معرفی و دانلود کتاب صوتی نان و شراب

عکس جلد کتاب صوتی نان و شراب
قیمت:
69000 تومان - 12.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نان و شراب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نان و شراب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نان و شراب

کتاب صوتی نان و شراب یکی از برترین رمان‌های قرن بیستم است. اینیاتسیو سیلونه در این اثر درخشان، راویِ دورانی تیره در تاریخ معاصر ایتالیاست. دورانی که جهل و خرافه، حقیقت را تماماً به مغاک برده و قدرت، تنها ابزاری برای سرکوب است؛ در یک کلام، عصر ظهور فاشیسم.

درباره کتاب صوتی نان و شراب:

اینیاتسیو سیلونه (Ignazio Silone) کتاب نان و شراب (Bread and Wine) را زمانی نوشت که توسط بونیتو موسولینی، رهبر حزب فاشیست ایتالیا از این کشور تبعید شده بود. این رمان، نخست در سال 1936 و به زبان آلمانی چاپ شد. محتوای جسورانه‌ی اثر به سرعت نام کتاب را بین خوانندگان گوناگون در سرتاسر جهان فراگیر نمود.

سیلونه در این اثر ماندگار که به زعم برخی منتقدین، از بهترین داستان‌های سیاسی – تاریخی قرن بیستم به شمار می‌رود، در عین آنکه داستانی جذاب و پرکشش را روایت کرده، در مقام یک منتقد اجتماعی و متفکری مستقل و اصیل نیز ظاهر شده است؛ متفکری که سعی داشت به دور از جو زدگی و با دیدی روشن، درباره‌ی تحولات تاریخی و اجتماعی گسترده‌ای تأمل کند که زمانه‌اش‌ را ملتهب نموده بود.

فاشیسم، سوسیالیسم و مسیحیت، به عنوان تأثیرگذارترین جریانات فکری در اروپای قرن بیستم (خصوصاً در ایتالیا)، بارها و بارها موضوع بحث و گفتگوهای داغ میان شخصیت‌های کتاب می‌گردند. سیلونه که خود شخصا شاهد فساد عمیق نهاد کلیسا و یاری آن به قدرت‌گیری فاشیست‌ها در ایتالیا بوده، در رمان خود با نگاهی موشکفانه به بررسی رابطه‌ی مذهب و قدرت نشسته است.

قهرمان کتاب نان و شراب جوان جاه‌طلبی به نام سپینا است، که از برخی جهات بی‌شباهت به خود نویسنده نیست. او مبارزی آرمانگراست که با نامی مستعار و در کسوت کشیشی، دست به فعالیت‌های زیرزمینی و انقلابی در کشور ایتالیا می‌زند. سپینا به سوسیالیسم اعتقاد داشته، و از صمیم قلب آرمان‌های برابری‌طلبانه و انسانیِ این مکتب را می‌ستاید. با این حال، هر چه داستان پیش‌تر می‌رود، سپینا بیشتر و بیشتر ناگزیر از بازنگری در اعتقادات خود می‌شود.

او تحت تاثیر مباحثاتی پرشور با دیگر شخصیت‌های کتاب، با این سوال مواجه می‌شود که چرا تمام انقلاب‌های بشری، علی‌رغم برخورداری از آرمان‌های والا، در نهایت به استبدادی غیرانسانی ختم شده‌اند؟ با چه تضمینی، انقلاب سوسیالیستی‌ای که خود او چشم‌انتظار آن است، از این قاعده‌ی تاریخی مستثنی خواهد بود؟ مگر همین فاشیسمی که او و همفکرانش، خود را موظف به مبارزه با آن می‌بینند، در ابتدا با شعارهای زیبا و حمایت‌های مردمی به قدرت نرسید؟ در این میان، راه چاره چیست؟ انفعالی بی‌ثمر، یا فعالیتی پرخطر...؟

نکوداشت‌های کتاب صوتی نان و شراب:

- یکی از مهم‌ترین رمان‌های قرن! (گودریدز)
- کتابی که با به تصویر کشیدنِ دقیق و ماهرانه‌ی فاشیسم، بهت خوانندگان خود را برمی‌انگیزد. این اثر، بی‌تردید یکی از شاهکارهای ادبی در قرن بیستم است. (آمازون)

کتاب صوتی نان و شراب مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های تاریخی و سیاسی، از گوش سپردن به این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

با اینیاتسیو سیلونه بیشتر آشنا شوویم:

