معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید

عکس جلد کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید

کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید نوشته ارنست همینگوی داستان مرد آمریکایی و دختر جوانی است که قصد سفر به سمت بارسلون را دارند.

در قسمتی از کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید می‌شنویم:

«فکر می‌کنی کار و بارمون روبه‌راه می‌شه و خوشبخت می‌شیم؟»
«البته. ترسی نداره. خیلی‌ها رو می‌شناسم که این کارو کردن.»
دختر گفت: «پس من هم همین‌کارو می‌کنم؛ که گفتی بعد همه‌شون خوشبخت شدن؟»
مرد گفت: «خوب، اگه دلت نمی‌خواد مجبور نیستی. اگه دلت نمی‌خواد مجبورت نمی‌کنم؛ اما مثل آب‌خوردنه.»
«تو واقعاً دلت می‌خواد؟»
«نظر منو بخوای این بهترین کاره؛ اما اگه واقعاً دلت نمی‌خواد مجبورت نمی‌کنم.»
«اگه این کارو بکنم تو خوشحال می‌شی و همه‌چیز مثل اول می‌شه، اون‌وقت دوستم داری؟»‌

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید
نویسنده
گویندهمهدی رضایی، زیبا حاجیان، علی شمسی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۶/۲۳
🍁 نکته‌های جالبی بود توی‌ این داستان دوستان…
1. دختر به شدت بلندپرواز بود و خام!
2. دختر بسیار کنجکاو بود و دوست داشت خیلی چیزها رو امتحان کنه. مثلا نوشیدنی رو که نمی‌شناخت پیشنهاد داد. نمی‌دونست حتی با چی طعمش خوبه، و ندونسته با توجه به حرف مرد و گارسون، نوشیدنی رو با آب سفارش داد.
3. سفیدی
برف روی تپه‌ها رو با قدرت تخیل‌اش به فیل تشبیه کرده بود، اما وسط‌ها گفت که خیلی‌ام شبیه فیل نیست! یعنی قدرت تصمیم گیری نداشت. پس نمی‌دونست چی براش خوبه ‌و چی بد!
4. با وارد کردن هوا میخوان بچه‌ی دختر رو سقط کنن. که این فقط خواسته‌ی مرد بود.
5. دختر خودش توانایی تصمیم نداره، چه در حال حاظر، چه برای آینده. اون به شدت دهن بین هست و هر چیز رو که مرد میگه، دختر قبول میکنه.
6. برای مرد اصلا دختر و بچه مهم نیستن اون فقط به از سر باز کردن بچه هستش و میگه بعد از اون باز فقط خوشگذرونی می‌کنیم!
7. دختر اگه به اختیار خودش بود نمی‌خواد این کار رو انجام بده.
8. دختر اصلا واقع بین نیست! این بچه‌ی توی شکمش رو نمی‌تونه راجع بهش تصمیم بگیره، اما می‌خواد دنیااااا رو داشته باشه!!
9. مرد به ظاهر میگه من فقط تو رو میخوام و هیچ! درحالیکه برچسب همه‌ی هتل‌هایی رو که توی اونها گشت و گذار میکردند رو میدید.
10. دختر به اجبار مرد تن داده بود و میدونست که مرد اون رو واقعا دوست نداره!
برعکس خیلی از دوستان من واقعا دوست داشتم داستان رو. ممنونم دوست عزیزم کتابراه☘️
Maryam Shariat
۱۳۹۹/۵/۱۵
من هم مانند بعضی‌ها اول اصلا متوجه داستان نشدم و وقتی داستان تموم شد واقعاً از جا پریدم و گفتم چی!! چی شد؟ ولی چون نویسنده ارنست همینگوی است بلافاصله رفتم تو اینترنت و نقدهای داستان رو مطالعه کردم، بیشتر خواننده‌ها که ازین داستان شوکه میشوند به خاطر این است که اصلاً متوجه نمیشوند موضوع درباره چیست. موضوع حامله شدن ناخواسته دختر است! و مردی که خود دختر و رابطه عاشقانه شان برایش مهم نیست و منظور و منظور از (کمی هوا وارد میکنند) نوعی سقط جنین است البته نمیدانم چرا همینگوی این اصطلاح را به کار میبرد. در هر صورت اگر با این علم داستان را بخوانید موضوع برایتان روشن میشود.
مورد دوم با کمال احترام صدای گوینده مرد اصلا مناسب این کاراکتر نیست تقریبا شبیه پیرمردی خرفت است تا یک مرد جوان و این روی داستان خیلی تاثیر گذار است.
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۷/۲۰
داستان اساسا در مورد دختری جوان و بی تجربه هست که به دنبال تجارب جدیده و بدون فکر فقط میخواد هر چیزیو امتحان کنه مثل سفارش دادن یه نوشیدنی که شناختی ازش نداره.
دختر قوه تخیل خوبی داره اما ثبات در تصمیم گیری نداره مثلا برف رو به فیل تشبیه میکنه اما کمی بعد نظرش برمیگرده و میگه خیلیم شبیه فیل نیست
به نوعی دختر نمیتونه حتی برای بچه تو شکمش و رابطش با یه مرد تصمیم بگیره ولی ادعا و خواسته‌های پوچی مثل داشتن دنیا رو مطرح میکنه.
دختر و بچش برای مرد بی ارزش‌اند و مرد فقط میخواد از دست بچه خلاص شه در حالی که دختر نمیخواد اما حتی نمیتونه نظرشو بگه و فقط از مرد اطاعت میکنه به نوعی شخصیت بشدت وابسته و برده گونه داره.
به طرز ظریفی ایرادات یک دختر جوان و خام رو در زندگی و بلند پروازی هاش بیان کرده.
اما گوینده صدای جذابی نداشت.
یاشار ح.
۱۳۹۸/۹/۱۹
همهٔ آدما در هر تخصصی که باشن هم کار خوب دارن هم متوسط هم بد
متأسفانه کانون فرهنگی چوک هم کارای صوتیشون بده هم کارهای بد و ضعیف نویسنده‌هارو با ظرافتی خاص کشف میکنن!!
متأسفانه باوجودیکه همینگویو دوست دارم اما به این کارش نمیشه نمرهٔ قبولی داد👎🏼

