معرفی و دانلود کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی

عکس جلد کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی

کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی شاهکار نویسنده‌ی انگلیسی‌تبار، جیمز آلن، نزدیک به 100 سال به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده و از تاثیر تصورات و تفکرات شما در شکل‌گیری شخصیت‌تان سخن می‌گوید.

هدف جیمز آلن (James Allen) در کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی (As a man thinketh) تشویق مردان و زنان به کشف و درک این حقیقت است که خودشان آفرینندگان خویشند. ذهن، سازنده‌ی اصلی لایه درونی شخصیت و لایه برونی شرایط است و اگر کسی تاکنون در غفلت و رنج به سر برده‌، پس از شنیدن این کتاب به آگاهی و شادی می‌رسد.

تو همانی که می‌اندیشی، این کلمات قصار نه تنها تمام وجود آدمی را دربرمی‌گیرد بلکه به قدری کامل است که همه شرایط و رویدادهای زندگی انسان را شامل می‌شود. در معنای واقعی کلمه، بشر حاصل اندیشه خویش است و شخصیت او مجموعِ کاملی از تمام تفکرات اوست.

هر عمل انسان، برگرفته از دانه‌های پنهان در اندیشه اوست و بدون آن‌ها پدیدار نمی‌شود. همان‌طور که گیاه از دانه به وجود می‌آید. این مسئله، هم به دسته عمل‌هایِ ذاتی و هم به آن‌هایی که سنجیده خوانده می‌شوند، مربوط است؛ همچون کارهایی که حساب شده به اجرا در می‌آیند.

قانون جهانی جذب، فارغ از راهی که برای اندیشیدن انتخاب می‌کنیم از ما فرمان می‌گیرد. جسم در بندِ ذهن است و از آن تمکین می‌کند، خواه افکارِ آن از روی عمد انتخاب شده یا ناخودآگاه ابراز شده باشند. تراوشِ افکار غیراخلاقی در ذهن، بدن را به سرعت در ناخوشی و تباهی فرو می‌بَرَد؛ بدن با افکار شاد و زیبا، به جوانی و زیبایی می‌نشیند. ذهن انسان را می‌توان به باغی تشبیه کرد که می‌تواند هوشمندانه پرورانده و یا به حال خود رها شود؛ اما چه پرورش داده شود و چه به آن بی‌توجهی گردد، خواه ناخواه به بار می‌نشیند. اگر بذر مفیدی در آن نهاده نشود، علف‌های هرز تمام باغ را در بر خواهند گرفت و همچنان بیشتر خواهند شد.

جیمز آلن، در سال 1864 در شهر لستر واقع در کشور انگلستان چشم به جهان گشود. او در خانواده‌ای کم‌جمعیت از طبقه‌ی بسیار ضغیف جامعه زندگی می‌کرد و دو برادر کوچکتر از خود داشت. او پس از انتشار دوره "انسان اندیشه است" طرفداران بسیاری پیدا کرد. این دوره به مدت 55 دقیقه توسط معاون جیمز آلن ضبط شد و به صورت صوتی انتشار پیدا کرد. به جرئت می‌توان گفت هنوز هم این دوره یکی از برترین دوره‌ها در زمینه قانون جذب است.

در بخشی از کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی می‌شنویم:

آدمی تنها توسط خودش به زنجیر کشیده می‌شود.
اندیشه و کردار، زندانیان سرنوشت است.
اگر خوار باشند به زندان می‌افکنند.
اگر نجیب باشند همچون فرشتگان آزادی می‌رهانند.
آدمی نه آنچه را که آرزو یا دعا می‌کند، بلکه آنچه را حق اوست به دست می‌آورد.
فقط زمانی آرزوها و دهایش مستجاب می‌شوند که با اندیشه‌ها و اعمالش هماهنگ باشند.
در پرتو این حقیقت، مفهوم پیکار با اوضاع و شرایط چیست؟
مفهومش این است که آدمی پیوسته بر ضد معلولی بیرونی برمی‌خیزد، حال آن که مدام در دلش به علت آن خوراک می‌رساند.
رنج همواره حاصل اندیشه نادرست در مسیری است.
نشانه آن که فرد با خودش و با قانون وجودش در هماهنگی نیست.
تنها استفاده و یگانه کاربرد رنج، پاک گردانیدن است و سوزاندن هر آنچه که بیهوده و ناپاک است.
رنج پاکان باز می‌ایستد.
سوزاندن طلا پس از خالص شدن معنا ندارد؛
و موجودی کاملاً پاک و دل آگاه نمی‌تواند رنج بکشد.
قانون، نه اغتشاش، اصل حاکم بر کائنات است.
عدالت، نه بی عدالتی، جان و جوهر حیات است.
تقوی، نه فساد، نیروی شکل دهنده و برانگیزاننده حکومت معنوی جهان است.
به این ترتیب آدمی باید تنها خودش را درست کند تا دریابد که کائنات درست است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲ دقیقه
مقدمه
۶ دقیقه
اندیشه و شخصیت
۲۳ دقیقه
تاثیر اندیشه بر موقعیت
۶ دقیقه
تاثیر تفکر بر سلامت و بدن
۶ دقیقه
اندیشه و هدف
۸ دقیقه
عامل تفکر در موقعیت
۹ دقیقه
رویاها و آرمان‌ها
۷ دقیقه
آرامش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی
نویسنده
مترجممطهره انصاری
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی

