معرفی و دانلود کتاب صوتی به دنبال حسن صباح

عکس جلد کتاب صوتی به دنبال حسن صباح
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به دنبال حسن صباح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به دنبال حسن صباح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی به دنبال حسن صباح

کتاب صوتی به دنبال حسن صباح نوشته یوسف علیخانی از مجموعه «به دنبال...»، با نثری روان به روایت زندگی این مرد بزرگ تاریخ و هم‌چنین به بررسی چگونگی شکل‌گیری و پایان حکوت او در الموت می‌پردازد.

در سال 445 هجری قمری مردی به دنیا آمد که بعدها به یکی از چهره‌های بزرگ تاریخ تبدیل شد؛ مردی که با ترورهای وحشت‌آور فداییانش و با هوش و ذکاوت بی‌نظیرش به همراه کاردانی و سخت‌کوشی‌ بارها و بارها مسیر تاریخ را تغییر داد. او حسن صباح بنیان‌گذار دولت اسماعیلیان الموت بود.

داستان زندگی خداوند الموت، حسن صباح، این بار با زبانی دیگر و با شرحی جذاب و شنیدنی ما را به اواخر قرن پنجم هجری می‌برد، زمانی که حسن صباح همراه با فدائیان خود در دژ تسخیرناپذیر الموت حوادث گوناگونی را رقم زدند. حسن در کودکی، متفاوت با کودکان دیگر به تشویق یکی از یاران پدرش از ری راهی نیشابور می‌شود تا در آن‌جا تحت تعلیم فردی به نام امام موفق نیشابوری قرار گیرد و راه و رسم زندگی را فرا گیرد. در آن‌جا او با کسانی آشنا می‌شود که بعدها در زندگی او تأثیر فراوانی داشتند.

حسن صباح از ایرانیانی بود که در دوره سلجوقی قیام کردند وی از مخالفان سرسخت تسلط اعراب بر ایران بود. مذهب وی و پیروانش اسماعیلیه بود که شاخه‌ای از پیروان امامان است با این تفاوت که اینان به هفت امام اعتقاد دارند و امامت را بعد از امام جعفر صادق حق فرزند وی اسماعیل دانسته و او را امام زمان و امام آخر می‌دانند. مرکز قدرت اینان در مصر بود که خلفای فاطمی مصر این مذهب را در این کشور رسمی اعلام کرده بودند.

حسن صباح نیز که اسماعیلی بود به مصر رفت و آنجا با حکیم ناصرخسرو قبادیانی و خواجه موید الدین شیرازی ملاقات کرده سپس به ایران آمد و از آنجایی که کلامی آتشین و پر نفوذ داشت روز به روز بر طرفدارانش افزوده شد. بعد از یک دوره طولانی و تسلط بر منطقه الموت و قلعه‌های زیادی در سراسر ایران با اعلام قیامه القیامه که در واقع شورش بر علیه خارجیان در ایران بود سرانجام توانست برخی از شهرهای ایران را تصرف کرده و علنا بر ضد ملکشاه سلجوقی و وزیرش خواجه نظام الملک طوسی که با اسماعیلیان شدیدا مخالف بود به مبارزه برخیزد. از این کار دو هدف داشت: هدف اول و اصلی آزاد کردن ایران از زیر سلطه‌ی اعراب بود و هدف دوم ترویج مذهب اسماعیلیه در ایران.

شیوه‌ی حسن صباح در از بین بردن مخالفان کشتن مستقیم افراد به همراه جانفشانی قاتل (یعنی همان چیزی که امروزه ترور می‌نامیم) بود. فداییان باطنی، بسیاری از سران سلجوقی را کشتند و به این کار ادامه دادند. نهضت آنان نزدیک به 95 سال ادامه داشت تا اینکه هلاکوخان، شعله‌ی این جنبش را که از درون به فساد کشیده شده بود خاموش کرد و آخرین رهبر آنان را که رکن الدین خورشاه نام داشت به قتل رسانید.

