معرفی و دانلود کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای

عکس جلد کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای
قیمت:
23000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای

نویسنده برجستۀ حوزۀ موفقیت اسپنسر جانسون در کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای، با ارائه روش‌های جدید به شما کمک می‌کند تا خودآموزی را به دیگران بیاموزید و مهارت‌هایتان در امر یادگیری و آموزش را تقویت کنید و از این طریق در زندگی حرفه‌ای خود به موفقیت دست یابید.

دربارۀ کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای:

این کتاب زندگی یک دانشجو را به تصویر می‌کشد که با وجود گذراندن دوره‌های آموزشی عالی‌، مطالعۀ کتاب‌های مفید و داشتن معلمان خوب، باز هم در زندگی احساس کمبود شدیدی در یادگیری می‌کند. او در پی معلمی است که برای رفع کمبودها و نقص‌های آموزشی‌اش به وی کمک کند. تا اینکه یک روز کاملاً تصادفی به مقاله‌ای در یک روزنامه با موضوع معلم یک دقیقه‌ای برمی‌خورد. این مقاله به نظر بسیار جذاب و جالب می‌آید و از این رو به دنبال این معلم می‌رود و با او قراری برای دیدار می‌گذارد.

کتاب معلم یک دقیقه‌ای (The One Minute Teacher) لبریز از راهکارهای کوچک و بزرگ برای معلمان تازه‌کار و باتجربه است تا تأثیرگذاری بیشتری بر روی دانش‌آموزان داشته باشند. در کتاب صوتی پیش رو به معلمان یاد داده می‌شود که چطور با حداقل فشار کاری به تماشای پیشرفت و ترقی شاگردان‌شان بنشینند. در حقیقت به شما می‌گوید که چطور به جای دادن یک ماهی به فردی گرسنه، به او ماهیگیری را آموزش بدهید.

اسپنسر جانسون در قالب یک داستان جذاب، بیان می‌کند که آموزگاران چطور با تمام سختی‌هایی که در سیستم‌های آموزشی کنونی با آن‌ها مواجه هستند، می‌توانند نقش و اثرگذاری بزرگی بر روی زندگی و آموزش دانش‌آموزان داشته باشند. او در اثر خود نشان می‌دهد که برای تقویت و بالا بردن اعتمادبه‌نفس در این عرصه باید از هدف‌گذاری، بازیابی و تمجید بهره برد. جانسون شکلی جدید از فرایند یادگیری را می‌آفریند که می‌تواند برای همۀ افراد تا پایان عمر مفید و مؤثر باشد.

معلم‌های یک دقیقه‌ای از شیوه‌های ساده و آسانی همچون کشف و القا کردن عشق به یادگیری در دانش‌آموزان، پرورش موفقیت و کامیابی، ایجاد حس شادی و اطمینان و بیرون کشیدن بهترین شما از درون‌تان بهره می‌گیرند.

کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب اثری مفید، کاربردی و هوشمندانه به شمار می‌رود و شنیدن آن برای برای تمام کسانی که آموزش می‌دهند و یاد می‌گیرند، ضروری است.

با اسپنسر جانسون بیشتر آشنا شویم:

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) یکی از معتبرترین متفکران و نویسندگان محبوب جهان است که با نوشتن کتاب پرفروش چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد، در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. این کتاب که جانسون را به شهرتی جهانی رساند، تاکنون به 37 زبان دنیا ترجمه شده و 28 میلیون بار به چاپ رسیده است.

از این نویسنده و پزشک آمریکایی همواره به عنوان فردی یاد می‌شود که موضوعات پیچیده را انتخاب می‌کند اما می‌تواند راه‌حل‌هایی ساده برای آن‌ها ارائه دهد.

از دیگر آثار مهم و مشهور او می‌توان به کتاب مدیر یک دقیقه‌ای اشاره کرد که با همکاری کن بلانچارد نوشته شده و یکی از کتاب‌های محبوب در زمینه مدیریت به شمار می‌رود. همچنین در مجموع بیش از 46 میلیون نسخه از کتاب‌های اسپنسر جانسون به چهل و هفت زبان دنیا منتشر شده است.

نوشته‌های جانسون در رسانه‌های بزرگی همچون آسوشیتدپرس، بی بی سی، سی ان ان، فورچون، نیویورک تایمز، نمایش امروز، مجله تایم، یو اس ای تودی و یونایتد پرس اینترنشنال دیده شده و توانسته توجه آن‌ها را به خود جلب کند. او سرانجام بر اثر ابتلا به سرطان در سن 78 سالگی درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای می‌شنویم:

معلم هر درسی می‌داد و هر چی می‌گفت، خودش آن را تمرین می‌کرد. او برای آموزش خودش هم از هدف‌گذاری، تمجید و بازیابی یک دقیقه‌ای استفاده می‌کرد. او صبح شنبه زود از خواب بیدار شد و با همسرش صبحانه خورد و در این صبح روز تعطیل، تصمیم گرفت با همسرش به پیاده‌روی نرود. در عوض می‌خواست در خانه بماند، استراحت کند و روزنامه بخواند.

