معرفی و دانلود کتاب صوتی ناصر خسرو

عکس جلد کتاب صوتی ناصر خسرو
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناصر خسرو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناصر خسرو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ناصر خسرو

کتاب صوتی ناصر خسرو نوشته‌ی منیرالدین بیروتی، درباره زندگی یکی از شاعران بزرگ فارسی زبان است که علاوه بر تسلط بر شعر، فلسفه و علوم، سال‌ها به سرزمین‌های مختلف سفر کرد و سفرنامه‌ای مشهور از خود برجای گذاشت. این کتاب یکی از آثار مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی ناصر خسرو:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی ناصر خسرو (Nasir Khusraw) است که به زندگی و آثار این جهانگرد و حکیم ایرانی می‌پردازد. او با نام اصلی ابومعین ناصر بن خسرو بن حارث قبادیانی بلخی در سال 394 هجری قمری در منطقه قبادیان از توابع بلخ به دنیا آمد. وی خانواده‌ای ثروتمند و درباری داشت که همگی در زمان سلطنت سلطان محمود غزنوی به کارهای دیوانی و دولتی مشغول بودند.

ناصر خسرو در زمان حیات خود به انواع علوم عقلی و دینی همچون موسیقی، نجوم، کلام، طب، حساب و فلسفه تسلط داشت و به جز حافظ و رودکی، سومین شاعری‌ست که حافظ کل قرآن بوده و از آیات کتاب مقدس در آثارش استفاده می‌کرده است.

این حکیم بزرگ ایرانی از همان دوران جوانی تشنه یافتن حقیقت بود و به همین خاطر با بسیاری از بزرگان ادیان مسیحی، یهودی و زرتشتی به بحث و گفت‌وگو می‌پرداخت اما سرانجام نتوانست به نتیجه‌ای قابل قبول برای خود برسد و در اوج حیرانی و سرگردانی به عیش و نوش و می‌گساری پناه برد.

این روند ادامه پیدا کرد تا اینکه یک شب ناصر خسرو در چهل سالگی خوابی عجیب دید و دچار انقلاب روحی و فکری شد و به همین خاطر تصمیم گرفت شغل دیوانی خود را رها کند و به سفر کردن رو بیاورد. وی اول از همه نیز به مکه رفت و هفت سال بعدی را در سرزمین‌های گوناگنونی همچون سوریه، فلسطین، ارمنستان، تونس، سودان، آسیای صغیر، آذربایجان، جزیره العرب، مصر و... گذراند تا اینکه سرانجام چندسالی در مصر پایتخت فاطمیان زندگی کرد و به یکی از پیروان و مبلغان مذهب اسماعیلی تبدیل شد. در نهایت او پس از بازگشت به سرزمینش و طرد از جامعه خویش در سال 481 هجری قمری در منطقه یمگان از توابع بدخشان درگذشت.

برخی از مهم‌ترین آثار ناصر خسرو قبادیانی که به زبان‌های فارسی و عربی نوشته شده، عبارتند از: «سفرنامه، دیوان اشعار، روشنایی نامه، سعادت نامه، دلیل المتحرین، جامع الحکمتین، زاد المسافرین، وجه دین، گشایش و رهایش و...»

کتاب صوتی ناصر خسرو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

منیرالدین بیروتی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از نویسندگان دوران معاصر است که نخستین داستان کوتاه خود را در سال 1376 در مجله آدینه منتشر کرد و پس از آن وارد عرصه حرفه‌ای ادبیات و نویسندگی شد. منیرالدین بیروتی تاکنون چندین داستان کوتاه و رمان به چاپ رسانده که یکی از آن‌ها با نام مجموعه داستان تک خشت در سال 1383 برنده جایزه هوشنگ گلشیری شد و دو سال بعد نیز موفق شد برای رمان چهار درد برنده جایزه هوشنگ گلشیری شود.

برخی دیگر از آثار منیرالدین بیروتی عبارتند از: «بحر و نهر، آرام در سایه، ماهو، سلام مترسک، دارند در می‌زنند و...»

