معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی خاک و نفس

عکس جلد کتاب صوتی خاک و نفس
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاک و نفس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاک و نفس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خاک و نفس

مهناز رضایی لاچین در کتاب صوتی خاک و نفس ماجرای زن و شوهری را روایت می‌کند که به آخرین سفر زندگی مشترک خود رفته‌اند اما وقایع آنگونه که آن‌ها گمان می‌کنند اتفاق نمی‌افتد...

درباره‌ی کتاب صوتی خاک و نفس

داستانی کوتاه که مهناز رضایی لاچین در آن ماجرای زن و شوهری را روایت می‌کند که در یک سفر پژوهشی با یکدیگر همراه شده‌اند. اما این مسافرت با تمام سفرهای عمرشان فرق دارد: آن‌ها در آخرین سفر زندگی مشترکشان به سر می‌برند و اتفاقات عجیب و غریبی در طول این مسیر، خود آن‌ها و نیز مخاطبشان را غافلگیر می‌کند. کتاب صوتی خاک و نفس را با صدای مهدی رضایی، علی فخاری و بهاره سرمدی می‌شنوید.

داستان کوتاه ژانری پرطرفدار در ادبیات جهان است که روز به روز مخاطبان بیشتری را به خود جذب می‌کند. بسیاری از مخاطبان ترجیح می‌دهند به‌جای کتاب‌های قطور رمان‌های پرکاراکتر نویسندگان روسیه، در بحبوحه‌ی سرشلوغی‌ها و مشغله‌ها داستانی کوتاه با گره‌افکنی و شخصیت‌هایی نه‌چندان پیچیده بخواند که کمتر از نیم ساعت از آن‌ها وقت بگیرد. داستان‌ها و نمایش‌های صوتی کانون فرهنگی چوک عمدتاً در همین سبک و سیاق نوشته شده‌اند. این ناشر با آموزش و اعتماد به نویسندگان جوان و تازه‌کار، توانسته است مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه شنیدنی را در سبک‌ها و موضوعات گوناگون تهیه و منتشر کند.

کتاب صوتی خاک و نفس نوشته‌ی مهناز رضایی لاچین نیز یکی از این آثار است که با شنیدن آن به درون رابطه‌ی سرد زن و مردی که در آستانه‌ی جدایی هستند، پی می‌برید. آیا آن‌ها تا پایان داستان از یکدیگر جدا می‌شوند؟

کتاب صوتی خاک و نفس برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان کوتاه علاقه دارید، این کتاب صوتی را به شما توصیه می‌کنیم.

با مهناز رضایی لاچین آشنا شوید

این شاعر و نویسنده و پژوهشگر ادبی در هیئت تحریریه‌ی کانون فرهنگی چوک مشغول فعالیت است. کتاب «در حاشیه‌ی نقد» شامل 12 مقاله، مجموعه داستان «پرواز سوئیس»، مجموعه‎ شعر «پچپچه» و مجموعه شعر «زنی بی چتر» عناوینی از دیگر آثار مهناز رضایی لاچین هستند. کتاب‌های مهناز رضایی، توانسته‌اند در جشنواره‌ی متیل، جشنواره‌ی ادبی تبریز، جشنواره‌ی بین‌المللی لیراو و دوازدهمین سالگرد تأسیس کانون فرهنگی چوک افتخارات بسیاری را از آن خود کنند.

