معرفی و دانلود کتاب صوتی پیام آور ستارگان: چشم اندازهای کیهانی درباره تمدن بشری

عکس جلد کتاب صوتی پیام آور ستارگان: چشم اندازهای کیهانی درباره تمدن بشری
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیام آور ستارگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیام آور ستارگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پیام آور ستارگان: چشم اندازهای کیهانی درباره تمدن بشری

اگر برای طولانی‌ترین سفر دنیا آماده‌اید، کافی است با نیل دگراس تایسون در کتاب پیام آور ستارگان همراه شوید تا چشم‌انداز جدیدی از تمدن و بشریت را تماشا کنید. نویسنده شما را به نقطه‌ای می‌برد که تابه‌حال تنها نور ستارگان امکان ورود به آنجا را داشته‌اند. با شنیدن این کتاب خواهید دانست که فراتر از این کره‌‌ی خاکی، زندگی چیزی بیش از مشکلات و دغدغه‌های کوچک انسان‌هاست. پیام آور ستارگان به عنوان کتاب پرفروش نیویورک تایمز شناخته شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی پیام‌ آور ستارگان

اینجا با منشور شگفت‌انگیزی از علم، نور و تخیل روبه‌رو می‌شوید. نیل دگراس تایسون (Neil deGrasse Tyson) دست شما را گرفته و به فضایی می‌برد که از آنجا زمین با همه آنچه روی آن زندگی می‌کند، تنها نقطه‌ی کوچکی بر صفحه‌ی آسمان است. به نظر می‌رسد کتاب پیام‌ آور ستارگان (Starry Messenger: Cosmic Perspectives on Civilization) نور جدیدی از آگاهی را به روی زندگی انسان‌ها می‌تاباند. زیر این نور، جنگ، سیاست، مذهب، نژاد، جنسیت و... اهمیت خود را از دست می‌دهند؛ تا جایی که می‌بینیم جدال بر سر آن‌ها چقدر بیهوده است. در دنیایی که پر از حدومرز و خط‌کشی‌های قراردادی است، نویسنده برای از بین بردن شکاف‌های فرهنگی و اجتماعی امروز تصویر متفاوتی از جهان و تمدن را به ما نشان می‌دهد.

تا پیش از آنکه گالیله، تفسیر جدیدی از زمین و جایگاه آن در کیهان به انسان‌ها ارائه کند، بشر خود را مرکز دنیا می‌دانست. گالیله با کشفیات علمی خود موجب شد انسان‌ها بدانند بسیار فراتر از جهان محدود آن‌ها، میلیون‌ها ستاره و سیاره مختلف در گردشند؛ اما این تمام ماجرا نیست. انسان‌ها از قرن‌ها پیش عادت کرده بودند که با توجه به جایگاه ستارگان در آسمان و حرکت آن‌ها تفسیر متفاوتی از رخدادهای زندگی خود داشته باشند یا حتی اتفاقات آینده را پیش‌بینی کنند. نیل دگراس تایسون در کتاب پیام‌ آور ستارگان، با خرافات گذشتگان و تصورات غلط مردم امروزی به مبارزه برمی‌خیزد تا به خوانندگانش بیاموزد که خرد را در خدمت تمدن به کار بگیرند. این کتاب پیام‌های فلسفی و اجتماعی خود را به زبان علم برای ما بیان می‌کند.

نژاد، ملیت، هویت و رنگ پوست مفاهیمی هستند که به دلیل درک ناقص ما از جهان، به وجود آمده و در حافظه‌ی بشری ثبت شده‌اند. نیل دگراس تایسون به شما این فرصت را می‌دهد که از دریچه‌ی کیهان، دیدگاه تازه‌ای نسبت به مشکلات و دغدغه‌های امروزی بشر داشته باشید. کتاب پبام‌آور ستارگان، در یک کلام، شما را به کاربرد عقل در مسیر علم تشویق می‌کند تا جهانی بسازید که فارغ از قضاوت‌های نادرست و تبعیض میان انسان‌ها باشد. ترجمه‌ی این اثر به قلم یاسین قاسمی بجد و طلعت اصغری درمیان و با گویندگی حجت یوسفی منتشر شده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی پیام‌ آور ستارگان

  • نیل دگراس تایسون در بیان مطالب خود اشتیاق بالایی دارد... او به ما نشان می‌دهد که عظمت ستارگان و سیارات، حتی در جهان کنونی ما که درگیر آشفتگی‌های سیاسی و اجتماعی است، نکات بسیاری می‌تواند به ما بیاموزد. او به طرز شگفت‌انگیزی نسبت به آنچه می‌نویسد مشتاق و البته فروتن است. (واشنگتن پست)
  • کتاب با تخیلات شاعرانه‌ی نویسنده درآمیخته است اما در عین حال، حضور پررنگ منطق و ریاضیات در آن غیرقابل‌انکار است. (ریچارد داوکینز، زیست‌شناس بریتانیایی)
  • تایسون یکی از تأثیرگذارترین ارائه‌دهندگان علم در کشور است. (Vox)

کتاب صوتی پیام‌ آور ستارگان برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن این کتاب را به تمامی علاقه‌مندان علم نجوم و ستاره‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم. اگر در جستجوی یک کتاب علمی و دقیق به زبان ساده هستید که شما را با حوزه‌ی اخترشناسی آشنا کند، پیام‌ آور ستارگان دقیقا همان کتابی است که به دنبال آن می‌گردید.

