معرفی و دانلود کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس

عکس جلد کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس

کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس نوشته جوجو مویز، به روایت زندگی عاشقانه دو زوج جوان که برای مدت کوتاهی به ماه عسل رفته‌اند، می‌پردازد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه آوا تولید شده است.

ماه‌ عسل در پاریس (Honeymoon in Paris) داستان دو زوج را به صورت موازی روایت می‌کند، دو زوج متفاوت که برای تجربه‌ی بهترین سفر زندگی‌شان به پاریس رفته‌اند و در این سفر اتفاقاتی رخ می‌دهد که موجب می‌شود آن‌ها به این نتیجه برسند که ازدواجشان اشتباه بوده است.

اشخاصی که متاهل هستند به خوبی به اختلاف بین زمان نامزدی و پس از ازدواج پی می‌بردند و به این نکته که دوران نامزدی دورانی است که فقط محسنات شخص دیده می‌شود و خبری از نقاط ضعف وجود ندارد تاکید دارند. بعد از ازدواج است که شناخت کامل صورت می‌گیرد و دید طرفین نسبت به شریک زندگی‌شان کامل خواهد شد. اما نکته‌ای که نویسنده‌ در لابه‌لای داستان عاشقانه‌ی خود به آن پرداخته، ماهیت عشق و ازدواج است به گونه‌ای‌ که نشان می‌دهد عشق به تنهایی برای ازدواج کافی نیست، اما می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای ادامه زندگی پیش‌رفته باشد.

جوجو مویز (Jojo Moyes) نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است، آثارشان از فروش بسیار بالایی برخوردار بوده و برنده دو جایزه رمان‌نویسی در سبک عاشقانه و خالق رمان‌های پرفروش «من پیش از تو»‌ و «من پس از تو» است. او از جمله نویسندگانی‌ست که در به تصویر کشیدن احساسات عاطفی و عشق میان انسان‌ها مهارت و قدرت بالایی دارد و شاید به همین دلیل است که همه‌ی آثار او با فروش زیادی همراه بوده‌اند.

در قسمتی از کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس می‌شنویم:

آن‌ها برای روزشان این‌طور برنامه‌ریزی می‌کنند: صبح تا هر وقت که خواستند بخوابند، صبحانه را در کافه هوگو در میدان ووسگ بخورند، اطراف مغازه‌ها و بوتیک‌ها قدمی بزنند، شاید در امتداد رود سن پیاده‌روی طولانی‌تری بکنند و توقفی کوتاه کنار غرفه‌های فروش کتاب‌های دستِ دوم داشته باشند. احتمالاً دیوید به خاطر آن ملاقات کاری‌، لیو را تنها می‌گذارد، و لیو هم در این دو ساعت مصاحبه‌ی کاریِ دیوید، از چشمه آب گرم باشکوه رویال مونسو استفاده می‌کند. آن‌ها برای نوشیدنی عصرشان توی بار یکدیگر را ملاقات و بعد هم در رستوران، شام را در آرامش صرف خواهند کرد. این‌طوری روزشان از نابودی نجات پیدا می‌کرد. لیو با دیوید رفتار خوبی داشت؛ او را درک می‌کرد. این‌ همان چیزی است که به یک ازدواج معنا می‌دهد؛ ازدواج یعنی هنر مهم سازش. او از وقتی بیدار شده، این جملات را بارها برای خودش تکرار کرده است.

آن وقت، درست وقتی دارند صبحانه می‌خورند، موبایل دیوید زنگ می‌خورد.
وقتی صحبتش تمام می‌شود، لیو می‌گوید: «بگذار حدس بزنم: گلدشتاین.»
بشقاب تارت لیو هنوز دست‌نخورده جلویش است.
«برنامه عوض شده، اون‌ها می‌خوان امروز صبح من رو در شرکت‌شون، نزدیک شانزلیزه ملاقات کنند.»
وقتی که دیوید با سکوت لیو روبه‌رو می‌شود، دستش را روی دست لیو می‌گذارد و می‌گوید: «من واقعاً متأسفم؛ غیبتم بیشتر از دو ساعت طول نمی‌کشه.»

لیو نمی‌تواند حرفی بزند. به‌خاطر این بی‌توجهی، پشت پلک‌هایش قطرات اشک شور و درشتی، در حال شکل گرفتن هستند.

