معرفی و دانلود کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه

عکس جلد کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه

هکتور گارسیا و فرانسس میرالس نویسندگان پرفروش کتاب ایکی گایی در کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه، هنر زندگی کردن در لحظه را به شما می‌آموزند و براساس آموزه‌های کهن ژاپنی نشان می‌دهند که برای داشتن یک زندگی شاد باید از بند گذشته و آینده رها شد و قدر هر ثانیه را دانست و از آن بهترین استفاده را کرد.

درباره کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه:

زندگی ارزشمندترین هدیه‌ایست که هر انسانی در اختیار دارد و می‌تواند از لحظه به لحظه آن لذت ببرد و یا با سخت‌گیری‌های بی‌جا و توجه نکردن به لحظه حال، شادی‌های ساده اما عمیق را در زندگی خود تجربه نکند. به همین خاطر برای آنکه نگذاریم ثانیه به ثانیه عمرمان هدر برود و معنای هر لحظه را با فکر کردن به مسائل بیهوده از دست ندهیم، باید با آموزه‌هایی آشنا شویم که می‌توانند همچون یک چراغ راهنما مسیر خوشبختی را به ما نشان بدهند.

کتاب ایچی گو ایچی یه (The Book of Ichigo Ichie) براساس یک اصل ژاپنی به نگارش درآمده و ریشه آن به بودیسم ذن و مراسم چای در ژاپن بازمی‌گردد. عبارت «ایچی گو ایچی یه» درواقع به آیین‌هایی نسبت داده می‌شود که در نهایت منجر به ذهن آگاهی و تمرکز بر روی لحظه حال می‌شود و به همه افراد کمک می‌کند تا از تمام حواس پنجگانه خود استفاده کنند و نهایت لذت و شادی را از زندگی خود ببرند.

درواقع اگر از منظری دیگر به موضوع نگاه کنیم، شاید بتوانید مدت مدیدی زندگی کنید، با این حال هر دیداری حس و حال منحصربه‌فرد خود را دارد و دیگر تکرار نمی‌شود. ممکن است بار دیگر همان افراد را در همان مکان‌ها ملاقات کنید، اما در آن زمان، مسن‌تر هستید. شرایط و طبعتان مطمئناً تفاوت یافته است و با خود سنگینی اولویت‌ها و تجربیات گذشته‌ی دیگر را حمل می‌کنید. جهان پیوسته در حال تغییر است و شما نیز با گذر زمان، تغییر خواهید کرد و به همین دلیل است که هیچ چیز، هیچ‌گاه مانند بار قبل اتفاق نخواهد افتاد.

با این حال اغلب افراد در حسرت به گذشته و نگرانی و ترس نسبت به آینده به سر می‌برند و لحظه‌ی حال را رها کرده‌اند. افراد زیادی نیاموخته‌اند و نمی‌توانند که تنها از لحظه‌ی حال بهره و لذت ببرند و فقط به آینده نامعلومی که پیش رو دارند، چشم می‌دوزند و خوشبختی را در آن می‌یابند.

پس هر انسانی شاه کلیدی در وجود خود دارد که می‌تواند دری را به روی عشق، توجه، هماهنگی با جهان و دیگران باز کند و آن کلید چیزی جز ایچی گو ایچی یه نیست. پس اگر می‌خواهید از بند گذشته و آینده رها شوید، روابط خود را با نوع جدیدی از ذهن آگاهی بهبود ببخشید، خلاقیت بیشتری در زندگی‌تان داشته باشید و از آرامش درونی برخوردار شوید، شنیدن این کتاب حکمت‌آموز را از دست ندهید.

نکوداشت‌های کتاب ایچی گو ایچی یه:

- این کتاب یک تمرین مفید است. این وعده که گرچه لحظات به عقب برنمی‌گردند اما ما می‌توانیم از آن‌ها حداکثر استفاده را بکنیم پیش از آنکه ناپدید شوند. (The Washington Post)

- یک راهنمای امیدوارکننده و کاربردی برای لذت بردن از تجربیات روزمره و زندگی در لحظه... این کتاب راهنمایی آرام‌بخش است که حاوی حکایات، مَثَل‌ها و درس‌های زیادی است. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید با آموزه‌ها و حکمت‌های شرقی آشنا شوید و هنر در لحظه زندگی کردن را بیاموزید، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

با نویسندگان کتاب ایچی گو ایچی یه بیشتر آشنا شویم:

فرانسس میرالس (Francesc Miralles) نویسنده کتاب‌های پرفروش خودیاری است که در شهر بارسلونا اسپانیا به دنیا آمده و در رشته‌های روزنامه‌نگاری، ادبیات انگلیسی و آلمانی تحصیل کرده است. او تاکنون به عنوان سردبیر، مترجم و نویسنده کار کرده و تنها رمانش به نام «عشق با حروف کوچک» به بیست زبان دنیا ترجمه شده است.

