معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی عکاس و فیلسوف

عکس جلد کتاب صوتی عکاس و فیلسوف
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عکاس و فیلسوف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عکاس و فیلسوف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عکاس و فیلسوف

کتاب صوتی عکاس و فیلسوف اثر آگوست استرینبرگ درباره‌ی مرد فیلسوفی است که در کار عکاسی بسیار حرفه‌ای بود و نظیر نداشت.

مرد، شریکی داشت، یک مرد کاملا معمولی، سرشار از خصوصیات اعصاب‌ خرد‌کن. شریکش در تمام طول روز، آتش به آتش، سیگار می‌کشید، هرگز در را پشت‌سر خودش نمی‌بست، موقع غذا خوردن بجای اینکه از چنگال استفاده کند، با چاقو غذا می‌‌خورد، توی خانه کلاه سرش می‌گذاشت، توی استودیو ناخن‌هایش را تمیز می‌کرد و...

این کتاب در واقع شما را تشویق می‌کند که همیشه نیمه‌ی پر لیوان را نگاه کنید و چیزهای منفی را به مثبت تبدیل کنید.

در قسمتی از کتاب صوتی عکاس و فیلسوف می‌شنویم:

سپس خواستند آبتنی کنند اما جای مناسبی برای این کار وجود نداشت. آن‌جا چیزی نبود جز زمین سنگلاخ و گِل و شُل. بعد از استحمام، فیلسوف احساس تشنگی کرد، و خواست که لیوانی از آب چشمه بنوشد. آب چشمه به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز بود و مزهء عجیب‌ غریب تندی داشت. اصلا آب خوبی نبود در واقع هیچ‌چیز خوب نبود. گوشت گیر نمی‌آمد و غیر از ماهی چیزی برای خوردن وجود نداشت. فیلسوف غمگین شد و کنار یک بوته‌ی کدو نشست تا به حال خودش افسوس بخورد، اما نمی‌شد کاریش کرد. او می‌بایست می‌ماند و شریکش به شهر برگشت تا در غیاب دوستش هوای کاروکاسبی را داشته باشد.

شش هفته گذشت و شریک برگشت پیش دوست فیلسوفش. او روی پل به دوستش برخورد: یک جوان بالابلند باریک‌اندام با گونه‌های گل‌انداخته و پوست برنزه. خودش بود، این فیلسوف بود که دوباره جوان شده بود و شاداب. فیلسوف، از روی هر شش حصار، تروفرز پرید و دنبال گاومیش گذاشت. وقتی که روی مهتابی نشستند، شریک به او گفت: به نظر می‌رسه که حالت خیلی خوبه... این مدت چجوری گذشت؟

فیلسوف گفت:
عالی! این حصارها از شر چاقی نجاتم دادند... سنگ‌ها پامو ماساژ دادن... غذاهای ساده و سالم کبدمو معالجه کردن و درختای کاج ریه‌هامو... و شاید باورت نشه که آب قهوه‌ای چشمه سرشار از آهنه... یعنی همون چیزی که من لازم داشتم!

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۰ دقیقه
عکاس و فیلسوف

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عکاس و فیلسوف
نویسنده
مترجمسیاوش ملکی
گویندهمهدی رضایی، علی شمسی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عکاس و فیلسوف