«می‌دونم چه احساسی داری، جبران می‌کنم؛ فقط...»
«اینکه این خیلی مهم‌تره.»
«این آینده‌ی ماست، لیو.»

لیو به دیوید نگاه می‌کند و می‌داند که ناامیدی کاملاً توی صورتش پیداست. او احساس می‌کند شدت عصبانیتش از دیوید باعث شده چنین رفتاری از او سر بزند.

دیوید دستش را فشار می‌دهد و می‌گوید: «قبول کن عزیز دلم! تو می‌تونی توی این مدت کارایی رو بکنی که من تمایلی به انجام‌شون ندارم و بعد من می‌آم و می‌بینمت. یه وقت‌کُشی دو ساعته کار سختی نیست؛ اون هم اینجا، در پاریس!»
«درسته! حق با توست، فقط نمی‌دونستم قرار بوده ماه‌عسل من فکر کردن درباره‌ی پنج روز وقت‌کشی در پاریس باشه.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۲ دقیقه
فصل اول
۴۲ دقیقه
فصل دوم
۳۱ دقیقه
فصل سوم
۳۰ دقیقه
فصل چهارم
۱۵ دقیقه
فصل پنجم
۳۰ دقیقه
فصل ششم
۱۳ دقیقه
فصل هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس
نویسنده
مترجمآناهیتا شجاعی
گویندهرضا عمرانی، راضیه هاشمی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس

