معرفی و دانلود کتاب صوتی آدم‌های سمی: چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی کنترل و خنثی کنید

عکس جلد کتاب صوتی آدم‌های سمی: چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی کنترل و خنثی کنید
قیمت:
60000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آدم‌های سمی: چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی کنترل و خنثی کنید

تصور کنید در بهترین حالت روحی هستید و روزتان عالی پیش می‌رود. اما ناگهان آن شخصِ همیشه عصبی و متوقع بر سر راهتان ظاهر می‌شود. لیلیان گلاس در کتاب صوتی آدم‌های سمی به شما می‌گوید هر چند هم که این افراد مخرب باشند، لازم نیست زندگی شما را خراب کنند. آن‌ها تنها در صورتی زهرشان را به زندگی‌تان تزریق خواهند کرد که شما این اجازه را به آن‌ها دهید.

درباره کتاب صوتی آدم‌های سمی:

به نظر می‌رسد بعضی‌ها وجود دارند تا زندگی شما را خراب کنند! آیا شما هم دوست، عضوی از اعضای خانواده یا پارتنری دارید که کنار آمدن با او واقعاً دشوار است و در کنار آن‌ها به شدت احساس تحقیرشدگی می‌کنید؟ خبر بد اینجاست که اغلب ما در زندگی با چنین افرادی مواجه هستیم و از قضا این آدم‌ها از نزدیک‌ترین افراد زندگی‌مان هستند. لیلیان گلاس (Lillian Glass) در کتاب جذاب آدم‌های سمی (Toxic People) تکنیک‌هایی را به ما می‌آموزد که از طریق آن‌ها می‌توانیم در روابط سمی از خود مراقبت کنیم و کمتر به خود و دیگران آسیب برسانیم.

قرار گرفتن در کنار کسی که رفتارهای مخرب دارد، تمام روح و جان شما را دچار فرسایش خواهد کرد. چرا که چنین فردی دائما از دیگران شکایت می‌کند، داستان‌های عجیب و غریب به راه می‌اندازد و حتی ممکن است رفتارهای خودش را به شما نسبت دهد و متهم‌تان کند که به او ظلم می‌کنید و نسبت به نیازهای او بی‌توجه هستید. میزان آسیبی که این‌گونه افراد به شما وارد می‌سازند به قدری واضح است که هرگونه توضیح بیشتر درباره‌ی آن اضافه‌گویی‌ محسوب می‌شود.

بنابراین اگر شخصی در زندگی شماست که پس از کوچک‌ترین تعاملی حال شما را به هم می‌ریزد، از همه چیز گلایه‌مند است و شما توانایی حذف او را از زندگی‌تان ندارید،‌ گوش سپردن به این کتاب صوتی می‌تواند زندگی شما را دگرگون سازد. دکتر گلاس با این کتاب عبارت «انسان‌ سمی» را در فرهنگ عامیانه جا انداخت و از این اصطلاح در زبان امروزی استفاده‌ی زیادی می‌شود. گفتنی‌ست این اثر در فهرست کتاب‌هایی قرار گرفته که می‌توانند زندگی شما را تغییر دهند. بنابراین با یکی از برجسته‌ترین متخصصان روابط اجتماعی همراه شوید و نگذارید انسان‌های منفی وجود شما را زهرآگین کنند. تفاوتی ندارد شخص سمی زندگی شما کیست، از همکار گرفته تا پدرتان! با به‌کارگیری راهکارهای این کتاب می‌توانید ارتباط مطلوب‌تری را با آن‌ها رقم بزنید.

لیلیان گلاس انواع مختلف این نوع انسان‌ها را برای ما شرح می‌دهد و پس از آن به بیان استراتژی‌های قدرتمند خود در مقابل این افراد می‌پردازد. پس از به پایان رسیدن این کتاب شنیدنی یاد می‌‌گیریم رابطه‌ی خودمان با افراد سمی را این بار به شیوه‌ای مناسب بهبود ببخشیم و یا آن را رها کنیم و از این طریق سلامت روانمان را افزایش دهیم. این کتاب اولین بار در سال 1995 منتشر شده و تاکنون یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های روابط اجتماعی و خودسازی به شمار می‌رود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آدم‌های سمی:

