معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی سیاه و صورتی

عکس جلد کتاب صوتی سیاه و صورتی
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه و صورتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه و صورتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سیاه و صورتی

کتاب صوتی سیاه و صورتی نوشته‌ی نرگس حسینی نژاد درباره‌ی زنی است که ده سال بدون همسرش زندگی می‌کند و همه‌چیز را از نو برای خود می‌سازد. اکنون همسر او پس از سال‌ها بازگشته است و زن اصلاً از این اتفاق خوشحال نیست.

درباره‌ی کتاب صوتی سیاه و صورتی:

راوی این داستان زنی به نام صفورا است که همسرش ابرام خان پس از ده سال از حبس آزاد می‌شود و به صورت ناگهانی به سراغ صفورا می‌آید. این زن، همسر خود را می‌بیند و همین موضوع باعث می‌شود به یاد دوران تلخ گذشته بیفتد، روزگاری که به دلیل داشتن شوهری معتاد و خلافکار زندگی فقیرانه‌ای داشتند. شخصیت اصلی داستان سیاه و صورتی پس از این‌که همسرش به زندان می‌افتد تصمیم می‌گیرد همه‌چیز را با دستان خود بسازد و از طریق ترشی انداختن و سبزی پاک کردن به درآمد خوبی دست پیدا می‌کند. اکنون دیگر دوران فقر گذشته است و او زندگی خوبی دارد اما چه سود؟ ابرام خان بازگشته است و صفورا نمی‌داند چه باید بکند و حتی دوست ندارد با این مرد صحبتی داشته باشد.

کتاب صوتی سیاه و صورتی مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه ایرانی علاقه دارید این کتاب گزینه‌ی مناسبی برای‌تان محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی سیاه و صورتی می‌شنویم:

حتماً آمده‌ای که بمانی، از ساک سیاهی که جلوی پایت گذاشته‌ای پیداست آمده‌ای که بمانی. لابد از بالای در پریدی توی حیاط. از روی علمک چفت در رفتی بالا و از در حفاظ پریدی. پس هنوز بلدی این کارها را!

ننه که آدرس ندارد، فکر این روزها را می‌کردم که آدرس ندادمش. چه فرقی می‌کند اصلاً؟ آمدی نشستی سر پله‌ها و داری با نگاهت به من می‌گویی: «خوش می‌گذره بهت از قرار.»

سرخسی‌های پیش پایت را ببین. چقدر این سرخسی‌ها را تر و خشک کردم تا شده‌اند این و سر رفته‌اند از لبه‌ی گلدان. کاش یادت بیاید چقدر بهم می‌گفتی: «تو خودت چقدر جون داری که می‌خوای به این علف‌ها جون بدی.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

21 دقیقه
داستان سیاه و صورتی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سیاه و صورتی
نویسنده
گویندهبهاره سرمدی
ناشر صوتی خانه داستان چوک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سیاه و صورتی

