معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی سیاه و صورتی

عکس جلد کتاب صوتی سیاه و صورتی
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه و صورتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه و صورتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سیاه و صورتی

کتاب صوتی سیاه و صورتی نوشته‌ی نرگس حسینی نژاد درباره‌ی زنی است که ده سال بدون همسرش زندگی می‌کند و همه‌چیز را از نو برای خود می‌سازد. اکنون همسر او پس از سال‌ها بازگشته است و زن اصلاً از این اتفاق خوشحال نیست.

درباره‌ی کتاب صوتی سیاه و صورتی:

راوی این داستان زنی به نام صفورا است که همسرش ابرام خان پس از ده سال از حبس آزاد می‌شود و به صورت ناگهانی به سراغ صفورا می‌آید. این زن، همسر خود را می‌بیند و همین موضوع باعث می‌شود به یاد دوران تلخ گذشته بیفتد، روزگاری که به دلیل داشتن شوهری معتاد و خلافکار زندگی فقیرانه‌ای داشتند. شخصیت اصلی داستان سیاه و صورتی پس از این‌که همسرش به زندان می‌افتد تصمیم می‌گیرد همه‌چیز را با دستان خود بسازد و از طریق ترشی انداختن و سبزی پاک کردن به درآمد خوبی دست پیدا می‌کند. اکنون دیگر دوران فقر گذشته است و او زندگی خوبی دارد اما چه سود؟ ابرام خان بازگشته است و صفورا نمی‌داند چه باید بکند و حتی دوست ندارد با این مرد صحبتی داشته باشد.

کتاب صوتی سیاه و صورتی مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه ایرانی علاقه دارید این کتاب گزینه‌ی مناسبی برای‌تان محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی سیاه و صورتی می‌شنویم:

حتماً آمده‌ای که بمانی، از ساک سیاهی که جلوی پایت گذاشته‌ای پیداست آمده‌ای که بمانی. لابد از بالای در پریدی توی حیاط. از روی علمک چفت در رفتی بالا و از در حفاظ پریدی. پس هنوز بلدی این کارها را!

ننه که آدرس ندارد، فکر این روزها را می‌کردم که آدرس ندادمش. چه فرقی می‌کند اصلاً؟ آمدی نشستی سر پله‌ها و داری با نگاهت به من می‌گویی: «خوش می‌گذره بهت از قرار.»

سرخسی‌های پیش پایت را ببین. چقدر این سرخسی‌ها را تر و خشک کردم تا شده‌اند این و سر رفته‌اند از لبه‌ی گلدان. کاش یادت بیاید چقدر بهم می‌گفتی: «تو خودت چقدر جون داری که می‌خوای به این علف‌ها جون بدی.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۱ دقیقه
داستان سیاه و صورتی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سیاه و صورتی
نویسنده
گویندهبهاره سرمدی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سیاه و صورتی

