معرفی و دانلود کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه

عکس جلد کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه

هکتور گارسیا و فرانسس میرالس نویسندگان پرفروش کتاب ایکی گایی در کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه، هنر زندگی کردن در لحظه را به شما می‌آموزند و براساس آموزه‌های کهن ژاپنی نشان می‌دهند که برای داشتن یک زندگی شاد باید از بند گذشته و آینده رها شد و قدر هر ثانیه را دانست و از آن بهترین استفاده را کرد.

درباره کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه:

زندگی ارزشمندترین هدیه‌ایست که هر انسانی در اختیار دارد و می‌تواند از لحظه به لحظه آن لذت ببرد و یا با سخت‌گیری‌های بی‌جا و توجه نکردن به لحظه حال، شادی‌های ساده اما عمیق را در زندگی خود تجربه نکند. به همین خاطر برای آنکه نگذاریم ثانیه به ثانیه عمرمان هدر برود و معنای هر لحظه را با فکر کردن به مسائل بیهوده از دست ندهیم، باید با آموزه‌هایی آشنا شویم که می‌توانند همچون یک چراغ راهنما مسیر خوشبختی را به ما نشان بدهند.

کتاب ایچی گو ایچی یه (The Book of Ichigo Ichie) براساس یک اصل ژاپنی به نگارش درآمده و ریشه آن به بودیسم ذن و مراسم چای در ژاپن بازمی‌گردد. عبارت «ایچی گو ایچی یه» درواقع به آیین‌هایی نسبت داده می‌شود که در نهایت منجر به ذهن آگاهی و تمرکز بر روی لحظه حال می‌شود و به همه افراد کمک می‌کند تا از تمام حواس پنجگانه خود استفاده کنند و نهایت لذت و شادی را از زندگی خود ببرند.

درواقع اگر از منظری دیگر به موضوع نگاه کنیم، شاید بتوانید مدت مدیدی زندگی کنید، با این حال هر دیداری حس و حال منحصربه‌فرد خود را دارد و دیگر تکرار نمی‌شود. ممکن است بار دیگر همان افراد را در همان مکان‌ها ملاقات کنید، اما در آن زمان، مسن‌تر هستید. شرایط و طبعتان مطمئناً تفاوت یافته است و با خود سنگینی اولویت‌ها و تجربیات گذشته‌ی دیگر را حمل می‌کنید. جهان پیوسته در حال تغییر است و شما نیز با گذر زمان، تغییر خواهید کرد و به همین دلیل است که هیچ چیز، هیچ‌گاه مانند بار قبل اتفاق نخواهد افتاد.

با این حال اغلب افراد در حسرت به گذشته و نگرانی و ترس نسبت به آینده به سر می‌برند و لحظه‌ی حال را رها کرده‌اند. افراد زیادی نیاموخته‌اند و نمی‌توانند که تنها از لحظه‌ی حال بهره و لذت ببرند و فقط به آینده نامعلومی که پیش رو دارند، چشم می‌دوزند و خوشبختی را در آن می‌یابند.

پس هر انسانی شاه کلیدی در وجود خود دارد که می‌تواند دری را به روی عشق، توجه، هماهنگی با جهان و دیگران باز کند و آن کلید چیزی جز ایچی گو ایچی یه نیست. پس اگر می‌خواهید از بند گذشته و آینده رها شوید، روابط خود را با نوع جدیدی از ذهن آگاهی بهبود ببخشید، خلاقیت بیشتری در زندگی‌تان داشته باشید و از آرامش درونی برخوردار شوید، شنیدن این کتاب حکمت‌آموز را از دست ندهید.

