معرفی و دانلود کتاب چانه زنی با شیطان

عکس جلد کتاب چانه زنی با شیطان
قیمت:
۸۵۰۰۰ تومان - 15.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چانه زنی با شیطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چانه زنی با شیطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چانه زنی با شیطان

رابرت منوکین، وکیل و نویسنده‌ی برجسته‌ی آمریکایی، در کتاب چانه زنی با شیطان، مهم‌ترین اصول فن مذاکره را با علاقه‌مندان در میان گذاشته است. به طور خلاصه می‌توان چنین گفت که با مطالعه‌ی این اثر، خواهید آموخت که چه وقت بهتر است تن به مذاکره و معامله دهید، و چه وقت، شایسته‌تر آن است که رویگردانی پیشه کنید و بحثی خاص را به پایان بَرید.

درباره کتاب چانه زنی با شیطان

مذاکره بیش از هر چیز یک فن است؛ مهارتی اکتسابی که برای آموختن آن، باید ضمن مدنظر قرار دادن اصولی خاص، با جدیت به تمرین و ممارست پرداخت. به عبارتی، این تصور که برخی از افراد، به طور ذاتی از مهارت جدل و گفت‌وگو برخوردارند، چندان با واقعیت منطبق نیست. البته شکی نیست که برخی از انسان‌ها، بنا به استعدادهای خاصی که دارند، در مقایسه با سایرین، زودتر در فن مذاکره خبره می‌گردند. اما بی‌تردید، همین گروه از افراد نیز، برای بدل شدن به استادان هنر معامله و مذاکره، باید به تحصیلِ اصول این هنر بپردازند. رابرت منوکین در کتاب چانه زنی با شیطان (Bargaining with the Devil)، ضمن یادآوریِ مطلب فوق، به آموزش اصول مهم و بنیادینی پرداخته که با یادگیری آن‌ها به مذاکره‌کننده‌ای حرفه‌ای بدل خواهید شد.

«آیا باید با شیطان مذاکره کرد؟» این نخستین پرسشی است که از سوی رابرت منوکین در اثر پیش رو مطرح شده و مورد بحث قرار گرفته است. مقصود منوکین از شیطان، هر آن فرد یا گروهی است که آشکارا از در ستیز با شما درآمده و قصد پایمال ساختن حقوق و منافعتان را در سر دارد. اغلب ما در طول زندگی خود، به یک یا دو نمونه از این قبیل شیاطین برخورده‌ایم. مثلاً کارفرمای غیرمنصفی که به اندازه‌ی زحمتی که می‌کشید به شما حقوق نمی‌دهد، می‌تواند یکی از همین شیاطین باشد. همچنین است، فروشنده‌ای زبده که در باب محصولات خویش دروغ می‌گوید و آشکارا مشتریان خود را فریب می‌دهد. منوکین می‌پرسد در مواجهه با چنین شرایطی، بهترین تصمیم چیست؟ تن دادن به مذاکره یا رویگردانی از آن؟ پاسخی که او در آستین دارد از این قرار است: بسته به موقعیت، گاهی اولین گزینه (مذاکره کردن) مطلوب‌تر است، و گاهی دومین گزینه (عدم مذاکره). اما در این مواقع، چگونه باید بهترین گزینه را تشخیص دهیم؟ پاسخ این پرسش، عمده‌ی حجم کتاب چانه زنی با شیطان را به خود اختصاص داده است.

کتاب چانه زنی با شیطان ذیل ده فصل با عناوین متفاوت، تنظیم گشته است. در هر فصل یکی از اصولِ اساسی هنر مذاکره، با عطف توجه به مثال‌های جذاب تاریخی، مورد بحث و تأمل قرار گرفته است. شایان توجه است که این کتاب، اگرچه در وهله‌ی اول مناسب صاحبین کسب‌وکارها به نظر می‌رسد، منحصراً خطاب به ایشان نگاشته نشده. بلکه برای استفاده‌ی عموم مخاطبینی به رشته‌ی تحریر درآمده که در طول زندگی، خود را بی‌نیاز از وارد شدن به مباحث جدلی نمی‌بینند.

کتاب چانه زنی با شیطان به قلم غزل قنواتی به زبان فارسی ترجمه شده و از سوی انتشارات کتاب کوچه در دسترس مخاطبینِ علاقه‌مند قرار گرفته است.

در نکوداشت کتاب چانه زنی با شیطان

- در کتاب چانه زنی با شیطان، مخاطب توصیه‌های کاربردیِ یکی از برجسته‌ترین متخصصانِ فن مذاکره خواهید بود. (آمازون)

کتاب چانه زنی با شیطان مناسب چه کسانی است؟

فعالینِ حوزه‌ی کسب‌وکار و مدیران شرکت‌های تجاری بیش از همه آموزه‌های مطرح‌شده در کتاب چانه زنی با شیطان را مفید و آموزنده خواهند یافت.

با رابرت منوکین بیشتر آشنا شویم

رابرت منوکین (Robert Harris Mnookin) به سال 1942 در کانزاس سیتیِ آمریکا متولد شده و این روزها در آغاز نهمین دهه از زندگی خود به سر می‌برد. وی را به عنوان نویسنده، وکیل و صاحب‌نظری در حوزه‌ی مذاکره و ارتباطات می‌شناسند. منوکین از سال 1994 مدیریت «کمیته‌ی راهبری برنامه‌ی مذاکره‌ی دانشکده‌ی حقوق دانشگاه هاروارد» را بر عهده دارد و در کنار مشغولیاتی از این دست، گه‌گاه به ایراد سخنرانی‌هایی با موضوع مذاکره در تجارت نیز می‌پردازد.

