده همه نظرات ۲۲۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حاجی مراد

برای دریافت کتاب صوتی حاجی مراد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.