معرفی و دانلود کتاب صوتی خودت باش دختر

عکس جلد کتاب صوتی خودت باش دختر
قیمت:
46000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خودت باش دختر

کتاب صوتی خودت باش دختر اثر ریچل هالیس، یکی از پرفروش‌‌ترین کتاب‌های آمازون و نیویورک تایمز در سال 2018 است که با شنیدن آن می‌توانید تبدیل به همان کسی شوید که دوست دارید.

کتاب صوتی خودت باش دختر (Girl wash your face) درباره‌ی مسئولیت‌پذیری و خودباوری مورد نیاز زنان و دختران جهت شادی و رضایت در زندگی‌ست و می‌تواند سرنوشت زنان و دخترانی که در هر جای این جهان زندگی می‌کنند را تغییر دهد. ریچل هالیس (Rachel Hollis) در این کتاب از رازهای موفقیتش به عنوان یک زن، مادر، فرزند و فردی قابل احترام در اجتماع سخن می‌گوید. نکته‌ی حائز اهمیتی که این کتاب به آن اشاره می‌کند این است که باید از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌مان گفته می‌شود دست بکشیم تا تبدیل به همان کسی شویم که واقعاً هستیم.

بارها فکر اینکه زیبا نیستید به ذهن‌تان خطور کرده است، یا فرزند خوبی نیستید، یا کارها را به درستی انجام نمی‌دهید و دروغ‌هایی از این دست که جامعه، خانواده و دوستان به شما نسبت داده‌اند. دروغ‌هایی که آن‌ها را پذیرفته و هیچ‌گاه خطی بر ناراستی آن‌ها نکشیدید. این کتاب درباره‌ی بسیاری از دروغ‌های دردناک و یک حقیقت مهم است. این حقیقت که تو و فقط خود تو مسئول آدمی هستی که می‌شوی و همچنین مسئول میزان شادی و رضایتی که می‌توانی از زندگیت داشته باشی. هالیس تنها راه رسیدن به این موفقیت را عدم پذیرش دورغ‌هایی می‌دادند که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوید. این مفهوم اصلی کتاب ریچل هالیس است. اما اشتباه نکنید. ریچل قرار است برای شما صدها داستان عجیب، خجالت‌آور، خنده‌دار، غم‌انگیز یا مسخره روایت کند که تمامی آن‌ها به یک حقیقت ختم می‌شوند: زندگی تو به خودت بستگی دارد؛ اما تا وقتی دروغ‌هایی که بر سر راه رسیدن به این حقیقت وجود دارند را شناسایی نکنید، این حقیقت باورپذیر نیست.

باید این نکته که هر فردی خودش شادی‌اش را انتخاب می‌کند و کنترل زندگی‌اش را به‌ دست می‌گیرد را درک کنیم. این مسئله یکی از آن نکاتی است که باید با هر دو دست آن را بگیریم و روی تابلوی اعلانات بزنیم تا همیشه در خاطرمان بماند. اما این تنها نکته‌ای نیست که باید به آن ایمان داشته باشید. علاوه‌ بر این باید تمام دروغ‌هایی را که در طول زندگی به‌ خودتان گفته‌اید بشناسید و همه‌ی آن‌ها را نابود کنید. این شناسایی الزامی‌ست زیرا بدون آگاهی از اینکه الان کجا ایستاده‌اید نمی‌توانید به جای جدید بروید و تبدیل به آدمی جدید بشوید.

باید بدانید که شما قوی، مبارز و شجاع هستید. به این حقیقت بزرگ پی‌ببرید: شما خودتان کنترل زندگی‌تان را در دست دارید. شما تنها یک ‌بار و فقط یک بار شانس زندگی‌ کردن دارید و اگر استفاده نکنید این زندگی از دستتان می‌رود. خودتان را دستِ‌ کم نگیرید و این اجازه را به دیگران هم ندهید و به کمتر از حقتان قانع نشوید.

جملات برگزیده کتاب خودت باش دختر:

