معرفی و دانلود کتاب حرکت در سکون

عکس جلد کتاب حرکت در سکون
قیمت:
۷۵۰۰۰ تومان - 13.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حرکت در سکون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حرکت در سکون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حرکت در سکون

آرامش کلید خوشبختی شما است! رایان هالیدی حکمت باستانی را به محبوبیت گسترده‌ای میان نسل جوان می‌رساند! کتاب حرکت در سکون که پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و وال استریت ژونال است با استفاده از فلسفه‌ی رواقی و بودایی نشان می‌دهد که چگونه در دنیای امروز به آرامش و سکون درونی برسید.

معرفی کتاب حرکت در سکون:

تمامی رهبران، متفکران، هنرمندان، ورزشکاران و... یک ویژگی مشترک دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد اعصاب خود را کنترل کنند و همواره دارای بالاترین حد تمرکز و حواس باشند. اما کلید موفقیت آن‌ها در چیست؟ به احتمال قوی پاسخ این سوال، آرامش و سکونی است در درون خود داشته و دارند. نبود نظم، تمرکز، حضور ذهن و... با توجه به سبک زندگی انسان مدرن تبدیل به یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه‌ی بشریت شده است و تاکنون راه‌های بسیاری برای رفع آن ارائه کرده‌اند. شاید نباید راه حل این مشکل را در دنیای امروز جست‌وجو کرد و بهتر باشد به راهنمایی‌ها و سبک زندگی گذشتگان خود رجوع کنیم. این دقیقاً همان کاری است که رایان هالیدی (Ryan Holiday) در کتاب حرکت در سکون (Stillness is the key) انجام می‌دهد. راه‌‌حل‌های این نویسنده‌ی موفق و پرفروش ساده‌تر و آسان‌تر از چیزی است حتی می‌توانید تصورش را بکنید. هالیدی در این کتاب ارزشمند به سراغ افرادی مانند کنفوسیوس، سنکا، جان استوارت میل، نیچه و... می‌رود و کلید رسیدن به آرامش را در اختیارتان قرار می‌دهد.

شما هم حتما کوشیده‌اید اختلالات و مزاحمت‌هایی را که آرامش را غیرممکن می‌کنند کمتر کنید و به صلح و آرامشی درونی برسید و این همان چیزی است که لیاقتش را دارید، به همین دلیل است که این سطور را می‌خوانید و به سراغ کتاب آرامش در سکون آمده‌اید. اکنون فاصله‌ی شما با آرامش درونی بسیار اندک است، فقط کافی است به دعوت رایان هالیدی پاسخ مثبت دهید و این کتاب را بخوانید.

نکوداشت‌های کتاب حرکت در سکون:

- چه شما یک ورزشکار باشید، چه یک سرمایه‌گذار، یک نویسنده و یا یک کارآفرین، این کتاب کوچک اما عاقلانه و روح نواز، دریچه‌ای برای زندگی و شغل سالم‌تر، اضطراب کمتر و زندگی مولدتر خواهد بود. (Arianna Huffington)

- کتاب یک یادآوری به موقع و کاملا واضح برای کاهش سرعت و استفاده از شگفتی‌های ترمیمی آرامش است. (Kirkus Reviews)

- رایان هالیدی یک گنجینه‌ی ملی و یک استاد در زمینه تسلط بر خود است. وی در جذاب‌ترین کتاب خود، هم ادبیات کلاسیک جهان باستان و معاصرانی مانند آقای راجرز تا تایگر وودز استخراج کرده و آموخته‌های خود را در اختیار ما قرار می‌دهد تا به ذهن مدرن، عصبانی، حواس پرت انسان امروزی کمک کند. (استیون پرسفیلد، نویسنده‌ی کتاب فقط انجامش بده!)

رایان هالیدی را بیشتر بشناسیم:

رایان هالیدی در سال 1987 به دنیا آمده و امروزه به عنوان کارآفرین، نویسنده و بازاریابی آمریکایی شناخته می‌شود که در زمینه‌ی استراتژی و تجارت فعالیت می‌کند. او تاکنون مدیر و مشاور بازاریابی چندین شرکت معروف بوده است. از طرف دیگر هالیدی را می‌توان نویسنده‌ی موفق و پرطرفداری دانست و آثارش همواره در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرار دارد.

