معرفی و دانلود کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ

عکس جلد کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ

کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ اثر نویسنده معروف، گابریل گارسیا مارکز مشتمل بر ده داستان کوتاه با فضایی از مرگ و اندوه همراه است. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

به لحاظ مفهومی در تمام داستان‌های کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ (Blue Dog Eyes) می‌توان ردپایی از فکر مرگ و مسائل پیرامون آن پیدا کرد که در فرم و ساختار رئالیسم جادویی خاص مارکز عرضه می‌شود.

داستان‌های این مجموعه عبارت‌اند از: «تسلیم سوم»، «دنده دیگر مرگ»، «حوا به جسم گربه‌اش فرو رفته است»، «غم و اندوه برای سه خوابگرد»، «گفتگویی در آینه»، «چشم‌های سگ آبی رنگ»، «نابو سیاه پوشی که فرشتگان را معطل گذاشته بود»، «کسی نظم این گل‌های رز را برهم می‌زند»، «شب شاهین‌ها» و «ایزابلا در تماشای باران در ماکوندو».

در اجرای اثر به حفظ یکدستی روایت و پرهیز از صداسازی اهمیت داده شده‌ است تا برای شنونده فضای ذهنی داستان‌ها نمود بیشتری پیدا کند.

گابریل گارسیا مارکز (Gabriel José García Márquez)، رما‌ن‌نویس، نویسنده، روزنامه‌نگار، ناشر و فعال سیاسی کلمبیایی بود. مارکز برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۸۲ را بیش از سایر آثارش به خاطر رمان صد سال تنهایی چاپ ۱۹۶۷ می‌شناسند که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است.

در قسمتی از کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ می‌شنویم:

به طرف میز آرایش رفت. او را نگاه می‌کردم که باز در قاب گردِ آینه پیدایش شد که حالا در انتهای پس و پیش شدهٔ دقیقِ نور نگاهم می‌کرد. او را نگاه می‌کردم که با آن چشم‌های درشت آتشین چشم از من بر نمی‌داشت. نگاهم می‌کرد و دَرِ جعبهٔ کوچکی را که از صدفِ مروارید صورتی بود گشود بینی‌اش را پودر زد. کارش که تمام شد، در جعبه را بست، بلند شد و به طرف چراغ برگشت و گفت: «می‌ترسم کسی خواب این اتاقو ببینه و اسرارم فاش بشه.» و همان دستِ لرزان را روی شعله گرفت که پیش از نشستن جلو آینه گرم کرده بود. و گفت: «تو سرما رو حس نمی‌کنی.» و من به او گفتم: «گاهی» و او به من گفت: «حالا حتماً حس می‌کنی.» و آن‌وقت فهمیدم که چرا من روی آن صندلی تنها بوده‌ام. سرما بود که به تنهاییِ من قاطعیت می‌بخشید. گفتم: «الان حس می‌کنم. و عجیبه چون شب آرومی‌یه. شاید ملافه پس رفته باشه.»

