معرفی و دانلود کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

عکس جلد کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم
قیمت:
۴۲۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم یکی از پرفروش‌ترین و مطرح‌ترین آثار ادبیات داستانی ایران، زویا پیرزاد را به ستاره‌ای در ادبیات دهه‌ی هشتاد تبدیل کرد و جایزه ادبی گلشیری را برایش به همراه آورد. این رمان به زندگی روزمره‌ی یک زن متأهل ارمنی می‌پردازد که عاشق همسایه‌ی مجرد خود می‌شود و این موضوع او را دچار درگیری‌های ذهنی بسیاری می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم:

داستان این رمان شنیدنی در شهر آبادان آغاز می‌شود و زویا پیرزاد (zoya pirzad) زن ارمنی‌ سی و هشت ساله‌ای را به شما معرفی می‌کند که با همسر و سه فرزندش در آن شهر زندگی می‌کند؛ نام این زن کلاریس است. او که شخصیت اصلی رمان چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم (Things We Left Unsaid) محسوب می‌شود، زندگی آرام و ساده‌ای دارد. شوهر او کارمند شرکت نفت است و در خانه‌ی سازمانی این شرکت زندگی می‌کنند.

کلاریس زن خانه‌داری است که دنیایش محدود به همسر، فرزندان، مادر، خواهر و چند زن دیگر است که با آن‌ها ارتباط دارد. با این اوصاف، در کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم با اتفاق عجیب و غریبی روبرو نمی‌شوید و بخش عمده‌ی رمان به زندگی روزمره کلاریس می‌پردازد که راوی داستان هم محسوب می‌شود. در حقیقت، یکی از دلایل اصلی محبوبیت این رمان در همین سادگی روایت پیرزاد است.

او شما را به دنیای شخصی خود راه می‌دهد؛ از دغدغه‌ها و احساساتش می‌گوید و برای‌تان عشقی را شرح می‌دهد که نسبت به همسایه‌شان دارد و تصور می‌کند مرد رویاهایش است. این اتفاق و کششی که نسبت به آن مرد دارد، ذهن آشفته‌ی او را آشفته‌تر می‌کند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم:

- در فهرست برترین و پرفروش‌ترین آثار داستانی ایران
- بهترین رمان سال پکا
- کتاب سال وزارت ارشاد جمهوری اسلامی
- لوح تقدیر جایزه ادبی یلدا
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان سال 1381 از بنیاد گلشیری
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان مهرگان ادب 1380

نکوداشت‌های کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم:

- داستانی ساده اما تأثیرگذار. (Complete Review)
- زویا پیرزاد، ستاره‌ی ادبیات ایران، زندگی روزمره را با نثر درخشان خود به سطحی بالاتر می‌رساند. (Elle)
- پیرزاد با لطافت طبع و دقت می‌نویسد و به شکلی استادانه، تصویری از روتین‌ها و ریتم زندگی روزمره در یک شهر را خلق می‌کند. (New Internationalist)

با زویا پیرزاد بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و مترجم ارمنی‌تبار در سال 1331 در آبادان به دنیا آمد و همان‌جا تحصیل کرد. او در جوانی به تهران آمد و در این شهر ازدواج کرد و اکنون دو پسر به نام‌های شروین و ساشار دارد. زویا در حال حاضر به کشور آلمان مهاجرت کرده است.

او در دهه‌ی هفتاد سه مجموعه داستان کوتاه به نام‌های «مثل همه عصرها»، «طعم گس خرمالو» و «روز مانده به عید پاک» منتشر کرد و با استقبال قابل قبولی مواجه شد. او در سال 1380 اولین رمان خود با نام «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» چاپ کرد و این کتاب تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین آثار داستانی دهه‌ی هشتاد شمسی در ایران شد و نام پیرزاد را در محافل ادبی بر سر زبان‌ها انداخت. در آن سال‌ها رمان چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم برنده‌ی جوایز ادبی معتبر می‌شد و رمان دیگر او به نام «عادت می‌کنیم» هم طرفداران بسیاری دارد و نقدهای مثبتی دریافت کرده است.