- این کتاب، برای سوال‌های کهن چگونگی مواجهه با افرادی که در زندگی‌تان آشوب به پا کرده‌اند، پاسخ‌هایی ارائه می‌کند. (Barnes & Noble)
- با تکنیک‌هایی برای داشتن یک زندگی سالم، پربار و شادتر. (آمازون)
- به خوانندگان کمک می‌کند تا رفتارهای مخرب خود را شناسایی کنند. (پابلیشر ویکلی)

کتاب صوتی آدم‌های سمی مناسب چه کسانی است؟

اگر از دست رفتارهای مخرب اطرافیان خود به ستوه آمده‌اید و نمی‌دانید چگونه به حل تعارض بپردازید، کتاب صوتی آدم‌های سمی مناسب شماست.

با لیلیان گلاس بیشتر آشنا شویم:

او را به عنوان نویسنده، کارگردان، سخنران و متخصص ارتباطات بین‌المللی و زبان بدن می‌شناسند. لیلیان گلاس در سال 2016 مستندی به نام Reinventing Rosalee را تهیه و کارگردانی کرد که با موفقیت بسیاری روبه‌رو شد و بیش از چهل جایزه دریافت کرد. گلاس به عنوان یکی از ده زن شاغل جوان از سوی مجله گلمور انتخاب شده است. کتاب «مردان سمی و زبان بدن دروغ‌گوها» از دیگر آثار اوست.

در بخشی از کتاب صوتی آدم‌های سمی می‌شنویم:

آنچه می‌گویند در اصل با منظور حقیقی آن‌ها فرق دارد. خطاب به خودشان عبارات سمی بیان می‌کنند: مرضِ من فقط داشتم شوخی می‌کردم. اگر با دقت بیشتری به آن‌ها گوش کنید، منظور سمی‌شان را از روی گفتار و رفتارشان درمی‌یابید.

تنها ناسزا گفتن نیست که سمی‌ست. بلکه گاه بدون ناسزا گفتن نیز می‌توان دیگران را آزار داد. همانگونه که از پرسش‌های فصل اول می‌توان دریافت، افراد سمی می‌توانند در سلامت شما، جسمی، عاطفی و روحی، اختلال ایجاد کنند. توجه داشته باشید این واقعیت که آن‌ها در کلام و رفتار با یکدیگر متفاوت به نظر بیایند، همگی در رفتار و انگیزه‌های سمی‌شان مشترکات بسیاری دارند. در این فصل ما به برخی مشخصه‌های آنان خواهیم پرداخت و به ویژه به زبان زهرآگینشان بیشتر توجه خواهیم کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
14 دقیقه
یک: آیا فردى سمى در زندگى شما وجود دارد؟
40 دقیقه
دو: رفتارهاى سمى
44 دقیقه
سه: چه چیز باعث مى‌شود افراد سمى در برخورد با دیگران این‌گونه رفتار کنند؟
55 دقیقه
چهار: روش‌هاى شناسایى افراد سمى
44 دقیقه
پنج: سى نوع مختلف افراد سمى - بخش اول
41 دقیقه
پنج: بخش دوم
41 دقیقه
پنج: بخش سوم
45 دقیقه
شش: ده شگرد براى رویارویى با افراد سمى - بخش اول
37 دقیقه
شش:‌ بخش دوم
35 دقیقه
هفت: مناسب‌ترین شیوه‌ها براى مقابله با هر دسته ازافراد سمى - بخش اول
34 دقیقه
هفت: بخش دوم
38 دقیقه
هفت: بخش سوم
41 دقیقه
هشت: انتخاب شیوه‌هاى برخورد با توجه به جایگاه آن فرد در زندگى شما - بخش اول
37 دقیقه
هشت: بخش دوم
42 دقیقه
نه: راه‌هاى مقابله با خشم و آسیب ناشى از رابطه‌ سمى
32 دقیقه
ده: مجموعه‌ى علائم ظاهرى افراد سمى
48 دقیقه
یازده: بهبود روابط و برقرارى رابطه‌ى مجدد با فرد سمى
56 دقیقه
دوازده: رها شوید و به‌دنبال زندگى‌تان بروید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آدم‌های سمی: چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی کنترل و خنثی کنید
نویسنده
مترجمنهضت صالحیان، مینا فتحی
گویندهسپیده مالمیر
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
60000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آدم‌های سمی

