معرفی و دانلود کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم

عکس جلد کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم

آگوتا کریستوف در کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم با روایت داستان زندگی دو برادر در دوران جنگ جهانی دوم، درمورد تأثیرات جنگ بر کودکان و سختی‌هایی را که از سر می‌گذرانند، صحبت کرده است. این کتاب که جلد سوم سه‌گانه‌ی دوقلوها است، در سال 1992 برنده جایزه کتاب بین‌المللی «انتر» شد.

درباره کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم:

جنگ جهانی دوم یکی از فجایعی است که هیچ‌وقت از ذهن و خاطر مردم کل جهان پاک نمی‌شود. نویسندگان بی‌شماری سعی کرده‌اند داستان‌های مربوط به جنگ جهانی دوم را روایت کنند و نسل‌های بعدی را با این فاجعهٔ عظیم آشنا سازند. هرکدام با دیدگاهی متفاوت موضوع جنگ را به‌نقد کشیدند و به تقبیح آن پرداختند.

آگوتا کریستوف نیز یکی از این نویسندگان بود که سعی کرد از زاویه دید کودکان جنگ جهانی دوم را روایت کند. او در سه گانه دوقلوها شیوهٔ زندگی کودکان و سختی‌هایی را که در دوران جنگ کشیده‌اند، به تصویر کشیده است. بسیاری از وقایعی که در این کتاب روایت شده حاصل تجربیات شخصی خود نویسنده هستند.

کریستوف خود فرزند جنگ بود و در زمان دیکتاتوری کمونیسم بر لهستان می‌زیسته است. وی هر چیزی را که در آن زمان بر سر انسان آمده، در این کتاب توصیف کرده است. کتاب دروغ سوم (The Third Lie) جلد سوم سه‌گانهٔ دوقلوها است که مربوط به برگشت لوکاس از تبعید می‌شود. او در تلاش است تا کلاوس، برادر دوقلویش را پیدا کند. کلاوس اما حالا نویسنده شده و زندگی جدیدی را شروع کرده است.

دروغ سوم را می‌توان پیچیده‌ترین کتاب این سه‌گانه به شمار آورد. در جلد اول وقایع از زاویه دید کودکان روایت می‌شد. جلد دوم نیز با راوی دانای کل داستان را دنبال می‌کردید. اما در جلد سوم به‌نوعی جریان سیال ذهن در پیش گرفته می‌شود و شما در تخیلات، افکار شخصیت‌ها و گذشته و حال آن‌ها حضور دارید.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم:

در سال 2000 فیلمی براساس این رمان و به همین نام به کارگردانی «توماس وینتربرگ» ساخته شد.

درباره سه‌گانه‌ی دوقلوها:

این مجموعه یکی موفق‌ترین و پرفروش‌ترین آثار آگوتا کریستوف به شمار می‌آید که به سی و سه زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده است. دروغ سوم، سومین کتاب از این مجموعه است و دو کتاب دیگر «دفتر بزرگ» و «مدرک» نام دارند. سه‌گانه دوقلوها به زیبایی شرایط دشوار کودکان را و آسیب‌های روحی و جسمی که بر سر آن‌ها آمده، توصیف کرده است.

نویسنده به زیبایی درمورد مسئله نابودی احساسات و عواطف انسانی در شرایط دشوار سخن می‌گوید. همچنین این موضوع که انسان حتی اگر کودک باشد، باید برای زنده ماندن ترفندهای شیطانی و غیرانسانی و بی‌رحمی با دیگران را بیاموزد و آن‌ها را به کار گیرد. کریستوف بعد از انتشار این سه‌گانه در سال 2007 نامزد جایزه کتاب‌فروش روایی (Llibreter de narrativa) شد.

کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات اروپا و به‌خصوص آثار ضدجنگ و داستان‌های تاریخی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برایتان لذت‌بخش باشد.

آگوتا کریستوف را بیشتر بشناسیم:

این نویسندهٔ برجسته سوئیسی در 30 اکتبر سال 1935 در مجارستان متولد شد. او یکی از بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین نویسندگان جهان به شمار می‌آید که از زمان کودکی و نوجوانی به حرفه نویسندگی روی آورد. آگوتا کریستوف (Agota Kristof) بعد از ظهور کمونیسم در مجارستان مجبور به مهاجرت به سوئیس شد و تا پایان عمر در این کشور زندگی کرد.

وی به مدت 16 سال در کارخانه ساعت‌سازی کار کرد؛ ولی همواره رؤیای نویسندگی را در سر می‌پروراند. این نویسنده برجسته از سال 1970 به‌صورت جدی حرفهٔ نویسندگی را آغاز کرد. کریستوف در نهایت در سال 2011 در شهر نوشاتل از دنیا رفت. کتاب دیگر او که به فارسی ترجمه شده است «فرقی نمی‌کند» نام دارد.

در بخشی از کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم می‌شنویم:

سی‌ام اکتبر در یکی از معمولی‌ترین کافه‌های شهر تولدم را همراه با دوستان هم پیاله جشن می‌گیرم. همه به حساب من می‌نوشند. زوج‌ها به صدای سازدهنی من می‌رقصند. دوستانم من را در آغوش می‌گیرند. مست هستم. شروع می‌کنم به حرف‌زدن راجع به برادرم. مثل هر بار که زیاد می‌نوشم. همه مردم شهر قصه‌ام را می‌دانند.

من دنبال برادرم می‌گردم که تا پانزده سالگی با او در این شهر زندگی کرده‌ام. همین‌جا باید او را دوباره پیدا کنم. منتظرش هستم. می‌دانم که اگر خبردار شود از خارج برگشته‌ام، خواهد آمد. همهٔ این‌ها دروغ است. خوب می‌دانم که در این شهر توی خانهٔ مادربزرگ من تنها بودم. می‌دانم که آن موقع فقط تصور می‌کردم که ما دو تا هستیم؛ من و برادرم. برای تحمل تنهایی تحمل‌ناپذیر.

حوالی نیمه‌شب سالن کافه کمی آرام می‌شود. دیگر ساز نمی‌زنم. فقط می‌نوشم. مردی پیر و ژنده‌پوش می‌نشیند روبه روی من. از لیوان من می‌نوشد. می‌گوید: «من خیلی خوب شما دو نفر رو به خاطر میارم. برادرت و تو.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
بخش یک
۲۲ دقیقه
بخش دو
۲۰ دقیقه
بخش سه
۱۶ دقیقه
بخش چهار
۱۹ دقیقه
بخش پنج
۱۴ دقیقه
بخش شش
۱۵ دقیقه
بخش هفت
۱۳ دقیقه
بخش هشت
۲۹ دقیقه
بخش نه
۲۳ دقیقه
بخش ده
۲۳ دقیقه
بخش یازده
۲۳ دقیقه
بخش دوازده
۲۲ دقیقه
بخش سیزده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم
نویسنده
مترجماصغر نوری
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم

Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۱/۲/۷
من که متوجه نشدم این رویا بود جنگ بود یا نبود فقط صدای آقای رضاعمرانی دلچسب بود
علیرضا میرزاآقا
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
یک شاهکار ادبی بی نظیر که شما را در خودش غرق می‌کند
ثمین ابر
۱۴۰۱/۱/۹
شاهکار ادبی، واقعا لذت بخش بود
رضا Yarahmadi
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
به خوبی کتاب اول نیست.
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم

برای دریافت کتاب صوتی دروغ سوم: سه‌گانه‌ی دوقلوها، کتاب سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.