setarezohal
۱۴۰۱/۱/۲۵
این کتاب عالیه پیام این کتاب داستان واقعی ما انسان هاست یعنی در این کتاب میتوان میفهمید که انرژی منفی تاثیرات بدی را به همراه دارد و فقر عصبانیت، حسادت، لجبازی، کینه دوزی، افکار منفی را به وجودمی آورد و در نتیجه جای خالی برای تمرکز باقی نمی‌ماند، اما برعکس انرژی مثبت سرشار از زیبایی حس کردن زیبایی طبیعت و حس آرامش بینهایت و یکی شدن با هستی و اشنایی بادوست مهربان یعنی تمرکز یا مدتیشن و در نتیجه از همین راه‌ها موجب دستیابی به موفقیت‌های فراوان و آرامش درونی فرد میشود. این کتاب به ما میگه کسی که دارای انرژی منفی زیادی باشد اگر افکار منفی خودرا تغییر ندهد و همینطور ادامه پیدا کند برای خود وخانواده و اطرافیان آزار دهنده و خطرناک هست. ولی اگر از افکار منفی خود دست بردارد و دست به تغییرات مثبت بزند و عاشق خودش بشود میتواند زندگی خود را زیباتر کند.
امید مرادی
۱۴۰۰/۲/۸
داستان جالبی بود، خیلی خیلی نزدیک به واقعیت بود. چنتا ایراد کوچیک داشت، اولیش راوی که مشخص بود خیلی مسلط نیست و دوم اینکه از الفاظ زشت استفاده شده و سوم اینکه نباید در کتاب‌ها مطلبی مرتبط با رابطه جنسی نوشته بشه چون مخاطب شما عام هست یعنی افراد با سنین پایین هم گوش میکنند. بگذریم، از نقاط قوت هم میتونم به تصویر سازی بینظیر و سبک نگارش اشاره کنم.
خسته نباشید میگم به نویسنده عزیز
اعظم صالحی
۱۴۰۰/۲/۲۴
داستان، دردهای زنان جامعه رابه خوبی نشان داده است، زنانی که بسیار خوب می دانندکه از زندگی زناشویی تنها، مسیولیتش را به دوش میکشند، نه ازعشق خبری است، نه ازاحترام، ولی بازهم بخاطر فرزندانشان ادامه میدهند، سختی می کشند، امالب بازنمی کنند، امایک تندیس زیباوقتی شکل میگیرد، که ضربات سخت چکش را تحمل کند، این سختیهازنان و مادران سرزمین مارابسیارقوی میکند، آفرین برزنان غیور.
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۶
کتاب عجیبی بود
واقعا آنچه که دوست داریم به یک نفر بگیم و آنچه که موفق میشیم به زبون بیاریم چقدر باهم فاصله داره
در یک زندگی و در قبال فرزندان احساس مسئولیت زنان واقعا قابل تحسین هست مخصوصا در چنین زندگی‌های بی سروسامانی که مردان نه تنها یار و یاور زن نیستند بلکه مایه دردسر زندگی هم می‌شوند نقش زنان خیلی پررنگ به نظر می‌رسد
صفورا امیری
۱۴۰۰/۳/۳۰
داستان خوبی بود زندگی صفورا رو و قوی شدن اون رو در قالب نجواهای خودش خیلی ماهرانه بیان کرده آدم در گفتگوی صفورا با خودش متوجه کل داستان میشود ارزش شنیدن دارد این داستان گوینده عزیز هم بد نبود کمی توجه به زیروبم و تن صدا و هماهنگی آن با حزن و شادی داستان کار و عالی میکرد
fari jafari
۱۴۰۰/۳/۱
درود و خسته نباشید... واقعیت تلخی از جامعه کماکان تو اغلب خانواده هاپابرجاست. و شخصیت زن مستقل قصه قابل تحسینه. راوی قصه صدای رسا و خوبی دارن. البته بیشتر در حال واگویه بود، تا مخاطبش ابرام قصه..... تشکر ویژه از کتابراه نازنین. منتظرقصه‌های گوهر بارتون هستیم. سایه شما مستدام
سمیرا ابراهیم پور
۱۴۰۱/۱/۶
کتاب خوبیه. یکی از واقعیت‌های تلخ جامعه رو بیان میکنه. داستان زنی ضعیف و زجر کشیده که شوهری معتاد و الکی و عیاش داره. زنی که با وجود تمام سختی‌ها به بهترین شکل نقش یک مادر رو ایفا میکنه. صدای گوینده و بیانش اصلا دلنشین نیست و حس داستان رو نابود میکنه.
Kimia Omidvar
۱۴۰۰/۱۲/۱
کتاب جالبیه در واقع درد دلهای یک زن مظلوم و زجر کشیده رو بیان میکنه.. ولی ارزش گوش دادن نداشت کاش کتابشو خونده بودم... راوی زیاد مسلط نبود تکلیفش با خودش معلوم نبود که کتابی حرف بزنه یا عامیانه... نکته‌ی بعدی ادبیات داستان بود که خیلی مودبانه نبود...
H E
۱۴۰۰/۴/۲۷
درد و دل‌های این زن که پس از سال‌ها به زبان آورد و چه قدر این حرف هارا در دلش نگه داشت و سال‌ها درگیر شخصی نفهم بود که بعد از جدایی از آن با این که میدانست چه قدر باید تلاش کند تا بتواند مخارج خودش و بچه هایش را تامین کند اما از این جدایی بسیار خوش حال بود.
Smile Rakhshan
۱۴۰۰/۴/۲۱
داستان خیلی ملموس بود و در واقع یه زن با همه ظرافت و سادگیی که داره وقتی شکسته بشه قوی و جسور میشه دیگه نه از اون لطافت خبری هست و گذشت بیش از حدش، منو به فکر عمیق برد، اسم کتاب هم حاکی از لطافت و تبدیل شدنش به جسارت هستش👏🏼
هما جهانگیری
۱۴۰۰/۲/۱۰
داستان غمگین و ناراحت کننده‌ای بود. چون خیلی کوتاهه به نظرم ارزش حداقل یک بار شنیدن رو داره و وختی زیادی ازتون نمیگیره. به شخصه صدای گوینده و طرز خوندش رو دوست نداشتم اما همونطور که گفتم ارزش یک بار شنیدن رو داره.
عاطفه کاشانی
۱۴۰۰/۲/۱۹
عالی بود به زیبایی به تصویر کشید که یک زن وقتی تحت ظلم وستم قرار بگیره هر چند هم بی دست و پا ساده باشه می‌تونه از پس قویترین مردظالم هم بربیاد و زندگی شرافتمندانه برای خودش ‌فرزندانش فراهم کنه
م مسعودی
۱۴۰۰/۲/۱۴
داستان روان با اجرای خوب که البته مجری هنوز باید مطالعه و تمرین داشته باشد
در کُل ارزش شنیدن دارد و نویسنده سعی در القا این مطلب داشته که خودباوری میتواند ضعف را به قدرت تبدیل کند
آرامش راد
۱۴۰۱/۱/۱۸
داستان جالبی داشت و روایت‌های بسیار اشنا از زندگی زنان سرزمینم ک تحت هر شرایطی کارشان فقط سوختن و ساختن و دم نزدن بود
و در اخر چقدر کیف کردم از رهایی و لذت پرواز و به خود واقعی برگشتن
Sanaz Sabahi
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
گوینده یکممم بدون حس داستان به این غمگینی رو بازگو میکنه و از نظر من واسه همچین موضوعی نباید صفورا ۲۰ دقیقه شو واسه هیچی هدر میداد تا توضیح بده:) اما در کل خوبه که به گوش بقیه برسه چنین روایت هایی
مشاهده همه نظرات ۱۴۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سیاه و صورتی

برای دریافت کتاب صوتی سیاه و صورتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.