معرفی و دانلود کتاب صوتی سال بلوا

عکس جلد کتاب صوتی سال بلوا
قیمت:
۳۹۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سال بلوا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سال بلوا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سال بلوا

کتاب صوتی سال بلوا اثر عباس معروفی روایتی از هفت شب است که شما را سال‌ها عقب برده و تداعی‌گر کل تاریخ ایران و زندگی غم‌انگیز نوشافرین است. نوشافرینی که خود نمادی از مظلومیت تمامی زنان و دختران رنج کشیده است.

کتاب سال بلوا (Sal-e- Balva) به سبک سیال ذهن نگاشته شده است. خانواده‌ای که با امید و آرزو نقل مکان می‌کنند اما بلوایی از جانب مردم، نقشه‌هایشان را نقش بر آب می‌کند. داستانی که به صورت اول شخص اتفاق می‌افتد و نویسنده از پرداخت به حاشیه پرهیز می‌کند و مخاطب را مستقیم وارد داستان می‌کند. ما با زنی روبه‌رو هستیم که در زمان حال به سر می‌برد و بعد از روبه‌رو شدن با واقعیت، دوباره به خاطرات خود باز می‌گردد. اوست که بخش‌هایی از کتاب را روایت می‌کند و بخش‌های دیگر کتاب توسط دانای کل روایت می‌شود.

این کتاب حاوی خاطراتی است که در ذهن نوشافرین مرور می‌شود. نوشا دختر سرهنگ نیلوفری است. سرهنگی که برای پیمودن پله‌های ترقی به سنگسر (مکانی که داستان کتاب در آن اتفاق می‌افتد) آمده است، تصمیم دارد آینده‌ای باشکوه برای دخترش رقم بزند و در آرزوی‌ صعود از پله‌های‌ ترقی‌ مدام‌ سقوط‌ می‌کند.

اما نوشا عاشق کوزه‌گری غریب می‌شود و تمام وجودش را تقدیم او می‌کند، با این حال تقدیر، تصمیم دیگری برای نوشا گرفته است...

در دل کتاب سال بلوا افسانه زرگر و دختر پادشاه هم وجود دارد که گاه مخاطب را به کلی از کتاب دور می‌کند و دنیایی متفاوت برای او ترسیم می‌کند. افسانه‌ای که با داستان کتاب در هم آمیخته شده و این هنر نویسنده را نشان می‌دهد.

در کتاب سال بلوا شخصیت‌های اصلی دیگری هم وجود دارند. شخصیت‌هایی که هر کدام براساس دلایل خود فعالیت‌های خاصی انجام می‌دهد.

قبل از هر چیزی این رمان در مورد مظلومیت زن ایرانی است. زنی که از زورگویی‌های مردانه، از سختی‌های زمانه و از نگاه‌های هیز مردان در امان نیست و مدام باید مراقب خود باشد که مبادا کاری کند که مردی را تحریک کند. قربانی شدن زن عامل تاثیرگذاری برای پرمخاطب شدن اثر است.

کتاب سال بلوا به موضوعات مختلفی اشاره می‌کند. به عشق ممنوعه می‌پردازد و قدرت طلبی را به خوبی نشان می‌دهد. زن ستیزی را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که تا چه حد زن‌ها محدود هستند. عباس معروفی همه این موارد را به شیوه‌ای زیبا نوشته است. به گونه‌ای هر کدام از این موضوعات تکه‌ای از داستان را شکل می‌دهد و مخاطب باید این تکه‌ها را همانند پازل کنار هم بچیند و در آخر به مفهوم اصلی داستان برسد. همین داستان را به شدت جذاب کرده است و از خستگی خواننده می‌کاهد.

