معرفی و دانلود کتاب صوتی بانو گوزن

عکس جلد کتاب صوتی بانو گوزن
قیمت:
۳۲۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بانو گوزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بانو گوزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بانو گوزن

کتاب صوتی بانو گوزن نوشته‌ی مریم حسینیان، قصه‌ی زنی زخم‌خورده و تنها را روایت می‌کند که با خبر شنیدن باردار شدنش تمام زندگی‌اش زیر و رو می‌شود و برای فرار از موقعیت سختی که در آن گرفتار آمده، به رویاها و افکار درونی‌اش پناه می‌برد. گفتنی‌ست گویندگی این اثر برعهده هنرمند محبوب کشورمان، سحر دولتشاهی است.

درباره کتاب صوتی بانو گوزن:

ماجرای این رمان از جایی آغاز می‌شود که طاطا یا همان طاهره به عنوان شخصیت اصلی داستان، زنی‌ست بلندپرواز، جسور و البته تنها که با همسرش زندگی ساده و معمولی‌ای دارند. او در یک شرکت منشی است اما دوست دارد که کسب‌وکار خودش را راه‌اندازی کند و در یک کارگاه هنری، کارهای دستی‌اش را به مردم بفروشد. سرانجام با وجود مخالفت‌های همسرش نخستین گام‌های پیشرفت کارگاهش را برمی‌دارد اما ناگهان متوجه باردار بودن خود می‌شود.

این اتفاق ضربه‌ای سخت به طاطا وارد می‌کند. این زن که گذشته‌ی چندان خوبی نداشت، در زندگی فعلی‌اش خواهان فرزندی نبود و تنها خواسته‌اش این بود که بر روی هدفش تمرکز کند اما پس از آنکه دکتر تجویز می‌کند که باید به صورت استراحت مطلق در خانه بماند، همه‌چیز برایش غیرقابل تحمل می‌شود. در اینجاست که شما وارد ذهن طاطا می‌شوید و همراه با خیالات او به اتفاقات شوم گذشته سر می‌زنید و از تنش، زخم و خشم درونی زنی آگاه می‌شوید که نمی‌تواند با آن‌ها کنار بیاید و حتی در خیالاتش با گوزنی ملاقات می‌کند که می‌تواند به او دلگرمی دهد و به خاطرش از تمام آدم‌های اطرافش انتقام بگیرد.

رمان بانو گوزن روایتی زنانه دارد که به خوبی توانسته لایه‌های روح و ذهن شخصیت اصلی‌اش را بشکافد و از دل آن به مرور احساسات و تجربیات او بپردازد. همچنین در جای جای داستان غافل‌گیری‌های گوناگون وجود دارد و بسیاری از کلیشه‌های رایج را برهم می‌زند.

کتاب صوتی بانو گوزن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به داستان‌های روانشناسانه با رنگ و بوی اجتماعی باشید، از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهید برد.

با مریم حسینیان بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده مشهدی در سال 1354 متولد شد. او تحصیلات خود را در رشته‌ی خاک‌شناسی از دانشگاه فردوسی مشهد گذراند و بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه مشهد پرداخت. مریم حسینیان طی سال‌های زیادی با مطبوعات مشهد و شهرهای دیگر همکاری کرد و پس از آن به حرفه نویسندگی مشغول شد.

حسینیان به جز نویسندگی به عنوان کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و یکی از فعالان انجمن ادبیات داستانی فعالیت می‌کند. حسینیان اولین اثر خود را به نام «حتی امروز هم دیر است» در سال 1379 به انتشار رساند. همچنین او برای نوشتن رمان محبوب «بهار برایم کاموا بیاور»توانست نامزد نهایی آخرین دوره جایزه گلشیری شود.

از آثار دیگر این نویسنده توانا می‌توان به «ماریا انگشت»، «ما اینجا داریم می‌میریم»، «مجموعه داستان بوی تن آهو» و «مجموعه کارگاه داستان نویسی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی بانو گوزن می‌شنویم:

سعی می‌کنم شبیه حامله‌ها باشم. تونیک بلندی را با شلوار بافتنی می‌پوشم و دگمه‌های پالتوم را باز می‌گذارم. رژ قرمز می‌زنم و فقط پشت چشمم خط باریکی می‌کشم. آهسته قدم برمی‌دارم و تکیه می‌دهم به امیرعلی که کیف کرده از آویزان شدن من به بازویش. می‌پرسد دلم می‌خواهد با آسانسور برویم طبقه پایین؟ سری تکان می‌دهم. با پله‌برقی بهتر است؛ باید همه پاساژ بفهمند من بچه‌ای در شکم دارم، بیشتر از همه پرویز.