نکوداشت‌های کتاب ایچی گو ایچی یه:

- این کتاب یک تمرین مفید است. این وعده که گرچه لحظات به عقب برنمی‌گردند اما ما می‌توانیم از آن‌ها حداکثر استفاده را بکنیم پیش از آنکه ناپدید شوند. (The Washington Post)

- یک راهنمای امیدوارکننده و کاربردی برای لذت بردن از تجربیات روزمره و زندگی در لحظه... این کتاب راهنمایی آرام‌بخش است که حاوی حکایات، مَثَل‌ها و درس‌های زیادی است. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید با آموزه‌ها و حکمت‌های شرقی آشنا شوید و هنر در لحظه زندگی کردن را بیاموزید، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

با نویسندگان کتاب ایچی گو ایچی یه بیشتر آشنا شویم:

فرانسس میرالس (Francesc Miralles) نویسنده کتاب‌های پرفروش خودیاری است که در شهر بارسلونا اسپانیا به دنیا آمده و در رشته‌های روزنامه‌نگاری، ادبیات انگلیسی و آلمانی تحصیل کرده است. او تاکنون به عنوان سردبیر، مترجم و نویسنده کار کرده و تنها رمانش به نام «عشق با حروف کوچک» به بیست زبان دنیا ترجمه شده است.

هکتور گارسیا (Hector Garcia) نیز در اسپانیا به دنیا آمده اما بیش از یک دهه ‌است که در کشور ژاپن زندگی می‌کند. او نویسنده و مدیر وبلاگ معروف kirainet.com است و به عنوان مهندس نرم افزار کار می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه می‌شنویم:

هنر مهمانداری و برگزاری جشن‌ها و مراسم‎‌هایی که در قلب‌هایمان ماندگار می‌شود، چیزی نیست که در انحصار فرهنگ شرق باشد. در غرب نیز افراد خاصی روح راستین استادان چای را در کالبد خود در سرزمین‌های مختلف تجسم بخشیده‌اند. یکی از این افراد، اتین دوبومون است و خارج از فرانسه خیلی مشهور نیست. کنت دوموبن که در فاصله زمانی میان جنگ‌های جهانی اول و دوم حامی هنرمندان، دکوراتور، طراح مد و مسلف اپرا نیز بود، به ترتیب دادن مهمانی‌های به یادماندنی معروف شده بود. در سال 1918 در پاریس، او با به‌کارگیری گروهی از سربازان سیاه‌پوست، کنسرت جز بسیار بزرگی ترتیب داد. اتین میزبان مهمانی‌هایی همراه با رقص و آواز و نمایش با تم‌هایی مثل دریا و نقاشی‌های معروف بود. او همچنین برنامه‌ای به نام شب‌نشینی‌های پاریسی اجرا می‌کرد که ترکیبی از بزم و پایکوبی و شب شعر و رقص باله و تئاتر با مشارکت هنرمندانی همچون ژان کوکتو، پابلو پیکاسو و اریک ساتی بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
8 دقیقه
درباره نویسندگان
21 دقیقه
مقدمه
26 دقیقه
بخش یک: ناپایداری زیباست
31 دقیقه
و شما چطور؟ چگونه زندگی می‌کنید؟ کجای کار هستید؟
33 دقیقه
سال‌های ذاذن
29 دقیقه
وجه صمیمانه کارپ دیم
21 دقیقه
بخش دو: زندگی با ایچی گو ایچی یه؛ آیین توجه
31 دقیقه
مراسم چای خودتان را خلق کنید
23 دقیقه
کشف بوریس سایرولنیک
30 دقیقه
بخش سه: مدرسه کوچک ایچی گو ایچی یه؛ هنر مهمانداری
28 دقیقه
همه مردم دنیا دعوتند
20 دقیقه
چه میشد اگر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایچی گو ایچی یه
نویسنده،
مترجمآزاده مسعودنیا
گویندهنیما رئیسی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه

