معرفی و دانلود کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

عکس جلد کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم
قیمت:
۶۷۰۰۰ تومان - 12.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم یکی از پرفروش‌ترین و مطرح‌ترین آثار ادبیات داستانی ایران، زویا پیرزاد را به ستاره‌ای در ادبیات دهه‌ی هشتاد تبدیل کرد و جایزه ادبی گلشیری را برایش به همراه آورد. این رمان به زندگی روزمره‌ی یک زن متأهل ارمنی می‌پردازد که عاشق همسایه‌ی مجرد خود می‌شود و این موضوع او را دچار درگیری‌های ذهنی بسیاری می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم:

داستان این رمان شنیدنی در شهر آبادان آغاز می‌شود و زویا پیرزاد (zoya pirzad) زن ارمنی‌ سی و هشت ساله‌ای را به شما معرفی می‌کند که با همسر و سه فرزندش در آن شهر زندگی می‌کند؛ نام این زن کلاریس است. او که شخصیت اصلی رمان چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم (Things We Left Unsaid) محسوب می‌شود، زندگی آرام و ساده‌ای دارد. شوهر او کارمند شرکت نفت است و در خانه‌ی سازمانی این شرکت زندگی می‌کنند.

کلاریس زن خانه‌داری است که دنیایش محدود به همسر، فرزندان، مادر، خواهر و چند زن دیگر است که با آن‌ها ارتباط دارد. با این اوصاف، در کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم با اتفاق عجیب و غریبی روبرو نمی‌شوید و بخش عمده‌ی رمان به زندگی روزمره کلاریس می‌پردازد که راوی داستان هم محسوب می‌شود. در حقیقت، یکی از دلایل اصلی محبوبیت این رمان در همین سادگی روایت پیرزاد است.

او شما را به دنیای شخصی خود راه می‌دهد؛ از دغدغه‌ها و احساساتش می‌گوید و برای‌تان عشقی را شرح می‌دهد که نسبت به همسایه‌شان دارد و تصور می‌کند مرد رویاهایش است. این اتفاق و کششی که نسبت به آن مرد دارد، ذهن آشفته‌ی او را آشفته‌تر می‌کند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم:

- در فهرست برترین و پرفروش‌ترین آثار داستانی ایران
- بهترین رمان سال پکا
- کتاب سال وزارت ارشاد جمهوری اسلامی
- لوح تقدیر جایزه ادبی یلدا
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان سال 1381 از بنیاد گلشیری
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان مهرگان ادب 1380

نکوداشت‌های کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم:

- داستانی ساده اما تأثیرگذار. (Complete Review)
- زویا پیرزاد، ستاره‌ی ادبیات ایران، زندگی روزمره را با نثر درخشان خود به سطحی بالاتر می‌رساند. (Elle)
- پیرزاد با لطافت طبع و دقت می‌نویسد و به شکلی استادانه، تصویری از روتین‌ها و ریتم زندگی روزمره در یک شهر را خلق می‌کند. (New Internationalist)

با زویا پیرزاد بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و مترجم ارمنی‌تبار در سال 1331 در آبادان به دنیا آمد و همان‌جا تحصیل کرد. او در جوانی به تهران آمد و در این شهر ازدواج کرد و اکنون دو پسر به نام‌های شروین و ساشار دارد. زویا در حال حاضر به کشور آلمان مهاجرت کرده است.

او در دهه‌ی هفتاد سه مجموعه داستان کوتاه به نام‌های «مثل همه عصرها»، «طعم گس خرمالو» و «روز مانده به عید پاک» منتشر کرد و با استقبال قابل قبولی مواجه شد. او در سال 1380 اولین رمان خود با نام «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» چاپ کرد و این کتاب تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین آثار داستانی دهه‌ی هشتاد شمسی در ایران شد و نام پیرزاد را در محافل ادبی بر سر زبان‌ها انداخت. در آن سال‌ها رمان چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم برنده‌ی جوایز ادبی معتبر می‌شد و رمان دیگر او به نام «عادت می‌کنیم» هم طرفداران بسیاری دارد و نقدهای مثبتی دریافت کرده است.