معلم همیشه کاغذ و مدادی در دسترس داشت تا اگر چیزی برای آموزش و یادگیری به نظرش رسید، یادداشت کند. معمولاً در چنین فرصت‌هایی از خودش می‌پرسید هفتۀ بعد باید چه چیزی یاد بگیرد و چه فعالیت‌هایی انجام دهد؟ آن روز هم همان طور که این سوال را از خودش می‌کرد، یک فنجان قهوه ریخت و به مطالعه مشغول شد. کمی بعد تصمیم گرفت که در هفتۀ آینده چه کار و فعالیتی انجام بدهد و مطالبی را که به ذهنش می‌رسید، یادداشت کرد.

معلم به محض اینکه این کار را کرد، یک دقیقه لبخند زد و از خودش در خلوت ذهنش تعریف کرد و گفت: «حالا کارها را آسان‌تر و به راحتی انجام می‌دهم. خیلی ساده یاد گرفتم که از خودم بپرسم چه چیزی را می‌خواهم یاد بگیرم، بعد استراحت می‌کنم. از زمان خودم لذت می‌برم تا جواب خودبه‌خود به من رو کند. این حقیقت را دوست دارم که دیگر لازم نیست برای حل مشکلات نیروی زیادی صرف کنم. حالا اجازه می‌دهم که جواب خودش به سمت من بیاید. من از این روش خلق اهداف خودم لذت می‌برم و احساس می‌کنم بیشتر از قبل اختیار زندگی‌ام را در دست دارم. من نسبت به خودم احساس خوبی دارم.»

معلم یک دقیقه‌ای یاد چیزی افتاد که دربارۀ آلبرت اینیشتن یکی از بهترین دانشمندان دنیا در محاسبۀ مسائل پیچیده خوانده بود. حتی اینیشتن هم معتقد بود که جواب‌های حساس هرگز از طریق راه‌های پیچیده و مشکل به دست نمی‌آیند. اینیشتن می‌گفت گاهی در حالی که دارید یک سیب می‌خورید جواب‌ها را پیدا می‌کنید. معلم لبخند زد چون او هم موقع خواندن روزنامه بود که فهمید باید هفتۀ بعد چه کارهایی انجام بدهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
8 دقیقه
فصل اول
13 دقیقه
فصل دوم - اهداف یک دقیقه‌ای دانش‌آموزان
15 دقیقه
فصل سوم - تمجیدهای یک دقیقه‌ای دانش‌آموزان
14 دقیقه
فصل چهارم - بازیابی و به‌خودآیی‌های یک دقیقه‌ای دانش‌آموزان
4 دقیقه
فصل پنجم - در خانه
17 دقیقه
فصل ششم - هدف‌های یک دقیقه‌ای معلمان
12 دقیقه
فصل هفتم - تمجیدهای یک دقیقه‌ای معلمان
10 دقیقه
فصل هشتم - بازیابی‌ها و به‌خودآیی یک دقیقه‌ای معلمان
17 دقیقه
فصل نهم - چرا هدف‌گذاری‌ها مؤثرند؟
13 دقیقه
فصل دهم - چرا خودتمجیدی‌ها مؤثرند؟
15 دقیقه
فصل یازدهم - چرا بازیابی‌ها مؤثرند؟
2 دقیقه
فصل دوازدهم - مرور فشردۀ تدریس یک دقیقه‌ای
3 دقیقه
فصل سیزدهم - هدیه‌ای برای خودم و دیگران

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای
نویسنده
مترجمهانیه منشی زاده
گویندهمعصومه عزیز محمدی، محسن زرآبادی پور، اعظم حبیبی، سورنا طاهری، حامد بیطرفان، سارا نوری
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه صوتی
23000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای

سعیده امینی
۱۴۰۱/۴/۲۱
این که بیشتر اموزش‌های کتاب به معلمان و حتی دانش آموزان سرشار از هیجان و عشق است برای یادگیری بیشتر به نظرم نکته‌ی خوب و قابل ذکر کتاب است.
و البته این که کتاب به صورت صوتی در دسترس است و می‌توان بارها شنید و آموخت و لذت برد، عالیست.
نیلوفر
۱۴۰۰/۱/۲۲
صداگذاری و فضاسازی بسیار خوبه
کتاب فقط برای معلمان نیست.
برای هر فردی میتواند مفید باشد و شروعی برای خودآموزی و رشد شخصی باشد.
ر.ستارپور
۱۴۰۱/۵/۱۸
من یک معلم هستم این کتاب برای من مفید بود و در تدریسم موثر بود واقعا
س وزیرزاده
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
این کتاب عالیه
خودم ازش خیلی استفاده‌ها کردم و به هر کی هم پیشنهاد دادم ازش لذت برده.
پوران فریورنیا
۱۴۰۰/۱/۶
کتابی ساده و کاربردی مثل دیگر اثرهای اسپنسر جانسون.
السانا صادقی
۱۴۰۱/۷/۲۵
کتاب صوتی خیلی خوبیه، باعث برنامه ریزی هدفگذاری میشه
Arad Hashemi
۱۴۰۱/۷/۱
راهنمای بسیار خوبی هست وباید با دقت وتوجه گوش کنید.
میثم کیوانی
۱۴۰۱/۹/۱۴
کوتاه مفید و تاثیر گذار بود
مریم متحدی
۱۴۰۱/۶/۲۰
از روشهاش زیاد خوشم نیومد، کاربردی نبود
حمراء نظر
۱۴۰۱/۱/۲۹
از دو قسمت آخر خوشم اومد تاثیر گذار بود
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای

برای دریافت کتاب صوتی معلم یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.