سیلونه یکی از مهم‌ترین نام‌ها در ادبیات معاصر ایتالیاست. او در سال 1900، در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. پانزده سال بیشتر نداشت که در زمین‌لرزه‌ای بزرگ، والدین و پنج برادر خود را از دست داد. احتمالا تجارب سخت کودکی، در گرایش او به ایدئولوژی‌های آرمان‌گرایانه‌ بی‌‌تاثیر نبوده است. به هر حال، او در سال 1921 به حزب کمونیست ایتالیا پیوست و به مبارزه با فاشیسم (که آن روزها در حال اوج‌گیری بود) پرداخت. سیلونه در سال 1930، به دلیل اقدامات سیاسی‌اش به کشور سوئیس تبعید شد. در آنجا بود که بسیاری از شاهکارهای ادبی وی (در صدر آن‌ها: نان و شراب) خلق شدند. پس از آغاز جنگ، این نویسنده‌ی تبعیدی توانست به وطن بازگردد، و در این ایام نیر به مبارزه علیه قدرت فاسد و جنایتکار حاکم ادامه دهد.

و اما چند جمله درباره‌ی سبک ادبی اینیاتسیو سیلونه؛ سبک نوشتار وی از لحاظ پختگی زبان و والایی اندیشه، نزدیک به کلاسیک‌هاست. علاوه بر این‌ها، سیلونه طنزی درخشان نیز دارد که نظیرش را نزد کمتر نویسنده‌ای می‌توان یافت. او همچنین، تبحری خاص در دیالوگ‌نویسی داشت؛ امری که طبعاً در باورپذیری فوق‌العاده‌ی داستان‌هایش نقشی به‌سزا دارد. او جز کتاب نان و شراب، آثار مهم دیگری نیز نوشته، که عناوین برخی‌شان عبارت است از: فونتامارا، خروج اضطراری، یک مشت تمشک، مکتب دیکتاتورها.

در بخشی از کتاب صوتی نان و شراب می‌شنویم:

کریستینا این نبوغ را دارد که از هیچ زیبایی می‌آفریند، و دیدن اتاق دن پائولو که با مراقبت و سلیقه‌ی این دختر جوان، تر و تازه و شسته و رفته شده است، شگفت‌انگیز است. به تدریج که دیدارهای دن پائولو و کریستینا بیشتر می‌شود، رودربایستی آن دو از هم کمتر، و صمیمیتشان بیشتر می‌شود. دن پائولو برای شروع به بیان مطلب، ابتدا از بیم آنکه مبادا در مورد هویت واقعی خود، سوءظن‌هایی در طرف ایجاد کند، قدری دست به عصا راه می‌رود. لیکن این نگرانی، در برابر عصمت و صفای کریستینا، کم‌کم از بین می‌رود، و بیمار اندک‌اندک داستان دوران جوانی و نخستین تجارب مذهبی، و نخستین گام‌هایی را که در زندگی واقعی برداشته است، برای او حکایت، و فقط صحنه‌ی خاطرات خود را، به جای کشیش‌نشین مارس، کشیش‌نشین فراسکاتی معرفی می‌کند. سرانجام بی‌آنکه خود متوجه باشد، هویت خویش را با نقش دروغینی که به عهده گرفته است، آشکار می‌سازد، و آن را با شرح هنوز زنده‌ی صحنه‌هایی از جوانی خود، می‌آراید، تا آنجا که زندانی اوهام و تصورات خود می‌شود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
10 دقیقه
سخن ناشر
71 دقیقه
قسمت اول
46 دقیقه
قسمت دوم
52 دقیقه
قسمت سوم
96 دقیقه
قسمت چهارم
73 دقیقه
قسمت پنجم
88 دقیقه
قسمت ششم
90 دقیقه
قسمت هفتم
59 دقیقه
قسمت هشتم (بخش یک)
43 دقیقه
قسمت هشتم (بخش دو)
76 دقیقه
قسمت نهم (بخش یک)
32 دقیقه
قسمت نهم (بخش دو)
42 دقیقه
قسمت دهم (بخش یک)
51 دقیقه
قسمت دهم (بخش دو)
39 دقیقه
قسمت یازدهم (بخش یک)
52 دقیقه
قسمت یازدهم (بخش دو)
59 دقیقه
قسمت دوازدهم (بخش یک)
60 دقیقه
قسمت دوازدهم (بخش دو)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نان و شراب
نویسنده
مترجممحمد قاضی
گویندهعلی همت مومیوند
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۷ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
69000 ت - 12.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نان و شراب