هکتور گارسیا (Hector Garcia) نیز در اسپانیا به دنیا آمده اما بیش از یک دهه ‌است که در کشور ژاپن زندگی می‌کند. او نویسنده و مدیر وبلاگ معروف kirainet.com است و به عنوان مهندس نرم افزار کار می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه می‌شنویم:

هنر مهمانداری و برگزاری جشن‌ها و مراسم‎‌هایی که در قلب‌هایمان ماندگار می‌شود، چیزی نیست که در انحصار فرهنگ شرق باشد. در غرب نیز افراد خاصی روح راستین استادان چای را در کالبد خود در سرزمین‌های مختلف تجسم بخشیده‌اند. یکی از این افراد، اتین دوبومون است و خارج از فرانسه خیلی مشهور نیست. کنت دوموبن که در فاصله زمانی میان جنگ‌های جهانی اول و دوم حامی هنرمندان، دکوراتور، طراح مد و مسلف اپرا نیز بود، به ترتیب دادن مهمانی‌های به یادماندنی معروف شده بود. در سال 1918 در پاریس، او با به‌کارگیری گروهی از سربازان سیاه‌پوست، کنسرت جز بسیار بزرگی ترتیب داد. اتین میزبان مهمانی‌هایی همراه با رقص و آواز و نمایش با تم‌هایی مثل دریا و نقاشی‌های معروف بود. او همچنین برنامه‌ای به نام شب‌نشینی‌های پاریسی اجرا می‌کرد که ترکیبی از بزم و پایکوبی و شب شعر و رقص باله و تئاتر با مشارکت هنرمندانی همچون ژان کوکتو، پابلو پیکاسو و اریک ساتی بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۸ دقیقه
درباره نویسندگان
۲۱ دقیقه
مقدمه
۲۶ دقیقه
بخش یک: ناپایداری زیباست
۳۱ دقیقه
و شما چطور؟ چگونه زندگی می‌کنید؟ کجای کار هستید؟
۳۳ دقیقه
سال‌های ذاذن
۲۹ دقیقه
وجه صمیمانه کارپ دیم
۲۱ دقیقه
بخش دو: زندگی با ایچی گو ایچی یه؛ آیین توجه
۳۱ دقیقه
مراسم چای خودتان را خلق کنید
۲۳ دقیقه
کشف بوریس سایرولنیک
۳۰ دقیقه
بخش سه: مدرسه کوچک ایچی گو ایچی یه؛ هنر مهمانداری
۲۸ دقیقه
همه مردم دنیا دعوتند
۲۰ دقیقه
چه میشد اگر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایچی گو ایچی یه
نویسنده،
مترجمآزاده مسعودنیا
گویندهنیما رئیسی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه

دکتر میترا رضایی
۱۴۰۰/۱۱/۸
کتاب خوبیه، در زمینه اشنایی با رویکردهای رواندرمانی جدید که ریشه در آیینهای قدیمی ژاپن داره، برخلاف دورنما که تصور نمیکنی میتونه مفید باشه، چون منجر به تبحر و مهارت بودن در لحظه شگفت انگیز حال هستش مفید واقع میشه
به علاقه مندان ذهن آگاهی (mindfulness) توصیه میکنم بشنون
نمیشه از بیان شیوا و اقای
سحرانگیز رییسی گذشت بسیار روان با لحنی بینهایت آرامش‌بخش. اونقدر توانمند که احساس میکنی واقعا در اون لحظه درحال تجربه مراسم چای هستی
از اقای رییسی و کتابراه سپاسگزارم
مریم 🦋💙✨
۱۴۰۱/۲/۱۴
واقعا عالی و زیبا
صدای گوینده هم عالی🙏🏻🤍
لذت بردن حقیقی رو از لحظه اکنون با لطافت و سادگی توضیح میده. چقدر ساده ست زندگی و چقدر این سادگی زیباست. همین الان تمومش کردم و می‌خوام از ایچی گو ایچی‌ یه‌های زندگیم لذت ببرم و هشیارانه تر و با آمیختگی از لطافت و صبر زندگی کنم با وجود همه‌ی چالش ها🍃🌸
Mosi Phonix
۱۴۰۱/۲/۱۸
کتابی که توصیه میکنم حتما برای "حال خوب " بخونیدش. صدای گرم آقای رییسی، موزیک متناسب و آرامبخش، متن زیبا با ترجمه خوب، و متفاوت با بقیه کتابهای انگیزشی. خلاصه که من لذت بسیاری بردم، امیدوارم شما هم خودتون رو از این فرصت محروم نکنید و این کتاب رو بشنوید.
مریم بیاتى
۱۴۰۰/۱۱/۶
به کتابخوانها اصلا توصیه نمیکنم، اگر یکی از کتابهای یونگ رو خونده باشید هیچ مطلب جدید یا جذابی نداره، تنها نکته مثبتش صدای آقای نیما رییسیه، تنها چیزی ک کمک کرد کتابو تموم کنم😕
niloofar hosseini
۱۴۰۱/۲/۱۳
کتابی بسیار مفید برای همه. برای فهمیدن موضوع مهم زندگی در لحظه‌ی حال و اکنون. با صدای بسیار دلنشین و شنیدنی گوینده که به جذابیت کتاب افزوده.
معصومه مولایی
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
خوبه فقط اون همه که تعریف کرده بودند نبود ولی کتاب خوبیه به ما یاد میده به حال فکر کنیم و در گذشته یا دلشوره آینده را نداشته باشیم
کاربر Ema
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
صدای اقای نیما ریسی و روی این کتاب خیلی دوست دارم 🌷 ارامش خاصی داره و راحت میشه با کتاب ارتباط برقرار کرد
l ص
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
کمک میکند به نیروی حال برسید، به نظر میتونه مکمل کتاب نیروی حال اکهارت تله بشه
سجاد قلی زاده
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
بسیار عالی و کتابی هست که کمک میکند چطور و چرا در لحظه حال زندگی کنیم
سینایی سینایی
۱۴۰۱/۲/۲۱
تجربه‌ای بی‌نظیر از غنیمت‌شمردن اینجا و اکنون
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه

برای دریافت کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.