مکتب صباح که به الموتیان نیز شناخته می‌‌شد، به نام حشیشیون (حشاشین) معروف بود. این فرقه اولین سازمان تروریستی شناخته شده در تاریخ بشر است. آن‌ها اولین افرادی بودند که هدف را برتر از وسیله می‌‌دانستند و به خود اجازه می‌‌دادند با تظاهر و تزویر، به سازمان دشمن نفوذ کنند و به همین خاطر بود که سال‌ها هیچ ارتشی نزدیک الموت هم نشد زیرا که همواره عوامل الموتیان در ارتش نفوذ کرده و فرماندهان آن را به قتل می‌‌رساندند. این فرقه در ده سطح طراحی شده بود و به افراد در سطوح پایین‌تر گفته می‌‌شد که قرآن علاوه بر معنای ظاهری معانی عمیق‌تر و نهفته‌ای نیز دارد.

کتاب صوتی «به دنبال حسن صباح» با صدای اکرم پریمون برای علاقه‌مندان به تاریخ و شخصیت‌های مهم آن، توسط شرکت آوانامه تولید و عرضه شده است تا دوست‌داران شخصیت‌های تاثیرگذار تاریخ بتوانند از این کتاب بهره ببرند. کتاب‌های صوتی دیگر از این مجموعه مانند: «به دنبال داروین»، «به دنبال خدایان مصر»، «به دنبال ژاندارک» و... را نیز می‌توانید بشنوید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۲ دقیقه
فصل اول: کودکی در ری
۹ دقیقه
فصل دوم: مکتب امام موفق نیشابوری
۸ دقیقه
فصل سوم: سه یار دبستانی
۱۱ دقیقه
فصل چهارم: حسن طوسی یا خواجه نظام‌الملک
۹ دقیقه
فصل پنجم: دربار سلجوقیان
۱۲ دقیقه
فصل ششم: پایان چهل روز
۱۴ دقیقه
فصل هفتم: دیدار با اسماعیلیان
۱۰ دقیقه
فصل هشتم: به دنبال پایگاه
۱۴ دقیقه
فصل نهم: الموت: پناهگاه اسماعیلیه
۱۵ دقیقه
فصل دهم: قتل خواجه نظام‌المولک
۱۱ دقیقه
فصل یازدهم: مرگ پایان کبوتر نیست

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی به دنبال حسن صباح
نویسنده
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی به دنبال حسن صباح