- تو سخت‌تر از این‌ها رو پشت‌سر گذاشتی. تسلیم نشو!
- تنها فردی که باید از او بهتر باشی کسی است که دیروز بوده‌ای.
- آیا تابه‌حال بخشی از وجودتان را به‌خاطر ترس از افکار دیگران پنهان کرده‌اید؟
- خودت را دستِ‌کم نگیر و این اجازه را به دیگران هم نده. به کمتر از حقت قانع نشو.
- چون شما به چیزی باور دارید دلیل نمی‌شود که دیگران هم به آن باور داشته باشند.
- تو تنها یک بار و فقط یک بار شانس زندگی‌کردن داری و این زندگی دارد از دستت می‌رود.
- هدیه‌ی زندگی این است که روز بعد شانس دوباره‌ای برای رسیدن به هدفمان خواهیم داشت.
- مقایسه کردن لذت را می‌کُشد. تنها فردی که باید از او بهتر باشی کسی است که دیروز بوده‌ای.
- اگر دوران سختی را که داشتید مقصر تمام اتفاقات بد زندگی‌تان می‌دانید، پس باید اتفاقات خوب را هم گردن آن‌ها بیندازید!
- پنجره قفل بود از مسیر دودکش استفاده کنید. «نه» به‌معنای متوقف‌شدن نیست بلکه به‌معنای تغییر مسیر به‌سمت مقصد است.
- لازم نیست لاغر باشید. لازم نیست سایز یا فرم مشخصی داشته باشید یا در لباس دوتکه‌تان خوش هیکل جلوه کنید. باید بدون این که حالت تهوع بهتان دست بدهد بتوانید بدوید.
- پایین کشیدن دیگران شما را بالا نمی‌برد. دانستن این نکته که هر کلمه با خود نیرو و قدرتی دارد، حتی کلماتی که پشت سر دیگری پچ‌پچ می‌کنید، راه اصلاح کردن رفتارتان است.
- وقتی می‌گویم بدبخت منظورم ناراضی‌بودن، بی‌اراده بودن، ناامید بودن، عصبی‌بودن است و داشتن هر احساسی که باعث شود به‌جای استقبال از زندگی با آغوش باز، از آن دوری کنیم.
- اگر زمان یک چیز را به من آموخته باشد این است که تفاوت بین آدم‌ها چیزی است که این دنیا را منحصر به فرد کرده است. هیچ کدام از ما کاملاً شبیه به دیگری نیست و این نکته خوبی است چون نشان می‌دهد چیزی به اسم راه درست بودن وجود ندارد.

در قسمتی از کتاب صوتی خودت باش دختر می‌شنویم:

چند ماه پیش با صمیمی‌ترین دوستانم در یک دورهمی زنانه برای شام بیرون رفته بودم. یک ساعت فوق‌العاده خوش بود که تبدیل به یک شام فوق‌العاده خوش شد آن‌قدر که هیچ‌کدام انتظارش را نداشتیم. وقتی به خانه رسیدم که بچه‌هایم خواب بودند و دِیو به شدت غرق در بازی میجورلیگ‌بال یا هاردهیتینگ‌ لیگ یا هر اسم دیگری که دارد بود. بازی بیسبالی که در دو سال اخیر زندگی مشترکمان هرشب بازی می‌کند و تا جایی ‌که می‌دانم هیچ پیشرفتی هم در آن نداشته است، با او درباره‌ی روزی که پشت‌سر گذاشته بود صحبت کردم. بعد به طبقه‌ی پایین، جایی که یک تردمیل قدیمی داریم رفتم و چند کیلومتر دویدم. روی اسنپ‌چت عکسی از خودم در حال ورزش‌کردن گذاشتم و یکی از دوستانم بعد از آنکه آن را دیده بود برایم پیام فرستاد که تو بعد از شام ورزش می‌کنی؟ چقدر عجیب!
جواب دادم: بله، چون برای این کار برنامه‌ریزی کرده‌ام و نمی‌خواستم برنامه‌ام را خراب کنم.
با تعجب جواب داد: نمی‌شد بگذاری برای فردا؟
نه، چون به خودم قول داده‌ام و نمی‌خواهم زیر قولم بزنم، هرگز.

او تنها کسی نیست که می‌گوید از فردا. من خودم هم قبلاً همین‌طور بودم تا زمانیکه متوجه شدم چقدر برای خوش‌قول بودن با دیگران تلاش می‌کنم اما وقتی نوبت به قول‌هایی که به خودم داده‌ام می‌رسد سریع آن‌ها را زیر پا می‌گذارم. «از فردا ورزش می‌کنم یعنی به این زودی‌ها ورزش را شروع نخواهم کرد.» چون صادقانه بگویم، اگر واقعاً قرار باشد به عهدی که با خود بسته‌اید وفادار باشید همان ‌لحظه شروع خواهید کرد. اگر دوستی داشتید که همیشه بدقولی می‌کرد چه کار می‌کردید؟ چه می‌شد اگر هر بار شما برنامه‌ای می‌ریختید و او حضور پیدا نمی‌کرد و برنامه‌ریزی‌تان را خراب می‌کرد؟ چه کار می‌کردید اگر بهانه‌های غیرقابل قبولی چون «من واقعاً دوست داشتم بیایم ولی این سریالی که تماشا می‌کنم خیلی خوب است.» برایتان می‌آورد؟