نوح نظری نژاد تختی
۱۴۰۱/۷/۱۴
عالی و بسیار ارزنده و آموزنده بود. الحق سزاوار پنج ستاره می‌باشد. جامعه آنروز ایتالیا که شباهت زیادی به امروز ما دارد را بخوبی تشریح میکند. انسانهای شریف و رذل در هر کسوتی میتوآن یافت اما بعضی بخود می‌آیند و انسانیت پیشه میکنند اما برخی تا آخرین رمق دون انسانیت می‌مانند و اما دریغ از اکثریت خاموش و خنثی که مانند بره فرمان بردار و مثل مورچه‌های کارگر عصر برده داری را رواج میدهند. استثمار داخلی و خارجی برای جامعه چه فرقی دارد؟ از طرفی زمانی که به دوران استعمار و استثمار امپریالیسم محکوم بود وضعیت کار و معیشت جامعه بمراتب بهتر بود‌. جامعه ما به مزرعه حیوانات جورج اورول می‌ماند. در نهایت از اجرای بسیار زیبای این اثر فاخر تشکر میکنم خسته نباشید و خدا قوت. 🙏👏🏼👏🏼👏🏼
حسین طوّافی
۱۴۰۰/۱۱/۷
یکی از بهترین‌های سیلونه است. نویسنده در این اثر بارها از ساختارهای نمایشی استفاده کرده و از نرم روایت مهعود داستانی خارج شده است. در این اثر با یک کشمکش نقادانه مابین سوسیالیسم و مسیحیت روبرو هستیم. بردیایف، فیلسوف تبعیدی از شوروی در آثارش بارها به ریشه‌ی الاهیاتی کمونیسم و سوسیالیسم اشاره داشته و است حال در نان و شراب همین دیدگاه، به نحوی دراماتیک خودش را در قالب یک رمان ارزشمند نشان داده است. روایت آقای مومیوند هم بسیار عالی است.
اطهر شادمانی
۱۴۰۱/۹/۳
مفهوم آزادی و درد و رنج در راه به دست آوردن آن بسیار خوب بیان شده هست. ترجمه ی سنگین و روانی دارد.داستان خودفروشی بسیاری از ما آدمیان به ظواهر این دنیا و تنها گذاشتن روح های آزادی خواه خیلی خوب توصیف شده است.دینی که در خدمت هوایج و جاه طلبی های دنیوی می باشد که به خوبی در جامعه فعلی ما نمایان هست، واقعیت تلخی ست که به خوبی حکایت می شود.
ماندانا گرد
۱۴۰۱/۷/۲۰
کتاب در دزمان دیکتاتوری موسلینی و شکل گیری کمونیست در ایتالیا بود نویسنده به خوبی جامعه بسیار فقیر روستایی ایتالیا رو توضیف میکرد و اینکه چطور مذهب و کشیش خود حامی سرسخت فاشیسم بودند
شیوا رضوی
۱۴۰۱/۱۲/۵
هنوز تمومش نکردم ولی کمی برام خسته کنندس خیلی به جزییات اشاره میکنه راوی عالی موضوع کتاب خیلی پر محتواست و کمی حوصله سر بره
Mj Taghi
۱۴۰۰/۵/۵
کتاب خوبی هست ولی ترجمه‌اش روان نیست انگار یک عمدی در ترجمه غیر روان کتاب وجود داشته و مترجم در انتخاب کلمات قصدی داشته است
Simin Farzi
۱۴۰۰/۹/۹
این کتاب بی نظیره. بی نظیر. من دوبار نسخه چاپی رو خوندم و الان صوتیش رو دانلود کردم که در زمانهای مورد نظرم گوش بدم.
جمشید مرادی
۱۴۰۰/۸/۳۰
علاوه بر روایت داستان وبحث فلسفی مبارزه آری یا نه. آشنایی با فرهنگ وسننن مردم ایتالیا بسیار مفید بود.
حمیدرضا خسروشاهی
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
کتابی پر از اندرزهای جالب و منطبق با واقعیت بود ولی حاشیه‌های داستان خیلی زیاد بود
مهوش خلعتبری
۱۴۰۱/۲/۲۶
بسیار مذهب را خوب توصیف کرده بود پیشنهاد می‌کنم حتما بخوانید
زهره سهرابی
۱۴۰۱/۹/۲۸
کتاب برای جامعه امروز بسیار آموزنده است.
R.k
۱۴۰۱/۷/۷
حکایت اشنایی هست واین روزا قابل لمس
zahra ashrafpouri
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
کتاب خوب و جذابی است
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نان و شراب

برای دریافت کتاب صوتی نان و شراب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.