معرفی و دانلود کتاب صوتی سفر به شرق

عکس جلد کتاب صوتی سفر به شرق
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفر به شرق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفر به شرق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سفر به شرق

کتاب صوتی سفر به شرق نوشته‌ی هرمان هسه، رمانی عارفانه و روحانی است که با صدای زیبا و دل‌نشین سامان قلیچ‌خانی روایت می‌شود و دریچه‌هایی از امید و نور را در تمام مراحل زندگی‌ به شما می‌تاباند.

درباره‌ی کتاب صوتی سفر به شرق:

سفر به شرق (Journey to the East)، شگفت‌انگیزترین و خیال‌انگیزترین رمان نویسنده‌ی خارق‌العاده‌ی آلمانی‌تبار، هرمان هسه (Hermann Hesse) است که از جهان واقعیت به جهان خیال می‌رود و به بررسی ظرایف روح آدمی می‌پردازد. در این کتاب صوتی سفری عجیب و غریب از بعد روحانی را شاهد هستید. در حقیقت این اثر زندگینامه نویسنده است و تحولی را که در طرز تفکر او شکل گرفته را به نمایش می‌گذارد، طرز فکری که در آن فردپرستی جایگزین اندیشه کلیت و جامعیت می‌شود.

از دید صاحب‌نظران و منتقدان این اثر زندگی‌نامه داستانی و روایی هرمان هرسه از کشف و شهود خود اوست. هم‌چنین این کتاب دید او نسبت به توصیف نیروی ایمانی که در وجود او نهاده شده و علی رغم تمامی سستی‌اش، زندگی را برایش قابل تحمل‌تر کرده و به جسمش نیرو بخشیده را بیان می‌کند.

سفر به شرق، حالات و روحیات تیره و تار آدمی را به تصویر می‌کشد. قهرمان داستان پس از جنگ جهانی به سفری ذهنی و روحانی برای گریز از توهمات و پوچی‌های آن دوران روی می‌آورد. هدف این رمان کشف نکات ظریف عواطف و احساسات انسان‌هاست.

هرمان هسه را بیشتر بشناسیم:

هرمان هسه، نویسنده‌ی درخشان آلمان در سال 1877 به دنیا آمد، هسه دوران کودکی سختی را گذراند و به خاطر افسردگی شدید و اقدام به خودکشی مدتی در آسایشگاه کودکان عقب افتاده ذهنی بستری بود. پس از مرخص شدن از آسایشگاه در یک ساعت‌سازی کار کرد و مدتی بعد به نویسندگی روی آورد. او به خاطر حضور در جنگ جهانی اول و دوم روحیاتی ضد جنگ دارد.

از دیگر ویژگی‌های آشکار او داشتن شخصیتی منزوی و گوشه‌گیر بود که در جهت شناخت حقیقی زندگی و معنای آن کمک بسیار زیادی به او کرده بود. این نویسنده درخشان به خاطر علاقه و توجه ویژه‌ای که درباره‌ی فلسفه هند داشت در سال 1922 این کتاب را به نگارش درآورد که از جمله پرخواننده‌ترین آثار وی است. اغلب کتاب‌های هسه به بیش از 50 زبان مختلف جهان ترجمه شده است. جوایز و افتخارات هرمان هسه عبارت‌اند از: جایزه گوته (1946)، جایزه نوبل ادبی (1946)، جایزه ادبی ویلهلم رابه (1950)، جایزه صلح انجمن کتاب‌فروشان آلمان (1955).

هسه در سال‎های پایانی عمر خود به بحران عمیق روحی و روانی مبتلا شد و در سال 1962 دار فانی را وداع گفت. از دیگر آثار هسه عبارت‌اند از: می‎توان به دمیان، بازی مهره شیشه‌ای، سفر به شرق، نارسیس و گولدموند، روزالده و... .

در بخش‌هایی از کتاب صوتی سفر به شرق:

«یاران و رهبران خود را بسیار دوست می‌داشتم و شیفته‌ی آنان بودم، ولی هیچ یک به اندازه‌ی لئو که در آن زمان چندان موردتوجه نبود، مرا به خود مشغول نمی‌داشت و لئو یکی از خدمتکاران ما بود. او وسایل سفر را حمل می‌کرد و غالبا در خدمت رییس انجمن بود. این مرد ساده و بی‌ریا آنی داشت که به او حالتی دلپذیر و دوست‌داشتنی می‌داد...»