Reza Nazifi
۱۴۰۱/۵/۱۸
به نظر من خود این کتاب سمی است
فصل اول رو که گوش کردم کلا میخواستم بیخیال بشم
بعد ادامه دادم که ببینم مطلب به درد بخور داره
راهکارهایی که تو ابن کتاب میگه مثل ابن روانشناسانی که میری پیششون حرف میزنن ولی چیزی عابدت نمیشه
یه سری کلی گویی‌ها و راه کارهایی میدن که صرفا آکادمیک
مثلا راه کار که
آئینه‌ای تو این کتاب توصیه میشه ایران استفاده کنی منجر به یه نزاع بزرگ میشه
مردم ما ظرفیت راه کار آینه‌ای را ندارند اصلا
یا یه سری از داستان‌هایی که تعریف میکنه مشخصه ساختگیه
اونقدر کتاب تو این حوزه خوندیم که به هر حال میشه تشخیص داد
اصلا کتاب خوبی به نظرم نیومد
و حیف وقت و هزینه‌ای که براش صرف کردم
برای مقابله با افراد سمی و شناخت آن‌ها راهکار‌های بهتری میشود تجویز کرد
افردا سمی فقط همین ادمهایی نیستن که با گروه بندی و پرسشهای ابتدایی طبقه بندی میکنه
افراد سمی میتونینن هیچکدوم از این نشانه‌هایی که نویسنده میگه رو نداشته باشن اما سمی باشن
ستاره فرخی
۱۴۰۱/۵/۲۴
متاسفانه این کتاب نه تنها باب سلیقه‌ام نیود بلکه مغایر با آموزه‌های قبلی و البته منطقی‌ام بود. کتاب بسیار منفی گرایی را در ذهن قوت میبخشد و بجای پرداختن به خود انسان را به پرداختن به آدمهای اطراف تشویق میکند. اکثر کتب روانشناسی از نویسندگان بزرگ این عرصه اتفاق نظر دارند که اگر خصلتی در فرد دیگر در ظهور پیدا میکند واقع همان خصلت در وجود ما هم هست که توانستیم آنرا در دیگری تشخیص دهیم به جای این کتاب، کتابه سایه‌های درون نوشته‌ی خانم راندابرن را توصیه میکنم. هر مشکلی در بیرون از درون ما نشات میگیرد. ممنون از گوینده‌ی خوب این کتاب همچنین کتابراه عزیز
تینامون
۱۴۰۱/۶/۱۳
داشتم به فکر میکردم که این همه تعریف از این کتاب از کجا میاد؟ متوجه شدم چون بقیه ادمها رو سمی میدونه و حق رو به خواننده کتاب میده انقد ملت دوستش دارن. مردم همیشه دنبال اینن که ادم خوبه داستان باشن! تاج قربانی بودن بذارن رو سرشون و نقش مظلوم رو بازی کنن!
فکر میکنم بهتره بجای مطالعه این کتاب یا یا
کتاب بیشعوری ازین دست کتب زرد به مطالعه کتاب «دروغهایی که به خود میگوییم» بشینید. هرچند بعید میدونم کسیکه از این کتاب خوشش میاد اون کتاب رو دوست داشته باشه!
واقعا تاسف خوردم بابت این حجم از خودخواهی و نادانی!
م.عارفیان
۱۴۰۱/۵/۵
صدای کاملا یک دست بدون فراز نشیب بود اما مکث‌ها بخوبی رعایت شده بود.
بعضاً آنقدر از کلمات منفی استفاده میشد که خسته کننده میشد مثلا فرد بادمجان دور قاب چین دروغ گو کضخرف گو غیبت کننده و.... شاید اگر از تکرار کلمات منفی جلوگیری میشد بهتر می‌بود. شاید بعد از گوش دادن کتاب‌های دیگه مثل محدودیت صفر و
