معرفی و دانلود کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد

عکس جلد کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد

گابریل گارسیا مارکز برنده جایزه نوبل ادبیات در کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد، داستان سرهنگی پیر را به تصویر می‌کشد که پس از سال‌ها خدمت و حضور در جنگ داخلی کشورش کلمبیا، در مضیقه مالی به سر می‌برد و سال‌هاست منتظر دریافت مقرری از سوی دولت است. انتظاری که هیچگاه پایان ندارد...

درباره کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد:

این کتاب که بین سال‌های 1956 تا 1957 در هتلی در پاریس نوشته شده است، برای نخستین بار در سال 1961 به چاپ رسید. داستان کتاب کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد (No One Writes to the Colonel) درباره سرهنگی پیر است که به همراه همسر بیمار خود زندگی می‌کند. آن‌ها وضعیت مالی خوبی ندارند و سال‌هاست که این پیرمرد بازنشسته شده و کهنه سربازی در جنگ هزار روزه است. به همین خاطر امید دارد که به خاطر حضور در جنگ داخلی و خدماتش از سوی دولت مقرری دریافت کند. وعده‌ای که خود دولت پانزده سال پیش به او داده بود و سرهنگ همچنان منتظر تحقق این موضوع است.

این زن و شوهر در یک روستای کوچک تحت حکومت نظامی زندگی می‌کنند و پسرشان نیز به خاطر پخش اعلامیه‌های سیاسی و ضددولتی کشته شده است. اما از پسرشان تنها یک خروس جنگی به یادگار دارند و نمی‌دانند آن را برای گذران زندگی بفروشند یا پرورشش بدهند.

گابریل گارسیا مارکز این رمان را زمانی نوشت که خودش نیز به خاطر بسته شدن روزنامه‌ای که در آن کار می‌کرد، مدتی در تنگنای مالی به سر می‌برد و حکومت نظامی، سانسور و استبداد بر کلمبیا حاکم بود. همچنین برخلاف سایر آثار مارکز، کتاب کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد در ژانر رئالیسم جادویی قرار نمی‌گیرد.

از دیگر ویژگی‌های جالب این داستان، نداشتن اسم و هویت برای شخصیت‌های اصلی است. نویسنده با تعمد این کار را انجام داده تا نشان دهد که شهروندان کلمبیا در آن دوران هیچ اهمیتی نداشته‌اند و مدام با سرکوب سیاسی، فقر و فساد اداری دست و پنجه نرم می‌کردند.

مارکز در کتاب خاطرات خود توضیح داده است که این رمان را از پدربزرگش الهام گرفته، چرا که او هم یک سرهنگ بوده و هیچگاه مستمری از سوی دولت دریافت نکرده است.

از روی رمان کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد فیلمی سینمایی به کارگردانی آرتورو ریپستاین ساخته شد. همچنین در سال 1993 نیز مارینا تسورتسومیا برای ساخت اثر خود از این کتاب اقتباس کرد.

کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات آمریکای لاتین و کتاب‌های داستانی علاقه‌مند هستید، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

گابریل گارسیا مارکز را بیشتر بشناسیم:

گابریل خوزه دلا کنکوردیا گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez) رمان‌نویس، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار کلمبیایی بود که در کشور زادگاهش به اسم «گابو» شهرت داشت و یکی از برجسته‌ترین نویسندگان قرن بیستم محسوب می‌شود. او موفق شد در سال 1982 برنده جایزه نوبل ادبیات شود.

مارکز در دانشگاه بوگوتا تحصیل کرد و بعدها به عنوان یک خبرنگار در روزنامه کلمبیایی ال اسپکتادور مشغول به فعالیت شد و برای تهیه گزارش به شهرهایی نظیر رم، پاریس، بارسلونا، نیویورک و کاراکاس سفر کرد.

او به خاطر نوشتن رمان مشهور صد سال تنهایی (1967) و عشق در زمان وبا (1985) شهرت و محبوبیت فراوانی پیدا کرد و به طور کل آثار این نویسنده علاوه‌بر آنکه در آمریکای لاتین طرفداران فراوانی دارد، در سراسر دنیا منتقدان و مردم نوشته‌هایش را تحسین می‌کنند. همچنین یکی از ویژگی‌های جذاب نثر گابریل گارسیا استفاده از سبک ادبی رئالیسم جادویی‌ست که عناصر و رویدادهای جادویی و افسانه‌ای را وارد تجربیات واقعی زندگی می‌کند.

از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «پاییز پدرسالار، گزارش یک مرگ، از عشق و شیاطین دیگر» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد می‌شنویم:

ناله‌های احشام اخته شده توام با فریادهای دن ساباس به دفتر نفوذ کردند. سرهنگ پس از دو ساعت انتظار به خودش قول داد اگر تا ده دقیقه دیگر نیاید، بلند می‌شوم و می‌روم. اما بیست دقیقه دیگر هم منتظر ماند.

آماده رفتن بود که دن ساباس وارد شد و پشت سرش هم عده‌ای کارگر. چند دفعه از جلوی سرهنگ عبور کرد بی‌آنکه نگاهی بهش بیندازد. فقط وقتی به حضورش پی برد که کارگرها خارج شده بودند.

«شما منتظرم هستید هم‌ولایتی؟» سرهنگ گفت: «بله هم‌ولایتی. اگه سرتون شلوغه، می‌تونم بعدا بیام.» دن ساباس از آن سوی در صدایش را نشنید، گفت: «الساعه خدمت می‌رسم.»

نیم روزی سوزان بود؛ تلالو آفتاب بر دفتر می‌تابید. گرما کرختش کرد و بی‌اراده پلک‌هایش را بست و خواب زنش را دید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
معرفی
۱۸ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۲۰ دقیقه
بخش سوم
۱۹ دقیقه
بخش چهارم
۲۱ دقیقه
بخش پنجم
۲۱ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد
نویسنده
مترجمکاوه میرعباسی
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد

Meysam Matin
۱۴۰۰/۵/۱۷
برای کسایی که گابریل گارسیا مارکز رو میشناسن شنیدن این کتاب شاید عجیب باشه چرا که کمتر توی سبک رئالیسم جادویی هست و شاید بشه گفت اصلا نیست! و پایانش...
راوی خوب و دلنشین داستان رو تعریف میکنه
Farnaz Gandomkar
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
خیلی دوستش داشتم.
نویسنده، صدا و ترجمه آقای میرعباسی باعث شد بیشتر به دلم بشینه.
مهوش خلعتبری
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
زیبا و غم انگیز بود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد

برای دریافت کتاب صوتی کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.