دو روز است که دارم خودم را لوس می‌کنم و کارگاه را بهانه کرده‌ام تا بیشتر امیرعلی را ببینم. ورق را کاملا برگردانده‌ام. شرایط را برایش توضیح داده‌ام. چه فرقی می‌کند که توی خانه دراز بکشم یا توی کارگاه؟ مهم این است که روحیه‌ام بهتر خواهد بود و دلم باز می‌شود که دو قدم راه بروم و کنار امیرعلی در گالری بنشینم و شیر بخورم به خاطر رشد بچه و تنها که نباشم، دلم سیگار هم نمی‌خواهد. آنقدر برایش لوس حرف زده‌ام و سرم را روی شانه‌اش گذاشته‌ام و دستش را گرفته‌ام بی‌هوا که کاملا رام شده و دائما قربان صورت ماهم می‌رود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲۱ دقیقه
یکم
۱۸ دقیقه
دوم
۱۵ دقیقه
سوم
۱۶ دقیقه
چهارم
۱۸ دقیقه
پنجم
۱۷ دقیقه
ششم
۱۹ دقیقه
هفتم
۲۴ دقیقه
هشتم
۲۲ دقیقه
نهم
۲۲ دقیقه
دهم
۲۲ دقیقه
یازدهم
۲۲ دقیقه
دوازدهم
۲۵ دقیقه
سیزدهم
۲۴ دقیقه
چهاردهم
۲۱ دقیقه
پانزدهم
۲۳ دقیقه
شانزدهم
۲۵ دقیقه
هفدهم
۲۱ دقیقه
هجدهم
۲۲ دقیقه
نوزدهم
۲۵ دقیقه
بیستم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بانو گوزن
نویسنده
گویندهسحر دولتشاهی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۲۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بانو گوزن