جملات برگزیده کتاب حرکت در سکون:

- تهی شدن مساوی است با یکی شدن با خدا راه درست همین است.
- با چشم بینایم آنچه پیشِ‌رویم است می‌بینم و با چشم نابینایم آنچه نهان است.
- سکوت قبل و همراه تمامی چیزهای ژرف و پرشور است... سکوت تقدیس عام آفرینش است.
- حکمت تزلزل‌ناپذیر گران‌بهاترین چیز است.
- هرگز آن‌قدر شخصیتت را به جایگاهت پیوند نزن که با سقوط جایگاه، شخصیتت هم با آن از دست برود.
- ذهن اگر منضبط باشد، قلب به‌سرعت از ترس به عشق روی می‌آورد.
- جوهر عظمت و بزرگی درک بسندگی فضیلت است.
- کودک درونم هنوز هم در من آرام گرفته... البته همیشه هم چندان آرام نیست.

در بخشی از کتاب حرکت در سکون می‌خوانیم:

صدوپنجاه سال پس از ناپلئون، ژنرال برجسته و رئیس‌جمهورِ سال‌های بعد، یعنی دوایت دی آیزنهاور، نیز در تشخیص راست از ناراست دچار مشکل بود. راه‌حل او در مواجهه با اطلاعات، تبعیت سفت‌وسخت از سلسله مراتب بود. هیچ‌کس نباید نامه‌ای سربسته به او می‌داد و هیچ‌کس حق نداشت او را در جریان معضلاتی بگذارد که تمام جوانبش اندیشیده نشده بود. آرامش درونی مورد نیاز او برای فعالیت بیش از آن بود که اجازه دهد چنین اطلاعات بی‌حساب ‌و کتابی آن را بر هم بزند. یکی از نوآوری‌های آیزنهاور روش نوین سازمان‌دهی اطلاعات و مشکلات بود که امروزه آن را «جعبۀ آیزنهاور» می‌خوانیم؛ ماتریسی که به اولویت‌هایمان براساس نسبت ضرورت و اهمیتشان نظم می‌دهد.

آیزنهاور دریافته بود که بسیاری از آنچه که در دنیا یا دفتر کارش رخ می‌داد فوری اما بی‌اهمیت بود. درحالی‌که اغلب چیزهای به‌راستی مهم هیچ فوریت زمانی نداشتند.

دسته‌بندی اطلاعات ورودی به او کمک می‌کرد تا به کارکنانش امور واقعاً مهم را واگذار کند نه آنچه به نظر فوری می‌آمد. این کار به آن‌ها امکان می‌داد تا به‌جای واکنش لحظه‌ای تفکر راهبردی داشته باشند. بعضی اوقات باید از در دروازه رد شد و بعضی اوقات از سر سوزن.

از اولین اقدامات مدیران اداری برجسته محدود کردن تعداد افرادی است که به کارفرما دسترسی دارند. ‌ خواه آن کارفرما ژنرال باشد، یا رئیس‌جمهور یا مدیرعامل بانکی محلی. وظیفۀ آن‌ها حفظ حریم رهبر است، دیگر خبری از سر زدن بی‌خبر، شایعات، و گزارش‌های پرت‌وپلا نیست. همۀ این‌ها برای آن است که رئیس بتواند تصویر کلی را ببیند، تا زمان و فضای کافی برای فکر داشته باشد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
بخش اول: ذهن
قلمرو ذهن
در زمان حال حاضر باش
ورودی‌هایت را محدود کن
ذهنت را آزاد کن
آرام باش و عمیق فکر کن
خاطره‌نویسی کن
با سکوت اخت شو
به دنبال حکمت باش
اعتمادبه‌نفست را پیدا کن و خودستا نباش
رها کن
به سوی گام بعدی...
بخش دوم: روح
قلمرو روح
فضیلت پیشه کن
کودک درونت را دریاب
امیالت را دور کن
کافی
در زیبایی غوطه‌ور شو
وجود قدرتی والاتر را بپذیر
وارد رابطه شو
بر خشمت چیره شو
همه یکی هستیم
به سوی گام بعدی...
بخش سوم: جسم
قلمرو جسم
بگو نه
قدم بزن
عادت روزانه بساز
داشته‌هایت را رها کن
خلوت کن
انسان باش
از خواب غافل نشو
سرگرمی پیدا کن
از واقعیت نگریز
شجاعانه عمل کن
به سوی آخرین گام
پسگفتار
قدردانی
منابع و کتاب‌شناسی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حرکت در سکون
نویسنده
مترجمامیرحسین رزاق
ناشر چاپینشر خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۶
زبانفارسی
شابک978-622-6983-23-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰۰ ت - 13.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حرکت در سکون

مجید Tav
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
قسمت ما همه یکی هستیم را وقتی می‌خوانیم، احساسی حقیقی و اصیل در ما فعلیت می‌یابد، عالیست...
Esmail Rahimi
۱۴۰۰/۱۲/۹
شاهکار
کم کتابی به این خوبی پیدا میشه
فروغ دانایی فر
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
کتاب عالی
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب حرکت در سکون

برای دریافت کتاب حرکت در سکون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.