porya daryaband
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
در کل مطالعه در رابطه با حسن صباح و اندیشه‌هایی که داشت و تشکیلات پیشرفته و سازماندهی شده‌ای که قریب به هزار سال پیش راه اندازی کرده بود، برای من بسیار جذاب بوده و هست و صد افسوس که امروز آرمان‌هایی که این مرد بزرگ در سر داشت جز حرف و نوشته برروی کاغذ چیز دیگری نیست.
به علاقمندان به این دوره از تاریخ ارزشمند ایران مطالعه کتاب خداوند الموت رو هم پیشنهاد میکنم.
عطاء دلخون حسینی
۱۴۰۰/۲/۱۸
اطلاعات اشتباه به خواننده می‌ده و بیشتر یک داستان تخیلی تا تاریخی. کتاب بر اساس داستان سه یار دبستانی ادوارد جرالد نوشته شده. در صورتی که این سه نفر (خیام، نظام الملک و صباح) با توجه به سال تولدشون نمی‌تونستن همکلاسی بوده باشند. شخصیت خواجه نظام الملک هم که خدمات بسیاری کرد، خیلی بد نشان داده شد. کلا هیچ اطلاعات درست تاریخی از این کتاب بدست نمیاد.
متین مرادی
۱۳۹۸/۹/۱
من کامل کتاب را مطالعه نکردم ولی با توجه به مختصر توضیح آن که البته نمی‌توان با توجه به آن کل کتاب را توجیه کرد نظر من اینه که نویسنده عقاید خودش رو هم وارد کتاب کرده به شما مطالعه‌ی کتاب خداوند الموت (پل آمیر) رو پیشنهاد میکنم که کامل تر و گویا تر است
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۲/۲۶
حسن صباح شیعه ۱۲ امامی بودوبشدت به مهدویت اعتقادداشت حالایه عده براپول دراوردن تحریف میکنن این دیگه خوانندگان روشن فکربایدفرق باطل وحقیقت روتشخیص بدن حتی مقطوع النسلم نمیکردن برادرک بهترکتاب خداوندالموت نوشته پل آمیرترجمه ضبیح الا.. منصوری روبخونیدهمچی دستتون میاد
Hamed Rasouli
۱۴۰۱/۲/۲۹
من کتابهایی مانند خداوند الموت و کتابی دیگر که ترجمه جناب زرین کوب در مورد حسن صباح بود خواندم اما در این کتاب هیچ اشاره‌ای به آن مطالب نشده که هیچ بسیاری از جاها تفاوت‌هایی نیز دارد، در کل مورد پسند نبود، راوی کتاب هم خوانش ضعیفی داشت
FAZEL HAJIQASEMI
۱۳۹۹/۷/۱۱
حرف‌های ما هنوز ناتمام...
تا نگاه می‌کنی:
وقت رفتن است
باز هم همان حکایت همیشگی!
پیش از آنکه باخبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌شود
آی...
ای دریغ و حسرت همیشگی!
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!
میثم محمدی
۱۳۹۹/۱۲/۵
بد نبود ولی خب کامل هم نبود، اگه بتونید کتاب اصلی (چاپ ممنوعه) خداوند الموت رو بزارید عالی میشه، واقعا"انقدر این کتاب شیرین و جامع هستش که مخاطب بهیچ وجه نمیتونه لابلای خوندن کار دیگه‌ای انجام بده
ساره حاتم
۱۳۹۹/۴/۲۶
با تشکر از کتابراه به دلیل زحمات زیادش
کتاب کاملی نبود اطلاعات تاریخی ضعیفی داشت و نتوانست جواب درستی برای سوالاتم در موردحسن صباح و روزگارش ارائه کند ولی صدای گوینده عالی بود
ali asadi
۱۳۹۸/۵/۱۶
هنوز استفاده نکردم ساعتی پیش دانلود کردم اما
چون سالها پیش این کتاب تاریخی و بسیار مهیج و جذاب را مطالعه کرده ام
نظر بنده این است که چنانچه این کتاب را به هر شکل
مطالعه کنید
معصومه احمدی
۱۳۹۹/۱/۱۱
ای کاش کتابخونتون رو‌ کامل میکردی و کتاب خداوند الموت، و‌کتاب الموت رو اضافه میکردید این کتاب خیلی مختصر و کلی بود.
Mohsen Arshadi
۱۳۹۹/۱۲/۶
کتاب خوبیه ولی حتما خداوندگار الموت رو هم به صورت صوتی تهیه کنید عالی میشه
در مورد ۳ یار دبستان هم شک وجود داره که واقعه یا نه
گوینده هم کارش خوبه
Jaf Kam
۱۴۰۱/۱/۲۹
این کتاب روایتی دیگر از سه یار دبستانی ولی بسیار خلاصه و محدود است و من آنرا توصیه نمیکنم. بهترست کتاب اصلی آنرا بخوانید و یا گوش کنید.
فرزاد رجبی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
کاش خداوند الموت هم داشتید
محمد واشقانی فراهانی
۱۳۹۸/۱۲/۳
به نظرم صرفا به جهت یک آشنایی خییلی مختصر میشه ازش بهره برد تا اینکه سپس به یک مرجع کامل تر و مستند استناد کرد.
یزدان بابایی
۱۴۰۰/۲/۲۶
همین گروه نویسنده‌ها هستن که تاریخ زیر سوال میبرن، شما لطفا کتاب با کیفیت بزارین
مشاهده همه نظرات ۳۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی به دنبال حسن صباح

برای دریافت کتاب صوتی به دنبال حسن صباح و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.