معرفی و دانلود کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان

عکس جلد کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان
قیمت:
37600 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان

بدیهی‌ست که شما عاشقانه فرزندتان را دوست دارید اما شیوه‌ا‌ی که آن را به کودکان‌تان ابراز می‌کنید، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان که یکی از جلدهای مجموعه‌ی برجسته‌ی «پنج زبان عشق» است، به میلیون‌ها مادر و پدر کمک کرده که راز ایجاد عشقی ماندگار بین خود و فرزندانشان را دریابند. دکتر گری چاپمن و راس کمپل در این اثر پرفروش به شما می‌آموزند فرزندانی سالم‌تر تربیت کنید.

درباره کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان:

کودکان زبان عشق متفاوتی با یکدیگر دارند. ممکن است کودک شما یک روز برای جلب توجه‌تان دست به هر کاری بزند و روز دیگر شما را نادیده بگیرد. او می‌تواند بعضی وقت‌ها مملوء از سپاس‌گزاری باشد و گاهی نیز بی‌تفاوت به نظر برسد. دکتر گری چاپمن (Gary Chapman) و راس کمپل (Ross Campbell) به شما نشان می‌دهند که همه چیز به رابطه‌ی عاطفی شما و فرزندتان بستگی دارد و بسیاری از تجاربی که در بزرگسالی برای او رقم خواهد خورد، از همین رابطه‌ی اولیه شکل می‌گیرد. زمانی که بچه‌ها احساس می‌کنند شما دوستشان دارید، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند. چرا که مخزن عاطفی‌شان پر می‌شود. با این همه، از کجا می‌توان اطمینان داشت که کودکتان احساس دوست‌داشتنی بودن دارد؟

نویسندگان کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان (The 5 Love Languages of Children) عقیده دارند که عشق به پنج زبان قابل ابراز است: هدیه دادن، لمس کردن (تماس جسمی)، عبارات تأییدکننده، وقت مفید گذاشتن و خدمت کردن. اگر زبان ابراز عشق پدر و مادر با کودک یکسان نباشد،‌ آن‌ها هرگز متوجه‌ی عشقشان به یکدیگر نخواهند شد. بنابراین اهمیت ویژه‌ای دارد که بتوانند شیوه‌ی عشق‌ورزی خود را به دیگری نزدیک کنند. گرچه تشخیص دادن زبان عشق کودک می‌تواند امری زمان‌بر باشد، اما قطعاً ارزشش را دارد.

با یادگیری توانایی ابراز عشق و صحبت به پنج زبان آن فرزندان متعادل‌تری تربیت کنید که از لحاظ روانی از سلامت بیشتری برخوردار هستند. پس از گوش سپردن به این کتاب شنیدنی سرنخ‌های رفتارهای او را دنبال می‌کنید و شیوه‌ی عشق‌ورزی کودکتان را یاد می‌گیرید. از آن‌جایی که کودک به هر پنج زبان عشق می‌ورزد، گوش دادن به تمامی فصل‌های این کتاب امری ضروری است. گفتنی‌ست نسخه چاپی این کتاب اولین بار در سال 1995 منتشر و با استقبال گسترده‌ی مخاطبان مواجه شد و بیش از یک میلیون نسخه از آن فروش رفت.

کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به همه‌ی والدین، مربیان و تمامی کسانی که به‌نحوی با کودکان در ارتباط هستند، پیشنهاد می‌شود.

با نویسندگان کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان بیشتر آشنا شویم:

گری چاپمن نویسنده، سخنران، مشاور و مدیر موسسه‌ی «مشاوره ازدواج و خانواده» است و کتاب‌های برجسته‌ای در حوزه‌ی خانواده تألیف کرده که از میان آن‌ها می‌توان به «زبان عشق برای همسران و از تلخی اختلاف تا شیرینی عشق» اشاره کرد. او به همراه راس کمپل مجموعه‌ کتاب‌های «پنج زبان عشق» را به نگارش درآورده که در زمره پرفروش‌ترین آثار روان‌شناسی جای می‌گیرند.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان:

- شاید شما واقعاً عاشق کودک‌تان باشید، اما اگر او این عشق را احساس نکند؛ احساس دوست داشته شدن نخواهد کرد.
- هیچ کودکی نمی‌تواند بیش از حد عشق بی‌قید و شرط مناسب را دریافت کند.
- بچه‌ها نیاز دارند که مهارت‌های ارتباطی‌شان را بهبود بخشند تا برای همه ارزش یکسانی قائل شوند.
- فرزندان‌تان از نحوه رفتارتان متوجه می‌شوند که چه احساسی به آن‌ها دارید.
- اگر مدام از او تعریف کنید، حرف‌هایتان تأثیر مثبت کم‌تری خواهد داشت.

