معرفی و دانلود کتاب صوتی در رویای بابل

عکس جلد کتاب صوتی در رویای بابل
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در رویای بابل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در رویای بابل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی در رویای بابل

داستان کتاب صوتی در رویای بابل اثر ریچارد براتیگان، روایت یک کارآگاه خصوصی‌ست که در خواب و خیال شهر قدیمی و افسانه‌ای بابل، تمام زندگی‌اش را باخته است.

جوانی ناموفق و جویای کار که خود را کارآگاه خصوصی می‌نامد؛ در حالیکه مقروض و بی‌خانمان و آواره است به وضعیتی دچار شده که حتی در پیاده‌رو به کاسه‌ی یک گدا لگد می‌زند تا موقع جمع کردن پول‌ها چند سنتی گیرش بیاید؛ در اوج گرسنگی و درماندگی؛ به ناگاه پیشنهادی از افراد مرموزی دریافت می‌کند تا در ازای پول قابل توجهی جنازه یک زن را از سرد خانه‌ی شهر بدزدد. پیشنهاد را می‌پذیرد و با کمک دوستی جسد را می‌دزدد و …

براتیگان در در رویای بابل (Dreaming Of Babylon) دو جامعه موازی می‌سازد. این جامعه موازی جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کند و جامعه ایده‌آل او بابل است. در جامعه‌ای که به آن نقد می‌کند حتی یک نکته مثبت هم باقی نگذاشته است. تمام آدم‌های داستان فاسدند و محیط، محیطی بدبو و کِرم‌زده است. همه شارلاتان و منحرفند و دنبال جنازه‌های زنان هستند. او همه چیز را در آن جامعه مطرح می‌کند و شما باید فاسد باشید تا بتوانید در آن جامعه کارتان را انجام بدهید و پیش بروید.

ریچارد براتیگان (Richard Brautigan) در مقابل جامعه‌اش بابل را مطرح می‌کند که جامعه‌ای آرمانی است و می‌تواند پیشرفت کند. او از همان شعار آمریکا استفاده می‌کند که جامعه‌ای بی حد و حصر است و می‌توانید بالا بروید و رئیس جمهور شوید.

براتیگان همه چیز را به هجو می‌کشد؛ تمام ارزش‌های جامعه‌ی مدرن را به تمسخر می‌کشد؛ مفهوم ارزش انسان‌ها؛ مناسبات عاشقانه؛ فداکاری برای وطن از دید براتیگان مسخره است.

مقابل این جامعه؛ جامعه ایده‌آل شخصیت رمان است که قهرمان داستان آن را در رویای خودش می‌بیند. رویای بابل که فرسنگ‌ها از آمریکا و ارزش‌های آن دور است و او رویاهایی را می‌بیند که محقق شدن آن رویاها برای یک کارآگاه خصوصی آمریکایی غیر ممکن است او زندگی در بابل را مطابق میل خود می‌بیند و هر لحظه بدانجا سفر می‌کند و در این کار بسیار زیاده روی می‌کند در حالیکه می‌داند برایش مصیبت است اما ادامه می‌دهد.

ریچارد براتیگان نویسنده و شاعر معاصر آمریکایی بود که آثار او اغلب به دلیل کمدی سیاه و طنز و هجو موجود در آن‌ها شناخته شده می‌باشد. نثر براتیگان به دلیل استفاده از جملات قصار و مختصر و مفیدش بسیار مورد توجه است. در کنار هم قرار دادن مصادیق سورئال و اجزاء و رویدادهای دنیوی، همچنین بیان رویاگونه‌ای که معمولاً در پس خاطرات شخصی راوی یا شخصیت‌های داستان وجود دارد از ویژگی‌های نوشتاری براتیگان محسوب می‌شوند. صاحب‌نظران آثار ریچارد براتیگان را از نمونه‌های بارز پست‌مدرنیسم می‌دانند. رمان‌های او اغلب کوتاه و طنزگونه هستند و به دلنشینی و ظرافت مشهور هستند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
بخش اول
25 دقیقه
بخش دوم
17 دقیقه
بخش سوم
21 دقیقه
بخش چهارم
19 دقیقه
بخش پنجم
16 دقیقه
بخش ششم
28 دقیقه
بخش هفتم
31 دقیقه
بخش هشتم
12 دقیقه
بخش نهم
23 دقیقه
بخش دهم
32 دقیقه
بخش یازدهم
29 دقیقه
بخش دوازدهم
15 دقیقه
بخش سیزدهم
21 دقیقه
بخش چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی در رویای بابل
نویسنده
مترجمپیام یزدانجو
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی در رویای بابل