کتاب «چانه زنی با شیطان: چه زمانی مذاکره کنید، چه زمانی مبارزه» بهترین اثر ترجمه‌شده از رابرت منوکین به زبان فارسی است. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به عناوینی چون «تقسیم کودک: معضلات اجتماعی و حقوقی حضانت»، «موانع حل اختلاف» و «فراتر از پیروزی: مذاکره برای ارزش‌سازی در معاملات و مباحثات» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب چانه زنی با شیطان می‌خوانیم

ناگهان تلفن زنگ خورد. افسر برنامه‌ای از بنیاد هیولت، استیو توبن، مرا در تعطیلات تابستانی‌ام در مارتاز وینیارد تعقیب کرده بود. من چندین سال بود که استیو را می‌شناختم و از او بسیار خوشم می‌آمد. وی ریاست برنامه بنیادینی در زمینه حل تعارض را به عهده داشت که به راه‌اندازی یک مرکز تحقیقاتی مربوط به رشته‌های مختلف علمی که در دهه 80 میلادی در استنفورد تاسیس کردم و برنامه مذاکره هاروارد که اکنون کارگردانیش به عهده من است، کمک کرده بود.

او گفت: «ببخشید که در طول تعطیلاتتان مزاحم شدم. سمفونی سانفرانسیسکو به شدت به مشکل برخورده. به نظرم شما می‌توانید به ما کمک کنید. آیا درباره اعتصاب خوانده‌اید؟»

استیو می‌دانست که من با موفقیت در تعدادی از اختلافات پیچیده وساطت کرده‌ام. فکر کردم می‌دانم حرف‌هایش به کجا ختم می‌شود و نمی‌خواستم اینطور شود.

حرفش را قطع کردم و گفتم: «استیو! من به وساطت در اختلافات کاری علاقه‌ای ندارم. سمت این گونه کارها نمی‌روم. من هیچ تجربه‌ای در زمینه مدیریت کار ندارم. مدیریت کار خودش تخصص جداگانه‌ای است.»

استیو مودبانه به من گفت که من علت تماسش را اشتباه متوجه شده‌ام. او مرا برای واسطه‌گری نمی‌خواست. اعتصاب تمام شده بود و قرارداد جدیدی امضا شده بود.

با این کار من یکی از آموزه‌های خودم را نقض کردم: ابتدا گوش دهید، سپس صحبت کنید. با خجالت از استیو پرسیدم که چرا تماس گرفته.

استیو ادامه داد و گفت که این اعتصاب یک فاجعه واقعی بود. بدون هیچ برنده ای. نوازندگان دستمزد دو ماه خود را از دست داده و تقسیم شدند. با اکثریت قریب به اتفاق، ارکستر قراردادی را پذیرفت که بهتر از آن چیزی بود که مدیریت قبل از شروع اعتصاب پیشنهاد داده بود. مدیریت به یک فاجعه در روابط عمومی دچار شد. ده هفته برای تجارتی که به اجرای زنده بستگی دارد ارزش یک عمر را دارد. اعتصاب باعث لغو چهل و سه کنسرت شد، اهداکنندگان بسیاری را رنجاند، طرفداران وفادار قبلی را به لغو حق اشتراک تشویق کرد، و مردم را به تمسخر گرفت. داخل سازمان، روابط به طرز وحشتناکی صدمه دیده بود. مردم به سختی با هم حرف می‌زدند.

بالاخره استیو به سراغ اصل مطلب رفت. او گفت: «ما از شما می‌خواهیم که به این افراد آموزش دهید تا مذاکره کنند. تنها کاری که بلدند این است که باهم بجنگند. اگر آن‌ها روش خود را تغییر ندهند، ممکن است دفعه بعد موسسه را نابود کنند.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
آیا باید با شیطان چانه بزنید؟
فصل اول: درک چالش
یک: اجتناب از تله‌های رایج​
دو: چانه‌زنی و مشتقاتش: هزینه‌ها، مزایا و فراتر از آن
سه: شناخت، حقانیت و اخلاق
فصل دوم: شیاطین جهانی
چهار: رودولف کاستنر: معامله با نازی‌ها
​​​​​پنج: وینستون چرچیل: می‌ 1940
آیا چرچیل باید مذاکره کند؟
​​​​​شش: نلسون ماندلا: تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی
​​​فصل سوم: شیاطین در دنیای کسب و کار
هفت: جنگ‌های بزرگ نرم‌افزاری: IBM در مقابل Fujitsu
هشت: ناموزونی در سمفونی
فصل چهارم: شیاطین خانوادگی
نه: یک طلاق شیطانی
ده: جنگ خواهر و برادران
پس‌گفتار
​درس‌هایی که یاد گرفتیم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چانه زنی با شیطان
نویسنده
مترجمغزل قنواتی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۱۳
زبانفارسی
شابک978-622-7390-17-9
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۵۰۰۰ ت - 15.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چانه زنی با شیطان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب چانه زنی با شیطان

برای دریافت کتاب چانه زنی با شیطان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.