عباس معروفی (Abbas Maroufi) نویسنده پرآوازه ایرانی در تهران چشم به جهان گشوده است. وی شاعر، رمان‌نویس‌، نمایش‌نامه‌نویس، ناشر و روزنامه نگار مقیم کشور آلمان است. آغاز فعالیت ادبی عباس معروفی زیر نظر هوشنگ گلشیری و محمدعلی سپانلو بود. وی در دهه‌ی 60، کتاب معروف خود سمفونی مردگان را به چاپ رسانید و در عرصه ادبیان ایران به شهرت رسید. از رمان‌های معروفی می‌توان به سمفونی مردگان، پیکر فرهاد، فریدون سه پسر داشت و سال بلوا اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب صوتی سال بلوا:

- عمرباخته‌ها، عاشق عمر دیگران می‌شوند.
- مردها همیشه تا آخر عمر بچه‌اند، این یادت باشد.
- کارم از تکیه گذشته. دلم میخواهد توی بغلت بمیرم.
- تقدیر، اسب رم کرده‌ای است که نمی‌شود بهش دهنه زد.
- کاش تولد من هم می‌ماند برای بعد، به کجای دنیا بر می‌خورد؟
- زن‌ها را باید روی صفر نگه داشت، یکی بدهی، دومی را هم می‌‌خواهند.
- وقتی آدم دورخیز کند که بلند بپرد، اما نتواند و در همان پشت و پسله بماند، دیگر چی واسه آدم می‌ماند؟
- من چه‌قدر او را می‌شناختم؟ شاید هزار سال. و چرا برای داشتن او باید به زمین و زمان التماس می‌کردم؟
- پدر می‌گفت: همه جا تاریک است، می‌فهمی؟ گریه می‌کردم و جوری که بغضم بروز نکند می‌گفتم آره. گفت: هرگز نمی‌فهمی.
- وقتی خدا می‌خواست تو را بسازد، چه حال خوشی داشت، چه حوصله‌ای! این موها، این چشم‌ها…. خودت می‌فهمی؟ من همه این‌ها را دوست دارم.
- سال‌ها بعد فهمیدم که مردها همه‌‌شان بچه‌‌اند، اما بعضی‌ها ادای آدم بزرگ‌ها را درمی‌‌آورند و نمی‌‌شود بهشان اعتماد کرد، به خودشان هم دروغ می‌‌گویند.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی سال بلوا می‌شنویم:

- از یاد برده بودم که دخترم، و در آن لحظه به این فکر نمی‌کردم که مردها وقتی با آن سبیل سربالا و چشم‌های براق زل بزنند به آدم، از بالا به پایین و از پایین به بالا، چشم‌های جستجوگری که انگار به زور می‌خواهد چادر آدم را پس بزند و سراپای آدم را یکباره ببلعد، آدم از خجالت آب می‌شود، ذوب می‌شود، لای دست‌های یک نفر فشرده می‌شود و به قدر قطره‌ای فرو می‌افتد، چِک.

- سروان خسروی گفت: "بله، فرموده بودید. با اجاره‌دار صحبت کردم، بهش گفتم پوستت را می‌کنم اگر سنگ درست در ترازو نگذاری." و بی آن‌که نگاهش را از من بردارد، چایش را خورد، لیوان را روی میز گذاشت و تعلیمی را چندبار به پاهاش کوبید.
مادر گفت: نوشا! و چشم‌غره‌ای به رانم رفت. به تندی چاک دامنم را پوشاندم و زیرچشمی سروان خسروی را پاییدم. انگار با چشم‌هایش دامنم را جر داده بود و بعد با خوشی زل‌ زده بود.

- حسینا گفت: "می‌دانی اولین بوسه جهان چطور کشف شد؟"
دست‌هاش تار آرنج گِلی بود، گفت که در زمان‌های بسیار قدیم زن و مردی پینه دوز یک روز به هنگام کار بوسه را کشف کردند. مرد دست‌هاش به کار بود، تکه نخی را با دندان کند، به زنش گفت بیا این را از لب من بردار و بینداز. زن هم دست‌هاش به سوزن و وصله بود، آمد که نخ را از لب‌های مرد بردارد، دید دستش بند است، گفت چه کار کنم. ناچار با لب برداشت، شیرین بود، ادامه دادند.