somayeh tohidlou
۱۴۰۱/۲/۱۷
کتاب ترکیب غریبیست از رئال و فانتزی و به شدت خواندنی. دنیای زنی تنها که گذشته تلخی دارد و پر از حسرت است حسرتهایی که در ناخودآگاه از هسته هلویی شکوفا می‌شود و شکل گورن به خود می‌گیرد. طاهره راوی این داستان خیال و واقع را در هم می‌تند.
طاهره یک انسان خاکستریست. گاهی با ترحم و گاهی با خشم دنبالش و
می‌کنی باور می‌کنی که هروقت همه چیز خوب پیش می‌رود، چیزی برای بد شدن پیدا می‌شود. طاهره‌ای که مادرش خدمتکار خانه‌هاست، پدرش بساط دستفروشی دارد و رنج کودکی‌اش و حسرت‌هایش را روایت می‌کند.
خشم سرکش و ناخوداگاه طاهره در یک گوزن رشد می‌کند و وجوه انسانی و علقه‌های خانوادگی‌اش در درختانی که صدایش می‌کنند و ادم‌هایی که درختند و خودش، وقتی خود را درخت می‌داند.
‌داستان را دوست داشتم بخاطر درهم تنیدگی معضلات اجتماعی و ویژگی‌های روان‌شناختی.
چون تک بعدی نیست و چون ادمها خاکستری‌اند و ادم‌های سفیدی هم هستند که تقدیس می‌شوند.
‌داستان روایت رنج است و تنهایی. روایت حسرت است و جنگ همیشه با تقدیر. خواندن یا شنیدنش را توصیه می‌کنم. راوی کتاب صوتی‌اش سحر دولتشاهیست و صدایش روی راوی خوش نشسته است.
زهرا عاشق حسینی
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
یک سری اتفاقات در کودکی هست که تا آخر عمر زندگی ما رو تحت الشعاع قرار میده. تا وقتی آدم به گذشته برنگرده و اون اتفاقات رو هضم نکنه نمیتونه در زمان حال و آینده زندگی خودش رو از عواقب اتفاقات کودکی در امان نگه داره. تنها رمانی بود که از کتاب روانشناسی چیزی کم نداشت و کلی حرف در قالب داستان واسه زدن داشت. با صدای زیبای خانم دولت شاهی. مرسی واقعا بابت این کتاب ارزشمند. دوباره از نو میخوام بشنومش
Farah rostami
۱۴۰۰/۹/۲۴
داستان جالبی داره، تهش باز بود:) اینو گفتم برای کسایی که دوست دارن آخر داستان به یه جای مشخص برسه. بنظر تخیلی میاد ولی هستن آدمایی مثل قهرمان داستان که واقعا صداهایی میشنون و چیزهایی میبینن که دیگران نمی‌تونن بشنون و ببینن. سرگرم کننده بود و خیلی زیبا احساسات طاهره رو از بچگی تا بزرگسالی بیان کرده.
در آخر صدای سحر دولتشاهی رو دوست دارم، خیلی خوب بود ولی گاهی بنظرم بعضی جاها سریع خونده میشد.
نازی حیدری
۱۴۰۱/۲/۲۴
یک کتاب فوق العاده، ترکیبی زیبا از ریاللیسم و سورئالیسم و در کنار آن نگاهی روانشناسانه و همه این ترکیب جذاب در غالب متنی روان و همه فهم، داستانی که ساعتها شما را به فکر وادار می‌کند و این داستان زیبا با صدای فوق العاده خانم سحر دولتشاهی عزیز زیبایی‌اش صد چندان شده، خواندن این داستان را به شدت توصیه می‌کنم
فرانک بابایی
۱۴۰۱/۱/۱۱
مطمینا اگه این کتاب رو بجای شنیدن با صدای خانم دولت شاهی، خودم مطالعه میکردم، برام خیلی جذاب و دلنشین نبود و نمی‌تونستم با متن کتاب و روایت داستان ارتباط خوبی ‌‌‌‌برقرار کنم، در کل داستانی معمولی و متوسط بود که ارزش شنیده شدن رو‌ داره
Shiva Shishi
۱۴۰۱/۱/۱۲
کتاب خیلی قشنگی بود با صدای زیبای خانم دولتشاهی من همیشه اعتقاد دارم که انسانها یا خوشبخت به دنیا می‌ایند یا بدبخت و هیچ تلاشی این نتیجه را عوض نمیکند. با خولندن این کتاب توانایی خودم را در نوشتن کشف کردم و چند روزیست که شروع کردم به نوشتن.
لی لی مهروند
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
کتاب بانو گوزن تلفیق رئال و فانتزی ست
کتاب سبک روانشناسی داره که در بستر یک داستان تعریف میشه
مشکلات شخصیت اصلی داستان زیاده و زمینه داستان در بستر تاریکی و غم هست
ولی داستان به خوبی نوشته شده و سحر دولتشاهی هم خوب روایت کرده
Ali Javanmardi
۱۴۰۰/۱۱/۷
با تشکر از خانم دولتشاهی و صدای خوب و گرمشون.
داستان بیشتر مواقع جالب بود و خوب پیش میرفت ولی آثار سانسور از داستان نویس زیاد نمایان بود و در آخر هم مثل فیلمهای آقای فرهادی عزیز، نتیجه گیری و پایان بندی به عهده خود شخص گذاشته شده …
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۹/۸
وقتی در تنهایی و عدم امنیت به سر میبری ناخودآگاه یک وجود حمایت‌گر متصور میشی، اما تا زمانی از حمایتش برخورداری که خود باعث عدم امنیت دیگری نشوی،،، دلم میخواست همچنان به صدای سحر دولتشاهی نازنین گوش بدم،،، خیلی لذت بردم
فاطمه حیدری
۱۴۰۰/۹/۱
با صدای سحر دولتشاهی عالی بود
به نظرم تمام رمان‌ها باید با صدای ایشون باشه، هم روان و سلیس هست و هم خسته کننده نیست
و اما کتاب، جالب بود با یه ژانر متفاوت و جذاب که ادمو با خودش میکشونه تو داستان..
فاطمه کریمی
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
داستان رو دوست داشتم
مخصوصا صدای بسیار زیبا و دلنشین خانم سحر دولتشاهی که خود باعث شد توان کنار گذاشتن کتاب رو نداشته باشم🤗 در وقت دیگرحتما دوبار گوش خواهم داد
زهره استادی
۱۴۰۰/۱۱/۵
چقدر خوب نشون داده بود که مشکلات هر فردی ریشه تو گذشته اون داره. شخصیت اصلی بنظر زیادی خودخواه بود و‌ی جاهایی حرص آدمو درمی آورد
در کل کتاب خوبی بود و من‌دوستش داشتم
آرزو سلمانی
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
سبک این کتاب به آدم یه راحتی میداد. انگار که روی یه مبل لم داده باشی. خیلی خلسه آوره. و بسیار احساس تعلیق به آدم میده. در کل خوب بود. با صدای بانو دولتشاهی بی نهایت عالی شده بود.
متین رضاییان
۱۴۰۰/۸/۲۷
داستان زیبای هست و صدای دلنشین خانم دولتشاهی داستان رو شیرین تر میکنه. انقد قشنگ فضا توضیح داده میشه ک گاهی من خودم رو جای طاطا میبینم، حسشو درک میکنم.
شیما مسجدی
۱۴۰۱/۹/۶
توصیف‌های بسیار جذابی داشت، خیلی دوست داشتم و رئال بود
همزاد پنداری زیادی داشتم با شخصیت داستان.
صدا هم جذاب بود برای این رمان انتخاب مناسبی بود
مشاهده همه نظرات ۶۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بانو گوزن

برای دریافت کتاب صوتی بانو گوزن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.