پیرزاد در زمینه‌ی ترجمه هم فعالیت‌های داشته است و آثاری مانند آلیس در سرزمین عجایب و آوای جهیدن غوک را در کارنامه‌ی خود دارد.

کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم مناسب چه کسانی است؟

این رمان که به احساسات و عواطف یک زن در آستانه‌ی میانسالی می‌پردازد شما را به دنیای زنان راه می‌دهد. بنابراین اگر به دغدغه‌هایی از این جنس علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم گزینه‌ی مناسبی برای‌تان محسوب می‌شود.

این رمان جذاب به موضوعی زنانه دارد اما این بدان معنا نیست که کتاب صرفا برای یک جنسیت خاص نوشته شده است و فراموش نکنید با یکی از مطرح‌ترین آثار ادبیات معاصر فارسی روبرو هستید. با این اوصاف اگر به داستان‌های ایرانی علاقه‌مند هستید، مطمئن باشید که از شنیدن این رمان پشیمان نخواهید شد.

در بخشی از کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم می‌شنویم:

مادر آخرین جرعه‌ی قهوه را خورد و فنجان را برگرداند توی نعلبکی. چند لحظه چشم‌های ریزش را ریزتر کرد و لب‌های باریکش را باریک‌تر کرد و خیره شد به روبرو و یعنی دارد فکر می‌کند.

- گفتی قدش خیلی کوتاه بود؟ خوشگل بود؟

تکه‌ای گاتای شور بریدم گذاشتم توی بشقاب.

- خوشگل؟! گفتم که دست کم هفتاد سال رو داره.

چانه بالا داد و اخم کرد.

- خب که چی؟ تازه اگه خودش باشه، حتما بالای هفتاده. من هنوز جوراب ساق کوتاه می‌پوشیدم که خانم با کلاه‌های جورواجور لبه پهن...

چشمم افتاد به دماغش. دماغ مادرم دراز بود. قهوه که می‌خورد لبه‌ی فنجان نوک دماغ لک می‌انداخت. تند دست کشید به دماغش.

- و هفت رج مروارید دور گردن سوار ماشین روباز تو خیابون نظر جولون می‌داد.

پرسیدم: «خودش رانندگی می‌کرد؟!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۷ دقیقه
بخش یک
۱۷ دقیقه
بخش دو
۱۱ دقیقه
بخش سه
۱۲ دقیقه
بخش چهار
۷ دقیقه
بخش پنج
۶ دقیقه
بخش شش
۲۸ دقیقه
بخش هفت
۱۱ دقیقه
بخش هشت
۷ دقیقه
بخش نه
۱۱ دقیقه
بخش ده
۱۷ دقیقه
بخش یازده
۵ دقیقه
بخش دوازده
۱۲ دقیقه
بخش سیزده
۵ دقیقه
بخش چهارده
۷ دقیقه
بخش پانزده
۵ دقیقه
بخش شانزده
۱۴ دقیقه
بخش هفده
۸ دقیقه
بخش هجده
۷ دقیقه
بخش نوزده
۱۷ دقیقه
بخش بیست
۲۲ دقیقه
بخش بیست و یک
۱۴ دقیقه
بخش بیست و دو
۴ دقیقه
بخش بیست و سه
۱۱ دقیقه
بخش بیست و چهار
۲۲ دقیقه
بخش بیست و پنج
۱۱ دقیقه
بخش بیست و شش
۹ دقیقه
بخش بیست و هفت
۲۹ دقیقه
بخش بیست و هشت
۶ دقیقه
بخش بیست و نه
۱۶ دقیقه
بخش سی
۷ دقیقه
بخش سی و یک
۵ دقیقه
بخش سی و دو
۲۱ دقیقه
بخش سی و سه
۸ دقیقه
بخش سی و چهار
۹ دقیقه
بخش سی و پنج
۱۰ دقیقه
بخش سی و شش
۸ دقیقه
بخش سی و هفت
۱۴ دقیقه
بخش سی و هشت
۱۱ دقیقه
بخش سی و نه
۱۰ دقیقه
بخش چهل
۱۱ دقیقه
بخش چهل و یک
۶ دقیقه
بخش چهل و دو
۶ دقیقه
بخش چهل و سه
۱۲ دقیقه
بخش چهل و چهار
۵ دقیقه
بخش چهل و پنج
۱۴ دقیقه
بخش چهل و شش
۷ دقیقه
بخش چهل و هفت
۶ دقیقه
بخش چهل و هشت
۴ دقیقه
بخش چهل و نه
۱۰ دقیقه
بخش پنجاه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم
نویسنده
گویندهشبنم مقدمی
ناشر چاپینشر مرکز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۶۷۰۰۰ ت - 12.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