- دنیایی کودکی‌ام به سرعت می‌گریخت و روزهای تلخ می‌گذشت. گاهی احساس می‌کردم دنیا بر اساس عقل و منطق مردانه می‌گردد که مردها شوهر زن‌ها بشوند و صورت‌شان را چروکیده کنند، اگر توانستند بچه به دامن‌شان بیندازند و اگر نتوانستند اشکشان را در بیاورند. زن موجودی است معلول و بی‌اراده که همه جرئت و شهامتش را می‌کشند تا بتوانند برتریشان را به اثبات برسانند. مسابقه‌ی مهمی بود و مرد باید برنده می‌شد. اما نمی‌دانم خدا این‌جور تقدیر کرده بود، یا من بداقبال بودم؟ این چیزها را من هرگز نفهمیدم. زن‌های دیگری را هم می‌شناختم یا نشمه می‌شدند، یا عنکبوت قالی، یا وامانده در پله‌های خانه پدری، و یا چه اهمیت دارد؟ معصوم می‌زد و من هنوز صداها را می‌شنیدم. حسرت خواب‌های قضا شده، حسرت ملافه‌های سفید، حسرت بوی خاکی که مدام مرا برمی‌گرداند، و حسرت شب‌های که گم کرده داشتم و نمی‌توانستم بخوابم، آخ که من چقدر حسرت به دل بودم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۸ دقیقه
شب یکم - بخش اول
۱۸ دقیقه
شب یکم - بخش دوم
۲۶ دقیقه
شب یکم - بخش سوم
۳۲ دقیقه
شب یکم - بخش چهارم
۳۰ دقیقه
شب یکم - بخش پنجم
۲۶ دقیقه
شب دوم - بخش اول
۳۰ دقیقه
شب دوم - بخش دوم
۳۵ دقیقه
شب دوم - بخش سوم
۲۹ دقیقه
شب دوم - بخش چهارم
۱۸ دقیقه
شب سوم - بخش اول
۲۹ دقیقه
شب سوم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
شب سوم - بخش سوم
۲۷ دقیقه
شب سوم - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
شب سوم - بخش پنجم
۲۲ دقیقه
شب سوم - بخش ششم
۲۴ دقیقه
شب سوم - بخش هفتم
۲۳ دقیقه
شب چهارم - بخش اول
۲۵ دقیقه
شب چهارم - بخش دوم
۱۲ دقیقه
شب چهارم - بخش سوم
۲۴ دقیقه
شب پنجم - بخش اول
۲۰ دقیقه
شب پنجم - بخش دوم
۲۱ دقیقه
شب پنجم - بخش سوم
۲۷ دقیقه
شب ششم - بخش اول
۲۹ دقیقه
شب ششم - بخش دوم
۱۷ دقیقه
شب ششم - بخش سوم
۲۱ دقیقه
شب هفتم - بخش اول
۲۱ دقیقه
شب هفتم - بخش دوم
۲۰ دقیقه
شب هفتم - بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سال بلوا
نویسنده
گویندهعاطفه رضوی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۹۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سال بلوا

