معرفی و دانلود کتاب غلبه بر مشکلات وزن

عکس جلد کتاب غلبه بر مشکلات وزن
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب غلبه بر مشکلات وزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب غلبه بر مشکلات وزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب غلبه بر مشکلات وزن

کتاب غلبه بر مشکلات وزن به قلم ایزابل تویوس، ابتدا مشکلات چاقی و افراد دارای اضافه وزن را شرح داده، سپس نشان می‌دهد برای کم کردن وزن چه کارهایی باید انجام دهید.

پزشکان اغلب چاقی را حالتی در نظر می‌گیرند که در آن، وزن انسان 10 درصد بیشتر از اندازه‌ی نرمال باشد و این توسط استاندارد چارت قد / وزن با در نظر گرفتن سن، وزن و استخوان‌بندی تعریف شده است. زیادی وزن علاوه بر اینکه تأثیرات روانی قابل توجهی به همراه دارد، ممکن است پیامدهای بهداشتی وخیمی نیز برای شما داشته باشد.

ایزابل تویوس (Isabel Toyos) در کتاب غلبه بر مشکلات وزن (Overcoming weight problems) بررسی می‌کند که چاقی به معنی زیادی وزن بدن و افزایش بافت چربی بیش از وزن متناسب و ایده‌آل است. شما در بیشتر موارد نشانه‌ی افزایش وزن را در خود دیده یا احساس کرده‌اید. برای مثال لباس‌تان تنگ‌تر شده و یا زمانی که خود را در آیینه می‌بینید، این چاقی نمایان می‌شود.

بیشتر مردم گمان می‌کنند افزایش وزن با بالا رفتن سن همراه است. اما تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد این مطلب صحیح نیست؛ اگر در سن 25 سالگی وزنی نرمال و ایده‌آل دارید، در سال‌های بعدی زندگی‌تان نیز نباید حداکثر بیش از 5 کیلوگرم افزایش وزن داشته باشید.

به علاوه مردم غالباً معتقدند که افزایش فشار خون همراه با افزایش سن امری طبیعی است، در صورتی که هیچگونه دلیل منطقی جهت این تغییرات وجود ندارد و هیچ کدام ثابت شده نیست، اما مطالعات حاکی از آن است که افزایش وزن مفرط ممکن است با افزایش فشارخون در ارتباط باشد. این را می‌توان یکی از مشکلات بهداشتی‌ای که در اثر افزایش وزن ایجاد می‌شود، در نظر گرفت.

در بخشی از کتاب غلبه بر مشکلات وزن می‌خوانیم:

درصد تعداد کودکان و نوجوانانی که چاق هستند، تکان‌دهنده است: در دو دهه‌ی اخیر این تعداد به بیش از 50 درصد رسیده و تعداد کودکان خیلی چاق تقریباً دو برابر شده است.

کودکانی که والدین، برادر یا خواهرشان چاق هستند، در خطر فزاینده‌ی چاقی می‌باشند. عوامل ژنتیکی در افزایش احتمال چاقی کودک نقش دارد. اگر کودکی پدر یا مادری چاق دارد، به احتمال 40 درصد او هم چاق می‌شود. اگر هر دو، پدر و مادر، چاق باشند، این احتمال به 80 درصد می‌رسد. گرچه مشکلات وزن در خانواده‌ها جریان دارد، دلیل نمی‌شود که همه‌ی بچه‌های با والدین چاق مشکل وزن داشته باشند. رفتارهای مشترک خانوادگی مانند غذا خوردن و ورزش بر وزن اثر دارند. عادات غذا خوردن معمولاً در دوران کودکی پرورش می‌یابند و اگر والدین کودکی چاق باشند، او هم احتمالاً عادت نادرست غذا خوردن را از آن‌ها می‌آموزد.

احترام به نفس

چاقی در کودکان می‌تواند در رابطه با تصوری که از خود دارند، مشکلاتی ایجاد نماید. آنها از این مسئله رنج می‌برند؛ چون همکلاسی‌های‌شان ممکن است آنها را مسخره کنند و باعث خدشه‌دار شدن احترام به نفس آنها شود. زمانی که این نگرش ایجاد شود، رفع آن مشکل است. به طور کلی افرادی که در کودکی چاقند و از تبعیض دوستان، خانواده و رقیبان مدرسه‌ای خود رنج می‌برند، در دوران بزرگسالی مشکل دارند.

لذت غذا خوردن در منزل

ارتباط دادن غذا با چگونگی احساس‌مان یکی از معمول‌ترین مکانیسم‌هایی است که در کودکی می‌آموزیم. کودکان در خانه می‌آموزند که نوشابه‌های گازدار برای تشویق و میوه‌جات برای تنبیه و نوعی شکنجه ضروری است. غذاهایی که به‌عنوان نوعی جایزه و یا هدیه به کودک داده می‌شوند، به غذاهای مورد علاقه‌شان تبدیل می‌گردند، در حالی که غذاهایی را که به زور به آن‌ها می‌دهیم، کم‌کم منفور می‌شوند؛ به این دلیل است که لذت غذاهای ساده‌ی خانگی را که همه‌ی مواد مغذّی ضروری برای رشد را دارند، باید به کودکان آموخت.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مشکلات وزن کدامند؟
بیشترین علت‌ها
وزن ایده‌آل
عادات بهداشتی
کیفیت در غذا و غذا خوردن
نقش خانواده
کودکان چاق
رژیم غذایی و راه‌های کاهش وزن
رژیم غذایی خود را طراحی کنید
یک برنامه‌ی نمونه
اهمیت تحرک
پیاده‌روی برای سلامتی
فعالیت‌های ورزشی
ورزش‌های آبی
پیلاطس کاهنده
شیاتسو در مقابل گرسنگی
یوگا برای کاهش وزن
غذا‌های شفابخش
مواد غذایی ضروری
داروهای گیاهی شفابخش
کمک طبیعت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب غلبه بر مشکلات وزن
نویسنده
مترجممحمود ثابت نژاد
ناشر چاپیانتشارات مرسل
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۴
زبانفارسی
شابک978-964-972-053-1
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب غلبه بر مشکلات وزن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب غلبه بر مشکلات وزن

برای دریافت کتاب غلبه بر مشکلات وزن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.