معرفی و دانلود کتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون)

عکس جلد کتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون)
قیمت:
7000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون)

کتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون) نوشته‌ی زهرا زواریان، درباره سفر امام علی و همراهش جویریه به خارج از کوفه است. سفری که خطرات زیادی دارد چون حضرت تصمیم می‌گیرند که با اسب‌هایشان از میان بیشه‌زاری بزرگ و سبز عبور کنند؛ جایی که دسته‌ای از شیرها آنجا زندگی می‌کنند.

درباره کتاب صوتی شیری که سلام کرد:

چهارمین جلد از مجموعه با ادب چون به کتاب صوتی شیری که سلام کرد اختصاص دارد. داستان از جایی آغاز می‌شود که مردی به نام جویریه سوار بر اسب خود به دیدار امام علی می‌رود و قرار است به خارج از شهر کوفه سفر کنند اما او خبر ندارد که امام تصمیم گرفته از میان بیشه‌زاری عبور کنند. جویریه به خاطر خطراتی که وجود دارد، ترس خود را به حضرت علی بیان می‌کند اما ایشان او را آرام می‌کنند که جای هیچ نگرانی نیست و خداوند از ما مراقبت می‌کند. سرانجام این سفر آغاز می‌شود که ناگهان در بیشه‌زار با دسته‌ای از شیرهای وحشی و بزرگ رو‌به‌رو می‌شوند.

زهرا زواریان در مجموعه پنج جلدی با ادب چون، با زبانی کودکانه داستان حیواناتی را روایت می‌کند که ادب و احترام خود را به شیوه‌های مختلف به امامان شیعه نشان می‌دهند. او درباره هدفش از نوشتن این مجموعه می‌نویسد: «در نظر داشتم به صورت غیر مستقیم به کودکان آموزش دهم که حیوانات نیز می‌فهمند و شعور و درک دارند؛ در واقع خواستم ادب و معرفتی را که حیوانات نسبت به ائمه معصومین دارند، در قالب داستان روایت کنم.»

«اسبی که دو بال داشت، در حلقه شیرها، شتری که با وفا بود، شیری که سلام کرد و وقتی آهو خانم به تله افتاد» عنوان‌های مجموعه با ادب چون هستند.

زهرا زواریان را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان و پژوهشگران ادبی فعال پس از انقلاب، زهرا زواریان است که از سال 1367 به طور رسمی وارد فضای داستان نویسی شد و کار خود را با ماهنامه ادبیات داستانی حوزه هنری و سید مرتضی آوینی آغاز کرد. او پیش از این، چندسالی در آموزش و پرورش مشغول به کار بود.

او در مدتی که با مرتضی آوینی همکاری می‌کرد، به مدت دوسال دبیر صفحه داستان مجله سوره بود و پس از شهادت آوینی، سردبیری ماهنامه ادبیات داستانی را برعهده گرفت.

زواریان به عنوان نویسنده‌ای فعال در حوزه کودک و نوجوان شناخته می‌شود و همچنین به ادبیات دینی و نگارش داستان‌هایی مذهبی علاقه‌مند است.

برخی از آثار این نویسنده عبارتند از:

- روایت جنگ در ادبیات حماسی زنان
- داستان زهیر (نگاهی به سرخی آتش)
- رمان دیانا که بود
- رمان زنی در جزیره گمنام
- شخصیت زن در ده سال داستان نویسی
- شبستان دل (سفرنامه حج)
- رمان بهشته من
- نزدیک تر بیا احمد (داستان معراج)
- خاتون عشق (داستان حضرت نرجس خاتون، علیهاالسلام)
- چهار بانوی تاریخ ساز
- رمان دامنی از جنس آب

کتاب صوتی شتری که باوفا بود برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب مخصوص کودکان 10 تا 12 ساله‌ای است که به داستان‌های مذهبی علاقه‌مند هستند و می‌خواهند روایتی جالب از سرگذشت اهل بیت بشنوند.

در بخشی از کتاب صوتی شیری که سلام کرد می‌شنویم:

ناگهان اسب جویریه شیهه کشید و پا بر زمین می‌کوبید و لحظه‌ای ایستاد. جویریه تعجب کرد، اسب امام را دید که آرام جلو می‌رود. جویریه به اطراف نگاه می‌کرد، خبری نبود؛ نیزار زیبا و خاموش آن‌ها را می‌نگریست. امام به راه خود ادامه داد؛ اسب جویریه دوباره شیهه کشید، پا بر زمین کوبید و لحظه‌ای بر جایش ایستاد؛ اسب امام نیز ایستاد و شیهه کشید. عقب عقب رفت و خواست داخل نیزار بیفتند که امام افسارش را کشید. اسب خودش را عقب کشید، ایستاد و دهنش کف کرده بود. جویریه هاج و واج به اطراف نگاه می‌کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
15 دقیقه
شیری که سلام کرد (جلد چهارم از مجموعه با ادب چون)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون)
نویسنده
گویندهسرور رخشانی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
7000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون)

برای دریافت کتاب صوتی شیری که سلام کرد (مجموعه با ادب چون) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.