علی شیبانی
۱۳۹۸/۱/۱۶
به نام آن ذات بی‌چون که عابد را معبود و عاشق را معشوق آفرید.
سال بلوا
نوشته‌ی عباس معروفی
انتشارات ققنوس
نسخه‌ی کتاب صوتی از نشر آوانامه
گوینده: عاطفه رضوی
امتیاز گودردز: ۳. ۸۸ از ۵
همین الان کتاب رو تموم کردم و زبونم بند اومده از وصف کردنش.
تا قبل از خوندن “سال بلوا” فکر میکردم که هیچ رمان
ایرانی‌ای نمیتونه در حد و اندازه‌های “سمفونی مردگان” عباس معروفی باشه. ولی بعد از خوندن این کتاب فهمیدم که این عباس معروفیه که حرفی واسه گفتن باقی نمیذاره!
قلم بی‌نظیر نویسنده و اجرای فوق العاده‌ی “عاطفه رضوی” در نشر “آوانامه”، این کتاب رو تبدیل به یکی از بهترین کتاب‌هایی که خونده بودم کرد.
پی نوشت: نثر عباس معروفی بسیار غم انگیز اما در عین حال بسیار شیرین است. جوری که احتمالا به پهنای صورت اشک خواهید ریخت.
از متن کتاب:
می دانی اولین بوسه‌ی جهان چطور کشف شد؟ در زمان‌های بسیار قدیم زن و مردی پینه دوز یک روز به هنگام کار بوسه را کشف کردند. مرد دستهاش به کار بود، تکه نخی را با دندان کند، به زنش گفت بیا این را از لب من بردار و بینداز. زن هم دست هاش به سوزن و وصله بود، آمد که نخ را از لب‌های مرد بردارد، دید دستش بند است، گفت چه کار کنم؟ناچار با لب برداشت، شیرین بود، ادامه دادند.
————————
مگر نمیشود آدم سال‌های بعد را به یاد بیاورد و برای خودش گریه کند؟!
————————
گفت: مرا یادت هست؟
دویدم و در راه فکر کردم که من چه یادی دارم، چرا یادم به وسعت همه‌ی تاریخ است؟ و چرا آدم‌ها در یاد من زندگی میکنند و من در یاد هیچکس نیستم؟
————————
گفتم به همین سادگی است. آدم این همه به خودش مغرور است که خیال میکند هیچوقت از کار نمی‌افتد. بعد یکباره میبیند که دنیا با سرعت دور میشود و او جا مانده است.
جمعه ۱۶ فروردین ۹۸
#علی_شیبانی
s a
۱۳۹۹/۷/۲۱
کتابی سراسر مملو از نماد. ابتدا کلافی سر در گم که در انتها آنچنان همه چیز روشن میشه که ادم دوست داره بره و از اول یک بار دیگه با یک دید دیگه بخونه. هر اسم و هر وسیله و هر اتفاقی نمادهای تکون دهنده ایه. ساده لوحانه است اگر بگیم فقط یک داستان عاشقانه است. دیدگاه‌های مختلف سیاسی مذهبی، اجتماعی، و در و شیادی‌های متفاوت هر قشر هر طرز تفکری آنچنان زیبا در قالب داستان دراومده که ادم از این همه نبوغ نویسنده به وجد میاد. واقعا قلم توانمندی دارند. خوانش هم عالی بود و احساسات به خوبی منتقل میشد. هر چند که اهنگ‌های انتها و ابتدای هر فصل طولانی بود ولی گزینش اهنگ‌ها هم به فضای داستان کاملا شبیه بود و هر چه تمام تر ادمو غرق داستان میکرد. بعضی از جملات نویسنده نیاز به مدتها تفکر و تعمق داشت.
به هر قشر و هر سن و هر طرز تفکری پیشنهاد این کتاب رو میدم.
فرخ شعاعی
۱۴۰۰/۳/۱۱
داستان، خوب بود. همپای «سمفونی مردگان» و «فریدون سه پسر داشت» نبود اما هنوز خوب بود و اگه به رمان فارسی علاقه دارید یکی از کتاب‌هایی که باید بخونید (یا بشنوید). راوی هم عالی بود.
نکات قوت و ضعف (از نظر من):
+ داستان جذاب و بی تعارف. خوبه که داستان‌ها همیشه هم ختم به خیر نشن، بیشتر شبیه زندگی و
واقعی می‌شن
+ فضا زمان داستان در دوره‌ای از تاریخ معاصر که پتانسیل زیادی برای فضاسازی داره و نویسنده ازش خیلی خوب استفاده کرده
- روایت داستان زنی به عنوان شخصیت اول داستان، از زبان نویسنده مرد، کمی ضعیف از کار در اومده. شاید اگه نویسنده زن بود بیشتر می‌تونست تک‌تک شخصیت‌های زن رو در داستان بهشون بپردازه. یا شاید بهتر بود با همین موضوعات و داستان، قصه در فصول مختلف حول شخصیت‌های مختلف مرد با پرداختن به جزییات بیشتری از گذشته‌ و آینده‌شون بپردازه
