معرفی و دانلود کتاب صوتی زخم بوتیمار

عکس جلد کتاب صوتی زخم بوتیمار
قیمت:
42000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زخم بوتیمار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زخم بوتیمار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زخم بوتیمار

ناصر قلمکاری در کتاب صوتی زخم بوتیمار، داستان زنی را به تصویر می‌کشد که به تنهایی در آپارتمانی در تهران زندگی می‌کند اما از نظر روحی حال مساعدی ندارد و نمی‌تواند بعضی خاطراتش را به یاد آورد.

درباره کتاب صوتی زخم بوتیمار:

کمتر داستان و رمان ایرانی نوشته شده که به موضوع گم‌گشتگی و سرگردانی انسان‌های شهری عصر مدرن بپردازد و با ایجاد فضایی کابوس‌گونه، پرتعلیق و تو در تو قصه‌ای روانشناختی و اجتماعی را به تصویر بکشد. اما کتاب صوتی زخم بوتیمار، دومین رمان از سه گانه‌ی ناصر قملکاری، چنین حال و هوایی دارد.

داستان از جایی آغاز می‌شود که پری شخصیت اول قصه علاوه بر گرفتارهای همیشگی، با یک بیماری روحی نیز دست و پنجه نرم می‌کند. او بدون علت دچار فراموشی شده و بعضی از وقایع و آدم‌های اطرافش را به یاد نمی‌آورد. مثلا به تازگی به آپارتمانی در پایتخت نقل مکان کرده اما حتی یادش نیست که چطور و با چه شرایطی در این خانه زندگی می‌کند. گویی رمان زخم بوتیمار داستان زنی را روایت می‌کند که گمشده‌ای نامعلوم دارد و در جست‌وجوی آن باید تمام سختی‌ها را به جان بخرد. حتی اگر لازم باشد در فضایی تاریک و پرتنش به روزمرگی‌های خود ادامه دهد تا سرانجام خویشتن واقعی‌اش را پیدا کند.

نویسنده در کتاب زخم بوتیمار به گونه‌ای مناسبات فضای شهری را مورد نقد قرار می‌دهد و روابط آدم‌هایی را روایت می‌کند که مرض بی‌اعتمادی و بدبینی بر روی آن سایه انداخته است.

می‌توان گفت این کتاب جز نادرترین و تاثیرگذارین آثار در این ژانر داستانی‌ست و ناصر قلمکاری به خوبی توانسته از پس خلق چنین شخصیت‌هایی بربیاید.

ناصر قلمکاری را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان موفق ایرانی در سال‌های اخیر ناصر قلمکاری است. او با نوشتن رمان گذر از هزارتو در سال 1383 خود را به عنوان نویسنده‌ای حرفه‌ای معرفی کرد.

او از اوایل دهه هشتاد می‌نویسد و ابتدا در حوزه فیلمنامه نویسی تلاش‌هایی کرد اما سرانجام به ادبیات روی آورد. از دیگر کتاب‌های قلمکاری می‌توان به «دیدار در کوآلالامپور، یک ساعت بعد از کسوف و زخم بوتیمار» اشاره کرد.

این نویسنده ایرانی همواره در آثار خود، سرگردانی انسان امروزی و شهرنشین را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد و شخصیت‌هایش با نوعی بی‌قراری، پریشانی و بی‌هدفی دست و پنجه نرم می‌کنند و به دنبال راه نجاتی هستند.

کتاب صوتی زخم بوتیمار به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه مندان به داستان و رمان‌های ایرانی هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی بوتیمار می‌شنویم:

آگهی‌های رهن و اجاره را روی کاغذهای کوچکی چسبانده‌اند به شیشه. پول پیش کم، اجاره زیاد، بدون پارکینگ و انباری، طبقه چهارم بدون آسانسور، فقط به زوج.

یکی از آن تو دارد سر تکان می‌دهد؛ با دست اشاره می‌کند که بیا تو؛ تا دلت بخواهد خانه‌ی خالی داریم. کلیدها همه اینجاست؛ کافی است یکی را انتخاب کنی.

یک قدم می‌روم عقب، می‌خواهم بروم. می‌آید بیرون. «چه خبرها خانم افراسیابی؟ خوب هستید ان شاالله؟ به ما سر نمی‌زنید.» زیر لبی سلام می‌کنم. سبیل بور باریکی دارد. «بفرمایید داخل، چای تازه دم هم هست، تعارف نکنید.» پا به پا می‌شوم و می‌گویم: فقط داشتم آگهی‌ها رو نگاه می‌کردم. «مطمئن باشید که خوب جایی گیرتان آمد. با شرایط و بودجه شما، بهتر از این پیدا نمی‌کردید. صاحب خانه‌تان هم خیلی راه آمد. » وامانده نگاهش می‌کنم؛ او را به یاد نمی‌آورم و رویم نمی‌شود که بگویم چه کسی هستی؛ الکی می‌خندم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
28 دقیقه
بخش اول
26 دقیقه
بخش دوم
24 دقیقه
بخش سوم
24 دقیقه
بخش چهارم
27 دقیقه
بخش پنجم
20 دقیقه
بخش ششم
20 دقیقه
بخش هفتم
27 دقیقه
بخش هشتم
30 دقیقه
بخش نهم
19 دقیقه
بخش دهم
17 دقیقه
بخش یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زخم بوتیمار
نویسنده
گویندهیاشار ابراهیمی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زخم بوتیمار

فیروزه شیرینکام
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
عجب کتابی👍قصه رنج ودرد یک زن بی پناه که با مشکلات روحی وروانی دست وپنجه نرم میکنه. کِشش خیلی خوبی داشت باعلاقه دنبال کردم ممنون از نویسنده و همچنین صدای گرم و روان گوینده.
موفق باشید.
شقایق شفیع پور
۱۴۰۱/۱۱/۷
از اون دست موضوعاتی نیست که تو خاطرم بمونه و فکر می‌کنم کتاب دیدار در کوالالامپور خیلی جذاب تر از این اثر بود.
غزاله رمضان پور
۱۴۰۰/۶/۴
شخصیت اصلی داستان خانمی بنام پری است ولی گوینده آقا است! بنظرم باید خانم می‌بود
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زخم بوتیمار

برای دریافت کتاب صوتی زخم بوتیمار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.