معرفی و دانلود کتاب صوتی حاصل عمر

عکس جلد کتاب صوتی حاصل عمر
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاصل عمر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاصل عمر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حاصل عمر

ویلیام سامرست موآم داستان نویس و نمایشنامه نویس شهیر انگلیسی در کتاب صوتی حاصل عمر همانطور که از نامش پیداست حاصل یک عمر زندگی و نوشتن را با علاقمندانش در میان می‌گذارد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

در اجرای حاصل عمر (The summing up) ویژگی مستندگونه و نزدیک به زندگی سامرست موآم حفظ شده‌ است. گویی او با مخاطبش در نشستی صمیمی و خودمانی عقایدش را ابراز می‌کند.

سامرست موآم (William Somerset Maugham) یکی از پرکارترین داستان نویسان قرن بیستم بود و در زمان حیاتش میلیون‌ها نسخه از داستان‌های بلند و کوتاه و نمایشنامه‌های وی به زبان‌های مختلف ترجمه و به فروش رفت. از معروف‌ترین آثارش می‌توان "وفای زن و داستان‌های دیگر"، "لبه تیغ"، "لرزش برگ" و "حاصل عمر" را نام برد.

جملات زیبا از کتاب حاصل عمر:

- تا پیش از ازدواج، تنها مرگ می‌تواند دو عاشق دلداده را از هم جدا کند. اما بعد از ازدواج، کمابیش هر چیزی می‌تواند سبب جدایی آنان شود!

- بدیهی است که هیچ نویسنده‌ی حرفه‌ای نمی‌تواند فقط هنگامی که دلش می‌خواهد بنویسد. اگر بخواهد تا پیدا کردن حال یا تا به قول خودش دریافت الهام منتظر بماند، خیلی منتظر می‌ماند و سرانجام یا کاری از پیش نمی‌برد یا چیز کمی به وجود می‌آورد.

- حرفه‌ی نویسندگی به نویسنده آزادی معنوی می‌دهد. گناهان و خطاهای او، اندوهی که برایش پیش می‌آید، عشق ناکامش، نقایص جسمانی‌اش، بیماری، محرومیت و امیدهای از دست رفته‌اش، غم‌ها و خواری‌ها، همه و همه به وسیله‌ی نیروی او تبدیل به ماده می‌شوند و او می‌تواند با نوشتن بر آن‌ها غالب شود.

- نویسنده تنها هنگامی که پشت میزش نشسته نمی‌نویسد. در سراسر روز او مشغول نوشتن است. وقتی دارد فکر می‌کند، وقتی دارد می‌خواند، وقتی دارد تجربه می‌کند، هرچه را می‌بیند و احساس می‌کند همه برای مقصود او با معنی است و آگاهانه یا نا آگاهانه دایماً در حال اندوختن و نقل و انتقال تاثرات خویش است.

- همیشه از شوق و علاقه‌ای که مردم به دیدن اشخاص مشهور دارند متعجب و متحیر شده‌ام. اینکه شناختن اشخاص مشهور را افتخار و سربلندی بدانی و به دوستانت بگویی حضوراً آن‌ها را دیده‌ای، فقط ثابت می‌کند که خودِ تو آدم کوچکی هستی. اشخاص نام‌دار و مشهور در برخورد با مردم روش خاصی دارند. آن‌ها نقابی بر چهر‌ه‌ی خود می‌زنند، نقابی که غالباً مؤثر است و دقت می‌کنند که چهره‌ی واقعی خود را مخفی نگه دارند. آن‌ها نقشی را که مردم از آن‌ها انتظار دارند ایفا می‌کنند. اما انسان باید احمق باشد که فکر کند جلوه‌ی ظاهری این نقش بازتاب احوال درونی فردی است که چهره‌اش را در پشت نقاب مخفی کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی حاصل عمر می‌شنویم:

کوچک اندام بودم، قدرت تحملم زیاد، اما نیروی جسمانیم کم بود. لکنت زبان داشتم، خجالتی بودم، نحیف و نزار بودم. استعدادی باز را که در زندگی روزمره انگلیسی‌ها، حائز اهمیت فراوانی است، نداشتم، نمی‌دانم به این دلایل بود یا طبیعتم چنین بود که به طور غریزی، از آدم‌های دیگر گریزان باشم.

تک تک آدم‌ها را دوست می‌داشتم، اما هیچ‌گاه به حضور در جمع آنان اشتیاق چندانی نداشتم. هیچ‌گاه در نظر اول از کسی خوشم نیامده است؛ گمان نمی‌کنم هرگز در کوپه قطار با کسی که نمی‌شناختم حرف زده باشم یا با همسفری در کشتی سخن گفته باشم، مگر آنکه او سر حرف را باز کرده باشد. گمان نمی‌کنم پسری دوست داشتنی بوده باشم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۱ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم
۳۳ دقیقه
بخش چهارم
۳۴ دقیقه
بخش پنجم
۳۳ دقیقه
بخش ششم
۳۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۷ دقیقه
بخش هشتم
۳۴ دقیقه
بخش نهم
۲۴ دقیقه
بخش دهم
۳۲ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۳ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۰ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش هفدهم
۲۸ دقیقه
بخش هجدهم
۳۲ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۰ دقیقه
بخش بیستم
۳۱ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۲ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۱ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حاصل عمر
نویسنده
مترجمعبدالله آزادیان
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حاصل عمر

فاطمه کوشکی
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
کتاب خوبیه. به ویژه تجربه مفیدی برای کسانی است که دوست دارند بنویسند. درضمن میشه این کتاب را یک مرور بر ادبیات انگلیسی دانست و این درخور توجه و امتنان است. صدای اقای عمرانی هم مثه همیشه گیرا و گرم است.
borzou farshad
۱۳۹۸/۸/۲۴
اصلا از اون نثر زیبا موام خبری نبود فقط روایت خاطرات کسل کننده‌ای بود که برای من اصلا جذاب نبود من تا اخر گوش نکردم
امید آقائی
۱۳۹۷/۹/۶
خیلی خوب بود، یه جاهاییش خسته کننده می‌شد ولی آخرای کتاب دوباره اوج گرفت
Homayon 420
۱۴۰۰/۴/۱۹
یکی از بهترین نویسندگان و اتفاقا بنظرم بهترین کتابش
hamid feili
۱۳۹۹/۶/۲۷
بسیار بسیار کتاب خوبی بود. با تشکر
Mansour Sajad
۱۳۹۸/۹/۱۸
صدای رضا عمرانی عالی است
محمدرضا شهایی
۱۳۹۷/۵/۶
صدای گوینده دلنشین نیست
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حاصل عمر

برای دریافت کتاب صوتی حاصل عمر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.