Morteza Z
۱۳۹۸/۷/۱۲
من تا زمانی که این کتاب رو نخونده بودم اصلأ نمی‌تونستم ذهن خودمو کنترل کنم. در واقع ذهنم دشمن من شده بود. ولی با معجزه این کتاب یه انسان دیگه‌ای شدم پر از آرامش درونی، و پر از حس قشنگ ایمان به خدا، به نظر من فقط کسانی میتونن صاحب افکار و احساسات خودشون باشن که دستورات این کتاب رو انجام داده باشند. وگرنه در طول روز هزاران فکر بی‌ارزش میاد سراغشون و هر فکری که میاد توی ذهن یک احساس هم مرتبط با همون فکر میاد که لذت زندگی کردن و خوشحال بودن رو از آدم میگیره، ولی حالا توی جهان درون من فقط عشق و پاکی و امید و انسانیت و خداپرستی موج میزنه و دیگه ذهنم دشمنم نیست و منو اذیت نمیکنه.
شقايق بانو
۱۳۹۹/۱/۱
خب طبیعتا از اسمش معلومه!بیشتر کتاب رو این تاکید میکنه که طرز تفکر چقد مهمه، دوتا مسئله جالب اومد میخوام اونا را بگم. یکیش گفته بود از گندم گندم بروید از جو ز جو، خب وقتی تفکرات درستی نداریم طبیعتا نباید انتظار خوبی از کارهامون داشته باشیم یکی دیگه این بود میگفت ما سعی میکنیم تفکراتمون را پنهان ولی کنیم نهایتا معلوم میشه چون تفکراتمون به اعمال تبدیل میشه و اعمال رو هم مگه چقد میشه پنهان کرد؟ اگه یه ساعت بیکار شدید و هیچی نداشتید واسه خوندن اینو پیشنهاد میکنم!
مریم پژواک
۱۴۰۱/۵/۵
مفهوم اصلی کتاب تو همانی که می‌اندیشی این است که ذهن انسان او را شکل می‌دهد، شخصیت او را می‌سازد و سرنوشتش را رقم می‌زند.
ما آنچه را می‌خواهیم به سمت خودمان جذب نمی‌کنیم بلکه چیزهایی را به خودمان جذب می‌کنیم که در ذهن مان پرورش می‌دهیم.
انسان فقط آرزوهایش را جذب نمی‌کند بلکه آنچه باعث ترس نیز و
می‌شود به سمت او می‌آید. توضیح جیمز آلن در این باره به این صورت است که افکاری که توجه انسان را جلب می‌کنند، چه مثبت چه منفی، به ذهن ناخودآگاه می‌روند تا وارد دنیای واقعی شوند.
هاجر رمضانی
۱۴۰۰/۳/۲۱
من اصل این کتاب را نخوانده‌ام، اگر رعایت در امانت، هم توسط مترجم و هم توسط گوینده رعایت شده باشد، باید بگویم که این کتاب ارزش خواندن و گوش دادن را دارد لیکن فقط ارزش والای اندیشه و تفکر در زندگی را گوشزد می‌نماید و به چگونگی آن نمی‌پردازد. ضمنا صدای گوینده بسیار یکنواخت است و سرعت خواندن بالاست. که برای چنین کتابی سطر به سطر آن احتیاج به تفکر دارد، این سرعت زیاد است. مدام مجبور می‌شوی صدا را استوپ کنی و کمی فکر کنی به آنچه شنیدی!
Matin Ghassemi
۱۳۹۹/۱/۱
کاش همه ما وقت و تایمی رو اختصاص بدیم و خوب بشنویم و گوش کنیم. چه این کتاب چه باقی آثار مشابه. مطمئنا مطالعه و تحقیق درست و سالم، اصلی‌ترین نیاز امروز مردم ماست و میتونه نقطه ضعف بزرگ ما در کمبود درک صحیح از فرهنگ و اجتماع پیرامون ما رو برطرف کنه. بیایم قبول کنیم خیلی خیلی نیاز به فرهنگ بیشتری اول داریم. از همه هم بنده حقیر. امیدوارم روزی برسه که با تمام چالش‌های زندگی مون، درست و منطقی و معقول برخورد کنیم.
محمدرضا سوداگر
۱۳۹۹/۱۱/۱
کتاب خوب ترجمه نشده و این مدل کتابها برای تاثیر گذاری و استفاده باید از ترجمه روان و امروزی برخوردار باشند که متاسفانه در ترجمه خیلی از کلماتی استفاده شده که در زندگی روزمره استفاده نمیشود البته این دیدگاه شخصی من هست. در مورد گوینده صدای بدی ندارد ولی انقدر بی احساس و از روی متن میخواند که انگار خود گوینده نمی‌داند درباره چی دارد صحبت میکند در کل خوشم نیامد و استفاده نبردم