در بخشی از کتاب صوتی ناصر خسرو می‌شنویم:

به مصر رسیدند؛ سرزمینی که به سرزمین به عدالت و حکام تقواپیشه مشهور شده. ناصر شنیده و خوانده که مصر سرزمین خلفای فاطمی‌ست و در آن تمامی امور براساس تعالیم دین اسلام حل و فصل می‌شوند. مدت مدیدی‌ست که نادیده مشتاق دیدار از این سرزمین و شیفته راه و رسم حاکمان آن شده. بی‌صبرانه انتظار می‌کشد تا از نزدیک همه چیز را ببیند؛ مخصوصا خلیفه را زیارت کند.

حالا دیگر دوسال است که در سفرند. در این دو سال هیچ آسایش و راحتی نداشته‌اند؛ چندباری بیماری به سراغ‌شان آمده و ضعیف‌شان کرده است. شترها هم خسته و بی‌رمق شده‌اند و آذوقه چندانی برایشان نمانده. پس با برادر مشورتی می‌کند و قرار می‌شود مدتی در این سرزمین اقامت کنند. به این ترتیب هم خستگی از تن می‌گیرند تا قدرتی برای ادامه سفر داشته باشند و هم ناصر فرصت بیشتری پیدا خواهد کرد تا از نزدیک با راز و رمز حکومت‌داری خلیفه این دیار آشنا شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
30 دقیقه
بخش اول: سرآغاز سفر - قسمت اول
26 دقیقه
بخش اول: سرآغاز سفر - قسمت دوم
26 دقیقه
بخش اول: سرآغاز سفر - قسمت سوم
23 دقیقه
بخش اول: سرآغاز سفر - قسمت چهارم
13 دقیقه
بخش دوم: پس از سفر - قسمت اول
18 دقیقه
بخش دوم: پس از سفر - قسمت دوم
12 دقیقه
بخش دوم: پس از سفر - قسمت سوم
20 دقیقه
بخش دوم: پس از سفر - قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ناصر خسرو
نویسنده
گویندهبهروز طالبی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ناصر خسرو

ش شهبازی
۱۴۰۰/۱/۲۸
پنج ستاره را فقط به اعتبار شخصیت ناصرخسرو و همچنین بخاطر زحمتی که نویسنده کشیده به این کتاب میتوان داد وگرنه بخاطر ذات کتاب و جایگاهی که بنا به ادعای تهیه کنندگان روی جلدش نوشته شده و مدعی‌اند بخاطر آشناکردن نوجوانان انتشار یافته 2 ستاره هم زیادش است!! کدام نوجوان امروزی حوصله میکند این تعداد صفحه و خطوط را بخواند یا حتی گوش کند که آنهم آخرش هیچی از ناصرخسرو نفهمیده باشد!! از افکار پیش رو و مترقی ناصرخسرو که حتی درگیر با اشخاص دوران خودش شد کسانیکه که تعصب دینی داشتند و متحجر بودند. تا کی حقایق و واقعیات را پنهان میکنیم و ریاکاری به خورد نوجوانان میدهیم؟
هنر گویندگی گوینده و هنر نویسندگی نویسنده هردو عالی بود و گله و شکایت و انتقاد منفی همه متوجه تهیه کنندگان و سفارش دهندگان و مدیران ارشد فرهنگی است که البته اگر وقت بکنند و گذارشان به این صفحه در اینترنت بیفتد و این خطوط را بخوانند!! که البته بعیداست رسیدگی به امور دیگر این فرصت را بدهد!! وگرنه بی سوادترین آدم حوزه ادبیات میفهمد که تمام سری کتابهایی که از نامداران ایران تهیه شده نظارتی نداشته و مناسب نوجوانان تهیه نشده چون
محتوی اکثرا غلط و واقعیت آدمها گفته نمیشود
داستان سرایی عموما در فضای غم زده و اندوهگین است
اینها دومثال است از این ادعا....!!!
نریمان نوروزی
۱۴۰۰/۱/۳۰
سلام من کتابهای زیادی دانلودکردم ازهرکدام لذتی بردم وبرای دست دراندکاران همیشه دعای خیرخواهم کرد اما از این کتاب ازاول تا آخر واقعا لذت خواصی برایم داشت جداگانه برای راوی محترم و خانواده محترشان آرزوی بهروزی و پیروزی ازخداوند یکتاه خواستارم
جمشید مرادی
۱۴۰۰/۱/۳۰
به نظرم برای نوشتن در خصوص چهره‌های ماندگار شعر وادبیات ایران زمین باید چنته پرتری داشت...
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ناصر خسرو

برای دریافت کتاب صوتی ناصر خسرو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.