یا چه می‌شد اگر یکی از دوستان همکارتان هر بار کار تازه‌ای را شروع می‌کرد؟ مثلاً هر سه هفته یک ‌بار می‌گفت که می‌خواهد یک رژیم غذایی تازه را شروع یا هدفی جدید را دنبال کند و دو هفته بعد آن را به سرانجام رسانده بود؟ چه می‌شد اگر مثلاً در حالی که دارد پیتزا می‌خورد صدایش می‌زدید و مثلاً می‌گفتید «هی، پم، فکر می‌کردم رژیم سی روزه گرفته باشی؟» و او جواب می‌داد که بله در رژیم سی روزه بوده و با وجود اینکه خوب هم پیش می‌رفته اما بعد از دو هفته با دیدن کیک تولد پسرش نتوانسته به نخوردنش نه بگوید و رژیمش را شکسته. و حالا تمام آن وزنی که از دست داده بود به اضافۀ چند کیلوی دیگر دوباره برگشته است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
18 دقیقه
مقدمه
19 دقیقه
فصل اول: دروغ: چیز دیگری مرا خوشحال خواهد کرد‌
18 دقیقه
فصل دوم: دروغ: از فردا شروع می‌کنم
29 دقیقه
فصل سوم: دروغ: من به اندازه‌ی کافی خوب نیستم
21 دقیقه
فصل چهارم: دروغ: من از تو بهترم
17 دقیقه
فصل پنجم: دروغ: دوست داشتن او برای من بس است
39 دقیقه
فصل ششم: دروغ: «نه» جواب نهایی است
14 دقیقه
فصل هفتم: دروغ: من در روابط خصوصی با شریک زندگی‌ام خوب عمل نمی‌کنم
17 دقیقه
فصل هشتم: دروغ: مادر بودن را بلد نیستم
28 دقیقه
فصل نهم: دروغ: من مادر خوبی نیستم
19 دقیقه
فصل دهم: دروغ: الان باید خیلی جلوتر از این‌ها می‌بودم
27 دقیقه
فصل یازدهم: دروغ: بچه‌های مردم خیلی منظم‌تر و مؤدب‌تر هستند
23 دقیقه
فصل دوازدهم: دروغ: باید خودم را کمی کوچک کنم
22 دقیقه
فصل سیزدهم: دروغ: می‌خواهم با مت دیِمون ازدواج کنم
17 دقیقه
فصل چهاردهم: دروغ: من یک نویسنده‌ی مزخرفم
15 دقیقه
فصل پانزدهم: دروغ: هرگز نمی‌توانم از این مرحله گذر کنم
32 دقیقه
فصل شانزدهم: دروغ: نمی‌توانم حقیقت را بگویم
25 دقیقه
فصل هفدهم: دروغ: وزنم بیانگر شخصیتم است
19 دقیقه
فصل هجدهم: دروغ: نیاز دارم از هر راه ممکن به بی‌خیالی بزنم
22 دقیقه
فصل نوزدهم: دروغ: تنها یک راه درست برای زیستن وجود دارد
15 دقیقه
فصل بیستم: دروغ: من به یک قهرمان نیاز دارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خودت باش دختر
نویسنده
مترجمهدیه جامعی
گویندهالهه پرسون
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
46000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خودت باش دختر