خاطره
۱۴۰۱/۱۱/۴
احسنت و هزاران هزار ستاره تقدیم این داستان. جا داره اینجا از اپلیکیشن بسیار خوب کتابراه و پشتیبانی محترم شون تشکر کنم برای این داستان‌های ایرانی عالی که رایگان در اختیار مشتاقان قرار دادند. به خصوص این داستان و داستان‌های صادق هدایت و گلشیری. تا به حال بالغ پنجاه هزار جلدکتاب تاریخی رمان روانشناسی و... خواندم ولی این داستان جزء بهترین‌ها بود. زندگی یه زن ایرانی معمولی و خیلی واقعی. در واقع زندگی واقعی ایرانی. یه زن که شوهری معتاد خلافکار و زورگو داشته و هزار بلا به سرش میاورده رو اینقدر با جزئیات و زیبا از زبان خود زن نوشته که ادم جیگرش حال میاد از رفتار و گفتارهای زن. زنی که مثل اکثر زنان این گونه از شوهرشون متنفرن ولی حامی و پشتیبان و پول ندارن تا جدا بشن و مجبوربه ادامه زندگی نکبتی هستن. این داستان زنی رو به تصویر کشیده که با آزاد شدن از بند شوهرپست و منحرفش زندگی خوبی برای خودش درست میکنه. بهترینها تقدیم نویسنده خوب این داستان ودست اندرکاران کتابراه.
betWeen دامنی
۱۴۰۲/۹/۷
به نام خدا یک داستان صوتی کوتاه دیگر از نویسنده‌ی ایرانی خانوم حسینی نژاد گویی داستانی که نوشتند درمورد اجتماع است و همچین مساعلی را در بردارد درمورد خانواده‌های بدسرپرست و از این قبیل مسایل خب حال بپردازیم به داستان. در ابتدای شروع داستان به گونه‌ای بود که من هیچ چیز متوجع نمیشدم اصلا از گفتگوی و میان شخصیت‌ها تشخیص. آن عاجز بودم و این مرا به قدر زیادی کلاف و عصبانی کرد امام کم کم دوهزاریم جا افتاد که درمورد چیست کجاست و در چه زمانی رخ میدهد لحن داستان بگونه‌ای است که اندیشیدم از جنس دنیای یک قرن پیش است ولیکن باز هم وقتی سخن از تلفن و عکس به میان آمد اندکی ملتفت شدم و رفته رفته داستان را فهمیده مزه مزه کرده و کمی با شخصیت‌ها احساس همدردی و یکی شدن کردم تا داستان را بهتر بفهمم اما استفاده از بعضی کلمات مانند شاشیدن بنظر من جایش در این کتاب نیست و البته نویسنده گذر زمان و بزرگ شدن و ازدواج کردن بچه هارا هم به وضوح برای خواننده جا ننداخته و حس کردم مقداری اجحاف شده در حق شخصیت ابرام داستان بطور کلی پرتره‌ای ضعیف محو و کمرنگ بود از چیزی که باید میبود
setarezohal
۱۴۰۱/۱/۲۵
این کتاب عالیه پیام این کتاب داستان واقعی ما انسان هاست یعنی در این کتاب میتوان میفهمید که انرژی منفی تاثیرات بدی را به همراه دارد و فقر عصبانیت، حسادت، لجبازی، کینه دوزی، افکار منفی را به وجودمی آورد و در نتیجه جای خالی برای تمرکز باقی نمی‌ماند، اما برعکس انرژی مثبت سرشار از زیبایی حس کردن زیبایی طبیعت و حس آرامش بینهایت و یکی شدن با هستی و اشنایی بادوست مهربان یعنی تمرکز یا مدتیشن و در نتیجه از همین راه‌ها موجب دستیابی به موفقیت‌های فراوان و آرامش درونی فرد میشود. این کتاب به ما میگه کسی که دارای انرژی منفی زیادی باشد اگر افکار منفی خودرا تغییر ندهد و همینطور ادامه پیدا کند برای خود وخانواده و اطرافیان آزار دهنده و خطرناک هست. ولی اگر از افکار منفی خود دست بردارد و دست به تغییرات مثبت بزند و عاشق خودش بشود میتواند زندگی خود را زیباتر کند.
ستاره
۱۴۰۲/۶/۱۳
زنی که زندگیش به‌ سختی گذشت بخاطر همسر بد رفتار و بدجنسش که دوران سختی داشت. شوهر از بس به زنش اهانت کرد و او را اذیت کرد و جلو پیشرفتش را گرفت و با نبود مرد، زن به جایگاهی که لیاقتش را داشت رسیدوحتی بدون نیاز به مرد فرزندانش را بزرگ کرد و عروس کرد جهیزیه داد و داشت سیسمونی آماده میکرد. دیر شده بود برای خوب شدن که زن بخواهد او را دوباره همسرش را قبول کند. باید انسانهایی که درحقمان بدی کردند ببخشیم ولی برای همیشه از زندگیمان حذف کنیم. و حتی حیف که بخواهیم کینه آن‌ها را در دلمان نگه داریم. زنان نیازی به مرد ندارند. آن‌ها جویای عشق و محبت و مهربانی هستند.
امید مرادی
۱۴۰۰/۲/۸
داستان جالبی بود، خیلی خیلی نزدیک به واقعیت بود. چنتا ایراد کوچیک داشت، اولیش راوی که مشخص بود خیلی مسلط نیست و دوم اینکه از الفاظ زشت استفاده شده و سوم اینکه نباید در کتاب‌ها مطلبی مرتبط با رابطه جنسی نوشته بشه چون مخاطب شما عام هست یعنی افراد با سنین پایین هم گوش میکنند. بگذریم، از نقاط قوت هم میتونم به تصویر سازی بینظیر و سبک نگارش اشاره کنم.
خسته نباشید میگم به نویسنده عزیز
🌸Zahra Habibi🌸
۱۴۰۱/۶/۱۲