سطح توقعاتم زیادی بالارفته بود.
بر اساس این کتاب همه اطرافیان رو باید حذف کرد بنظر من همه انسان‌ها مجموعه آیی از خوب بد هستن ممکنه آشنای من یک عیب اخلاقی داشته باشه بهتر جای پیشنهاد حذف و تکرار بدی‌ها راه درست رفتار با فرد با کمترین آسیب رو آموزش میداد
محسن پرنده
۱۴۰۱/۳/۲۷
بسیار عالی به طوری که من تا به حال باهرفردی ارتباط داشتم چه از اقوام وچه دوستان و همکاران و افرادی که روزانه به مدت کوتاهی مثل راننده و فروشنده که نزدیک به ۸۰درصدبه من صدمه می‌زدند با گوش دادن به این کتاب نزدیک ۸۰درصد از افرادی که با آن‌ها ارتباط داشتم با بعضی‌ها کلا ارتباطمو قطع کردم وبا بعضی از و آن‌ها که نمیتونم ارتباطمو قطع کنم سعی میکنم به صحبت‌های آن‌ها فقط بعنوان تایید در همان لحظه سرم وتکان بدم بعد همونجا چالش میکردم. واگر وقت داشتم سعی میکردم طرف مقابلمو آگاه کنم که داره اشتباه میکنم.
سپاسگزارم از همه. دست‌اندرکاران این مجموعه 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
فاطمه ارجمندی
۱۴۰۱/۱۲/۸
کتاب بسیار بسیار عالی بود‌ای کاش من چند سال پیش با این کتاب آشنا میشدم یک جایی از این کتاب میگه وقتی کسی با حرفهاش و رفتارش ناراحتتون کرد سعی کنید جوابشو بدید یا با شوخی یا با سوال کردن و غیره... اگه اینکارو نکنید خودخوری میکنید و خودتون از درون بیمار میشوید... من بعد از مطالعه این کتاب یاد گرفتم و که اگر کسی که بهم حرفی بزنه جوابشو بدم که این کار رو نیز انجام دادم واقعا تاثیرش رو دیدم که دیگه فکرم درگیر اون موضوع نبود و بسیار آروم شدم نسبت به موضوعی که ناراحتم کرد به همه دوستان عزیز پیشنهاد میکنم این کتاب آموزنده و بسیار مفید رو بخونید
مرجان کشاورز
۱۴۰۱/۱۰/۸
عاااالی چندین بار بهش گوش دادم و بسیار کاربلدیه اما اگر میخواین کاملا خبره باشید کفاف نمیده
کتاب آدم‌های سمی، چگونه نقش افراد سمی را در زندگی‌تان شناسایی، کنترل و خنثی کنید در دو بخش به این موضوعات می‌پردازد. بخش اول کتاب، آزمون تشخیص و شناسایی و دسته بندی افراد سمی است و در بخش دوم، ده تکنیک برای
مقابله با این افراد را عنوان می‌کند. کتاب آدم‌های سمی علاوه بر اینکه کمک می‌کند تا با دوری از بعضی افراد، زندگی بهتری ساخته شود، کمک می‌کند تا خود ما نیز برای سایرین فردی سمی نباشیم
نازنین _
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
قطعا میشه این کتاب رو در دسته بندی بهترین‌ها قرار داد😍😍😍
نشون میده چه ادم‌های سمی‌ای اطرافمون وجود داره و حتی ما خودمون گاهی خواسته و ناخواسته چه رفتار‌های بدی داشتیم
من هنوز کتاب رو کامل نخوندم اما تا همینجا هم ناخوداگاه حرفی رو که میخوام بزنم قبلش فکر میکنم که مبادا دل فردی رو بشکنم.. به و