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۷/۱۰/۱۷
در شنیدن کتاب شک نداشته باشید، هرچند کتاب از نظر اسلوب داستان و تکنیک هاى نوشتارى سیال در سطح سمفونى مردگان نیست، اما.. بسیار شنیدنى و دلنشین است. اگر از کتابهاى جعفر شهرى مثل شکر تلخ و یا على محمد افغانى و امثالهم و زمانى که داستان در آن سپرى میشود لذت میبرید، این کتاب شما را قانع میکند. تاریخ، در فرهنگ، جغرافیاى تاریخى این اثر قابل تفحص میباشد. نوع روایت راوى بسیار دلنشین و موسیقى به جا و مطلوب است.
باید شنید که چه بر این مردم گذشت تا به سال ٥٧ رسید و چگونه تاریخ سعى بر تکرار خود با تکیه بر فراموشى تاریخى مردم ما دارد.
Ali Javanmardi
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
بسیار عالی و خوب بود بود
از خانم رضوی تشکر میکنم. (فقط‌ای کاش اینقدر به غلط کلمه سگها پارس می‌کردند رو درست تلفظ می‌کردند) سگها پاس می‌دهند و واق واق می‌کنند. (پارس اسم کشور مون هست)
جناب معرفی هم کارشون عالی است و از شخصیت نوش آفرین و دکتر و مردم ساده بیان کردند و ما را به آن دوران بردند و از
جالب‌تر همه درگیری ایران و مردم بعد از قاجار بی لیاقت که چقدر زمان برد تا توانسته شد به پای خود بایستند و جان دوباره بگیرند و چقدر سال بلوا به این سالها نزدیک است با وجود این کرونا و غیره
و حال چقدر باید بگذرد تا دوباره جان بگیریم….
به قول داستان مگر نمی‌شود که……
سولماز رهنما
۱۴۰۰/۷/۱۵
صدای خانم رضوی عااالی بود ولی این داستان یک موضوع بسیار محدود بود که بینهااااااایت کش بیخود و کلافه کننده پیدا کرده بود. پر از درد و غم فلاکت.. من همیشه رمان‌های غربی میخونم چون در اخر به یک نتیجه و یه دیدگاه متفاوت ختم میشه و این کتاب کلا روح و روان منو پر از غم کرد. خیلی ارزش خواندن برای کسانی که از داستانهای پر از غمو ظلمو مرگ و زورگویی و حسرت گریزانند ندارد. هیچ چیزی به احساس و دیدگاه ادم اضافه که نمیکنه این داستان بلکه تا سرحد مرگ ادمو غمگین و ناامید میکنه. برام‌جالبه که دوستانی که نظرشون رو ثبت کردن از چیه این داستان زبونشون بند اومده...
الهام مجد
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
با سلام این کتاب نیمی واقعی بود اتفاقهایی که در آن دوران افتاده بود در سنگسر تا حدود زیادی وحتی نامها وخیابانها وجود داشته ودارند واینکه داستان نوشا واقعی بوده یا نه نمیدونم من فکر میکنم نویسنده جناب معروفی مدتی در سنگسر زندگی کرده در مورد تمام وقایع از کسانیکه در آن وقت زنده بودن پرسیده خیلی جالب بود کتاب برام واین سبک نوشتن که کاملا خواننده رو میبره به آن زمان تاریخ بسیار جذاب بود سپاسگزارم از کتابراه، جناب معروفی وهمینطور صدای زیبا و مسلط وبسیار گیرای خانم عاطفه رضوی عزیز🙏🙏🙏🙏🙏
شکوفه عصاره
۱۴۰۱/۱/۶
چقدر پایان این کتاب درد داشت و چقدر زیبا آقای معروفی کل داستان رو با جزییات دقیق به تصویر کشیده بود و چقدر زیباتر خانم رضوی به گویندگی پرداخته بود.
این کتاب روایت دختری به نام نوشاست، روایت هزاران نوشای قدیم و جدید در کشور ما که قربانی تعصب‌های افراطی و ازدواج‌های تحمیلی میشوند و چه عشق‌هایی که
به کام مرگ رسیده‌اند.
جذاب، با روایت پراکنده که نشانگر ذهن آشفته‌ی نوشا ولی توانایی نویسنده در فهماندن ماجرا بود. عالی، توصیه میکنم بی برو برگرد گوشش بدید.
Hosna Orooji_e
۱۳۹۹/۲/۲۹