پنج ستاره دادم فقط و فقط برای زنهایی که مثل کوه محکم‌اند و هیچ چیز نمیتونه از پا درشون بیاره خونواده امن‌ترین جای دنیاست هرجا که باشیم دلمون واسه خونواده مون میتپه حالا اگه امن‌ترین جای دنیا توسط پدرت یا همسرت رو سرت آوار شه خیلی خیلی درد داره من یک زنم و با تمام وجود میفهمیدم چه حسی داره ولی نکته مهم اینجاست که زن قصه وا نداد نگفت تقدیرم همینه نگفت تن فروشی کنم نگفت صیغه نگفت یه ازدواج اشتباه دیگه دستشو گذاشت رو زانو هاش یاعلی گفت پاشد و منت کسی رو سرش نموند داستان منسجم بود و مخاطب رو همراه میکرد من دوست داشتم
A.asgari
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
کتاب سیاه و صورتی
داستان جالبی بود از عذاب‌ها و رنج‌های که بعضی بانوان تحمل میکنن
داستان یه زنی بود که بعد از ۱۰ سال همسر سابقه ش و میبینه
و یاد اوردی میکنه اتفاقات گذشته را
چه کتک‌ها چ فقر‌ها و چه گرسنگی‌های کشید و وقتی به مادر همسرش میگفت میگفت مرده دیگه تحمل کن تحمل کن تحمل کن
ولی گاهی کرد
نباید تحمل در مقابل ظلم
این زن هم همینکارو کرد و دیگه خسته شده بود همسرشا لو داد و رویه پایه خودش وایساد
بچه هارا بزرگ کرد شوهر داد و وقتی شوهرش با پشیمونی برگشت قبولش نکرد و جلوش وایساد
رقیه‌راشدی
۱۴۰۱/۱۲/۱۴
کتاب خیلی قشنگی بود وقتی بهش گوش میدی احساس خوبی دست پیدا میکنی از کتابراه مچکرم که اپلیکیشن به این خوبی طراحی کرده و خیلی از کتاب هارو تو دسترس با قیمت خیلی مناسب گذاشته
درمورد کتاب که خیلی خوبه احساس قدرت میده و بهت میگه نزار حرف‌ها تو دلت تلنبار بشن از دست کسی ناراحت شدی بهش بگو و....
اما از
بعضی واژه هاش زیاد مناسب نبودن و نباید به کار میبردتشون چون از هر گروه سنی این فایل رو گوش میدن
راوی هم خیلی خوب بود لحنش رو دوست داشتم
فرییا جمالی
۱۴۰۲/۸/۷
داستان بسیار خوب و به جایی بود. واقعی و بسیار روشن. لمس اینگونه زندگی‌های نکبت بار و پر از عذاب از طرف زنان ایرانی هنوز هم ادامه داره. هنوز هم مردان نامردی هستند که از مرد بودن فقط ظاهرشو دارن و در عمق وجودشان پست‌ترین و رذل‌ترین موجودات رو نشون میدن. اگر من به جای صفورا بودم همون اول که این موجود نکبت بار رو جلوی چشام می‌دیدم تف میکردم تو صورتش و پرتش میکردم بیرون شاید هم در جا میکشتمش.
اعظم صالحی
۱۴۰۰/۲/۲۴
داستان، دردهای زنان جامعه رابه خوبی نشان داده است، زنانی که بسیار خوب می دانندکه از زندگی زناشویی تنها، مسیولیتش را به دوش میکشند، نه ازعشق خبری است، نه ازاحترام، ولی بازهم بخاطر فرزندانشان ادامه میدهند، سختی می کشند، امالب بازنمی کنند، امایک تندیس زیباوقتی شکل میگیرد، که ضربات سخت چکش را تحمل کند، این سختیهازنان و مادران سرزمین مارابسیارقوی میکند، آفرین برزنان غیور.
م ف
۱۴۰۲/۹/۱۲
داستان جالی بود. خاطرات درماندگیهای یک زن. زنی که دیگر درمانده نیست. خوشم اومد. راوی هم خیلی خوب قصه را خواند.
اما به نظر من صدای راوی برای نقشی که میخواند بسیار جوان بود. من اول فکر کردم شخصیت اصلی داستان که خاطرلتش را بازگو میکند، جوان است، اما از صحبتهایش که گفت دخترها را شوهر داده معلوم میشود حد اقل میانسال است و این با صدای راوی هماهنگی نداشت.
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۶
کتاب عجیبی بود
واقعا آنچه که دوست داریم به یک نفر بگیم و آنچه که موفق میشیم به زبون بیاریم چقدر باهم فاصله داره
در یک زندگی و در قبال فرزندان احساس مسئولیت زنان واقعا قابل تحسین هست مخصوصا در چنین زندگی‌های بی سروسامانی که مردان نه تنها یار و یاور زن نیستند بلکه مایه دردسر زندگی هم می‌شوند نقش زنان خیلی پررنگ به نظر می‌رسد
صفورا امیری
۱۴۰۰/۳/۳۰
داستان خوبی بود زندگی صفورا رو و قوی شدن اون رو در قالب نجواهای خودش خیلی ماهرانه بیان کرده آدم در گفتگوی صفورا با خودش متوجه کل داستان میشود ارزش شنیدن دارد این داستان گوینده عزیز هم بد نبود کمی توجه به زیروبم و تن صدا و هماهنگی آن با حزن و شادی داستان کار و عالی میکرد
سمیرا ابراهیم پور
۱۴۰۱/۱/۶
کتاب خوبیه. یکی از واقعیت‌های تلخ جامعه رو بیان میکنه. داستان زنی ضعیف و زجر کشیده که شوهری معتاد و الکی و عیاش داره. زنی که با وجود تمام سختی‌ها به بهترین شکل نقش یک مادر رو ایفا میکنه. صدای گوینده و بیانش اصلا دلنشین نیست و حس داستان رو نابود میکنه.
Kimia Omidvar
۱۴۰۰/۱۲/۱
کتاب جالبیه در واقع درد دلهای یک زن مظلوم و زجر کشیده رو بیان میکنه.. ولی ارزش گوش دادن نداشت کاش کتابشو خونده بودم... راوی زیاد مسلط نبود تکلیفش با خودش معلوم نبود که کتابی حرف بزنه یا عامیانه... نکته‌ی بعدی ادبیات داستان بود که خیلی مودبانه نبود...
مشاهده همه نظرات 223

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سیاه و صورتی

برای دریافت کتاب صوتی سیاه و صورتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.