معرفی و دانلود کتاب صوتی آقا و خانم ریواز

عکس جلد کتاب صوتی آقا و خانم ریواز
قیمت:
68000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آقا و خانم ریواز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آقا و خانم ریواز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آقا و خانم ریواز

کتاب صوتی آقا و خانم ریواز با نگاهی دقیق، زندگی مدرن را بررسی می‌کند و معیارهای نسل جدید را زیر ذره‌بین می‌برد. کاترین لووی در این اثر رابطه‌ی زوج سالمندی را به تصویر می‌کشد که با تصمیم عجیب خود، طرز تفکر جوانی را دگرگون می‌سازند.

درباره‌ی کتاب صوتی آقا و خانم ریواز:

این رمان فرانسوی درباره‌ی زن و شوهر پیری است که با تصمیم ویژه‌ و خاص خود، راویِ کتاب صوتی آقا و خانم ریواز (Monsieur et Madame Rivaz) را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهند. این زوج به جای پذیرفتن بلیت یک کشتی لوکس، به تماشای یک فیلم سینمایی می‌نشینند و همین عمل از نظر بسیاری از افراد عجیب است. چنین اقدامی باعث می‌شود دختر جوانی که با آن‌ها آشنا می‌شود و راوی داستان نیز به شمار می‌آید یاد بگیرد از زاویه‌ی دیگری به خوشی‌های کوچک زندگی نگاه کند.

موضوع اصلی کتاب حاضر گم‌گشتگی نسل امروز است، نسلی که در استرس و شتاب زندگی مدرن غرق شده‌ و از یاد برده‌ است که چگونه می‌توان از زندگی و لذت‌های کوچک، نهایت بهره را ببرد. راوی داستان دختری جوان است که میان ارزش‌های دیروز و امروز سرگردان شده و هیچ‌کدام را نمی‌تواند درک کند. این دختر که درگیر حواشی پیش پاافتاده‌ی زندگی شده مانند دیگران به دنبال سرپناهی می‌گردد تا در این دنیای پر از آشوب به خوشبختی راه پیدا کند.

کاترین لووی (Catherine Lovey) قلم قدرتمندی دارد و با داستانی به ظاهر ساده و شخصیت‌پردازی قوی شما را به خود می‌آورد و باعث می‌شود متفاوت با روز گذشته‌ به اطرافتان نگاه کنید.

کتاب صوتی آقا و خانم ریواز مناسب چه کسانی است؟

اگر از رمان‌های انتقادی و فرانسوی لذت می‌برید شنیدن این کتاب صوتی بهترین گزینه برای‌ شما محسوب می‌شود، به خصوص این‌که ترجمه‌ی جذاب احمد آل احمد به زیبایی رمان آقا و خانم ریواز افزوده است.

با کاترین لووی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده در سال 1967 در سوییس متولد شد و پس از دریافت مدرک کارشناسی روابط بین الملل از موسسه آموزش عالی بین المللی ژنو، در روزنامه‌ای مشغول به کار شد. لوری در سال 1997 تصمیم گرفت در رشته‌ی پزشکی تحصیل کند اما کمی بعد از این تصمیم منصرف شد و یک سال به خود مرخصی داد تا با نویسندگی آشتی کند. وی پس از دریافت مدرک جرم‌شناسی از موسسه جرم‌شناسی لوزان، به نوشتن مقاله برای نشریات تخصصی روی آورد. در همان ایام تصمیم گرفت یکی از نوشته‌های خود را به ناشر بسپارد و اینگونه شد که نخستین اثر وی با نام «مرد ممنوع» در سال 2005 منتشر شد و تحسین بسیاری از منتقدان و خوانندگان را برانگیخت.

در بخشی از کتاب صوتی آقا و خانم ریواز می‌شنویم:

اولین بار در ایستگاه ل. با آقا و خانم ریواز روبرو شدم. ماه آوریل بود، این زوج بازوی یکدیگر را گرفته بودند و به سمت گروه ما پیش می‌آمدند، دست لرزان خانم ریواز روی مچ دست نحیف آقای ریواز تکیه داشت. به خوبی به یاد دارم که با دیدن این دو نفر که به ما نزدیک می‌شدند، با خود فکر کردم ‌ای کاش این دو نفر از همسفرهای ما نباشند، ‌ای کاش‌ ای کاش که، در لحظه کوتاهی چنین آرزویی داشتم.

نه به این دلیل که وجنات ایشان ترحم‌انگیزتر از دیگر همسفرهایی باشد که در ایستگاه حضور داشتند، بیشتر این همسفرها مسن بودند. اما از این زوج حالت غریبی از شکنندگی و وقار ساطع می‌شد تناسب زیادی با طالع این قبیل سفرهای دسته جمعی نداشت.

خودم پذیرفته بودم جای دوستم لتیسیا را بدون هیچ اطلاع قبلی بگیرم و به دلیل صمیمیت و دوستی این کار را نکرده بودم، شرایط مالی مرا وادار به این کار کرده بود. من از مسافرت‌ها نفرت دارم، از همه این مردمی بیزارم که در زمان مقرر تحسین می‌کنند، در زمان مقرر لذت می‌برند و مهم‌تر از همه می‌خورند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
4 دقیقه
مقدمه
48 دقیقه
بخش یک: فصل یک، دو و سه
52 دقیقه
بخش یک: فصل چهار، پنج و شش
59 دقیقه
بخش یک: فصل هفت، هشت و نه
43 دقیقه
بخش یک: فصل ده و یازده
55 دقیقه
بخش دو: فصل یک و دو
55 دقیقه
بخش دو: فصل سه و چهار
54 دقیقه
بخش دو: فصل پنج، شش و هفت
51 دقیقه
بخش دو: فصل نه
56 دقیقه
بخش سه: فصل یک، دو و سه
28 دقیقه
بخش سه: فصل چهار
42 دقیقه
بخش سه: فصل پنج
56 دقیقه
بخش سه: فصل شش و هفت
43 دقیقه
بخش سه: فصل هشت و نه
57 دقیقه
بخش سه: فصل ده
24 دقیقه
بخش سه: فصل یازده
61 دقیقه
بخش سه: فصل دوازده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آقا و خانم ریواز
نویسنده
مترجماحمد آل احمد
گویندههستی دخت توکل
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
68000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آقا و خانم ریواز

برای دریافت کتاب صوتی آقا و خانم ریواز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.