در بخشی از کتاب صوتی خاک و نفس می‌شنویم

زیر حلقه‌ام عرق کرده بود. چرخاندمش. مثل طول این مسیر باد دوباره خاک بلند کرد. سرفه می‌کردیم. سرفه می‌کردم و سر می‌چرخاندم که یکهو در آن مه خاک برای بستن چشم‌ها دیر شده بود. باد که آرام گرفت بلند شدم. خورشید افتاده بود پایین آسمان. با سر انگشت مژه‌هایت را تکاندم. دستم را پس زدی. او کلاه آفتابگیرش را تکاند. موهایش را تکاند. ریش چندروزه‌اش را هم. صورت اصلاح‌نشده‌ی او عجیب بود. عجیب است. تازگی دارد. گفت: «خیله خب. اینجا هم بد نیست یکی دو تا کلنگ بزنم.» رویش به تنها تخته سنگی بود که این دوروبر می‌شد دید. من خاک توی گوش‌هایم را تمیز کردم. خاک ته حلقم را عق زدم. گفتم: «هوم آره. اونم این خاکی که هیچی ازش نمی‌دونیم.» اینجا به سرزمین‌های فراموش‌شده می‌ماند. یا از چشم دور مانده. چه می‌دانم. تو تکیه داده بودی به ماشین و شیشه‌ای آب را تنهایی سر می‌کشیدی. گفتی: «من خسته‌م. همین‌جا می‌مونیم. گور بابای...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

15 دقیقه
خاک و نفس

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خاک و نفس
نویسنده
گویندهمهدی رضایی، علی فخاری، بهاره سرمدی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خاک و نفس