Debora
۱۴۰۱/۱/۲۲
نظر دادن درباره این رمان برام سخته. چون به قدری صدای گوینده و نحوه‌ی اجارشون عالی و قوی بود که گمانم ایشان هر کتابی رو اینطوری اجرا کنن اون کتاب خاص و جالب خواهد شد. اما از انصاف نگذرم، کتاب ساده و شیوایی بود و خیلی خوب میشد با شخصیتهای داستان ارتباط برقرار کرد. ضمن اینکه به نظر موضوع خاصی در وجود داستان نداره ولی دنبال کردن اون رو هم دوست دارید. به نظرم داستان یک ریتم آرام رو از اول تا آخر داستان طی میکنه غافلگیری در کار نیست یا اینکه جایی نفس رو در سینها حبس کنه. ولی جزییاتی که نویسنده به اون پرداخته همونقدر ساده اما جالب‌اند و برای خواننده هیچ خسته کننده نیست. هیچ کجای کتاب با جای دیگه تکراری نیست این یکی از نقاط قوت این کتاب بود. مثل این بود که دارم به اتفاقات روز مره اطرافم نگاه میکنم ضمن اینکه برام جالبم هست. کار سرگرم کننده و خوبی بود. از گوینده بی نهایت ممنونم که اجراشون فوقالعاده بود.
ریحانه قاسمی
۱۴۰۱/۳/۲۲
این داستان گرچه اوج و فرود چندانی نداشت ولی به شدت واقعی بود. روزمره‌ی ساده یک زن که اگر یک روز از مسیر خود خارج میشد تمام خانواده را تحت تاثیر قرار میداد. در واقع همین جزئیات ساده عناصر اصلی ستون خانه هستند. جزئیاتی که جز خود زن خانه دار هیچ شخص دیگری نمی‌تواند بفهمد و درک کند و از بیرون کاملاً و ساده عادی و گاهی بی معنا می‌آید و بدتر از همه گاهی اصلا به چشم نمی‌آید. ولی یک لحظه نبودن یک بخش کوچک همه چیز را مختل می‌کند. مثل روزی که مادر حوصله ندارد و بچه‌ها را راهی نمی‌کند برای مدرسه و روزی که همسر می‌بیند خانم خانه مثل همیشه نیست. پس این کتاب نقد روانشناسانه قشنگی می‌تواند داشته باشد. وقتی کلاریس تصمیم می‌گیرد برای حقوق زنان فعال شود. لباس‌هایی که کمتر می‌پوشیده بپوشد و.... تصمیم می‌گیرد خودش برای خودش ارزش قائل شود. خودش خودش را ببیند تا دیگر اعضای خانواده هم بیشتر برایش ارزش قائل شوند. کلاریس نماینده‌ی زن‌های بسیاری می‌تونه باشه. زن‌هایی که خوب مورد توجه قرار نمی‌گیرند و مسیر را اشتباه می‌روند. مسیر درست تلاش برای درک خود و رسیدگی به خود و بیان نیازها و خواسته‌ها به با صراحت کامل و با ترمیم درست رابطه. گاهی رفتار خانم‌ها مردها را بیشتر گیج و گنگ می‌کند. بهتر است با مردها واضح تر و شمرده تر حرف زد.
محمود اژدری
۱۴۰۱/۲/۳۱
با سلام و احترام
کتاب "چراغ‌ها را من خاموش میکنم" به نظر من یک کتاب متوسط است با اینکه در کل همه کتاب‌ها ارزش مطالعه را دارند چون بر عقیده هستم که نویسنده هر کتاب حذفی جدید برای گفتن داشته است برای نگاشتن اثر خودش. داستان زنی است است ارمنی که همراه با خانواده، مادر و خواهرش در آبادان سال‌های قبل و
از انقلاب زندگی می‌کنند که همسر او کارمند شرکت نفت است.
