معرفی و دانلود کتاب صوتی تهوع

عکس جلد کتاب صوتی تهوع
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تهوع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تهوع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تهوع

نمونه‌ای اعلا از فلسفه اگزیستانسیالیسم! ژان پل سارتر، فیلسوف برجسته فرانسوی در کتاب صوتی تهوع جهان‌بینی خود درمورد میزان اراده انسان در تعیین تقدیر و سرنوشتش را بیان می‌کند. این رمان فلسفی داستان مورخ جوانی به نام «آنتوان» را روایت می‌کند که به افسردگی و دل‌مردگی دچار شده و نمی‌تواند با کسی ارتباط برقرار کند. کتاب حاضر در سال 1950 نامزد جایزه بهترین رمان‌های نیم قرن اخیر شد.

درباره کتاب صوتی تهوع:

شاید برای خودتان یا یکی از اطرافیانتان پیش آمده باشد که در برهه‌ای از زندگی دچار حس تنهایی، دلمردگی و خستگی کنید. در این زمان‌ها بیشترین وقت خود را در کنج اتاقی می‌گذرانید و دوست دارید تنها برای خودتان باشید و کسی کاری به کارتان نداشته باشد. مضمون اصلی کتاب تهوع (Nausea) همین است.

ژان پل سارتر با نوشتن این کتاب بخش زیادی از افکار و جهان‌بینی خود را نسبت به پدیده‌های جهان آشکار ساخت. داستان درمورد آنتوان است که به تنهایی و بدون خانواده و هیچ دوستی زندگی می‌کند. او به سختی می‌تواند نسبت به کلیشه‌ها و عقاید انسان‌های اطرافش واکنشی نشان ندهد و مدام درمورد مسائل پیچیده‌ای همچون وجود، جسم و هرچیزی که در اطراف انسان است تفکر می‌کند.

کتاب شامل یادداشت‌های روزانه او می‌شود و ما در خلال این یادداشت‌ها متوجه پوچی و عبث بودن دنیای او می‌شویم. آنتوان با شرح پریشانی‌ها و افکارش نسبت به هستی، سیر دگرگونی آگاهی خود را برای شما به نمایش می‌گذارد. چیزی نمی‌گذرد که به چیز عجیبی پی می‌برد و آن چیز این است که اشیا و موقعیت‌های خاص بر روی درکش از جهان تاثیر زیادی می‌گذارند و احساسات خاصی را در وی برمی‌انگیزند.

او مرتب دچار حس عجیبی شبیه به تهوع می‌شود و تنها چیزهایی که حس تهوعش را تسکین می‌دهند در موسیقی و ادبیات خلاصه می‌شود. آنتوان نسبت به وجود خود احساس وحشت می‌کند و همیشه حس گنگی دارد که نمی‌داند دلیلش چیست. به طور کلی این شخصیت را می‌توان نمادی دانست از تمام انسان‌های تنها که از وجود خود پناهگاهی می‌سازند تا از افکار سیاه و وهمناک خود فرار کنند.

جالب است بدانید در سال 1964 جایزه نوبل ادبیات برای این رمان به سارتر داده شد اما او از پذیرفتن آن امتناع کرد. کتاب صوتی تهوع را نمی‌توان رمان محض یا فلسفه محض به شمار آورد. بلکه چیزی بین این دو است. مفاهیم بیان شده در این کتاب در آثار دیگر سارتر همچون «هستی و نیستی» و آثار دیگر فلسفی او نیز بیان شده‌اند.

نویسنده معتقد است انسان در ابتدا هیچ ماهیتی از خود ندارد؛ بلکه فقط وجود دارد. چیزی که ماهیت انسان را می‌آفریند اعمال اوست و برای شناخت هر کسی باید به اعمالش دقت کنیم. آنتوان در پایان این داستان پی می‌برد برای نجات خود نمی‌تواند به هیچ کسی در این دنیا تکیه کند و باید به تنهایی با زندگی روبه‌رو شود.