پیرزاد در زمینه‌ی ترجمه هم فعالیت‌های داشته است و آثاری مانند آلیس در سرزمین عجایب و آوای جهیدن غوک را در کارنامه‌ی خود دارد.

کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم مناسب چه کسانی است؟

این رمان که به احساسات و عواطف یک زن در آستانه‌ی میانسالی می‌پردازد شما را به دنیای زنان راه می‌دهد. بنابراین اگر به دغدغه‌هایی از این جنس علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم گزینه‌ی مناسبی برای‌تان محسوب می‌شود.

این رمان جذاب به موضوعی زنانه دارد اما این بدان معنا نیست که کتاب صرفا برای یک جنسیت خاص نوشته شده است و فراموش نکنید با یکی از مطرح‌ترین آثار ادبیات معاصر فارسی روبرو هستید. با این اوصاف اگر به داستان‌های ایرانی علاقه‌مند هستید، مطمئن باشید که از شنیدن این رمان پشیمان نخواهید شد.

در بخشی از کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم می‌شنویم:

مادر آخرین جرعه‌ی قهوه را خورد و فنجان را برگرداند توی نعلبکی. چند لحظه چشم‌های ریزش را ریزتر کرد و لب‌های باریکش را باریک‌تر کرد و خیره شد به روبرو و یعنی دارد فکر می‌کند.

- گفتی قدش خیلی کوتاه بود؟ خوشگل بود؟

تکه‌ای گاتای شور بریدم گذاشتم توی بشقاب.

- خوشگل؟! گفتم که دست کم هفتاد سال رو داره.

چانه بالا داد و اخم کرد.

- خب که چی؟ تازه اگه خودش باشه، حتما بالای هفتاده. من هنوز جوراب ساق کوتاه می‌پوشیدم که خانم با کلاه‌های جورواجور لبه پهن...

چشمم افتاد به دماغش. دماغ مادرم دراز بود. قهوه که می‌خورد لبه‌ی فنجان نوک دماغ لک می‌انداخت. تند دست کشید به دماغش.

- و هفت رج مروارید دور گردن سوار ماشین روباز تو خیابون نظر جولون می‌داد.

پرسیدم: «خودش رانندگی می‌کرد؟!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۷ دقیقه
بخش یک
۱۷ دقیقه
بخش دو
۱۱ دقیقه
بخش سه
۱۲ دقیقه
بخش چهار
۷ دقیقه
بخش پنج
۶ دقیقه
بخش شش
۲۸ دقیقه
بخش هفت
۱۱ دقیقه
بخش هشت
۷ دقیقه
بخش نه
۱۱ دقیقه
بخش ده
۱۷ دقیقه
بخش یازده
۵ دقیقه
بخش دوازده
۱۲ دقیقه
بخش سیزده
۵ دقیقه
بخش چهارده
۷ دقیقه
بخش پانزده
۵ دقیقه
بخش شانزده
۱۴ دقیقه
بخش هفده
۸ دقیقه
بخش هجده
۷ دقیقه
بخش نوزده
۱۷ دقیقه
بخش بیست
۲۲ دقیقه
بخش بیست و یک
۱۴ دقیقه
بخش بیست و دو
۴ دقیقه
بخش بیست و سه
۱۱ دقیقه
بخش بیست و چهار
۲۲ دقیقه
بخش بیست و پنج
۱۱ دقیقه
بخش بیست و شش
۹ دقیقه
بخش بیست و هفت
۲۹ دقیقه
بخش بیست و هشت
۶ دقیقه
بخش بیست و نه
۱۶ دقیقه
بخش سی
۷ دقیقه
بخش سی و یک
۵ دقیقه
بخش سی و دو
۲۱ دقیقه
بخش سی و سه
۸ دقیقه
بخش سی و چهار
۹ دقیقه
بخش سی و پنج
۱۰ دقیقه
بخش سی و شش
۸ دقیقه
بخش سی و هفت
۱۴ دقیقه
بخش سی و هشت
۱۱ دقیقه
بخش سی و نه
۱۰ دقیقه
بخش چهل
۱۱ دقیقه
بخش چهل و یک
۶ دقیقه
بخش چهل و دو
۶ دقیقه
بخش چهل و سه
۱۲ دقیقه
بخش چهل و چهار
۵ دقیقه
بخش چهل و پنج
۱۴ دقیقه
بخش چهل و شش
۷ دقیقه
بخش چهل و هفت
۶ دقیقه
بخش چهل و هشت
۴ دقیقه
بخش چهل و نه
۱۰ دقیقه
بخش پنجاه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم
نویسنده
گویندهشبنم مقدمی
ناشر چاپینشر مرکز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۲۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

