معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی غروب

عکس جلد کتاب صوتی غروب
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی غروب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی غروب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی غروب

کتاب صوتی غروب نوشته هکتور هیو مونرو داستان مردی است به نام نورمن گرتسبی که هر روز برای تماشای غروب به پارک نزدیک خانه‌اش می‌رود.

غروب از نگاه او، زمان شکست خورده‌ها بود. مردها و زن‌هایی که در پیکار زندگی، شرکت کرده بودند و بازنده بودند. غروب زمان بیرون آمدن آدم‌هایی بود که امیدهای مرده‌شان را از نگاه‌های کنجکاو، پنهان می‌کردند، زمان خوبی که چشم کسی به لباس‌های کهنه و شانه‌های خمیده و نگاه‌های نا امیدشان نمی‌افتاد.

در قسمتی از کتاب صوتی غروب می‌شنویم:

اگر یک آدم خیر خواه پیدا نشود که داستانم را باور کند و یک مقدار پول به من قرض بدهد، مجبورم شب را کنار رودخانه بخوابم. خوشحالم که حداقل شما داستانم را باور کردید.
گرتسبی آرام پاسخ داد: تنها مشکل داستان شما این جاست که نمی‌توانی قالب صابونت را به من نشان بدهی.
مرد جوان با عجله خودش را روی نیمکت صاف کرد و تمام جیب‌های اورکتش را گشت. بعد با سرعت از روی نیمکت بلند شد.
گرتسبی ادامه داد: آدم باید خیلی حواسش پرت باشد که هم هتل و هم صابون را در طول یک عصر، گم کند، اما مرد جوان نایستاد تا گرتسبی جمله‌اش را تمام کند. همان طور که گرتسبی حرف می‌زد، راه جاده را گرفت و دور شد.
گرتسبی فکر کرد: حیف شد، اگر قسمت صابونش درست بود، باعث می‌شد داستانش را باور کنم، ولی همان یک چیز کوچک، داستان را خراب کرد. اگر یک صابون کوچک تهیه می‌کرد، مرد باهوشی بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

10 دقیقه
غروب

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی غروب
نویسنده
مترجموفا کشاورزی
گویندهمائده مرتضوی، مهدی رضایی، علی شمسی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی غروب

