معرفی و دانلود کتاب شفای قلب: شما می‌توانید قلب خود را التیام بخشید

عکس جلد کتاب شفای قلب: شما می‌توانید قلب خود را التیام بخشید
قیمت:
34000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شفای قلب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شفای قلب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شفای قلب: شما می‌توانید قلب خود را التیام بخشید

با تمام شدن یک رابطه‌ی عاطفی چطور کنار می‌آیید؟ آیا طلاق تمام زندگی شما را نابود خواهد کرد؟ به مرگ یک عزیز چطور واکنش نشان می‌دهید؟ لوئیز ال هی و دیوید کسلر در کتاب شفای قلب به ما کمک می‌کنند که با وجود جدایی و طلاق و مرگ، آرامش زندگی خود را حفظ کنیم و به بهترین نحو با این اتفاقات کنار بیاییم.

درباره‌ی کتاب شفای قلب:

ممکن است روابط عاطفی انسان‌ها به بن‌بست برسد و تمام شود. همه‌ی ازدواج‌ها نیز پایدار نمی‌مانند؛ احتمال این هست که ازدواجی به جدایی منجر شود. مرگ نیز جزء جدایی‌ناپذیر زندگی است؛ ممکن است ما عزیزان خود را از دست بدهیم. کتاب شفای زندگی (You Can Heal Your Heart) قرار است به ما در این برهه‌های دردناک زندگی کمک کند و یاری‌مان دهد تا پس از گذراندن این تجربه‌های دردناک، قلبمان را شفا دهیم و زندگی خود را از سر گیریم.

لوئیز ال هی (Louise L. Hay) و دیوید کسلر (David Kessler) در هفت فصل این کتاب مسئله‌ی فقدان را از جنبه‌های مختلف بررسی می‌کنند. جدایی، طلاق، و مرگ هر یک می‌توانند زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهند، اما فقدان تنها به این موارد محدود نمی‌شود، بلکه مرگ حیوان خانگی، از دست دادن شغل یا از دست دادن فرزندی که او را باردار هستید نیز اتفاقات دردناکی هستند که زندگی ما را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهند.

ناراحتی بخش طبیعی زندگی است و نمی‌توان آن را حذف کرد، اما نویسندگان این کتاب بر این نکته تأکید دارند که افکار ما گاهی، به‌جای اینکه درد و رنج فقدان را کاهش دهند، بر شدت آن می‌افزایند. لوئیز ال هی و دیوید کسلر امیدوارند که با خواندن کتاب حاضر این افکار مزاحم از بین بروند و آرامش به زندگی ما بازگردد.

کتاب شفای قلب از زمان انتشار خود توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند و افراد زیادی این کتاب خودیاری را تسکینی برای غمشان دانسته‌اند.

کتاب شفای قلب برای چه کسانی مناسب است؟

اگر در زندگی‌تان با فقدانی دست‌وپنجه نرم می‌کنید یا اگر دوست دارید با این بخش جدایی‌ناپذیر زندگی بهتر کنار بیایید، این کتاب به شما یاری خواهد رساند.

با لوئیز ال هی و دیوید کسلر بیشتر آشنا شویم:

لوئیز ال هی کودکی دشواری را پشت سر گذاشته است؛ او ناپدری نامهربانی داشت و در پانزده‌سالگی مورد تجاوز همسایه‌شان قرار گرفت. در ادامه‌ی زندگی نیز چندان خوش‌اقبال نبود، اما این تجربیات به او قدرتی بخشید تا بتواند به مشاوری ارزشمند در زمینه‌ی خودیاری تبدیل شود.

هی چندین کتاب نوشته که از میان آن‌ها کتاب «شفای زندگی» مهم‌ترین اثر او محسوب می‌شود. علاوه بر این کتاب، «شفای بدن»، «21 روز برای رسیدن به تحول»، «معجزه کار با آینه» و... از دیگر آثار او محسوب می‌شوند که به فارسی برگردانده شده‌اند.

دیوید کسلر متخصص حوزه‌ی سوگ‌درمانی و از شاگردان الیزابت کوبلر راس، روانشناس مشهور، است. آثار او در نیویورک تایمز، لس‌آنجلس تایمز، بیزنس ویک، سی‌ان‌ان، ان‌بی‌سی و بسیاری از منابع معتبر دیگر منتشر شده‌اند. کسلر چندین کتاب نیز نوشته که از این میان، کتاب‌های «جای خالی او» و «درس‌های زندگی» که با همکاری کوبلر راس تألیف شده‌اند به فارسی برگردانده شده‌اند.