من کتابو دوست داشتم به نظرم قلم گرم و روانی داشت نویسنده، اما داستان غم انگیزی داشت، مخصوصا اگر یک خانوم این داستانو بخونه و همزاد پندازی کنه ناخودآگاه کاملا اذیت میشه، تا یک سوم داستان خیلی برام جذاب نبود اما بعدش کاملا جذابیت داشت، تو انتخاب و گوش دادن این کتاب دو چیزو درنظر بگیری اگه تحمل داستان تلخ رو ندارید و یا الان روحیه شو ندارید بعدا بخونیدش و اگر خوندید و تا یک سوم داستان جذب نشدید حتما صبور باشید چون بعدش کاملا جذاب میشه...
monireh rezvanian
۱۴۰۰/۵/۲۷
وقوع داستان در شهر سنگسر یکی از شهرهای سمنان هست. سرهنگ نیلوفری به خاطر پیشرفت در کارش از فارس به آن جا مهاجرت کرد و همسرش تابع او بود، دخترش (نوشافرین) عاشق پسری به نام حسینا شد ولی در شرایط اجتماعی و حکومتی آن زمان، عشق آن‌ها تبدیل به عشق ممنوعه شد. داستان حکایت زورگویی‌ها و خشونت‌هایی است که در علیه زنان جامعه ایران رخ می‌دهد و مقصر تمامی این اتفاقات سکوت زنان است. سکوت و سکوت و..
سال بلوا کتابی که از خواندنش پشیمان نیستم.
اِلا شعبانی
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
تلخیِ شیرینی که به شما با خوندن این کتاب تزریق میشه غیرقابل توصیفه چند باری شاید باید تحمل کنید اما نمیتونید رها کنید این کتاب رو که سرشار از متد قوی و اصولی ادبیات هست و بسیار بسیار جذاب! استاد معروفی قلمی دارند که لازم به تعریف و تشویق نیست خودتون با خوندن کتاب هاشون ملتفت میشین اگر به دنبال کتابی هستین که به همراهش یک زندگی رو تجربه کنید از دست ندید! سمفونی مردگان رو هم همچنین!
امیر بهراد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
متاسفانه این داستان خیانت را به بهانه عشق توجیه می‌کند. ازدواج پیمان مقدسی است که هر عشق دیگری در آن بی‌معنی است. در هیچ فرهنگی عشق زن متاهل به مرد دیگری پذیرفته نیست. این قانون طبیعت است و زنان اینچنینی بیمار روانی‌اند. و درمانی برای آن‌ها جز جدایی و بدبختی نیست.
در این کتاب مانند کتاب سمفونی بیش
مردگان از اندازه به زیبایی ظاهری زن و عشق‌های لحظه‌ای تاکید شده است. آنچه که اکنون گریبانگیر جامعه ما شده است. همچنین موضوعات سیاه و غیر واقعی زیادی آورده شده است.
عالیه عابدینی
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتابهای عباس معروفی رو خیلی دوست دارم، همیشه یک شخصیت توی داستانهاش پیدا میشه که بتونیم باهاش همزاد پنداری بکنیم و این همزاد پنداری باعث میشه داستان بیشتر توی وجودمون رخنه کنه... به نظر من واقعا ارزش شنیدن داشت. اگر ژانرهای درام، رمانتیک و کمی تلخ دوست دارن این کتاب و سمفونی مردگان رو هم به دوستان پیشنهاد میکنم. البته که صدای خانم رضوی هم به زیبایی داستان می‌افزود.
س ض
۱۳۹۸/۸/۱۸
عالی، بی‌نظیر
خیلی این کتاب را دوست داشتم. مثل بقیه‌ی کتاب‌های آقای معروفی عالی بود. کتاب با تکنیک سیال ذهن نوشته شده. با نثری قوی، توصیفات زیبا، حس همذات پنداری خواننده را به شدت درگیر می‌کند. از شنیدن کتاب بسیار لذت بردم. اجرای خانم رضوی بی‌نظیر بود.
با این که داستان تلخ بود ولی به قدری زیبا نوشته شده بود که از شنیدنش بسیار لذت بردم و نسهخ‌ی چاپی را هم تهیه کردم.
زهرا م
۱۴۰۰/۳/۶
داستان عجیبی است سرگذشت زنی زیبا که عشق زندگیش را پر از درد کرده. در عین جذابیت دل آدم با غم نوشا و حسینا درد میگیرد، تنگ و تیره می‌شود و هر لحظه می‌خواهی آن را کنار بگذاری تا از ناراحتی دور شوی ولی نمی‌شود و دوباره به سراغش می‌روی. تا آخر کتاب متوجه داستان نشدم و وقتی تمام شد تازه فهمیدم چه شده و احتمالا دوباره گوش بدهم
مشاهده همه نظرات ۱۹۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سال بلوا

برای دریافت کتاب صوتی سال بلوا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.