Iman
۱۴۰۰/۸/۴
کتاب در رویای بابل از جمله کتابهای کوتاه و سرگرم کننده است با نثر روان و همراه با شوخی‌های جذاب.
کتاب، داستان مردی را روایت میکند که در دو دنیای کاملا متفاوت زندگی میکند یکی دنیای واقعی که مردی مجرد و بی عرضه و کم هوش و بی پول و آرزومند است و خود را کارآگاه خصوصی میداند با هیچ گونه مشتری و انبوه
دوستان و خانواده و افرادی که به آن‌ها مقروض است و دنیایی خیالی در #بابل پانصد سال قبل از میلاد مسیح که کاراگاهی باهوش و ورزشکاری قدرتمند و ثروتمند با دوست دختری زیبا.
زمانی که در رویای بابل فرو میروند باید با زور اورا بیرون آورد چون چنان غرق زندگی سعادتمند خیالی خود میشود که عنان زمان و مکان از دستش در میرود.
کل داستان یک روز خاص را روایت میکند که بالاخره یک مشتری پیدا میشود و از او درخواست عجیبی دارد و بابتش دستمزد بالایی پرداخت میکند. با این پول زندگی مرد دگرگون میشود پس پیشنهاد را قبول میکند و به ماجراهای جالبی کشیده میشود.
در کل کتاب قابل تحسینی به آن صورت نیست ولی ارزش دارد حین کار آنرا با صدای گرم آرمان سلطان زاده بشنوید.
mohsen ebi
۱۳۹۷/۶/۹
صدای اقای سلطان زاده واقعا عالی بود و همراه با موسیقی دلپذیرش میشه لذت شنیدن یک کتاب صوتی خوب رو احساس کرد.
اگرچه قبل از گوش دادن به داستان انتظار یک داستان این شکلی رو نداشتم و بیشتر فکر می‌کردم بیان فلسفی داره اما از این مورد ناراضی که نیستم بلکه خوشحالم هستم. داستان جذاب همراه با شوخی‌های جالب.
ضمن اینکه درونمایه قابل بحثی هم داشته که اقای پیرمرادی تو دیدگاه‌ها به خوبی بیان کردند.
بخش 13 به اشتباه با نام دوازدهم نامگذاری شده بود یعنی دو تا فصل دوازده داشتیم.
ممنون از کتابراه بابت این کتاب
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۷/۴/۳۱
در تفکرات غربى، بابل مکانى است که تمامى انسانها با یک زبان واحد تکلم میکردند، تا زمانى که عذاب الهى بر آن‌ها وارد شد و مردمان را پراکنده ساخت، آنگاه مردم از هم دور شدند و زبان یکدیگر را نمیفهمیدند... شاید هجوم فانتزى هاى ناگهانى بر ناخودآگاه کارکتر داستان از همین تجانس از هم گسیخته ناشى باشد هر چند که در بابل هم اوظاع بهتر از کالیفرنیا نیست، روابط مادى و عارى از احساس آن جا هم دست از سر بشر برنمیدارد.. تنها آن جا کمى خوش شانس بوده!!!!
arash bidar
۱۳۹۷/۳/۲۶
من عاشق گوینده این کتاب جناب آقای آرمان سلطان زاده عزیز شدم (البته بحث نویسنده و موضوع جذاب کتاب خودش بحثی مجزا داره)
میشه گفت زمان خرید و انتخاب کتاب جدید (در صورت صوتی بودن) سعی میکنم گوینده و راوی کتای جناب سلطان زاده باشه
مانی آرش راد
۱۳۹۷/۵/۱۵
من هنوز این کتاب گوش ندادم، ولی اگه ببینم گوینده آرمان سلطانزاده‌ی عزیزو نازنین، حتماً گوش میدم. تمام اجراهاشون فوق العاددست و حتی اگه خود رمان هم خوب نباشه، آرمان به داستان روح میده
منیره امامی
۱۳۹۸/۲/۲۴
بامزه بود داستان، حتما سراغ کتابهای دیگه نویسنده میرم. گرچه صدای آرمان سلطانزاده رو برای هر کتابی نمیپسندم اما برای شخصیت این کتاب خیلی به جا و خوب بود.
نیلوفر ملکی
۱۴۰۱/۴/۷
صدای گوینده خیلی خوب بود موسیقی زمینه هم همینطور ولی موضوع کتاب رو اصلا دوست نداشتم در ابتدا شوخی هاش برام جالب بود اما هر چی جلوتر رفت از جذابیت کتاب کم شد
سید محمد صادق کریمی
۱۳۹۷/۴/۷
موسیقی پس زمینه عالی، داستان جذاب و از مهم تر صدای به شدت اعجاب آور خوب آقای سلطان زاده و دیگر هیچ...
بهاره آقاداود
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
همیشه از خواندن کتاب‌های براتیگان لذت می‌برم، خوانش آرمان سلطان زاده هم فوق العاده بود👌
Mahdi Zamani
۱۳۹۸/۳/۲۳
برای کسانی که به دنبال ماجراهای پلیسی به همراه طنز هستند بسیار خوشاینده
مژگان برکوکرام
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
کتاب سرگرم کننده‌ای است
eraj farahmand
۱۴۰۰/۷/۸
ممنون از شما توصیه میکنم بخوانید
payam kabirian
۱۳۹۷/۹/۴
و این است ریچارد براتیگان
Fatemeh Raeisi
۱۴۰۰/۷/۲۳
خیلی دوستش داشتم.
مشاهده همه نظرات 14

راهنمای مطالعه کتاب صوتی در رویای بابل

برای دریافت کتاب صوتی در رویای بابل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.