محمود اژدری
۱۴۰۱/۲/۳۱
با سلام و احترام
کتاب "چراغ‌ها را من خاموش میکنم" به نظر من یک کتاب متوسط است با اینکه در کل همه کتاب‌ها ارزش مطالعه را دارند چون بر عقیده هستم که نویسنده هر کتاب حذفی جدید برای گفتن داشته است برای نگاشتن اثر خودش. داستان زنی است است ارمنی که همراه با خانواده، مادر و خواهرش در آبادان سال‌های قبل و
از انقلاب زندگی می‌کنند که همسر او کارمند شرکت نفت است.
ولی نکته‌ای که به نظر قابل بیان شدن است این کتاب بیشتر یک نگاشت روزانه یا همان دفترچه خاطرات است نه یک رمان البته به نظر من از لایه‌های پیچیده‌ای برخوردار نیست و جایی برای فکر ندارد و بیشتر غرق در روزمرگی آدم‌های آن خواهید شد. گره‌های زیادی ندارد و بیشتر شما را سوق می‌دهد برای رسیدن به انتهای اثر.
ولی برای من داستان خیلی شبیه کتاب از ترس تنهایی اثر امیلی گیفین آمد که در آن آقایی که در شرف ازدواج است عاشق زنی دیگر می‌شود و در این کتاب زنی متاهل دارای 3 فرزند عاشق یک مرد مطلقه با یک فرزند می‌شود.
ولی اگر بدنبال خوانیدن یک رمان عاشقانه همسطح زندگی روزمره هستید خواندن و شنیدن آن را به همه توصیه میکنم ولی اگر از رمان‌ها و داستان‌های نویسندگانی چون اسماعیل فصیح، غلامحسین ساعدی، احمد محمود و... کاری مطالعه کردید نمی‌توانم این مجموعه و کتاب را پیشنهاد دهم ولی اگر به کتاب‌های نویسندگانی چون م. مودب‌پور و... لذت برده‌اید حتما از شنیدن و خواندن این کتاب هم لذت خواهید برد.
ولی برای من خیلی جالب است که در کتاب‌های اخیر از داستان و رمان متاسفانه به بحث که به نظر من ارزش مطرح کردن ندارد را به صورت زیاد می‌توان دید و آنهم دل باختن زنی متاهل به مردی مجرد یا دل باختن یک مرد متاهل به زنی مجرد و امثال این که مسایل مهم خیلی زیاد است.
Zahra Amini
۱۴۰۱/۱/۲۲
نظر دادن درباره این رمان برام سخته. چون به قدری صدای گوینده و نحوه‌ی اجارشون عالی و قوی بود که گمانم ایشان هر کتابی رو اینطوری اجرا کنن اون کتاب خاص و جالب خواهد شد. اما از انصاف نگذرم، کتاب ساده و شیوایی بود و خیلی خوب میشد با شخصیتهای داستان ارتباط برقرار کرد. ضمن اینکه به نظر موضوع خاصی در وجود داستان نداره ولی دنبال کردن اون رو هم دوست دارید. به نظرم داستان یک ریتم آرام رو از اول تا آخر داستان طی میکنه غافلگیری در کار نیست یا اینکه جایی نفس رو در سینها حبس کنه. ولی جزییاتی که نویسنده به اون پرداخته همونقدر ساده اما جالب‌اند و برای خواننده هیچ خسته کننده نیست. هیچ کجای کتاب با جای دیگه تکراری نیست این یکی از نقاط قوت این کتاب بود. مثل این بود که دارم به اتفاقات روز مره اطرافم نگاه میکنم ضمن اینکه برام جالبم هست. کار سرگرم کننده و خوبی بود. از گوینده بی نهایت ممنونم که اجراشون فوقالعاده بود.
شهلا صدری
۱۴۰۰/۱۲/۴
