معرفی و دانلود کتاب صوتی ماه به روایت آه

عکس جلد کتاب صوتی ماه به روایت آه
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماه به روایت آه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماه به روایت آه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ماه به روایت آه

کتاب صوتی ماه به روایت آه اثر ابوالفضل زرویی نصرآباد با زیبایی و لطافت، پا به زندگی حضرت عباس(ع) ماه بنی هاشم می‌گذارد و زندگی ارزشمند این جوانمرد بزرگوار را قبل و بعد از حادثه‌ی عاشورا بررسی می‌کند.

ابوالفضل زرویی نصرآباد در این کتاب کوشیده تا از زبان دوازده راوی، ناگفته‌هایی از قبل و بعد از شهادت پرچمدار کربلا را با امانتداری، پایبندی به مستندات تاریخی و روایی و پرهیز از اغراق، روایت کند. برخلاف انتظار، در این کتاب به شکل و شیوه‌ی شهادت حضرت ابوالفضل (ع) اشاره‌ای نشده و نویسنده عمده‌ی همت خود را صرف بازگویی و رازگشایی از اموری کرده که با وجود جذابیت برای مخاطب، متاسفانه کمتر بدان‌ها پرداخته شده است؛ اموری همچون خانواده‌ی مادری، کودکی، ازدواج، فرزندان، برادران، حیطه‌ی دانش و معرفت و جایگاه آن حضرت در میان اهل بیت و مسلمانان آن روزگار.

از دیگر جذابیت‌های این کتاب، ذکر تاریخ شمسی تمامی رخدادهاست که خواننده‌ی فارسی زبان را با زمان وقوع حوادث در روز و ماه و سال هجری شمسی آن وقایع آشنا می‌کند. زرویی در نگارش این دوازده روایت، با تکیه بر منابع دست اول تاریخی و مطالعه و فیش برداری از قریب شصت کتاب، ضمن رعایت ایجاز، پرهیز از اطناب و نگاه احساسی، متنی خواندنی و قابل اعتماد و استناد فراهم آورده است؛ متنی که در عین سادگی ساختار ادبی محکم و قابل تاملی دارد. به جز یک راوی به نام زید بازرگان، تمام راویان کتاب شخصیت‌های واقعی‌اند.

زرویی به تصریح خود در این رمان به روایتی حساس و توام با واقعیت صرف و به دور از اغراق به شرح زندگانی علمدار صحرای کربلا پرداخته و سعی کرده است با حفظ سلامت در نقل واقعه تاریخی، آن را با شیوه‌ای تازه که استفاده از چندین راوی است، به مخاطب ارائه کند.

او در عین حال کوشیده با رویکردی نوآورانه زاویه ای تازه برای نزدیک شدن به شخصیت والای قمر بنی هاشم مورد استفاده قرار دهد، بلکه از دیگر سو این تازگی منجر به دور شدن او از واقعیت های تاریخی نشده است. زرویی از منابع متعددی در نوشتن این کتاب بهره برده است به خاطر همین هم از این منابع برای رسیدن به یک روایت مستند و بسیار دقیق استفاده برده است. زرویی برای تالیف این کتاب به بیش از 60 منبع پژوهشی تالیف شده در ارتباط با زندگانی حضرت عباس (ع) رجوع کرده است و به گفته خود سعی کرده از میان استنادات تاریخ آنانی را که از اعتبار و مقبولیت بیشتری در میان راویان برخوردار بوده ‌اند، بهره ببرد. از این رو زرویی با دور شدن از غلوها و افسانه پردازی‌های معمول چنین متونی، تصویری تازه و ملموس (ع) از حضرت عباس (ع) به نمایش گذاشته است. همچنین دخلال این روایت می‌توان گوشه‌هایی تاریخ آن روزگار و انحطاط حکومت بنی‌امیه بازخوانی کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی ماه به روایت آه می‌شنویم:

وقتی سرپرست کاروان پیش آمد و پارچه از صورت برداشت تا با ما سخن بگوید و از پس او، ‌دیگران چهره نشان دادند. شک‌مان به یقین بدل شد نه رفتار مهرآمیز و احترام برانگیزشان با آدمیان نسبت داشت و هیچ یک متوجه کلام او نشدیم. لاجرم با لبخندی به زیبایی بهار، تکرار کرد:
«ما غلامان فرزند رسول خدا، حسین بن علی هستیم. سرورم بر شما درود می‌فرستد و از شما دعوت می‌کند تا در مدینه، شهر پیامبر، میهمان او باشید».
غلامان حسین بن علی؟ به این زیبایی و ادب و کمال؟ آن هم در این کویر که گویی دری به دوزخ دارد؟ حسین بن علی چگونه از گرفتاری ما در این بیابان سوزان با خبر شده است؟
غلام ماه ‌سیما و فرشته خصال حسین، پیش از آن که لب به پرسش باز کنیم، پاسخ داد:
کوتاه زمانی است که چاه این منزلگاه خشکیده است. در این مدت به فرمان سرورمان حسین، هر روز با مشک‌هایی پر از آب بدین جا می‌آییم و به انتظار کاروانیان می‌مانیم تا به جرعه‌ای آب، میهمانشان کنیم و از آنان بخواهیم تا بر ما منت گذارند و در شهر پیامبر، میهمان فرزند او باشند.
یکی از دو بازرگان مسیحی همراهم با سپاس و حسرت گفت:
از شما و سرور کریمتان سپاسگزاریم ولی ما به کیش نصاراییم و مسلمانان شام ما را ناپاک و آلوده می‌شمارند. همین که بتوانیم چند روزی در این شهر توقف کنیم، منت‌ پذیر خواهیم بود. دریغ که ما را از سفره گشوده و خوان گسترده مخدوم میهمان‌ نواز شما نصیبی نیست.
غلام پاسخ داد:
هر آن که روزی خور خوان گسترده پروردگار است، بر خوان فرزند فرستاده پروردگار نیز عزیز و گرامی است.
قسم به آن که جانم در قبضه قدرت اوست، هیچ گاه در عمرم بدان پایه به مسلمانی خود، افتخار و مباهات نکرده‌ام.
نگاه ملامت ‌بار و تحقیرآمیز دو بازرگان رنگ تحسین و رشک و حسرت به خود گرفت. پس از بار بستن و حرکت به سمت مدینه، در هر فرصتی از سردرگمی‌شان در تناقض میان اسلام شام و مدینه می‌‌گفتند و این که با این همه تفاوت، در نهایت، اسلام واقعی کدام است؟
من که خود بیش از آنان مبهوت و سردرگم بودم، می‌‌کوشیدم تا با خونسردی وانمود کنم که هر مسلمانی به حقیقت اسلام آشناست و عملکرد خلیفه و برخی مسلمانان شام و سایر نواحی را نباید به اسلام نسبت داد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
عنوان
14 دقیقه
مسلم بن عقیل
15 دقیقه
فاطمه کلابیه - ام البنین
16 دقیقه
عبدالله بن ابی محلّ
23 دقیقه
کزمان
39 دقیقه
لبابه
42 دقیقه
حضرت زینب
23 دقیقه
زید بازرگان
27 دقیقه
شبث بن ربعی
40 دقیقه
ام کلثوم
4 دقیقه
امام حسین علیه السلام
30 دقیقه
سرجون
89 دقیقه
عبیدالله بن عباس بن علی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ماه به روایت آه
نویسنده
گویندهاحسان چریکی، مریم مه نگار
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های کلام و عقاید
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ماه به روایت آه