میترا اعظمی
۱۴۰۲/۲/۱۱
با عرض سلام و احترام به دوستان کتابراه و همراهان اهل مطالعه، داستان خاک و نفس کوتاه و بسیار آموزنده و قابل تامل بود، داستان یه بیابان، سه دانشجو و یک پژوهش بود، به نظر من بیابان حکم دنیا و زندگی در آن را داشت، در بیابان به پشت سر که نگاه میکنی یک رد پا و یا رد لاستیکهای اتومبیل مانده وبقیه تمام به شده، رو به رو که نگاه میکنی مانند آینده است که هیچ مشخص نیست باید پیش بروی و آنرا کشف کنی و زندگی کنی و از آن بهره ببری، درس بگیری و استفاده کنی، آن سه دانشجو سه دیدگاه به زندگی بود کسی که عشق و علاقه و تعهد و احساس مسئولیت نسبت به خود و دیگران داشت، فرد دیگران که فقط به خود و اهداف و زندگی خود می‌اندیشید و دیگران برایش اهمیتی نداشتند و نفر آخر که بی تفاوت به همه کس و همه چیز بود و برایش تفاوتی نمیکرد فقط میخواست زمان بگذرد و مسئولیتی رو که بهش دادند تمام کند و برود هدف و برنامه خاصی در زندگی نداشت
zahra fathepoor
۱۴۰۲/۱/۳۰
کوتاه، مختصر، مفید از عشقی می‌گفت که خاک فراق بر آن نشسته بود؛ آنقدر که حتی با نفس‌های کودکی چند ماهه هم از دل معشوق پاک نمی‌شد.
عاشق بیچاره امید داشت طی سفر اکتشافی که از طرف دانشگاه با معشوق برایشان گذاشته شده بود بند‌های پوسیده عشقش را گره بزند، اما امان از عشق خارج و بورسیه شدن.
اگر ادامه پیدا می‌کرد زیبا‌تر بود.
امتیاز من ۱۳۰۰
زهرا فتحی‌پور
Eti Atshani
۱۴۰۲/۲/۱۹
سه دانشجو عازم سفر تحقیقاتی برای کسب بورسیه هستند، دو دانشجو زنو شوهرند و دیگری رقیب بنظر میرسد نویسنده بسیار احساس راوی کتاب را مبهم نوشته حسی از حسادت وتلاش برای حفظ زندگیش
ودر نهایت پروژه، که کشف استخوانهایی در زیر خاک است ملغمه ایی از حسهارا القا میکند که چرا قدر هم اکنون را نمی‌دانند و
A.asgari
۱۴۰۱/۱۲/۳
داستان درباره‌ی مردی و زنی بود که یک روزی عاشق هم بودن و یه بچه داشتن اما زن دیگه نمیخواست زندگی با اون مرد و ادامه بدع حتی بخاطر بچه ش
و به خودش بیشتر اهمیت میداد به درسش به بورسیه ش تا بچه ش
زیاد مفهومی نبود و داستان و نفهمیدم چی به چی شد
طوبی زیدی
۱۴۰۲/۱/۱۱
داستان کوتاه اونم صوتی و رایگان بهترین گزینه برای اوقات فراغت عید. داستان سوژه خوبی داره و واقعی هستش. مشکل اکثر زوجها. یکی متنفر و گریزون و یکی هنوز وابسته. از کتابراه برای اینکه داستان‌های صوتی و متنی زیادی رایگان در اختیارمون میزاره بی نهایت سپاسگزارم.
Massi ,Ebi
۱۴۰۲/۱/۲۷
اینکه توی ۱۵ دقیقه بتونی اختلاف بین یک زوج رو نشون بدی و بگی یکی هنوز عاشقانه دوس داره و دیگری با بی تفاوتی از کنارش میگذره هنر نویسنده رو نشون میده به نظر من.
خیلی شخصیت پردازی نشده بود ولی کاملا میشد فهمید عمق ماجرا چی بوده
علی عامریون
۱۴۰۲/۲/۱۱
چقدر ساده و زیبا عشق رو توصیف کرده
فارق از گرفتاریها و سختی‌هایی که عاشق شدن در پی خودش داره جوری عشق رو توصیف میکنه که انگار همه چی برات محو میشه و فقط چیزی این وسط ارزش داره عشقه
عشقه که این زندگی رو برامون زیبا کرده.
طاهره آصفی
۱۴۰۲/۱/۲۴
راستش خوشم نیومد و جالب نبود مخصوصا از لحن راوی که انگار داشت دیوان حافظ رو می‌خوند.... داستان هیچ اتفاق جالبی نداشت و هیچ جاش آدم رو ترغیب به شنیدن ادامش نمیکرد.
Ash Whatever
۱۴۰۲/۱/۱۸
داستان دلگیر بود... با پیدا کردن اسکلت و بورسیه شدن انگار که اون خانم به خواستش رسیده بود و دیگه لازم نبود با شوهرش باشه...
چقدر وابستگی و دوست داشتن‌های یه طرفه سخت میتونه باشه..
فاطمه آفتابی
۱۴۰۲/۱/۲۸
خوب بود حداقل کمی تصویر سازی داشت اما خب به اندازه کافی پرداخت نشده بود و می‌توانست بهتر از این باشد. این موزیک حماسی هم هیچ ربطی به این قصه نداشت
S Sass
۱۴۰۲/۲/۲۸
خیلی سطحی، داستان زندگی خیلی ار آدمهایی که هر روز می‌بینیم و غصه می‌خوریم. صوت هم مثل یک کامپیوتر هست اصلا روح ندارد.
Nafas
۱۴۰۲/۱/۸
داستانی درمورد سفری که زن و شوهر نمیدانند این سفر چگونه پیش خواهد رفت..
من از این کتاب صوتی خوشم آمد و توصیه‌اش میکنم
فرشید زاهدی
۱۴۰۲/۱/۷
آخرین سفر زن و شوهری که داستان آنگونه که آن‌ها خیال می‌کنند پیش نمیره و اثر عالی از مهناز رضایی لاچین است
ملیحه برزگر
۱۴۰۲/۱/۵
داستان بی مقدمه شروع شد. خوب شخصیت پردازی نشده بود. و در پایان احساس رها شدن وسط بیابون به شنونده دست میده.
زیبا
۱۴۰۲/۱/۲۰
عالی بود خیلی جالب بود درمورد‌ی پژوهش باستان شناسی بود اگه ادامه داشت جالب ترهم میشد
مشاهده همه نظرات 29

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خاک و نفس

برای دریافت کتاب صوتی خاک و نفس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.