لیلی راکعی
۱۴۰۱/۹/۳
بعد از این کتاب، کتاب دختری که رهایش کردی را از همین نویسنده پیشنهاد میکنم 🌹
الناز محمدی
۱۴۰۱/۸/۸
🍁جوجو مویز انگلیسی. نویسنده‌ای معاصری که رمان هاش توی دل خیلی‌ها از جمله ایرانی‌ها جا باز کرده. من پیش از تو، من بعد از تو، ‌و حالا هم این کتاب…
کتابی بود بسیار زیبا با یه ساختار خیلی مرتب و دلپسند و قابل فهم. موضوع اصلی کتاب درمورد مشکلات و چالشهای زناشویی هستش. و توی داستان دو زوج تازه رو داریم
از دو طبقه مختلف جامعه که هر کدوم مشکلاتی متفاوت از جنس خودشون دارن. این قضیه منو یاد جمله‌ای از لئو تولستوی توی کتاب آنا کارنیکا انداخت که میگفت؛ “خانواده‌های خوشبخت همه به مثل هم اند، اما خانواده‌های شوربخت هر کدام بدبختی خاص خود را دارند”. زوج اول لیو و دیوید هستند که یه زوج متوولی هستن که به مدت پنج روز برای ماه عسل به پاریس سفر کردن، و به دلیل مشغله‌های کاری دیوید، مرتب بینشون توی این سفر کدورت پیش میاد. زوج دوم ادوارد و سوفی هستن. زوجی بسیار عاشق و خوش قلب با مشکلات فراوان اقتصادی. ادوارد نقاشی بود که برای خیلی‌ها نسیه نقاشی میکرد. اون عمده کارش تصویر کردن زنها بوده و زندگی آزاد و بی محدودیتی تا قبل از ازدواج داشته. حالا اون با پادوی مغازه‌ای ازدواج کرده و ‌عاشق سوفی هستش. اون دو زن رو که قبلا برای اون مدل بودن رو به سوفی معرفی میکنه. یکی از اونها نامش می‌می آینز بچر هست و شخصیتی منفی داره، اون به سوفی حرفایی میزنه که سوفی فکر کنه که ادوارد با او‌گذشته‌ای داشته! اما مدل دیگه خیلی خوش قلبه و سوفی رو آگاه میکنه که ادوارد ‌دوستش داره و اون هم باید زندگیشو دوست داشته باشه.
به نظر من اوج داستان در نهایت تصویر سوفی که ادوارد از روی عشق و ناراحتی کشیده و روی دیوار نمایشگاه نصب شده هستش که این دو زوج رو توی داستان به هم وصل میکنه…☘️
محمود اژدری
۱۴۰۱/۴/۴
با سلام و احترام
کتاب ماه عسل در پاریس اثری از جوجو مویز با اینکه اصلاً فکر نمی‌کردم واقعا کتاب جالبی بود از روایت دو زندگی از دو زوج تازه ازدواج کرده جوان که در ابتدای راه یعنی در همان ماه عسل خود به مشکلاتی بر می‌خورند که وقتی داستان به جلو می‌رود نویسنده سعی می‌کند اشتباهات آن‌ها را گوشزد کرده
تا راه به درستی اصلاح و صاف گردد. داستان از آن جا به نظر من زیباتر می‌گردد که نقاشی یک نقاش معروف در موزه به چشم می‌خورد که مربوط به همان زوجی است که در داستان به آن‌ها پرداخته شده است. که در آخر داستان حس واقعی طراحی آن برای شما بر ملا می‌گردد و این حلاوت داستان را چندین برابر می‌کند.
در کل داستان ماه عسل در پاریس دارای نقاط قوت و ضعت است ولی به نظر من نوشته‌های جوجو مویز در ادبیات داستانی عاشقانه قرار می‌گیرد که برای همه جذاب نیست ولی ارزش خواندن را دارد این نویسنده کتاب‌های معروف من پیش از تو و من پس از تو را در کارنامه خود دارد که یکی از آثار پرفروش به زبان‌های مختلف در جهان است.
ولی باید توجه داشت در داستان ماه عسل در پاریس قبل از همزاد پنداری با نویسنده به این مسئله توجه کنید که قرار است چه حرفی زده شود که میان همه زوجهای جوان این مسائل پیش می‌آید که با کمی تدبیر و خوش اخلاقی به راحتی می‌توان آن‌ها پشت سر قرار داد. ولی متاسفانه یک رویکرد غلط در آن بیشتر در این است که فرهنگ غرب را در آن قالب قرار داده است که روابط آزاد و بی بندوباری در آن است که کمی تجویز موارد برای جوامج دیگر شاید و شاید خیلی سخت باشد. ولی این اثر هم ارزش خواندن و هم ارزش شنیدن را دارد حتما وقت بگذارید و مطالعه بفرمایید.
فرانک نیکوکار
۱۳۹۸/۵/۲
کتابی بود که دوستش داشتم بسیار زیبا احساسات آدمها را در رابطه هاشون به تصویر میکشید به نظرم دختری که رهایش کردی در ادامه این کتاب هست ولی من اول آن را خواندم وبعد از شنیدن داستان ماه عسل در پاریس متوجه این تقدم وتآخر شدم شاید رعایت این ترتیب باعث بشه حس بهتری از داستان داشته باشیم. تا حالا از خانم جوجومویز چند کتاب مطالعه کردم و همشون بسیار آموزنده ودوست داشتنی بودند ممنون از شما برای فراهم کردن چنین فرصتی
فاطمه نیک اندیش
۱۴۰۱/۷/۴