ولی نکته‌ای که به نظر قابل بیان شدن است این کتاب بیشتر یک نگاشت روزانه یا همان دفترچه خاطرات است نه یک رمان البته به نظر من از لایه‌های پیچیده‌ای برخوردار نیست و جایی برای فکر ندارد و بیشتر غرق در روزمرگی آدم‌های آن خواهید شد. گره‌های زیادی ندارد و بیشتر شما را سوق می‌دهد برای رسیدن به انتهای اثر.
ولی برای من داستان خیلی شبیه کتاب از ترس تنهایی اثر امیلی گیفین آمد که در آن آقایی که در شرف ازدواج است عاشق زنی دیگر می‌شود و در این کتاب زنی متاهل دارای 3 فرزند عاشق یک مرد مطلقه با یک فرزند می‌شود.
ولی اگر بدنبال خوانیدن یک رمان عاشقانه همسطح زندگی روزمره هستید خواندن و شنیدن آن را به همه توصیه میکنم ولی اگر از رمان‌ها و داستان‌های نویسندگانی چون اسماعیل فصیح، غلامحسین ساعدی، احمد محمود و... کاری مطالعه کردید نمی‌توانم این مجموعه و کتاب را پیشنهاد دهم ولی اگر به کتاب‌های نویسندگانی چون م. مودب‌پور و... لذت برده‌اید حتما از شنیدن و خواندن این کتاب هم لذت خواهید برد.
ولی برای من خیلی جالب است که در کتاب‌های اخیر از داستان و رمان متاسفانه به بحث که به نظر من ارزش مطرح کردن ندارد را به صورت زیاد می‌توان دید و آنهم دل باختن زنی متاهل به مردی مجرد یا دل باختن یک مرد متاهل به زنی مجرد و امثال این که مسایل مهم خیلی زیاد است.
شهلا صدری
۱۴۰۰/۱۲/۴
کتاب زیبایی بود و از خوندنش، در واقع شنیدنش لذت بردم. اولین کتاب صوتی بود که گوش میدادم چون بیشتر ترجیح میدهم کتاب را در دست بگیرم و بخوانم. نویسنده بسیار زیبا با ذکر کوچکترین نکته شنونده را در فضای داستان قرار میداد طوری که احساس میکردی تو هم جزئی از داستان هستی موضوع کتاب هم بسیار جذاب و در عین و حال موضوعی بود که بسیار عمومی است ولی کمتر نویسنده‌ای بهش پرداخته. خانم مقدمی هم کتاب را بسیار زیبا خواندند در این مورد هم مهارت خودشون رو نشون دادند و من واقعا ایشون رو دوست دارم. خوشحالم که با کتابراه آشنا شدم و در عرض حدود یک هفته از دانلود اپلیکیشن چهار رمان خواندم و لینک دعوت رو به همه کانالها و گروههام فرستادم چون کار خودم هم تدریس اینترنتی هست و کانالهای زیادی دارم. با آرزوی موفقیت برای همه عزیزانی که در زمینه رشد فرهنگی مردم کار می‌کنند.
هدیه رنجبر
۱۴۰۰/۸/۱
این کتاب آدم رو میبره تو عمق خودش. به نظرم تمام زنهای دنیا کلاریس هستن یا بهتر بگم کلاریس شبیه همه زنهای دنیاست. من با خوندن این کتاب لذت بردم و گریستم و نفس عمیق کشیدم و در طول داستان برای کلاریس و تمام زنهای دنیا غصه خوردم و خوشحال شدم. در واقع همین که در این کتاب اتفاقی نمیافتد و سرتا پا اتفاق و است جذابیت این کتاب را بیشتر بیشتر میکند. پیشنهاد میکنم اگر دوست دارید عمیقا از خوندن یه کتاب لذت ببرید و توی کتاب غرق بشید زودتر بخرید و بخونید.
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۳/۱۹