تیام خدامی
۱۴۰۰/۱۱/۵
همین اتفاق برای من تو تاکسی افتاد دقیقا ۳۰‌ام ماه بود و ۲۰۰هزار تومن بیشتر نداشتم، پیرزن تو تاکسی داشت با تلفن صحبت میکرد به شخصی که اون طرف خط بود میگفت و گریه میکرد که پسرش حکم اعدامش اومده نوه هاش و عروسهاش باهاش زندگی میکنن نوه‌اش گفته مادربزرگ دلم مرغ میخواد ولی شرمندشم حتی پول تاکسی هم ندارم، کرایه تاکسیشو حساب کردم پیادش کردم و همون ۲۰۰هزار تومنمو از عابر در اوردم و بهش دادم، شبش بی پول و اس و پاس پیاده از سر کار برگشتم خونه، ۶ماه بعد صبح سوار یه تاکسی شدم که برم سرکار یه پیرزن چادری کنارم نشسته بود داشت با تلفن صحبت میکرد دقیقا همون جمله‌ها رو گفت، نگاهش کردم همون زن بود، گوشیشو از دستش گرفتم گفتم این گوشی که خاموشه عادتته اینجوری کلاه برداری میکنی من پدر ندارم کار کردم اخر ماه حقوقمو به تو دادم خودم گرسنه و پیاده بودم چند روز تا حقوقمو بدن چجوری دلت اومد، هیچی نگفت فقط پیاده شد
📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۶/۲۷
🍁 موضوع کتاب برام خیلی جالب بود! نویسنده رو نمی‌شناختم. پس کنجکاو شدم تا بابت ایشون گوگل کنم و بیشتر بشناسمشون و دنیا و فکرشونو درک کنم. برام خیلی جالب بود دوستان؛ توی میانمار به دنیا اومده و توی دو سالگی برای زندکی در انگلستان به عمه هاش سپرده میشه! خیلی اونها اذیت‌اش میکردند و کودکی سختی رو وقتی داشته. بزرگ میشه به خاطر افسر بودن پدرش، اون هم پلیس میانمار میشه، ولی بعدها اخراج میشه، و بعد از اون به روزنامه نگاری رو میاره. توی همه ژانرهای طنز، سیاسی، طنز تلخ، کودکان، و تاریخی کار کرده. اون مدتی رو به دلیل خبرنگاری توی بالکان، روسیه و پاریس کار کرده و بعدها توی پاریس ساکن شده. و اون نهایتا در جنگ جهانی اون متاسفانه کشته شد.
حالا همه‌ی اینها رو گفتم که بگم مونرو چقدر دنیا شناس و آدم شناس بوده. چقدر دغدغه‌ای اجتماعی داشته که یه همچین داستان کوتاه و ملموسی رو مینویسه!!! داشتان توی یه پارک زمان غروب انفاق می‌افته. زمانی که آدم دلش میگیره، و یا خسته از کار روزانه ست و اگر تنها زندگی میکنه، غروب‌ها یاد تنها بودنش می‌افته!
حالا بین این همه حس، یه نفر بیاد و از تو پول و کمک بخواد، و تو توی دو‌راهی بمونی که آیا راست میگه یا نه! داستان اینقدر ملموس بود که یکی از دوستان توی تاکسی عیننا تجربه کرده. من واقعا داستان رو دوست داشتم. ممنون دوست عزیزم کتابراه☘️
Afsoon
۱۴۰۱/۱۱/۲۹
موضوع جالبی داشت، درباره قضاوت عجولانه انسان‌ها بود. به راستی ما همیشه در حال قضاوت همدیگه هستیم، حتی با وجود اینکه بارها اشتباه میکنیم، ولی باز هم به خودمون اجازه میدیم ک قاضی باشیم و حکم صادر کنیم، خیلی وقتها حتی زمانی ک متوجه اشتباهمون میشیم بازم حتی یه عذر خواهی ساده هم نمیکنیم، داستان فوق العاده آموزنده‌ای بود.
A.asgari
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
موضوع کتاب برام خیلی جالب بودراول فک کرد قضاوت اشتباه کرده و از رویه انسان دوستی بهش کمک کرد بعدا فهمید صابون اصلا برا اون نبوده و باید به کاری که کرده افسوس بخوره ولی واقعا شاید تعداد کمی اینجوری دروغ سر هم میکنن ولی تعدادی واقعا به کوچیک‌ترین کمک ما نیاز دارن لطفا همه رو به یه چشم نبینیم و مطمئن شدیم کمک کنیم
حامد کرمی
۱۴۰۱/۱۲/۲۱
خوب بود با توجه به این که تو ایران زندگی می‌کنم از اول شک کرده بودم که یارو دروغ میگه 😂😂😂حتی زمانی که صابون رو پیدا کرد هم باورم نمی‌شد 😂😂😂در کل خوب بود همچی تموم خوب شروع کرد و قشنگ تصویر سازی کرد روند داستان ملایم خوب بود و دست اخر هم کاملا عالی تموم شد
سیمین شمس
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
ایده جالبی داشت. بنظر من حقیقت مرد جوان با حقیقت پیرمرد می‌تواند متفاوت باشد؛ هر دو صابون خود را گم‌کرده اند، مرد جوان حقیقت را می‌گوید، در عین حال پیرمرد نیز صابون خود را گم‌کرده است و این ۲ موضوع که از نظر زمانی باهم تقارن دارند میتواند بدون ارتباط با یکدیگر باشند
Z
۱۴۰۱/۸/۱۸
تمام ویژگیهای یک داستان خوب رو داشت و اون غافلگیری آخری خیلی حال ادمو میگرفت.
اینکه هرچقد بگی من انسان شناسم
ولی باز یکی سر راهت سبز میشه و اتفاقات کنار هم قرار میگیره که نتونی درست قضاوت کنی... زندگی از همین رو غیرقابل پیش بینی و جذابه
امی کیان
۱۳۹۹/۱/۲۲
چقدر گویندگان ضعیف عمل کرده بودند. تقریباً تمامی نمایش‌های رادیویی را این دوستان نابلد گویندگی می‌کنند. صداها و صداسازی‌ها و نحوه بیان بسیار خام و غیرحرفه‌ای بود. چه عجیب که علیرغم این ضعف پایدار، همچنان هیچ تغییری صورت نمی‌گیرد.
رویا
۱۴۰۱/۸/۲۲
واقعا جالب بود آدم باید زود فریب نخوره منم یکبار یکی جلوی داروخانه یکی جلومو گرفت گفت مریض دارم پول ندارم این نسخه رو بخرم منم گفتم بریم داروخانه دارو رو بگیر من پرداخت کنم اونم مثل برق فرار کرد
بصیری
۱۴۰۱/۶/۱۰
تصمیم گیری ونتیجه گیری ما بر پایه تفکر ما میباشدوحتی این تفکر ما از تجربه نشات گرفته. اماگاهی اوقات در دنیای بیرون به نتیجه گیری‌هایی منجر میشود که اصلا خارج از ذهن وتفکر ماست.
Mostafa Arshad Ebi
۱۴۰۱/۲/۹
نویسنده با روایتی طنزمانند در ابتدا فردی را قضاوت میکند بعد خود را از برای قضاوتی که کرده سرزنش میکند و سرانجام شما را به این نتیجه میرساند که حق دارید گاهی برخی را قضاوت کنید.
Mina Karimi
۱۳۹۹/۹/۱۷
فریبکاری چیزی که تو همه جوامع به چشم میخوره مخصوصا ایران تو محیط کار، تو جمع دوستان تو تبلیغات کالاها وتو حرفه هایه مختلف از خدماتی بگیر تا پزشکی پر از فریبکاریه
Hossein Arabi
۱۳۹۶/۱۰/۱۵
خوبه ممنونم که به فکر فرهنگ ایرانید
خوشحالم که در نرم افزار شما میتوانم به کتابهای رایگان فراوان بدست اورن دمتون گرم خدا قوت عالی بود
ساغر توکلی
۱۴۰۱/۱۱/۲۸
خیلی عجیب بود، ذهن رو وادار کرد که فکر کنیم واقعا حکمت خدا چی بودش و چرا این اتفاق افتاد....
پایان عجیب و خوبی داشت.
ممنون از نویسنده خلاقش و گوینده عالی.
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
داستان فوق العاده‌ای بود
در کل دنیا انسان‌هایی هستند با دروغ‌های به ظاهر کوچک خود تخم بی اعتمادی را در دل سایر انسان‌ها می‌کارند
مشاهده همه نظرات 67

راهنمای مطالعه کتاب صوتی غروب

برای دریافت کتاب صوتی غروب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.