مصطفی عزیزی
۱۴۰۲/۱/۲۸
یک اثر فوق العاده از همه لحاظ که ۵ ستاره هم کمش هست به نظرم.
کتابی که با متن بسیار روان و قابل فهم از هنر نویسندگانش می‌شه گفت هست ولی اینجا شاهکار مترجم هم به چشم می‌خوره که برگردان فوق العاده‌ای انجام داده‌اند.
کتابی هست که برای آرامش روح و ذهنمون میشه ازش استفاده کرد که از تجربیات خود بر و و
نویسندگان اساس آداب رسوم کشور ژاپن می‌باشد حتی افراد بزرگ و مشهوری همچون استیو جابز علاقه‌ی خاصی به موضوع ذن داشته و به کشور ژاپن بارها سفر کرده بودند،
و اینکه مراسم‌های جالبی را برگزار می‌کنند و که هر کدامشان فلسفه‌ای پشت جریانش هست و برای زندگی بسیار ضروری هست.
زندگی در حال و داشتن افکاری مثبت از نکاتی که در این کتاب گنجانیده شده است.
کتاب عالی و مکمل ایکیگای میشه گفت هست که خواندن آن کتاب هم توصیه می‌کنم.
آقای رئیسی خلق شدی برای جذابیت بخشیدن به اینگونه کتاب‌ها. عالی هستید.
سپاس از تیم خوب کتابراه
کیم کیم
۱۴۰۱/۶/۲۶
این کتاب هم مثل کتاب ایکی گایی شاید بنظر میرسد که یکسری دانسته‌هایی را جمع آوری کرده‌اند که تقریبا اکثریت آدمها تجربه آن را داشته‌اند. ولی هر دو کتاب این دانسته‌ها و حتی تجربه‌های جدید افراد را گردآوری میکند و در یک مسیر درست تفکر قرار میدهد یا به عبارتی این کتاب هم برای کسایی که اطلاعات کاملی مفید ندارند است هم برای افراد مطلع که جهت و مسیر تفکر را روشن و باز میکند. اما در ارتباط با موضوع کلی این کتاب یعنی زندگی کردن در زمان حال باید بگویم که مهارتی را معرفی میکند که بتوان روش غلطی را که در رویارویی روابط ومسائل اجتماعی در پیش گرفتیم را تصحیح کند و علت ترسها و خشمها و غمها را توضیح میدهد که همگی به خاطر گذشته و آینده هست ولی شادی در زمان حال است این مهارت شادی و رضایت را در انسان بیدار میکند. این کتاب را به کسانی که غمگین شده و یا از اینده میترسند توصیه میکنم شاید بتوانند راهکاری برای غلبه بر آن‌ها پیدا کنند.
دکتر میترا رضایی
۱۴۰۰/۱۱/۸
کتاب خوبیه، در زمینه اشنایی با رویکردهای رواندرمانی جدید که ریشه در آیینهای قدیمی ژاپن داره، برخلاف دورنما که تصور نمیکنی میتونه مفید باشه، چون منجر به تبحر و مهارت بودن در لحظه شگفت انگیز حال هستش مفید واقع میشه
به علاقه مندان ذهن آگاهی (mindfulness) توصیه میکنم بشنون
نمیشه از بیان شیوا و اقای
سحرانگیز رییسی گذشت بسیار روان با لحنی بینهایت آرامش‌بخش. اونقدر توانمند که احساس میکنی واقعا در اون لحظه درحال تجربه مراسم چای هستی
از اقای رییسی و کتابراه سپاسگزارم
پریا شقاقی
۱۴۰۱/۷/۱۷
واقعا دوست داشتم این کتاب و قبل این کتاب اکی گایی و شنیده بودم اونم خیلی خوب بود،، این کتاب به لذت بردن از هر لحظه و در زمان حال زندگی کردن اشاره داشت و ایکی گایی به دلیلی برای زندگی،، از این دو تا کتاب من یاد گرفتم زندگی یه هدیه اس از طرف خداوند و باید قدرشو دونست و شکر گذار هر چیز کوچک بود و ازش لذت برد که خودش باعث حال خوب و دوری از افسردگی میشه
پیشنهاد میکنم حتما گوش کنید به این ۲تا کتاب
مریم 🦋💙✨
۱۴۰۱/۲/۱۴
واقعا عالی و زیبا
صدای گوینده هم عالی🙏🏻🤍