کتابهای جوجو مویز همه خیلی خوبن. گوش دادن به این کتاب هم خیلی خوب بود، اما خیلی بهتره که در ادامه این کتاب حتما کتاب دختری که رهایش کردی رو هم بخونیم تا مناسبات این کتاب رو خیلی بهتر متوجه بشیم. و چقدر خوب این نویسنده زمانهای مختلف رو در کنار هم قرار میده. واقعا دونستن موارد مختلف از زندگیهای جدا و از هم که مربوط به چندین سال اختلاف زمانی هستن شباهتهای عجیب این زندگیها و اون ارتباطی که نا خود آگاه بین این زندگیها شکل گرفته واقعا حیرت آوره.
الهه عباسی
۱۴۰۱/۷/۶
قلم جذاب جوجومویز پر کشش وگیرا بود داستان درباره درک متقابل زوج‌ها از هم در دو دوره تاریخی روایت میشه حس دوست داشتن زنانه ونیاز‌های روحی یک زن به تصویر کشیده میشه نویسنده باز هم توانمندی خود در سریالی بودن داستان هایش رانشان میدهد واین داستان در امتداد سرنوشت شخصیت‌های کتاب دختری که رهایش کردی ادامه میابد ولی خوانش کتاب با دو خوانشگر از جذابیت کتاب می‌کاست
afshin saadati
۱۴۰۰/۱/۲۹
کتابش قشنگ بود ولی کلا از کتاب صوتی بدم اومد. چرا وقتی دوتا گوینده هستند و یکی خانم و یکی آقا چرا باید هر فصلو یکی بخونه و بعد بصورت مضحک تغییر صدا بدند. خیلی بهتر بود که صدای خانوم هارو خانوم و صدای آقاها رو آقا صحبت می‌کرد. نه اینکه تغییر صدا بدند. خوندن کتاب خیلی بهتر از صوتی گوش دادنه.
ازاده پورکریمی
۱۴۰۱/۴/۲۸
داستانی کوتاه جذاب شیرین
رمانتیک نثری روان و شیوا
از خواندن آن پشیمان نمی‌شوید و نمی‌توانید آن را کنار بگذارید
در واقع پیشگفتاری است بر داستان دیگری از همین نویسنده
انجا که عشقی عمیق پایان می‌پذیرد بذر عشقی جدید کاشته می‌شود و این انتخاب ادمی است که بذر را نگهداری کند یا نابود کند
هانبه موسوی
۱۴۰۱/۷/۱۷
با سلام خدمت دوستان عزیز کتابراهی
این کتاب رمان کوتاه و اموزنده‌ای بود که البته گویا بعد از این کتاب دختری که رهایم کردی می‌باشد، این کتاب به روابط زوجین هم اشاره میکنه که چطور می‌توان با درک متقابل تمام مشکلات را حل کرد از آقای عمرانی و خانم هاشمی هم کمال تشکر را دارم
رویا +
۱۴۰۱/۳/۲۶
از نظر من خوب نبود واقعا، جوجو مویز نویسنده خوبیه اما این اصلا قابل مقایسه با کارهای دیگه‌اش نبود. روایتش هم دو نفره است ولی هر کس یک فصل را می‌خواند و ادای زن و مرد را در می‌آورد. منم با آن شنوده محترمی که گفته بود حداقل وقتی دو نفر هستید دیالوگهای زن و مرد را جدا کنید موافقم.
مجید محمدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
کتاب ماه عسل در پاریس، رمانی عاشقانه، کوتاه و مفید است. این کتاب روایت دو داستان و دو زندگی مشترک در زمان‌های مختلف است که در آن زوج‌های تازه ازدواج کرده به اختلاف بین زمان آشنایی قبل و بعد از ازدواج پی‌می‌برند و شناخت بیش‌تری نسبت به همسر خود و زندگی مشترک‌شان پیدا می‌کنند.
زهرا اریافر
۱۳۹۹/۳/۲۱
کتابی عالی چون با احساسات سر و کار داشت.
این کتاب با گفتن این روایت‌های عاشقانه احساسات مرا در دست گرفت باید از خانم جوجومویز بسیار تشکر کرد من تمام کتاب‌های ایشان را خواندم و بسایر لذت بردم.
مرسی که این کتاب را با ما در اشتراک گذاشتید. ♥♥♥
گیتا حمدیه
۱۴۰۱/۷/۲۲
کتاب آموزنده‌ای بود برای کسانی که در زندگی خود دچار تردید میشوند، فقط کاش به جای اینکه گویندگان عزیز تغییر صدا دهند هرکدام به جای شخصیت زن ومرد داستان صحبت می‌کردند واز صدای زیبایشان بیشتر لذت میبردیم ممنون از کتابراه
سیما عراقی
۱۴۰۰/۱۱/۸
از نظر من سبک نگارش جو جو مویز گاهی بسیار جذاب و غیر قابل پیش بینی است. اما کتاب حاضر دو داستان ضعیف بودند. فکر میکنم اگر نویسنده خیلی ساده میگفت که دهان بین و قضاوت گر نباشید وقت خواننده را هدر نمیداد.
نورا یلدایی
۱۴۰۰/۲/۲۵
درود به کتابراه عزیزم
صدای راوی نقش لیو دلنشین نبود و صدای آقای عمرانی هم نمی‌تونست تمام پتانسیلهای خودش رو ظاهر کنه.
از عمق و ظرافت سایر آثار خانم مویز برخوردار نبود.
با این حال کتاب آموزنده و راهگشایی هست.
مشاهده همه نظرات ۱۰۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس

برای دریافت کتاب صوتی ماه‌ عسل در پاریس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.