معرفی و دانلود کتاب رولت روسی

عکس جلد کتاب رولت روسی
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رولت روسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رولت روسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رولت روسی

وحید قربانی‌نژاد شلمانی در کتاب رولت روسی برشی از زندگی فردی را روایت می‌کند که در نخستین روز بیکاری خود به سر می‌برد. او از شغلش استعفا داده است و اکنون با چالش‌های ذهنی هولناکی روبه‌روست.

درباره‌ی کتاب رولت روسی

داستان کتاب رولت روسی از زبان راوی اول شخص روایت می‌شود. راوی روز قبل از شغلش استعفا داده و اکنون نخستین روزی است که در زندگی هیچ کاری برای انجام دادن ندارد. او حالا خودش را رویاروی بحران‌های فکری بسیاری می‌بیند. زمانی که ثعلب‌وار کش می‌آید و فکرها و تصاویری که به سوی او هجوم می‌آورند. از روابط عاشقانه‌ی کامیاب و نافرجام گرفته تا جزئیاتی به‌ظاهر به‌چشم‌نیامدنی از زندگی. روایت وحید قربانی‌نژاد شلمانی از نخستین روز پس از استعفای شخصیت اصلی داستانش شروع می‌شود اما مسیری غیرمنتظره را پیش می‌گیرد و در پایان شما را شگفت‌زده می‌کند.

داستان کوتاه در ادبیات فارسی قدمتی صدساله دارد. این ژانر ادبی در تاریخ ادبیات ایران با انتشار مجموعه داستان یکی بود یکی نبود اثر محمدعلی جمالزاده آغاز شد و بعدتر سکان این کشتی به دست نویسندگانی همچون ابراهیم گلستان، هوشنگ گلشیری، صادق چوبک، صادق هدایت و... سپرده شد. اکنون و با گذشت بیش از یک سده از متولد شدن نخستین داستان کوتاه فارسی، نویسندگان جوان پا به میدان گذاشته‌اند و نام‌های تازه‌ای در قفسه‌ی داستان کوتاه کتابفروشی‌ها به چشم می‌خورد. وحید قربانی‌نژاد شلمانی نیز یکی از این نام‌هاست که با همت انتشارات گیوا داستان کوتاه خواندنی خود را منتشر کرده است. کتاب رولت روسی را با صدای حسین نصیری می‌شنوید.

نویسنده نام کتاب خود را از یک نوع شرط‌بندی گرفته است که ممکن است به قیمت جان فرد تمام شود. در این قمار جنون‌آمیز که می‌توان آن را بازی مرگ و زندگی خواند، فرد با هفت‌تیری که خشاب آن تنها یک خانه‌ی پر دارد، اقدام به شلیک کردن به خود یا دیگری می‌کند. نکته‌ی تکان‌دهنده در اینجاست که هیچ‌کس ترتیب پر یا خالی بودن خشاب را نمی‌داند و با هر شلیک ممکن است جانی به فرجام خود برسد. اما سؤال اینجاست که شخصیت داستان کتاب رولت روسی، چطور از نخستین روز پس از استعفای خود سر از بازی رولت روسی درمی‌آورد؟ شما چه فکر می‌کنید؟

کتاب رولت روسی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های کوتاه با پایان‌بندی‌های غیرمنتظره علاقه دارید، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با وحید قربانی‌نژاد شلمانی بیشتر آشنا شویم

این نویسنده در تیر ماه 1364 چشم به جهان گشود. وحید قربانی‌نژاد شلمانی از سال 1380 و از سن شانزده‌سالگی به وبلاگ‌نویسی روی آورد و در سال 1397 موفق شد نخستین کتاب خود را منتشر کند: مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با عنوان «تاریک، سرد و بی‌نهایت طولانی». «شب قداره‌های بلند» نام کتاب دیگر وحید قربانی‌نژاد شلمانی است.

در بخشی از کتاب رولت روسی می‌خوانیم

وقتی متن را برایش نوشتم و به محض این‌که دکمه ارسال را زدم حس پشیمانی احمقانه‌ای درونم ایجاد شد، اما دیگر نمی‌شد کاری کرد و پیام ارسال شده بود. از خودم و کارهای بی‌اراده‌ای که می‌کردم احساس نفرت شدیدی کردم. موبایلم را به گوشه‌ای پرت کردم و بی‌حوصله به آشپزخانه رفتم و در یخچال را باز کردم، بی‌هدف دنبال چیزی برای خوردن گشتم، در‌حالی که حتی احساس گرسنگی نمی‌کردم. کره بادام زمینی و مارمالاد را از توی یخچال برداشتم همراه نان تست روی میز کوچک چوبی چهار نفره‌ای که وسط آشپزخانه بود گذاشتم.

یادم آمد که چقدر با دخترک روی همین میز نشسته و صبحانه خورده بودیم. اما از دیروز تصمیم گرفته بودم همه این افکار را از ذهنم خارج کنم، مثل همیشه نباشم، می‌خواستم فراموش کنم، می‌خواستم حتی عادت‌ها و کارهای تکراری را کنار بگذارم، حتی عادت‌های روزمره را. سعی کردم برخلاف همیشه که اول کره را روی نان می‌مالیدم و رویش مارمالاد. این‌بار اول مارمالاد را روی نان بمالم و همین کار را هم کردم. اما فقط بعد از چند لقمه طبق عادت، دوباره اول کره را روی نانم مالیدم. احمقانه بود. همه این ایده تغییر ایجاد کردن و فراموش کردن چقدر احمقانه بود، حتی عادت‌های پیش پا افتاده و مسخره را هم نمی‌شود به سادگی ترک کرد چه برسد به فراموش کردن و کنار گذاشتن کسی که مهم‌ترین آدم زندگی‌ات بوده.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رولت روسی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات17
زبانفارسی
شابک978-600-451-977-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رولت روسی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب رولت روسی

برای دریافت کتاب رولت روسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.