«همین سخت‌دلان ناآزموده وضعی را پیش آوردند که نه تنها سبب فراموشی سفر پرآوازه ما شد (سفری که هزاران نفر را به شور و شوق وا داشت) بلکه موجب شد تا خاطره‌اش به صورت تابوئی تمام عیار درآید. تاریخ، سرشار از شواهدی از این دست است. غالبا به‌نظر می‌آید تمامی تاریخ جهان چیزی بیش از کتابی مصور نیست که بی معناترین و نیرومندترین آرزوی بشری یعنی فراموشی در آن تصویر شده است.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
30 دقیقه
فصل اول - بخش اول
28 دقیقه
فصل اول - بخش دوم
22 دقیقه
فصل دوم
20 دقیقه
فصل سوم
29 دقیقه
فصل چهارم
26 دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
21 دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
23 دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سفر به شرق
نویسنده
مترجممحمد بقایی
گویندهسامان قلیچ خانی
ناشر چاپیانتشارات تهران
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سفر به شرق

نیما امیدفر
۱۴۰۰/۱/۱۹
این کتاب در قالب رومانتیسم عرضه شده، بنیان اصلی این داستان بر کشف ظرایف روح انسان قرار دارد، ولی نمی‌توان آن را یک اثر فلسفی دانست. در جستجوی عارفانه‌ای که در کالبد این اثر وجود دارد، پای استدلال و عقل به دلیل نااستواری به حقیقت راه ندارد. این داستان سرانجام با یادآوری این نکته به پایان می‌رسد که و در طریق حقیقت، بی‌دلیل راه، نمی‌توان به مقصود رسید هر اهتمامی بی‌حاصل می‌شود. این نکته که شواهد آن را در عرفان ایرانی، می‌توان بسیار یافت، یادآور قواعد پذیرفته شده مرید و مراد در دنیای عرفان است. از خوانندگان محترم خواهش دارم کتاب‌های متناسب با سلیقه خود را تهیه کنند و در باب کتاب‌هایی که با آن ارتباط برقرار نمی‌کنند، نظر و نمره ناعادلانه ندهند که خدایی نکرده باعث برداشت سوء نشود_سپاس
مرجان وزیری
۱۴۰۲/۶/۱
گوینده بد نیست اما به نسبت بعضی گویندگان که طوری کتاب را میخوانند که مثل نمایش رادیویی هست، نیست. کاملا روخوانی است. اما روخوانی خوبیست. کسانی که گویندگی ایشون رو با مثلا آرمان سلطان زاده مقایسه میکنند حوصله شان سر میرود و به نظرشان ضعیف می‌آید. کتاب هم خوب هست اما باید دوبار گوش میدادم چون یک داستان ساده نیست. کتاب فلسفی و معنوی هست.
مرضیه سلمان
۱۴۰۱/۳/۱۵
نهایت نتیجه گیری در این کتاب موضوع از بین رفتن من و فنای مرید در مراد بود.. و البته، باقی ماندن در اصول حتی در عدم حضور یا غیبت مراد... پایبندی و وفا داری... برای ارائه مطالب عرفانی باید راه رفته بود.. و عمق حقیقت را یافت.. در میان راه هر حرفی خام میماند و حق مطلب ادا نمیشود..
مونا منتها
۱۴۰۱/۷/۶
هرمان هسه نویسنده‌ی بی نظیریست. در داستان غرق می‌شوی و این نهایت هنر یک نویسنده است که بتواند تو را از این دنیا جدا کند.
Mohtaram hajipour
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
صدای خواننده یکنواخت و بی روح بود طوریکه نمی‌تونستم روی مطالب تمرکز کنم و تصویرسازی کنم☹️
Fateme D
۱۳۹۹/۹/۲۲
من چیزی ازش متوجه نشدم😶
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سفر به شرق

برای دریافت کتاب صوتی سفر به شرق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.