مونا فراهانی
۱۴۰۱/۶/۲۹
الان که دارم نظرمو مینویسم ساعت ۳و نیم شب... از لحظه‌ای که بخاطره توضیحات کتاب متوجه شدم درباره حضرت عباس قراره بشنوم تا همین لحظه بی اغراق اشک ریختم و دست خودم نبود... آنقدر شوق شنیدم داشتم که از ابتدای شب تا الان نتونستم به گوش دادن به این کتاب پایان بدم... متن کتاب آنقدر جذاب و گیرا بود که منو و با خودش به صحرای کربلا مدینه برد... ممنونم از خدا که این کتابو سر راهم گذاشت تا ذره‌ای از وجود اون حضرت رو با چشم دلم ببینم... همه چیز کتاب عالی بود و چیزهایی که نقل میشد رو اصلا نشنیده بودم و آنقدر واقعی بود که به دلم و روحم نشست... از راویان کتاب هم ممنونم که با صدای گرمشون قشنگی کتاب رو دو چندان کردن... ‌ای خدا به حق باب الحوائج و مادرش‌ام البنین دسته همه بنده‌های محتاجتو بگیر 🥺💚⚘️
محمد حقیقی
۱۴۰۰/۶/۱۳
اگر عقیده دارید به این بزرگواران، این کتاب منبع خوبیه
بعضی جاهاش ممکنه یه کم به تخیل کشیده بشه
ولی اکثرا موثق و آموزندست
تحفه‌ی خوبی برای این محرم بود و باعث معرفت شد نسبت ب این اساطیر
امیدوارم ب اندازه‌ی شوری ک برای حسین علیه السلام داریم
شعور شناختن چرایی این قیام رو هم داشته باشیم
اخه از و
بیشتر تشنگی قطعه قطعه شدن و اسارت و کتک زدن و...
باید وفا داری و صداقت و آزادگی و استواری و مهربانی این بزرگواران، برجسته بشه
کاربر A
۱۳۹۸/۸/۲۸
داستان حضرت عباس نیست
یه قسمت کوچکش از حضرت عباسه
بقیش آدم‌های دیگه که کرامات اون بزرگان را میگن..... کرامات این خاندان تمام نشدنی است
ولی شاید کسی فقط دنبال شناخت حضرت عباس باشد
به نظرم فقط کتاب و پر کرده بود
مهدی کریمی
۱۴۰۲/۱/۵
در فضای کمبود داستان‌های با دستمایه موضوعات تاریخی و اسلامی، دستان رقم زننده این سطور را به گرمی میفشارم که چنین توانمند و زیبا، چنین تابلویی زیبا را ترسیم کرده است...
اکیداً توصیه می‌کنم، این کتاب را از دست ندهید
هدیه درزی
۱۳۹۹/۸/۲۲
کتاب خوبیه و من خیلی لذت بردم، منتها داستان و روایتش درباره شخصیت خود حضرت ابوالفضل کم بود و بیشتر به شناخت خانواده و کلیتی از زندگی خانوادگیشون کمک میکنه
maedeh m.p
۱۳۹۹/۶/۱۳
نمیتونم حس وحالم رو با خوندن این کتاب وصف کنم فقط میتونم بگم السلام علیک یا اباالفضل العباس (ع)
ممنونم از کتابراه
Maryam Taherkhani
۱۴۰۰/۵/۸
لذت‌بخش بود.
شنیدن این کتاب را خصوصا در ماه محرم توصیه میکنم.
حال و هوایی متفاوت را به مخاطب منتقل می‌کند.
زینب سادات کربلایی
۱۳۹۹/۴/۲۹
السلام علیک یا اباالفضل العباس (ع)
سلام و درود خداوند بر شما! عااالی بود.
ان شاء اللّٰه که در پناه این بزرگوار باشید.
Mona Farokhi
۱۳۹۸/۵/۳۱
روایت بسیار زیبا و جذاب، انگار داری تو همون زمان و مکان زندگی میکنی و اتفاقات رو میبینی، کاملا زنده و محسوس
ابراهیم کیانی
۱۴۰۱/۶/۳
کتاب در خصوص واقعه کربلا نوشته شده و گوینده به خوبی توانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند
علی دهقان
۱۴۰۰/۲/۱
کتاب کتاب جذابی هست ولی یکسری جاها مطالب باعث سردرگمی مخاطب میشود یکی از دلایلش هم کمبود مباحث می‌باشد ولی درکل خوب بود
Majid N
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
صدای و لحن زیبای گوینده محترم، به همراه مطالب بکر و ناب، این کتاب را منحصر بفرد کرده است،
Sardar 110
۱۳۹۸/۹/۲۵
نکات جالبی داشت. مطالبی که اصلا شنیده نشده. البته بهتره منابع بیشتری داشته باشه
Fariba Sharifi
۱۳۹۸/۳/۷
بسیار متن زیبا و خوبی داشت و چقدر بهتر تونستم حضرت عباس ع را بشناسم
sajjad shahcheraghean
۱۳۹۸/۲/۲۹
روایتی متفاوت و شنیدنی بود. از زاویه‌ای جدید به واقعه کربلا نگاه شده بود.
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ماه به روایت آه

برای دریافت کتاب صوتی ماه به روایت آه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.