⛔️به هیچ وجه توصیه نمیکنم🚫

پ. ن.: اگه تو سایتای و
مختلف بگردید برای این داستان تفاسیر فنی هم نوشتن!! اما اگه یه داستان کوتاه نتونه منظور هدفشو برسونه و مجبور باشم برم تفسیر بخونم یا بخش موهومی مغزمو از سه‌بعدی به هولوگرافیک تغییر بدم، میخوام صدسال اون داستانو نخونم
پدرام حسن‌زاده
۱۴۰۲/۱/۲۳
این کتاب صوتی از نظر اجرا بسیار ضعیف عمل کرده و لحن‌ها و انتقال احساسات کاراکتر‌ها کاملا غیرطبیعی و مصنوعی هستش و تا حدود خیلی زیادی فضای انس گرفتن مخاطب با داستان رو مختل میکنه
علاوه بر اون در قسمت معرفی صدای موسیقی خیلی زیاده و بین صحبتهای معرف اختلال ایجاد میکنه و برای شنونده آزار دهندست
در کل
پیشنهاد نمیکنم
چون اگه کتاب صوتی نتونه حس داستان رو منتقل کنه همون بهتر که نسخه مکتوب اون کتاب مطالعه بشه
با تشکر از کتابراه
mohaddeseh kamali
۱۴۰۰/۱۰/۲
مثل خیلی از آثار همینگوی زیادی مبهم و خلاصه بود و مثل همیشه‌ی سری از عزیزان مثلا همینگوی شناس میان میگن ک این داستان‌ها تفسیر داره و پر از معناست و شما نمیفهمین و حتی بعضیاشون توهین هم میکنن. عزیزان داستان اصلا جذاب و گیرا نیست. صرفا چون همینگوی نوشته دلیل نمیشه خوب باشه. هر نویسنده‌ای‌ی سری آثار و بد ضعیف و متوسط و خوب و بعضیاشون‌ی چندتایی شاهکار دارن. متعصب نباشیم. تعصب خصلت خوبی برای‌ی ادم کتابخون نیست
ناهید سلطانی
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
راستش دوبارم گوش دادم اما چیز خاصی دستگیرم نشد تا اینکه رفتم نظرات رو خوندم و تازه متوجه درون‌مایه داستان شدم. سه تا ستاره کم کردم چون خیلی گنگ بود و اگه نظرات رو نخونده بودم یا در موردش گوگل نمیکردم متوجه نمی‌شدم. ضمن اینکه صداپیشه مرد داستان رو اصلا دوست نداشتم چون اصلا با صدای مقابلش مچ نبود. بیشتر حواس آدمو پرت می‌کرد از داستان. دوستاره هم فقط بخاطر نویسندش دادم.
Javad Del
۱۴۰۱/۱۲/۱۷
دو وهله اول هیچی گیرم نیومد ولی بعد دوباره گوش دادم تا اینکه دیدم دختری با قوه تخیل بالا و تجربه کم سعی در شناخت اطرافش داره و لزوما" صد در صد مطلب رو نگرفتم ولی در آینده دوباره گوش خواهم داد. جالب و فنی نوشته شده و با یک بار خواندن نمیشه مقصود نویسنده متبحرش را دریافت کرد. پیشنهاد میکنم حداقل دو بار گوش دهید. عالیه.
ماهور نامی
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
من از چوک تشکر میکنم کارشون حرفیه طوری داستان اجرا میکنن که برای ما جالب میشه صدا‌ها گرم و شیوا بود. توضیح قصه رو همه دوستان به خوبی دادن. فقط دوستان به نظرات هم احترام بگذاریم هرکسی یک سلیقه‌ای داره یکی کتاب میپسنده یکی هم نمی‌پسنده میگن خوشمون نیومد، وقتی آزادی بیان میگیم از همین جا شروع کنید.