واقعا همههه پیشنهاد میشه هیچ محدودیتی نداره
لحن گوینده انقدر شیواست که کاملا محو متن میشی و اصلا احساس خستگی نمیکنی با اینکه تایم هرموضوع چیزی حدود ۴۵ دقیقه س!
Mohadese Atefi
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
کتاب فوق العاده مفید که بسیار کاربردیه و علاوه بر اینکه انواع شخصیتای سمی رو توضیح میده کلی هم راهکار ارائه میده که چطور میشه باهاشون برخورد کرد که توی زندگیه روزمرمون کاملا میشه استفاده کنیم کافیه یکم تمرین کنیمو یاد بگیریم
علاوه بر مفید بودن کتاب گویندش به نظرم جز عالی ترینا بود واقعا احساس که
میکردم انقد مسلطه خود نویسنده کتابه که داره صحبت میکنه روانو راحت ومسلط میخونه من خیلی راضی بودم ممنونم
hesam spehry
۱۴۰۱/۲/۲۶
درود بر همه کتاب خوانان ایران زمین.
باز هم مثل همیشه تشکر میکنم از مجموعه کتابراه. امیدوارم استوارانه در این مسیر موفق و پیروز باشید. حقیقتا کتاب رو تا نصفه مونده به آخر خودندم. این کتاب بیشتر مخصوص دختران و زنان هست، که در جمع نمیدونن چیکار کنن و به قول معروف خاتمه دادن به حرف‌های خاله زنکی هست.
زیاد مخصوص مردها نیست و توصیه نمیکنم. ولی، میتونم در کل بگم کتاب مفیدیه حداقل میتونید درک کنید. زنا باچه مشکلات دستو پنجه نرم می‌کنند. تشکر
مهتا بیاتی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
بنظر من خیلی خوب بود؛ چون خصوصیات افراد سمی رو دونه دونه و بامثال توضیح میداد و قشنگ متوجه میشدی اظرافیانت کدومشون این رفتارهارو دارن! من قشنک بازهرفصل یاد یکی ازاظرافیانم یا حتی رفتارهای خودم میفتادم؛ همینطور راه حلاشون هم باز مثال‌های قابل درک و روان داشت و خیلی ساده توضبح میدادن که عالی بود 😍 و
صدای گوینده نظر شخصیه ولی برای من خوب بود خسته کننده نبود
و در نهایت که کتاب خوبیه و ارزش وقت گزاشتن داره 🙏
مهدی خاوری
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
دوستان این کتاب صرفا جهت راهکاری برای ارتباط با افراد سمی اطرافمون هست
بنده خودم شدیدا تو انتخاب همکار و دوستانم در گذشته دچار اشتباه شدم
این کتاب راهکار‌های روانشناسی منطقی‌ای میده! لطف کنید تا انتها گوش بدید و یا بخونید تا متوجه شید از روی فصل 1/2 نمیشه قضاوتش کرد!
شاید بعضا دوستان باب سلیقه شون نبوده و به دنبال رشد شخصی هستن که لیست کتاب‌های معرفی شده کوین ترودو پیشنهاد بنده هست
Mahya Zare
۱۴۰۱/۶/۹
خوندن این کتاب هم خوبه هم بد، خوبیش اینکه که رفتارهای ازاردهنده رو بهتر میشناسید و از اونجایی که میگن ادب از که اموختی؟ از بی ادبان، باعث میشه خودمون سعی کنیم اونجوری نباشیم.
و بدی کتاب اینکه مارو نسبت به رفتار بقیه حساس تر میکنه و تو رفتارهای بد اطرافیان ریز بین تر میشیم و ایراد زیاد پیدا میکنیم و این از لحاظ قانون جذب کلی رفتارهای این چنینی رو وارد زندگیمون میکنه.
Rana bayat
۱۴۰۲/۱/۹
هر چی گوش دادم از این کتاب، نظر من به دیگران منفی شده، بیشتر مردم گاهی اوقات خصلت سمی دارند. تنها نقطه خوب این کتاب، که میتوانیم به خود ما بفهمیم خصلتهای سمی که داریم و کار کنیم روی این خصلتها.
اما روش روبروی با رفتار سمی که این کتاب مطرح کرد، به نظر من خوب نبود و بعضی این رفتارها باعث میشه خود انسان بیشتر بار منفی رو دوش بیاره.
تا فصل ششم گوش دادم.
Z Rezaee
۱۴۰۱/۱/۲۸
یکی از موانع راه موفقیت وجود افراد سمی در اطراف همه‌ی ماست که بعضی از این فردا قابل حذف هستند اما بعضی دیگه مثلا مثل افراد نزدیک خانواده قابل حذف نیستند و با این کتاب می‌تونیم که یاد بگیریم چطور باید باهاشون کنار بیایم و در واقع تاثیر رفتار‌های اون هارو تو زندگیمون کاهش بدیم
مشاهده همه نظرات 123

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آدم‌های سمی

برای دریافت کتاب صوتی آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.