با شنیدن این کتاب این موضوع را درک می‌کنید که انسان معنای وجود خود را در چیزهای ماندگار جستجو می‌کند. چیزهایی مثل یک قطعه ادبی، اثر هنری یا موسیقی یا حتی اعمالی مثل مهربانی و همدلی و عشق. قهرمان داستان در تلاش است تا توجیهی ماندگار برای ادامه زندگی پیدا کند. چراکه دلایل طبیعی به مرور اهمیت خود را از دست می‌دهند و پوچ می‌شوند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی تهوع:

- این کتاب لذت‌بخش‌ترین کتابی است که سارتر تاکنون نوشته است. (نیویورکر - هفته‌نامه ادبی آمریکایی)
- بهترین کتاب و از جالب‌ترین رمان‌های سارتر. (آتلانتیک - یکی از مجله‌های آمریکایی)
- با تهوع، سارتر به طرز شگفت‌انگیزی موفق شد قلمرو رمان را به دورترین نقاط خودآزمایی گسترش دهد. (نیویورک پست - روزنامه قدیمی آمریکایی)

کتاب صوتی تهوع به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به آثار فلسفی به خصوص فلسفه اگزیستانسیال علاقه دارید، شنیدن این کتاب برایتان لذت‌بخش خواهد بود. همچنین علاقه‌مندان به ادبیات فرانسه از شنیدن کتاب حاضر لذت خواهند برد.

ژان پل سارتر را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، فیلسوف و نمایشنامه‌نویس برجسته در سال 1905 در فرانسه متولد شد. او را به عنوان یکی از پیشگامان مکتب اگزیستانسیالیسم می‌شناسند. جالب است بدانید اولین کسی که ژان پل سارتر (Jean Paul Sartre) را به ایرانیان معرفی کرد «صادق هدایت» بود که داستان «دیوار» او را در سال 1324 ترجمه کرد.

از دیگر آثار وی می‌توان به «زنده باد چگوارا»، «مگس‌ها»، «هستی و نیستی»، «خروج ممنوع»، «اگزیستانسیالیسم و اصالت بشر» و «نکراسوف» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تهوع می‌شنویم:

آفتابی دلنشین و مهی ملایم خبر از روزی خوش میداد. صبحانه‌ام را در کافه مابلی خوردم. خانم فلوران صندوقدار لبخند ملیحی به من زد. از سر میزم داد زدم: «آقای فاسکل ناخوشه؟»

- «بله آقا سرمای سختی خورده. چند روزی باید توی رختخواب بمونه. امروز صبح دخترش از دونکک اومده. اینجا میمونه تا ازش مراقبت کنه.»

بعد از دریافت نامهٔ آنی این اولین بار است که از فکر دیدنش خوشحال میشوم. این شش سال چه کار می‌کرده؟ آیا وقتی با هم روبه‌رو شویم دست‌پاچه می‌شویم؟ آنی دست‌پاچگی سرش نمی‌شود. طوری با من روبه‌رو می‌شود که انگار دیروز از پیشش رفته‌ام. به شرطی که از همان اول کار احمقانه‌ای نکنم و اوقاتش را تلخ نکنم.

یادم باشد از راه که می‌رسم دستم را به طرفش دراز نکنم. از این کار بدش می‌آید. چند روز پیش هم می‌مانیم؟ شاید بیاورمش بوویل. کافی است چند ساعتی اینجا بماند و شب را در هتل پرانتونیا بخوابد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۲ دقیقه
صفحه‌ی بدون تاریخ / ساعت دو و نیم / دفتر خاطرات: دوشنبه / سه شنبه
۲۶ دقیقه
صبح پنج شنبه، در کتابخانه / بعد از ظهر پنج شنبه / جمعه
۳۴ دقیقه
ساعت پنج و نیم
۳۷ دقیقه
پنجشنبه، ساعت یازده و نیم / ساعت سه ‌/ جمعه ساعت سه
۵۵ دقیقه
ظهر شنبه / یکشنبه
۴۵ دقیقه
دوشنبه / ساعت هفت شب / ساعت یازده شب / سه شنبه سوران
۳۳ دقیقه
چهارشنبه / پنجشنبه/ جمعه
۴۷ دقیقه
شنبه صبح / بعد از ظهر
۳۱ دقیقه
دوشنبه
۳۱ دقیقه
سه شنبه
۴۶ دقیقه
سه شنبه
۳۶ دقیقه
ساعت شش عصر / شب هنگام
۲۵ دقیقه
جمعه
۳۲ دقیقه
شنبه
۲۱ دقیقه
یکشنبه / سه شنبه در بوویل
۳۰ دقیقه
چهارشنبه: آخرین روز من در بوویل
۳۶ دقیقه
یک ساعت بعد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تهوع
نویسنده
مترجممحمدرضا پارسایار
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تهوع

sara s.
۱۴۰۰/۸/۲۹
واقعا عالی عالی یکی از بهترین کتابها، نویسنده قشنگترین توصیف ممکنو‌از اطرافش بیان میکنه، حتی از کوچکترین احساساتش چشم پوشی نمیکنه برا بیان و درک خواننده،
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تهوع

برای دریافت کتاب صوتی تهوع و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.