در بخشی از کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان می‌شنویم:

کتاب‌های زیادی درباره نیاز کودکان به عزت نفس سالم یا احساس درست و ارزشمند نوشته شده است. کودکی که نسبت به خودش احساس خوبی دارد، خودش را از دیگران بالاتر می‌بیند؛ انگار که هدیه‌ای است الهی برای تمام مردم دنیا و شایستگی رسیدن به خواسته هایش را دارد. مطالعات نشان می‌دهد که عزت نفس افراطی امروزه در بین جوانان شایع است. استاد روانشناسی، جین توینگ، متوجه شد که میزان عزت نفس در میان کودکان تمام سنین از دهه 1980 مدام در حال افزایش است و چیزی که به عنوان عزت نفس سالم شروع می‌شود می‌تواند به سرعت به دیدگاهی متکبرانه نسبت به خود تبدیل شود.

اما موضوع دیگری نیز وجود دارد که به همین اندازه به کودکان لطمه می‌زند؛ کودکانی که ارزش خودشان را دست کم می‌گیرند، در آینده با افکاری این چنین کلنجار خواهند رفت: «من به اندازه دیگران باهوش، ورزیده، و زیبا نیستم.» عبارت «نمی توانم» ذکر روز و شبش می‌شود؛ و «انجام ندادم» حقیقتی ست که به آن باور دارد. به عنوان والد باید تمام تلاشمان را بکنیم تا ببینیم فرزندمان عزت نفس مناسبی در خود ایجاد می‌کند تا در آینده به دید فرد مهمی در جامعه به خودش نگاه کند که استعداد و توانایی‌های ویژه‌ای دارد و تمایل دارد فرد سودمندی باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
سخن ابتدایی
39 دقیقه
فصل اول: پایه و اساس همه چیز عشق است
31 دقیقه
فصل دوم: زبان عشق شماره‌ یک، تماس جسمی
33 دقیقه
فصل سوم: زبان عشق شماره‌ دو، عبارات تایید‌کننده
33 دقیقه
فصل چهارم: زبان عشق شماره‌ سه، وقت مفید گذاشتن
30 دقیقه
فصل پنجم: زبان عشق شماره چهار، ‌هدیه‌دادن
33 دقیقه
فصل ششم: زبان عشق شماره پنج‌، ‌خدمت کردن
33 دقیقه
فصل هفتم: چطور به زبان اصلی عشق فرزندتان پی ببرید
43 دقیقه
فصل هشتم: تربیت و زبان‌های عشق
28 دقیقه
فصل نهم: یادگیری و زبان عشق
36 دقیقه
فصل دهم: خشم و عشق
28 دقیقه
فصل یازدهم: حرف‌زدن به زبان عشق در خانواده‌های تک‌والدی
28 دقیقه
فصل دوازدهم: صحبت کردن به زبان عشق در زندگی مشترک
13 دقیقه
سخن پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان
نویسنده،
مترجمحسنا حسینی فر
گویندهفاطمه احمدی
ناشر چاپیانتشارات راوشید
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه صوتی
37600 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان

Sonia Mirzaee
۱۴۰۱/۸/۱
کتاب عالیه، نکاتی رو می‌گه که شاید هر کدوممون بلد باشیم و ندونیم چطور بیان کنیم
مثالهای کاملا درست و به جایی داره
ولی راوی واقعا افتضاح خوند، پس زمینه متن آهنگی داره که ذهن رو آزار میده، انگار متن ترسناک دارن برات می‌خونند، به شخصه اگه کتاب برام مهم نبود هیچ وقت به مدل خوندن مقطع مقطع گوش نمی‌کردم
مسعود رعنایی
۱۴۰۱/۱۲/۱۳
کتاب خوب و مفیدیه ولی واسم جالبه که نسخه اصلیش رو خونم تو فصل اول چند تا کلمه ساده رو سانسور کردن😂
Mahsa
۱۴۰۱/۱۱/۱۳
کتاب عالی بود و خیلی تو روابط من و پسرم تاثیر مثبت داشت
نصرت اله خیبرى
۱۴۰۱/۵/۷
خواندن و یا گوش دادن این کتاب را به پدر مادر‌ها توسعه میکنم
زهرا قربانی
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
کتابی که باید یک بار حتما خواند.
علی نظری
۱۴۰۰/۱۱/۵
نقطه نظرات جالبی داره
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان

برای دریافت کتاب صوتی پنج زبان عشق کودکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.