معرفی و دانلود کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز

عکس جلد کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز

چکیده‌ای از همه‌ی آنچه می‌خواهید درباره‌ی ویروس اچ آی وی بدانید! خشایار فخریان در کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز، علاوه بر ارائه‌ی تاریخچه‌‌ای مبسوط از این بیماری، نکات فراوانی را که توجه بدان‌ها برای پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ آی وی ضروری‌ست، با مخاطبینِ خود در میان گذاشته است.

درباره کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز

ایدز نام بیماریِ ویروسی شناخته‌شده‌ای است که متأسفانه هر ساله گریبانگیر درصد قابل توجهی از مردم در سرتاسر جهان می‌شود. این بیماری با ورود ویروس HIV به بدن ایجاد می‌شود؛ ویروسی که سازوکار دفاعی انسان را با اختلالات جدی مواجه کرده، و در موارد حاد، ظرف مدت زمانی نه چندان طولانی، زمینه‌ی ابتلای فرد به انواع عفونت‌ها و سرطان‌های فرصت‌طلب را فراهم می‌کند.

متخصصان وجود سه مرحله‌ی اصلی را در این بیماری تشخیص داده‌اند؛ مرحله‌ی نخست دوره‌ی عفونت حاد نام دارد؛ بیمار در این مرحله معمولاً علائم ابتلا به انواع خفیف آنفولانزا را از خود نشان می‌دهد. مرحله‌ی دیگر دوره‌ی نهفتگی نام دارد؛ در این مرحله ویروس به آهستگی در بدن گسترش می‌یابد اما فرد علائمی از خود بروز نمی‌دهد. واپسین مرحله همان است که اصطلاحاً «ایدز» خوانده می‌شود؛ در این دوره شمار سلول‌های CD4+ T در بدن بیمار به کمتر از دویست سلول در هر میکرولیتر می‌رسد. خشایار فخریان در کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز تمام این مراحل را با دقت توضیح داده است.

علاوه بر این، او در فصول مختلف اثر خود، مطالبی جالب توجه درباره تاریخچه‌ی پیدایی و فراگیری این ویروس در جهان، و اصلی‌ترین راه‌های ابتلا به آن بیان کرده و در فصلی مجزا، هر آنچه را که دانستنش برای پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ آی وی لازم به شمار می‌رود، با شنوندگان کتاب خود در میان گذاشته است.

لازم به ذکر است که نسخه‌ی متنی این اثر در سالیان متفاوت، تحت عناوین متفاوت و از سوی ناشرین متقاوت به چاپ رسیده است.

کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز مناسب چه کسانی است؟

هر فردی که به نحوی درگیر بیماری ایدز است و یا شانس ابتلا به آن را در آینده برای خود قائل است، می‌تواند مخاطب این کتاب گویا باشد.

با خشایار فخریان بیشتر آشنا شویم

وی پزشک ایرانی و متتخصص حوزه‌ی سلامت است. آثار گوناگونی که فخریان در زمینه‌های گوناگون علوم پزشکی به نگارش درآورده، برای تمام مخاطبین، اعم از متخصص و غیرمتخصص، قابل استفاده‌اند. از کتاب‌های او می‌توان بدین عناوین اشاره داشت: «آفتاب نهان، کتاب بزرگ بدنسازی، آشنایی با ویتامین‌ها».

در بخشی از کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز می‌شنویم

تدابیر درمانی: پزشک در اولین معاینه باید یک معاینه‌ی جسمانی کامل انجام دهد. به خصوص پوست باید از نظر ضایعات مربوط به اچ آی وی و سارکوم کاپوزی بررسی شود. در معاینه‌ی حفره‌ی دهان ممکن است برفک، التهاب لثه، زخم‌های سطحی ناشی از ویروس هرپس، زخم‌های آفتی و ضایعات سطح زبان مشاهده شود. ته چشم باید معاینه شود تا در صورت وجود مشکل درمان سریع‌تر آغاز شود تا از کوری جلوگیری شود.

بزرگی کبد، بزرگی طحال، بزرگی غدد لنفاوی، و هر نوع ضایعات تناسلی، باید معاینه و بررسی شوند. انجام یک معاینه‌ی عصبی دقیق از نظر آسیب اعصاب و کاهش شناخت و آگاهی و عملکرد مغزی، ضروری‌ست. معاینه‌ی لگن و آزمایش‌های تشخیص سرطان گردن رحم، باید به طور منظم در بیماران زن انجام شود. انجام آزمون سل، پی پی دی، همراه با عکس رادیولوژی قفسه سینه، در همان جلسه اول ضروری است...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه کتاب
۱ دقیقه
پشت جلد
۴ دقیقه
ایدز
۱۰ دقیقه
تاریخچه
۷ دقیقه
وضعیت ایدز در جهان تا سال 2002
۱۵ دقیقه
آشنایی با ویرویس اچ آی وی
۱۴ دقیقه
ایدز به عنوان بیماری
۱۳ دقیقه
عوارض ایدز و عفونت‌های فرصت‌طلب
۱۲ دقیقه
تدابیر درمانی
۳ دقیقه
پیشگیری و مراقبت‌های بهداشتی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی همه چیز درباره ایدز
نویسنده
گویندهنسترن حسنی
ناشر چاپیانتشارات اژدهای طلایی
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه صوتی
۲۱۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز

برای دریافت کتاب صوتی همه چیز درباره ایدز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.