جملات برگزیده‌ی کتاب شفای قلب:

- بی‌توجه به اینکه دیگران چگونه در مورد عشق من فکر می‌کنند، من به عشق و فقدانم افتخار می‌کنم. من برای خودم اینجا هستم.
- مردها می‌آیند و می‌روند، ولی من همیشه خودم را دوست خواهم داشت و حمایت خواهم کرد.
- وقتی این جدایی را درک نمی‌کنم آن را به عنوان یک حقیقت می‌پذیرم، پس التیام می‌تواند آغاز شود.
- من مادرم را با عشق به یاد می‌آورم. من تولدم را با سپاسگزاری و عشق جشن می‌گیرم. تولد و زندگی ام، هدیه‌ی مادرم است. امروز تولد خود را با مادرم که به من حیات بخشیده جشن می‌گیرم.

در بخشی از کتاب شفای قلب می‌خوانیم:

فرض اینکه قرار است فقدانی اتفاق بیفتد به اندازه‌ی خود آن فقدان بد است. زندگی اغلب شما را مجبور می‌کند که برزخی زندگی کنید، یعنی ندانید که قرار است فقدانی اتفاق بیفتد یا خیر. ممکن است ساعت‌های زیادی منتظر بمانید تا بشنوید آیا جراحی کسی که دوستش دارید موفقیت‌آمیز بوده یا خیر، و یا روزها منتظر بمانید تا ببینید کسی که دوستش دارید از کما بیرون می‌آید یا خیر. ممکن است ساعت‌ها، روزها، هفته‌ها یا حتی بیشتر در هنگامی‌که کودکی گم می‌شود منتظر بمانید. خانواده‌های سربازانی که مفقود شده‌اند گاهی دهه‌ها در برزخ قرار می‌گیرند. و سال‌ها پس، آن‌هایی که عقب مانده‌اند هنوز هم از فقدان‌هایی که تجربه کرده‌اند رهایی نیافته‌اند و نمی‌توانند این کار را انجام دهند تا زمانی که حقیقت را بدانند. اما این اطلاعات ممکن است هرگز به دست نیاید. بودن در برزخ فقدان خودش یک فقدان است.

بااین‌حال نباید لزوماً این چنین باشد. در ناامیدی بسی امید است. در طول برزخ فقدان، شما اغلب خود را با فکر به بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد می‌ترسانید. نمی‌دانید اگر این فقدان در حقیقت اتفاق بیفتد چگونه زنده خواهید ماند. در این شرایط، شما ممکن است از کار بیفتید و هیچ کمکی از دیگران و خودتان بر نمی‌آید. یک تأکید شفا بخش در چنین شرایطی می‌تواند این باشد:

با وجود اینکه من چیزی در مورد اتفاقات کسی که دوستش دارم نمی‌دانم، اعتماد دارم که او در دستان عاشق خداوند در امان است.

برای مثال در یک پایان رابطه، ممکن است فکر کنید، من باید او را برگردانم؛ من آماده‌ی تمام شدن این رابطه نیستم. خب، دوباره فکر کنید! چه می‌شود اگر به جای آن با خود بگویید:

من ممکن است نتیجه را ندانم، ولی زندگی من را دوست دارد،

و من با او یا بدون او خوب خواهم بود.

اگر شما پس از اتمام رابطه با یک نفر زمان سختی را سپری می‌کنید، تلاش کنید که این را با خود بگویید:

اگر من مناسب او نیستم، کس دیگری هست!

بگذار از سر راه آن‌ها کنار بروم تا آن‌ها به هم برسند.

فهرست مطالب کتاب

سخن نویسنده‌ها
پیشگفتار
مقدمه
فصل یک: تغییر فکر در مورد فقدان
فصل دو: جدایی‌ها و به هم زدن دوستی‌ها
فصل سه: طلاق گرفتن متفاوت
فصل چهار: مرگ کسی که دوستش داریم
فصل پنج: از دست دادن حیوان خانگی مورد علاقه
فصل شش: سایر عشق‌ها، سایر فقدان‌ها
فصل هفت: شما می‌توانید قلب خود را التیام دهید
خاتمه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شفای قلب: شما می‌توانید قلب خود را التیام بخشید
نویسنده،
مترجمیاسین قاسمی بجد
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات216
زبانفارسی
شابک978-964-442-884-5
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
34000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شفای قلب

م. توسلی
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
کتاب خوبی هست واقعا میشه دربین جملات تاکیدی که نویسنده برای موقعیت‌های خاص فقدان بیان کرده چیزی برای تسکین درد پیدا کرد.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب شفای قلب

برای دریافت کتاب شفای قلب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.