کتاب زیبایی بود و از خوندنش، در واقع شنیدنش لذت بردم. اولین کتاب صوتی بود که گوش میدادم چون بیشتر ترجیح میدهم کتاب را در دست بگیرم و بخوانم. نویسنده بسیار زیبا با ذکر کوچکترین نکته شنونده را در فضای داستان قرار میداد طوری که احساس میکردی تو هم جزئی از داستان هستی موضوع کتاب هم بسیار جذاب و در عین و حال موضوعی بود که بسیار عمومی است ولی کمتر نویسنده‌ای بهش پرداخته. خانم مقدمی هم کتاب را بسیار زیبا خواندند در این مورد هم مهارت خودشون رو نشون دادند و من واقعا ایشون رو دوست دارم. خوشحالم که با کتابراه آشنا شدم و در عرض حدود یک هفته از دانلود اپلیکیشن چهار رمان خواندم و لینک دعوت رو به همه کانالها و گروههام فرستادم چون کار خودم هم تدریس اینترنتی هست و کانالهای زیادی دارم. با آرزوی موفقیت برای همه عزیزانی که در زمینه رشد فرهنگی مردم کار می‌کنند.
هدیه رنجبر
۱۴۰۰/۸/۱
این کتاب آدم رو میبره تو عمق خودش. به نظرم تمام زنهای دنیا کلاریس هستن یا بهتر بگم کلاریس شبیه همه زنهای دنیاست. من با خوندن این کتاب لذت بردم و گریستم و نفس عمیق کشیدم و در طول داستان برای کلاریس و تمام زنهای دنیا غصه خوردم و خوشحال شدم. در واقع همین که در این کتاب اتفاقی نمیافتد و سرتا پا اتفاق و است جذابیت این کتاب را بیشتر بیشتر میکند. پیشنهاد میکنم اگر دوست دارید عمیقا از خوندن یه کتاب لذت ببرید و توی کتاب غرق بشید زودتر بخرید و بخونید.
Alireza Jamshid beik
۱۴۰۰/۶/۲۲
چیزی که شنیدم اثر هنرمندانه‌ی دو حقیقتا هنرمند خانم بود که یکی نویسنده و دیگری گوینده بود. با اینکه مرد هستم و چنین رمانهایی بیشتر مطلوب روحیه‌ی خانم‌ها هست ولی به قدری هر دو هنرمند کارشان عالی بود که لحظه لحظه با قهرمان داستان زندگی کردم و به همراه او شاد شدم، غمگین شدم و یا شاید عاشق!. روایت داستان ساده‌ای با چنین جذابیت، اوج هنر است. اینجابود که فهمیدم وقتی میگویند زیبایی در سادگیست یعنی چه!
Faeghe Aghili
۱۴۰۰/۴/۱۳
سالها پیش خواهرم میگفت این کتاب رو بخون انگارکلاریس تو هستی و من فراموش کرده بودم که بخونم. حالا که گوش کردم بنظرم راست میگفت من مخلوط عجیبی از شخصیتهای زن داستانهای زویا پیرزاد هستم. نه تنها من که زنان بسیاری
این نشان دهنده درک عمیق خانم پیرزاد از زنان جامعه است زنانی که با ایجاد امنیت و ارامش خانواده را مدیریت میکنند بدون اینکه کسی متوجه نقش پررنگشان شود
کتایون کریمی
۱۴۰۰/۸/۱۵
کتاب خوبی بود ملایم و خوشایند بدون استرس و بار منفی, در واقع یک جورایی میشه در داستان کتاب حل شد و قلم زیبای خانم نویسنده به قدری خوب بود که خواننده خودش رو جزئی از داستان میدید من لذت بردم و خوشحالم که این کتاب رو انتخاب کردم
البته نقش صدای زیبای خانم مقدمی هم در هر چه دلنشین تر شدن این کتاب صوتی غیر قابل اغماض است و به زیبایی دو چندان کتاب افزود
با تشکر از کتابراه
نفیسه نعیمی
۱۴۰۱/۱/۸
به نظرم کتاب چندان جالبی نیومد، پایانش با چیزی که از ابتدای خوندنش انتظارشو داشتیم یکی نبود و وقتی داستان تمام شد باورم نمیشد که تمام شده و منتظر ادامه ش بودم. از پریدن از زمان به گذشته در لابلای صحبتهاش خوشم نیومد به نظرم خسته کننده بود. ولی حال و هواشو دوست داشتم و کاملا میتونستم شخصیت اصلی رو با جزئیات تصور کنم. گویندگی خوبی هم داشت.