هایده بلالی
۱۳۹۹/۱/۸
جداً این کتاب برای مردمان جهان سوم برای پیدا کردن راهی برای نجات از عقب ماندگی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته لازم است. افکار و هنجار‌ها باید از ریشه اصلاح شوند تا تغییرات اتفاق بیفتند. این کتاب با کمک به ترک کمال گرایی و دل بستن به مسائل حاشیه‌ای و بیهوده میتواند راهنمای بسیار خوبی باشد. سپاس از حسن انتخاب شما در مورد انتخاب خانم پرسون برای خواندن کتاب🌷🌷🌷
افسانه رحیمی آستانه
۱۳۹۸/۸/۱۸
مطالب این کتاب دقیقا همون چیزاییه که ما زن‌ها حتی از روبرو شدن در تنهایی خودمون با اون، طفره میریم. بنظرمن مطالعه این کتاب برای هر زن کارمند وبچه داری که از فرط مسولیت احساس عجز میکنه صد درصد لازم ومفیده. مخصوصا با صدای گیرای خانم پرسون
مروا هستم ✌️
۱۴۰۱/۶/۲۷
من واقعا نمیفهمم چرا باید این کتاب پرمخاطب باشه. دختر رو موجودی ضعیف فرض کردن که تازه وارد قرن ارتباطات شده؟! خوبه یک سری راهکارها اما نه الزاما واسه ایران. اینجا دختران با چنگ و دندون حقشونو میگیرن! و در نتیجه خیلی قویتر از چیزین که فکر میکنید
محدثه دختر متفکر
۱۳۹۹/۷/۸
من مقدمه این کتاب رو با همین ترجمه و صدا گوش دادم، واقعا عاااالی بود، خیلی با انرژی صحبت میکنه و صحبتها خودمونیه، انگار یه دوست داره بهت مشاوره تخصصی ولی خودمونی میده و جملات کتاب واقعا زیبا و جالب و برخی تکان دهنده ان، توصیه میکنم👌👌👍
فرناز شریعتی
۱۳۹۸/۲/۶
کتاب خودت باش دختر رو با صدای الهه پرسون بسیار جذاب و دلنشین تر بود‌ و مفاهیم کتاب را بهتر منتقل می‌کرد. لطفاً فایل صوتی مربوطه را هم اضافه کنید. سپاس
Leila Shadmani
۱۳۹۸/۱/۲۳
عالی عالی عالی... بهترین جمله‌ی کتاب برای من: منتظر نباشید کسی بیاید و به شما خوشبختی هدیه کند! این خود شما هستید که با تصمیمات خود، زندگی خود را می‌سازید!
ملودى
۱۴۰۱/۱۰/۵
الان تمومش کردم، عااااالی بود عالی٫قبلا توی اپ کست باکس خواستم گوش بدم ولی گوینده‌اش منو به خود نمیگرفت، و نتونستم اثر بگیرم و ادامه بدم. گوینده عالی و مطلب واضح و‌ تاثیر گذار. قطعا اگر با دل گوش بدین، پایان‌ِ کتاب، تبدیل به شخصی دیگر میشین.
نیلوفر نصراله زاده
۱۳۹۸/۸/۹
واقعا کتاب دلنشین هست و علتشم صداقت وفروتنی نویسندس. اینکه خودشو از دل مردم عادی میبینه نه یه کلیشه مث بقیه مولف‌ها با ادبیات روتین با جایگاهی دست نیافتنی. انتخاب صداپیشه هم معرکس واقعا جذابیت کارو صدچندان کرده
mahsa m
۱۳۹۸/۶/۹
کتابه بسیار خوبیه مخصوصا اینکه صوتیه
من اهل کتاب خواندن نیستم ولی اینکه صوتیه عالیه در هر حال میتونم بهش گوش کنم فقط حیف ک نمیشه ذخیرش کرد توی خود گوشی باید حتما از اینجا بهش گوش کنم
فقط چرا فصل ۱۳ پخش نمیشه؟؟⁦☹️⁩
مریم محمدی
۱۴۰۰/۷/۲۷
با سلام کتاب خوبیه و به ما یاد میده خودمون باشیم و به حرفهای دیگران توجه نکنیم
راستی خواننده کتاب خیلی پرشور کتابو میخونه جالب بود خواننده و محتوای کتاب با هم همخوانی داشتن
ممنون از خواننده و کتابراه
afsaneh mousavi
۱۳۹۹/۶/۲
راستش اولش فکر می‌کردم یکی از اون کتاب‌هایی هست که صرفا خیلی راجع بهش تبلیغ شده ولی کتاب خوبی هست برای همه‌ی خانم‌ها خصوصا اونایی که تازه مامان شدن، یا میخوان مامان بشن و همین طور خانم‌های شاغل
سمیرا کریمی
۱۳۹۸/۹/۴
خیلی عالیه هر زن و دختری به نظرم لازمه بخونه این کتاب انگار ذهنت رو میخونه و هر انچه که هست برات به تصویر میکشه تا وارد چالش خودت و ذهنت بشی
Tαɾα 𝘎𝘩𝘰𝘳𝘣𝘢𝘯𝘪
۱۴۰۰/۶/۱۹
کتاب خوبیه.. البته بعضی از شوخیا رو نمیشه درست متوجه شد. اما حرفی که در نهایت داره قابل قبوله.. چیزی که جذابش کرد صدای گرم گوینده بود.. درکل نسبتا خوب بود
ناهید جعفری
۱۳۹۹/۳/۲۲
واقعی کتاب محشری بود، حرفایی بود که باید یه دختربشنوه ویا حتی بازم تکرارشو بشنوه، مخصوصا باصدای خانم پرسون واقعی دلنشین تر شده
hasti mofarrahi
۱۳۹۸/۱۲/۷
واقعا کتاب عالی هست به همه پیشنهاد میکنم بخوننش و ب حرفایی ک میزنه فک کنن در مورد موضوعاتی بحث میشه ک تو زندگی همه هست
مشاهده همه نظرات 96

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خودت باش دختر

برای دریافت کتاب صوتی خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.