با نیل دگراس تایسون بیشتر آشنا شویم

نیل دگراس تایسون، زاده‌ی 5 اکتبر 1958، نویسنده، اخترشناس و فیزیکدان آمریکایی است که تحصیلات خود را در رشته‌ی فیزیک در دانشگاه‌های هاروارد و تگزاس و در رشته‌ی اختر فیزیک در دانشگاه کلمبیا به پایان رسانده و سال‌ها در دانشگاه پرینستون به تدریس پرداخته است. آغاز علاقمندی این دانشمند به نجوم و اخترشناسی به سال‌های 1972 تا 1976 بازمی‌گردد؛ یعنی زمانی که به عنوان یک دانش‌آموز در مقطع دبیرستان تحصیل می‌کرد. از این پژوهشگر تاکنون مقالات بسیاری در مجله‌ی «تاریخ طبیعی» نیز به چاپ رسیده است. همچنین برنامه‌ی تلویزیونی او به نام «جهان» از پرطرفدارترین برنامه‌های علمی به شمار می‌آید. کتاب «اسرار کیهانی»، «راز آفرینش جهان هستی» و «اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار» از دیگر آثار این نویسنده است.

در بخشی از کتاب پیام آور ستارگان می‌شنویم

چه چیزی این همه پیشرفت را هدایت می‌کند؟ وقتی به تمدن فکر می‌کنیم، معمولاً به این فکر می‌کنیم که چگونه مهندسی و فناوری زندگی ما را شکل داده است. کمی عمیق‌تر تأمل کنید و به اکتشافات علمی توجه داشته باشید که عامل این پیشرفت‌هاست و به آن‌ها قدرت می‌بخشد. پیشرفت‌های قرن نوزدهم در ترمودینامیک به مهندسان درک لازم از انرژی و گرما را برای طراحی و تکمیل موتورهایشان داد. تقریباً در همان زمان، اکتشافات در الکترومغناطیس همه افکار را در مورد چگونگی ایجاد و توزیع نیروی الکتریکی آگاه کرد. نظریه نسبیت انیشتین که در سال‌های 1905 و 1916 منتشر شد، در نهایت دقتی را ارائه می‌کند که زمان‌بندی ماهواره‌ای جی‌پی‌اس، در میان افشاگری‌های خارق‌العاده بی‌شمارش درباره جهان ما، از چگونگی تولید انرژی خورشید تا انفجار بزرگ، به آن نیاز دارد. مکانیک کوانتومی در دهه 1920 به چشم‌اندازی تبدیل شد که تمام الکترونیک مدرن، به‌ویژه ساخت، ذخیره‌سازی و بازیابی اطلاعات دیجیتال بر آن استوار است.

علم مواد در یک شرکت در حال کار با آلیاژها، ترکیب‌ها و بافت‌های سطوح جدید را بررسی می‌کند و هر چیزی که در دنیای صنعتی خود می‌بینیم، لمس می‌کنیم، می‌پوشیم و استفاده می‌کنیم را تغییر خواهد داد. هر یک از این حوزه‌ها نشان‌دهنده کل شاخه‌های علوم فیزیکی با اکتشافات گزارش شده توسط دانشمندان در مقالات تحقیقاتی است که زمانی در مجلات در قفسه‌ها نگهداری می‌شد، اما اکنون در اینترنتی که در سال 1990 نداشتید، موجود است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۱ دقیقه
مقدمه
۴۱ دقیقه
فصل یک: حقیقت و زیبایی
۵۴ دقیقه
فصل دوم: اکتشافات و نویابی
۴۹ دقیقه
فصل سوم: زمین و ما
۶۰ دقیقه
فصل چهارم: اختلاف و تجزیه
۶۳ دقیقه
فصل پنجم: ریسک و پاداش
۴۵ دقیقه
فصل ششم: گوشتخواران و گیاهخواران
۲۳ دقیقه
فصل هفتم: جنسیت و هویت
۷۰ دقیقه
فصل هشتم: رنگ و نژاد
۴۶ دقیقه
فصل نهم: قانون و فرمان
۴۴ دقیقه
فصل دهم: جسم و ذهن
۳۱ دقیقه
بخش پایانی: زندگی و مرگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پیام آور ستارگان: چشم اندازهای کیهانی درباره تمدن بشری
نویسنده
مترجمیاسین قاسمی بجد، طلعت اصغری درمیان
گویندهحجت یوسفی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های فیزیک
قیمت نسخه صوتی
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پیام آور ستارگان

احمد سالاری
۱۴۰۱/۹/۲۳
جدیدترین کتاب استاد فیزیک دارای مطالبی متفاوت و خاص، از نژادپرستی و فرهنگ و تمدن گرفته تا گیاهخواری و جنسیت و دیکتاتوری! مطالبی که باید نه یک بار بلکه بارها خواند و تامل و تفکر کرد. ترجمه بسیار قابل قبول و روان ارائه شده، گویندگی کار بسیار خاص و زیبا و جذاب و اثر رو شنیدنی کرده، کتابراه هم با ارائه آثار جدید و خاص در نوع خودش بی رقیب هست... سپاس
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پیام آور ستارگان

برای دریافت کتاب صوتی پیام آور ستارگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.