Pooya Parsa
۱۳۹۸/۹/۱۴
توی کامنت‌ها میبینم دوستان همزبان من طبق معمول اصل موضوع رو ول کردن و درگیر حاشیه شدن و همش به صدا و گویش گویندگان ایراد میگیرند. با اینحالی که گویندگان حرفه‌ای و عالی نیستند بنده به شخصه ازشون سپاسگزارم که چنین کار با ارزشی رو به سرانجام رسوندن. به لطف زحمات همین دوستان انواع تفکر‌ها و سطوح جامعه این اثر زیبا رو تونستن بشنون و کامنت بدن... و در مورد کتاب: خوب بود و ارزش بیش از یکبار شنیدن رو داشت. تعبیر من این بود که بعضی عادت‌ها برای هر کسی میتونه مخرب باشه و یکی از این عادات نق زدن در گوش دیگرانه، اگر تنها بمونیم مجبور یه ترکش میشیم و در طبع این ترک نگاهمون تغئیر میکنه. سپاس از همه دست اندر کاران
ریحانه حق شناس
۱۳۹۹/۱۱/۸
خوشبختی را نباید بیرون از خودمون جست و جو کنیم
خوشبختی وقتی به وجود میاد که با نگاه مثبت به آنچه در اختیارت هست نگاه کنی تا احساس رضایت و خوشبختی پیدا کنی
عکاس رو خدا خیلی دوست داشت که همچین دوستی داشت که این راه به ذهنش رسید
و این که خودش هم به نظرم تلاش کرد
و گرنه ممکن بود دوستش در برگشت با
جسد عکاس رو به رو بشه!
ولی شاید اون فکر کرد اگه همه چیز مثل دنیای عکسا برعکس اون چیزی باشه که من می‌بینم چی؟!
ava Fzf
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
به اندازه کافی درباره متن نظر وجود داره پس من درباره گوینده نظر میدم. ادا کردن کلمات به صورت صحیح در گویندگی خیلی مهمه ولی متاسفانه به کرات غلط‌های تلفظی و شل تلفظ کردن انتهای کلمات شنیده می‌شد که اصلا حس خوبی به ادم نمیده شما که این مار زیبارو انجام دادید پس با رعایت همین نکته کوچک شنیدن این داستان خیلی لذت بخش تر میشه
Faz P
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
نگاه مثبت به همه چیز قطعا برای ارامش ذهن خودمون بهترین راه هست و به نظرم خیلی چیزها تو زندگی وجود داره که برا لحظه لحظه‌اش باید احساس خوشبختی کرد و این احساسات هستن که زندگی رو خلق میکنن
کتاب اموزنده‌ای بود امیدوارم گویندگان داستان مهارت‌های بیشتری در زمینه گویندگی کسب کنند تا کتاب‌ها موثر تر واقع بشن
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
داستان جالبی بود
انسان‌ها همه فکر می‌کنند با داشتن آنچه که در ذهن خود دارند خوشبخت خواهند شد و محتویات و خواسته‌های ناشی از ذهن همه ناشی از تجربیات گذشته و عادت‌های ماست که بیشتر مواقع مخرب و ویرانگر هستند
فیلسوف را دقیقا شرایطی نجات داد که مطلوب ذهنش نبود
امی کیان
۱۳۹۸/۵/۱۲
چقدر عملکرد گویندگان تاسف بار است، گویندگانی برای حوزه گویندگی اعتبار و آبرو می‌آورند و گویندگانی آنرا به انحطاط می‌کشند و البته تقصیر تنها از جانب گویندگان نیست بلکه از جانب آنانیست که به این نابلدان فرصت در صحنه بودن میدهند و البته حتما چون افرادی دغدغه مند نیستند.
جمیله شریف زاده
۱۴۰۱/۱/۲
کتابراهی‌های عزیزم سلام، ممنون بابت این کتاب خوب، راوی خیلی عالی بود خسته نباشی، بسیار ممنونم که با لطف شما میتونم هم کتاب بشنوم وهم کارهای هنری خودمو انجام بدم وهم به کارهای خونه برسم😊شما خیلی خوبید باتقدیم احترام 🌹🌹🌹🌹🌹🌹❤️❤️🙏🙏🙏🙏
یاسر قادری
۱۴۰۰/۸/۲۴
واقع گرایی بهتر از خوشبینی یا بدبینی هست، نیمه خالی یا پر لیوان بی معنی هست. باید لیوان آب رو بصورت یک کل دید. داستان جالبی نبود، مثلا شاید نویسنده معتاد به الکل بوده و خواسته برای ابجو خوری دلیل بتراشه نمیشه برای هر چیزی فلسفه بافی کرد.
ترانه رودپیما
۱۴۰۰/۸/۱۴
متوسط بود واقعا. البته برای کسی که توقع یه استاندارد بالا داره. دم زدن از نگاه مثبت زدن استاندارد پایینی نیست اصلا ولی چنین داستانی برای بازگوی آن؟! البته شوکه کننده وقتیه که اوایل خودت هم با فیلسوف هم عقیده بنظر میرسی!!!
شکوفه عصاره
۱۳۹۹/۲/۲۴
به نظر من گروه چوک و استودیو راز، بیوگرافی نویسنده کتاب رو اول کار نگن، اخرش بگن. چون طوری که پادکست‌ها با روخوانی شروع میشه، جذابیت داستان رو از اول کار از بین میبره. داستان هم داستان جالبی بود. 👌
رامین زوار
۱۳۹۶/۱۲/۶
بسیار لذت بردم از این داستان بسیار
انگار داستان من و شریکم بود
امیدوارم با نکاتی که درش بود تغییر مثبت تو زندگیم ایجاد کنم
ممنونم از تهیه کنندگان این کتاب صوتی که به رایگان در اختیار علاقه مندان قرارش دادن
پویا قدمی
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
با تشکر از زحمات و وقت شما در امر ضبط و صداگذاری.
با توجه به اینکه این داستان کوتاه، ساده و نسبتا سطحی بود شاید بهتر میشد اگه موسیقی‌های مناسب تری برای پر کردن تایم کتاب صوتی استفاده میشد.
فرهاد دژرو
۱۳۹۹/۶/۲۵
داستان خوبی بود ‌ولی گروه صدا از راوی گرفته تا بقیه اطلاً خوب نبودن چون هم صدای خودشون بلند بود هم موسیقیه پس زمینه. شاید خود کتاب رو میخوندم بهتر بود.
بازم ممنونم از کتابراه
rasoul youshifar
۱۳۹۷/۵/۶
زندگی پر از اتفاقات و حوادثی هست که میشه از نقطه نظر مثبت بهشون نگاه کرد و چقدر قشنگ توی این کتاب بهش اشاره شده بود و چقدر لذت بخش بود. هم موزیک و هم راویان نقش‌ها عالی بودند. ممنون.
H E
۱۴۰۰/۵/۱
اگر هر شخص نقاط ضعف خود را سرکوب نکند و از دید مثبت به آن نگاه کند و اجازه‌ی ظهور به آن دهد شخصیتی بسیار زنده از خود میسازد و حس بهتری نیز خواهد داشت.
کتابی با محتوا بود ممنون.
مشاهده همه نظرات ۱۱۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عکاس و فیلسوف

برای دریافت کتاب صوتی عکاس و فیلسوف و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.