شروع خوبی ندارد و آنقدر پرداختن به جزئیات و مقدمات و معرفی شخصیت‌ها طول می‌کشد که ملال آور می‌شود ولی از میانه رمان که می‌گذرد و بالاخره داستانی آغاز می‌شود جذاب می‌شود و آن وقت است که تازه علاقه مند به دنبال کردن می‌شوی... در واقع در وهله اول بیان جزئیات در بستر روایتی از روزمرگی‌های یک زن میانسال در یک خانواده متوسط در دوران پهلوی خسته کننده و فاقد جذابیت جلوه می‌کند. اما اگر حوصله کنیم و طاقت بیاوریم و از این مقدمات عبور کنیم تازه به علت این همه درازگویی می‌شویم. انگار تازه متوجه می‌شویم که درون مایه اصلی قصه همین ملال است که با تلنگری عاطفی خودش را به رخ می‌کشد و قصه‌ای را شکل می‌دهد.
Negar malek
۱۴۰۱/۳/۳
کتابی لطیف، داستانی شنیدنی، پر از نکات روانشناسانه و ظریف از دنیای درونِ یک زن.
خوانش کتاب بسیار دلپذیره. بطوری که تسلط و صدای عاری از ادا و اطوار تصنعی خانم مقدمی لذت تجربه این کتاب رو دو چندان کرده...
و اما هنر نویسنده در این کتاب تسلط بر موضوع و دنیا و کرکتر هاییست که میشناخته و خلق کرده و و
دیگر نحوه ارائه این دنیای ملموس بدیع جذاب بود اما مناسب همه رنج خوانندگان مثلا کسانی که بدنبال هیجانات عاشقانه در رمانها میگردند نیست، اما برای کسانی که میخواهند زندگی راتجربه کنند عالیست.
کتابی که بیش از یک بار حداقل یک بار دیگر در آینده باز هم خواهم خواند/شنید.
R R
۱۴۰۱/۹/۲
این کتاب در مورد زن ارمنی به نام کلاریس هست که مادر سه بچه هست کتاب در مورد زندگی روزمره این زن که کلاریس نام داره هست زنی که از صبح زود فقط به خانه داری و بچه داری صبحش رو شب میکنه در این بین سرو کله‌ی همسایه‌ای پیدا میشه که باعث میشه زن به خودش رجوع کنه و بیشتر بخواد خودش رو بشناسه و باعث تغییرو تحول تو زندگیش میشه به نظر من زندگی کلاریس شبیه خیلی از ما زناست زنایی که غیر از بچه داری خانه داری به هیچ چیز دیگه حق و فرصت رسیدگی ندارن حق توجه کردن به خودشون خواسته هاشون لذت و تفریحشون رو ندارنبه نظر من کتاب خوبی بود و خوندنش خالی از لطف نیست
Alireza Jamshid beik
۱۴۰۰/۶/۲۲
چیزی که شنیدم اثر هنرمندانه‌ی دو حقیقتا هنرمند خانم بود که یکی نویسنده و دیگری گوینده بود. با اینکه مرد هستم و چنین رمانهایی بیشتر مطلوب روحیه‌ی خانم‌ها هست ولی به قدری هر دو هنرمند کارشان عالی بود که لحظه لحظه با قهرمان داستان زندگی کردم و به همراه او شاد شدم، غمگین شدم و یا شاید عاشق!. روایت داستان ساده‌ای با چنین جذابیت، اوج هنر است. اینجابود که فهمیدم وقتی میگویند زیبایی در سادگیست یعنی چه!
هانبه موسوی
۱۴۰۱/۷/۸
با سلام خدمت دوستان کتابراهی
کتاب فوق کتاب خوب و روانی بود. کوچکترین چیزها شرح داده می‌شود طوری که کاملا تصویر سازی میکنید، این کتاب کاملا شرح حال زنان و مادران خانه دار می‌باشد که هیچ کسی زحمات آن‌ها را نمیبیند و اینقدر زندگی سرد‌ی را تجربه می‌کند که کششی بسوی مرد همسایه احساس می‌کند، شاید اول از