جواب نداد. باز به طرف آینه راه افتاد و من باز روی صندلی چرخیدم و پشت به او کردم. بی‌آنکه او را ببینم، می‌دانستم چه می‌کند. می‌دانستم که باز جلو آینه نشسته، پشت مرا می‌بیند، پشت من که فرصت بوده تا اعماق آینه برود و با نگاهش تلاقی کند، نگاهی که باز فرصت بوده تا اعماق برود و برگردد تا اینکه لب‌هایش پیش از آن‌که دست فرصت داشته باشد باز حرکت کند با چرخش اول دست، جلو آینه، به رنگ لاکی در آمد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
28 دقیقه
تسلیم سوم
25 دقیقه
دنده دیگر مرگ
34 دقیقه
حوا به جسم گربه‌اش فرو رفته است
12 دقیقه
غم و اندوه برای سه خوابگرد
17 دقیقه
گفتگویی در آینه
20 دقیقه
چشم‌های سگ آبی رنگ
28 دقیقه
نابو سیاه پوشی که فرشتگان را معطل گذاشته بود
12 دقیقه
کسی نظم این گل‌های رز را برهم می‌زند
12 دقیقه
شب شاهین‌ها
24 دقیقه
ایزابلا در تماشای باران در ماکوندو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 منم با دوستمون موافقم، حس گنگی مثل بوف کور رو به آدم منتقل می‌کرد، اما بیشتر از اون من رو به یاد کتاب گربه سیاه ادگار الن پو انداخت که اون هم مجموعه داستان بود، و هم توی ژانر رئالیسم جادویی بود! فقط میخوام یه سری از تعابیر عجیب و تامل برانگیز رو براتون بزارم تا درک کنیم که چقد کتاب ارزش خوندن و حتی گیج شدن داره!! توی تسلیم سوم میگه؛ پوست صدا لزج بود و لیز میخورد ‌، یا امکان رشد اندام توی تابوت وجود داشت! توی دنده دیگر مرگ؛ از چشم کسی که تازه مرده، میبینیم که برادری توی قطار توی یه کابین لباس زنانه به تن میکنه و با قیچی چشم چپ‌اش رو از کاسه درمیاره! یا اینکه قلب توی سینه تبدیل به مشتی میشه که بخواهد از سینه با درد بیرون بیاد! می‌شنویم: اگر بشر در رگهایش به جای خون، داروی بیهوشی داشت، بدون شک همگی به موجوداتی تبدیل میشدیم در شیشه‌ی الکل! (مکس و آه گوینده هم حاکی از تامل در این تعبیر عجیبه!). و‌یا اینکه یک زن، یک حوای بسیار زیبا، در جسم گربه‌ای مرموز فرو‌رفته و نهایتا میفهمه تا حالا سه هزار سال گذشته! توی صحبت با خود واقعی در اینه؛ دیدن دم تکان دادن سگ وجودی خود در تصویر و شنیدن اینکه اوضاع کبدش خرابه! لجام‌ گسیخته سر رسیدن زمستان!! و یا در شب شاهین ها؛ بوی تند و غمگین زن‌ها رو می‌شنویم! توی قصه باران ماکوندو، فواره زدن روز دوشنبه از سر رو داریم و جالب اینکه ماکوندو همان جزیره‌ی هفت نسل از خاندان آئورلیانو توی کتاب صدسال تنهایی گابریله! کشیدن یک کفن روی قلب. شکسته شدن قبرهای مردگان بر اثر سیل و پیچیدن بوی مرده توی شهر و یا با دست عقب زدن روز پنجشنبه‌ی لزج و دیدن جمعه پشت آن! و … آیا اینها واقعا بی نظیر نیستن؟! ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
مانی آرش راد
۱۳۹۷/۹/۲۱
دقیقاً حس عجیب و غریب و گنگی که از خوندن بوف کور داشتم تو خوندن این داستانهای کوتاه بهم دست داد. جز معدود کتابهایی بود که هیچ لذتی ازش نبردم. با اینکه شخصیتهای داستان ویژگی‌هایی شبیه آنچه که تو کتاب صدسال تنهایی بود (و من عاشق اون کتاب و شخصیتهاشم) ولی هیچ حسی بهم نداد. داستانهایی عمدتا در مورد مرگ و فضاهای بسیار جادویی، عجیب و غریب و موهوم که شاید منتهای رئال جادویی باشن، ولی من درکشون نکردم. مثل نقاشی‌های سالوادور دالی که بینظیر هستن، ولی من نه چیزی ازشون میفهمم و نه لذتی میبرم. و اگر صدای شیوا و گوش نواز آقای عمرانی عزیز نبود، حتی یک خط هم از این کتاب را نمیخوندم
naser abderezaei
۱۴۰۱/۸/۲۷
این مارکز ذهن بسیار قوی و قدرتمندی در توصیف دارد، ساده‌ترین موضوعات در داستان را از زوایایی میبیند که هیچ همتایی برای او در این گذار نمی‌بینم. در این مجموعه هم دنبال داستان نباشید ولی توصیفات بی همتایی را شاهد باشید و لذت ببرید از خواندن و شنیدن آن.
حسین طوّافی
۱۴۰۱/۳/۱۵
مارکز نویسنده محبوب من است و در حسن کار او همین بس که داستانها چنان بدیعند که همیشه از همان ابتدا حس کنجکاوی را در شنونده دوصد چندان می‌کنند. اجرای آقای عمرانی هم که حرف ندارد. دست ماه آوا درد نکند.
مانی آرش راد
۱۳۹۷/۱۱/۹
فقط باید مرد برای شما آقای استاد عمرانی. شما بینظرید. شما فوق العاده اید
نوید احمدی
۱۳۹۷/۱۰/۱۳
سپاس فراوان. آیا نسخه‌ی اینترنتی رمان "وجدان زنو"را در ایران می‌توان یافت؟
مانی آرش راد
۱۳۹۷/۱۱/۹
شما بینظرید جناب عمرانی
کاربر KIA
۱۳۹۷/۷/۲۱
عالی خصوصا قصه‌های آخری.
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ

برای دریافت کتاب صوتی چشم‌های سگ آبی رنگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.