با احترام ماهور
کتاب باز فیلم باز
۱۴۰۰/۹/۱۲
من از همون اول کاملا متوجه موضوع داستان شدم، برعکس کسانی که میگن اگر از داستان خوشت نیومد پس متوجه نشدی. بنظرم حتی اگر بهترین نویسنده دنیا باشی ممکنه کاری داشته باشی که خیلی‌ها خوششون نیاد و بنظرم این اثر یکی از اونهاست. کتاب موضوعیت خوب و جالب داره اما پرداخت بهش بسیار ضعیف هست و مورد علاقه من نبود.
فاطمه لرستانی
۱۴۰۰/۳/۱۸
روند داستان به گونه‌ای است که نه تنها در ابتدا بلکه تا پایان داستان هم از ماجرا چیزی متوجه نخواهید شد من خودم زمانی که در اینترنت نظرات وانتقادات دیگران وشاید حدسیات آن‌ها را خواندم متوجه داستان شدم البته هر چند که ممکن است این‌ها همه بیش از یک حدس نباشند و با ماجرای اصلی تفاوت زیادی داشته باشند
نفیسه کیانی
۱۴۰۰/۱/۱
سلام. نوروز و سال 1400 مبارکباد.
من الان گوش کردم اصلا هیچی متوجه نمی‌شدم اگر نظرات بچه‌ها را پیش از گوش کردن، نمی‌خوندم هوا کنند! یعنی چه؟؟ من می‌پندارم مترجم نتوانسته معادلی بیابد و بد ترجمه کرده و اجرا کننده‌ها هم به جز راوی افتضاح بودند اگر یک سر راوی میخوند بهتر بود.
نازی حیدری
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
دوستان چرا وقتی سطح سوادتون در حد این طور متن‌ها و داستان‌ها نیست گوش می‌دید و بدتر از اون چرا میاین نظر می‌دید، خواندن داستان‌های همینگوی کار هر کسی نیست پس لطفا فقط به خاطر رایگان بودن گوش ندید، در ضمن موضوع مورد بحث زن و مرد درباره سقط جنینه
ملیکا صدر
۱۳۹۸/۹/۱۶
این داستان واقعا نباید خلاصه میشد داستان مردیه که چند ماه میره سفر و ناخواسته معشوقش حامله میشه و زن تنها به فکر نجات رابطه اس داستان خیلی از ما زنانه در عمق درد فقط فکر عشقمونیم و طرفمون فقط فکر خودش و منفعتش کاش داستان کامل رو می‌گذاشتید ولی بازم ممنون از داستانتون
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۶/۱۴
دوست ندارم اینو بگم، ولی چون زحمت میکشید میگم صدای گوینده ودختر بسیار بی‌احساس است طوری که نمیتونستم داستان رو گوش بدم، وبسیار گنگ بود، بحث راجع به چی بود، ووووودر ضمن خجالت کشیدم که خیزران (نوعی نی است) را خیز ران بگویید. صدحیف
مشاهده همه نظرات 102

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید

برای دریافت کتاب صوتی تپه‌هایی هم‌چون فیل‌های سفید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.