کتاب گفته می‌شود این کتاب واقعی نیست اما دقیقا شرح حال خیلی بانوان سرزمینم است و ربطی به اقلیت مذهبی نمیباشد، راوی هم بانو مقدمی که با تصویر شان آشنا بودیم ‌ ‌باید به ایشان تبریک گفت بابت صدای بی نظیر شان🙏🏼🙏🏼
Faeghe Aghili
۱۴۰۰/۴/۱۳
سالها پیش خواهرم میگفت این کتاب رو بخون انگارکلاریس تو هستی و من فراموش کرده بودم که بخونم. حالا که گوش کردم بنظرم راست میگفت من مخلوط عجیبی از شخصیتهای زن داستانهای زویا پیرزاد هستم. نه تنها من که زنان بسیاری
این نشان دهنده درک عمیق خانم پیرزاد از زنان جامعه است زنانی که با ایجاد امنیت و ارامش خانواده را مدیریت میکنند بدون اینکه کسی متوجه نقش پررنگشان شود
فیروزه شیرینکام
۱۴۰۱/۱۱/۸
باسلام وعرض ادب. کتاب فوق العاده زیبایی بود. کلاریس رو میشه تو وجود اکثر زنان دنیا دید، روزمرگی‌های یک خانوم که سعی میکنه تموم اعضای خانواده در ارامش و رفاه باشن ناخوداگاه خودش رو فراموش میکنه! زمانی به خودش میاد که سنگینی اینبار روح وروانش رو خسته کرده. درعین حالی که فراز وفرود چندانی نداشت اما هم بشدت قابل لمس، ساده وزیبا بود. گوینده بسیار بسیار مسلط وروان میخوندن و صداشون هم عالی بود. ممنون از همه‌ی عوامل 💥
Azi
۱۴۰۱/۶/۲۴
این کتاب روزمرگیهای زنی ارمنی به نام کلاریس هست که به همراه همسرش درآبادان زندگی میکند و قبل از ازدواج تهران زندگی میکند او تحمل اب و هوای شرجی رو نداره. تمام چیزهایی که از نظر ما ساده میاد عناصر سازنده داستانه شخصیت اصلی داستان خود اوست که با صبوری و متانت با سختیهای زندگی کنار میاید وبا چیزهای یک ساده مثل کتاب یا مثلا گل نخودی که درایوان پنجره کاشته خودش رو سرگرم میکنه تا بتونه شرایط سخت زندگی رو اسون کنه.
کتایون کریمی
۱۴۰۰/۸/۱۵
کتاب خوبی بود ملایم و خوشایند بدون استرس و بار منفی, در واقع یک جورایی میشه در داستان کتاب حل شد و قلم زیبای خانم نویسنده به قدری خوب بود که خواننده خودش رو جزئی از داستان میدید من لذت بردم و خوشحالم که این کتاب رو انتخاب کردم
البته نقش صدای زیبای خانم مقدمی هم در هر چه دلنشین تر شدن این کتاب صوتی غیر قابل اغماض است و به زیبایی دو چندان کتاب افزود
با تشکر از کتابراه
Zahra Matouri
۱۴۰۱/۳/۱۵
خیلی خیلی عالی بود، برای من که خوزستانی هستم و همیشه ابادان در رفت و آمدم حس و حال روزهای آبادان قبل از جنگ را که ندیده بودم ولی شنیده بودم بسیار زیبا توصیف کرد این داستان
نمیدونم بگم خوشحالم کرد یا ناراحت؟!!
حس عجیب غریبی داشتم، دوست نداشتم تموم بشه
هر روز در اولین فرصت ممکن داستان رو گوش میکردم
صدای خانم شبنم مقدمی زیبایی داستان رو چندبرابر کرده بود
مشاهده همه نظرات ۲۶۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

برای دریافت کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.