سعیده خوانساری
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
بسیار کتاب زیبا و جالبی بود درعین اینکه یک روایت ساده از زندگی یک زن خانه دار بود ولی نمیدونم چرا در تمام مدت من در فضای کتاب غرق میشدم و دایم خودم رو با نویسنده همزاد پنداری میکردم، حتی فردای اون روز هم دایم به فکر شخصیت‌های کتاب بودم وبعضی وقتا فکر میکردم تو خونه‌ی کلاریس هستم، در کل عاشقش شدم خیلی حس خوبی بهم داد،
هایده فریار
۱۴۰۰/۸/۲۳
من این کتاب را قبلا خوانده بودم اما شنیدن آن با صدای زیبای خانم مقدمی و تسلط ایشان در خواندن برایم جالب تر بود همچنین توانمندی نویسنده در بیان احساسات، دلتنگی‌ها و روزمرگی‌های زندگی یک زن قابل تحسین است. خصوصاً که آدم را به گذشته می‌بردو خیلی از خاطرات گذشته را یادآوری میکند
فرین فرهی
۱۴۰۰/۳/۲۲
در حال گوش دادن احساس می‌کردم دوستم داره برام اتفاقهای افتاده رو تعریف میکنه، بسیار لذت بردم و از رک بودن و واقعی بودن داستان لذت بردم، مخصوصا شخصیت اصلی که خانم مقدمی واقعا زیبا معرفیش کرده، البته خانم پیرزاد همیشه زیبا و روان می‌نویسن و جذابیت خاصی در کارهاشون هست
فلورا علاء
۱۴۰۱/۲/۲۳
کتاب جالبی بود نویسنده انقدر با جزئیات همه چیو توصیف میکنه که کامل میتونید خودتونو به جای شخصیت داستان و مکان داستان تصور کنید جایی از داستان که ملخ‌ها حمله کرده بودند من کاملاً میتونستم اون صحنه رو تجسم کنم و حتی بدنم مور مور میشد!! احساس میکنم انتهای داستان خیلی باز موند ولی درکل خوب بود
لیلا عاملی
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
روند کتاب خیلی عالی بود، با اینکه ماجرای خاصی نداشت ولی مخاطب رو به سمت خود میکشید، ‌ زنانگی خیلی زیبا به تصویر کشیده شده بود، به عنوان یک زن میتونستم با کلاریس ارتباط بگیرم. تنها نقطه ضعف پایانش بود، پایان بی مفهومی داشت. حتی پایان باز هم میتونست مفهوم جالب تری داشته باشه.
جوانه رضوی فر
۱۴۰۱/۱/۱۳
با سلام کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم نوشته‌ی زویا پیرزاد با صدای شبنم مقدمی برایم تداعی کننده‌ی تماشای تئاتری والا می‌باشد تصویر گر روزهای تنهایی یک زن، و زنی دیگر. شاید تنهایی در نسل ها. این داستان مطالب گسترده‌ای را پوشش می‌دهد بسیار زیبا نوشته، پرداخته و خوانده شده است.
شکوفه حسنی
۱۴۰۰/۹/۲۷
تمام کتاب در یه خط صاف نوشته شده و اواخر کتاب، نویسنده یه نبض کوچک به داستان میدهد و باز بر میگرده به همون خط صاف، نوشتن درباره زنان در ایران خیلی سخته و نویسنده تمام تلاششو‌ کرده از حس همزاد پنداری استفاده کنه و موفق هم میشه ولی میتونست کمی نبض داستان رو قوی تر کنه
مشاهده همه نظرات ۱۵۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

برای دریافت کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.