لذت بردن حقیقی رو از لحظه اکنون با لطافت و سادگی توضیح میده. چقدر ساده ست زندگی و چقدر این سادگی زیباست. همین الان تمومش کردم و می‌خوام از ایچی گو ایچی‌ یه‌های زندگیم لذت ببرم و هشیارانه تر و با آمیختگی از لطافت و صبر زندگی کنم با وجود همه‌ی چالش ها🍃🌸
ناهید بیلابری
۱۴۰۱/۳/۱۸
کتاب خیلی خوبیه ودرباره فرهنگ کهن ژاپنی صحبت میکنه ونکات کلیدی واخلاقی ویژه‌ای دارد بخصوص صدای شیوای گوینده که بسیارزیبا مطالب رابیان می‌کند. ایچی گو ایچی یه یک اصطلاح ژاپنیست، یعنی غنیمت شمردن عمر اینکه قدرلحظات زندگی رابدانیم. زیرالحظه هاتکرارنمیشوندوحقیقت زندگی زمان حال است. ممنون ازکتابره
هانیه هژبرالساداتی
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
صدا، کیفیت صدا، شیوه بیان عالی و کاملا منطبق با محتوای کتاب.
کتاب هم کم حجم است، مطالب ساده اما حاوی تلنگرهایی مهم برای یادآوریِ ضرورت تامل و مکث در زندگی ماشینی شده و پرشتاب دنیای امروز ما…
موقع انجام کارهای هنری مثل نقاشی، مجسمه سازی، قنادی، آشپزی واقعا می‌چسبه😬😬
Mosi Phonix
۱۴۰۱/۲/۱۸
کتابی که توصیه میکنم حتما برای "حال خوب " بخونیدش. صدای گرم آقای رییسی، موزیک متناسب و آرامبخش، متن زیبا با ترجمه خوب، و متفاوت با بقیه کتابهای انگیزشی. خلاصه که من لذت بسیاری بردم، امیدوارم شما هم خودتون رو از این فرصت محروم نکنید و این کتاب رو بشنوید.
المیرا شایق
۱۴۰۱/۷/۸
خیلی قشنگ بود مخصوصا اون قسمت وابی سابی خیلی برای من جذابیت داشت اما کتاب ایکی گایی منو بیشتر تحت تاثیر قرار داد این دو کتاب به نوعی مکمل هم هستند و باید خیلی تکرار بشه تا سبک زندگی مون بشه
narges afkhami
۱۴۰۲/۲/۲۱
کتاب خیلی خوبی در زمینه قدر زمان حال رو دانستن و در لحظه زندگی کردن بود و اینکه خیلی عالی راجع به فرهنگ ژاپنی و مراسم چای توضیح داده شده بود من واقعا از این کتاب لذت بردم
آزاده شریفی
۱۴۰۱/۶/۱۳
ی حس آرامش گرفتم بعد از شنیدنش، بعضی بخش هاش رو چندبار گوش دادم، خیلی ساده و روان بود، اما در انتها شنیدن و عمل نکردن فایده‌ای نداره، مثل یک مرهم یا مورفین کوتاه مدت.
مرجان حمزه نژاد
۱۴۰۲/۲/۱۹
صدا و اجراى صداپیشه، جناب رئیسى که واقعأ بینظیر و دلنشینه؛ کتابى بسیار ساده و گویا ودر عین حال توصیه هاى فوق العاده اى براى بهترو عاشقانه و ساده زیستن.
سپاس
Fariba
۱۴۰۱/۱۰/۸
کتاب خوب و مفیدی بود البته من شخصا ایکیگای رو بیشتر دوست داشتم ولی این کتاب هم نکات مثبت و درخور توجه و تاملی داره و شنیدنش خالی از لطف نیست
مریم بیاتى
۱۴۰۰/۱۱/۶
به کتابخوانها اصلا توصیه نمیکنم، اگر یکی از کتابهای یونگ رو خونده باشید هیچ مطلب جدید یا جذابی نداره، تنها نکته مثبتش صدای آقای نیما رییسیه، تنها چیزی ک کمک کرد کتابو تموم کنم😕
niloofar hosseini
۱۴۰۱/۲/۱۳
کتابی بسیار مفید برای همه. برای فهمیدن موضوع مهم زندگی در لحظه‌ی حال و اکنون. با صدای بسیار دلنشین و شنیدنی گوینده که به جذابیت کتاب افزوده.
مشاهده همه نظرات 28

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه

برای دریافت کتاب صوتی ایچی گو ایچی یه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.