سعید فراهانی
۱۳۹۹/۱/۳
سلام صدا و گفتار گوینده خیلی خوب بود و باید تشکر کرد ولی این کتاب اصلا خوب نبود، چون هیچ راهکار یا تکنیکی ارائه نداده، فقط متن کتاب اینطور هست که موضوع: شما زاده تفکرتان هستید، را تکرار و تعریف میکند، کتاب‌های خیلی بهتر از این هست که دوستان می‌توانند مطالعه کنند، لطفا دوستان دیگر هم در نظر دادن جانب بیطرفی و واقعیت را بیشتر مورد توجه قرار بدهند، با تشکر از کتابراه عزیز
مصطفی صادقی
۱۳۹۹/۱/۱۰
در کتاب میگویید افکار پلید هرگز حاصل نیک ندارند سپس مثالی میاوردی که خود فرد افکار خود را نیک میداند اما از نظر ما که از بیرون نگاه میکنیم بد هستند پس نتیجه هم بد خواهد شد و این کتاب اصلا به این جنبه توجه نکرده و فاقد هرگونه تمرین عملی برای ذهن است و فقط به طور خیلی ضعیف درباره تاثیر ذهن برای زندگی صحبت شده.
Hadi Kh
۱۴۰۱/۶/۱۷
جیمز آلن تو این کتاب خیلی خوب تونسته نقش فکر و ذهن رو به مخاطب انتقال بده، وقتی کتاب رو میخونید متوجه چیزهایی میشید که قبلا فکرشم نکرده بودید
ذهن آدم بسیار بزرگ و عمیق هست ولی این ذهن براساس اطلاعاتی که بهش داده میشه تصویر سازی میکنه و واکنش نشون میده، یعنی خود ذهن خود به خود حقیقت رو نمیدونه ما باید اونو روشن کنیم.
Yasmin Gh
۱۴۰۱/۴/۲۲
کتاب جالبی بود
به نظرم اینکه افکار منفی نداشته باشیم تمرینی هست که هر روز باید انجام بدیم
و نکته خوب دیگر این کتاب تاکید بر داشتن هدف و در ذهن پروراندن اون هدف هست. مثلا همه‌ی ما میخوایم پولدار باشیم اما کمتر کسی از ما نقشه راه رو دقیقا در ذهنش پرورش میده و برای رسیدن به اون تلاش میکنه.
صدا و نوع خوانش گوینده خوب بود
Shadi Dr
۱۳۹۹/۱/۷
من از شنیدن این کتاب بسیار لذت بردم و واقعا هم مفید بود. و خیلی کمک کنندست و باعث تغییر مثبت در ما میشه. کنترل همه چییز به مغز بستگی داره. پیشنهاد می‌کنم کسایی که با فکر زیاد و افکارشون دارن افسرده و نابودمیشن اینو حتما گوشش کنن. این کتاب می‌تونه معجزه باشه. 💖💚درضمن خیلی هم خوبه که مطلب خلاصه و مفید بیان شد💖💚
مهدی نوروزی
۱۳۹۹/۱/۱
سال نو مبارک. از این عیدی خوب کتابراه خیلی سپاسگزارم کتاب خوب و تاثیر گذاریه واقعا این کتاب توصیف اون جمله معروفه که اگه میخواهید دنیا رو تغییر بدید افکارتون رو تغییر بدید.... موفق باشید
آزاده بیرانوند
۱۳۹۹/۱/۱
خدای من!!! چقدر خوبی کتابراه! چ عیدی خوبی دادی امشب
مهشید بانو
۱۳۹۹/۱/۱
مطالب این کتاب همون چیزایی هست ک توی کتابهای مختلف در زمینه قدرت فکر و قانون جذب و... هست. منتهی قلم نویسنده بسیار غیرجذاب، حوصله سر بر، کلیشه‌ای و با تشبیهات ادبی سنگین هستش ک خوندنش و گوش دادنش هیچ لطفی نداره. فقط از گوینده تشکر میکنم ک صدای خوبی برای خوانش کتاب داره. ممنون از کتابراه
F S
۱۳۹۹/۱/۷
بسیار کتاب خوبیه.... پیشنهاد میکنم حتما حداقل یک بار گوش کنید این کتاب رو به خصوص اینکه صوتیه و زمان کمتری برای گوش دادانش نیاز داریم یکی از جملات ماندگار این کتاب از نظر من 👇👈یک انسان ظالم است چون بسیاری میخواهند که برده باشند, بیایید بردگان را حقیر بشماریم....
مشاهده همه نظرات ۱۸۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی

برای دریافت کتاب صوتی تو همانی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.