معرفی و دانلود کتاب صوتی شب ایوب

عکس جلد کتاب صوتی شب ایوب
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب ایوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب ایوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شب ایوب

کتاب صوتی شب ایوب خاطرات یکی از جانبازان سال‌های دفاع مقدس است که داوود غفارزادگان آن را به رشته تحریر درآورده و روایتی ناب و تاثیرگذار از روزهای جنگ و سختی‌هایش ارائه می‌دهد.

درباره کتاب صوتی شب ایوب:

نویسندگان دغدغه‌مند و بسیاری در سال‌های پس از جنگ در حوزه ادبیات دفاع مقدس قلم زده‌اند و هر یک به سراغ سوژه‌هایی ناب و جدید رفته‌اند. داوود غفارزادگان به عنوان نویسنده‌ای مجرب به سراغ مردی صبور و عجیب رفته و قصه زندگی پر فراز و نشیبش را به تصویر کشیده است.

کتاب شب ایوب روایتگر زندگی جانبازی نابینا به نام ایوب است که چشم‌هایش را در جنگ با نیروهای بعثی عراق از دست داده و رنج‌های بسیاری تحمل کرده است. هرچند که ترکشی در نزدیکی شاهرگ این جانباز بزرگوار وجود دارد و به گفته پزشکش نباید هیچ گونه استرس و هیجانی به او وارد شود، با این حال خاطرات تلخ و شیرین خود از قبل و بعد از دوران جنگ را تعریف می‌کند.

ایوب در روزهای اولیه جنگ پسری جوان بوده و به همراه خانواده خود در شهر زادگاهش زندگی آرامی داشته است. تا اینکه پس از حمله عراق به ایران، به چشم خود جنگ‌زدگان بسیاری را می‌بیند که مجبورند در کنار رودخانه شهر ساکن شوند و در همین بین یک روز شاهد مرگ پیرمردی می‌شود که به خاطر بمباران هواپیماهای عراقی از دنیا می‌رود. اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود، این اتفاق تلخ تاثیری عجیب روی ایوب و دوستانش می‌گذارد و باعث می‌شود تا آن‌ها راهی جبهه‌های نبرد شوند.

هرچند که این راه دشوار باشد و صبر ایوب هم بخواهد، او تصمیم قطعی خود را می‌گیرد و در این بین مرگ مادرش در روخانه را می‌بیند، دوستش جلیل را از دست می‌دهد، شاهد سوختن برادرزاده‌اش نگار در بمباران شهر می‌شود و در آخر نیز سوی چشم‌هایش از بین می‌روند.

رمان شب ایوب روایتی تاثیرگذار دارد و از زبانی خوش آهنگ، ساده و پخته‌ای برخوردار است. به همین خاطر در طول شنیدن داستان، هیچ گاه از آن خسته نخواهید شد و تحت تاثیر وقایع تکان‌دهنده و عجیب روزهای جنگ قرار خواهید گرفت.

کتاب صوتی شب ایوب برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به آثار ادبیات دفاع مقدس از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

داوود غفارزادگان را بیشتر بشناسیم:

او یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان است. داوود غفارزادگان موفق به کسب جایزه 20 سال ادبیات داستانی (بزرگسالان) برای کتاب «ما سه نفر هستیم» شده و توانسته به عنوان یکی از بهترین داستان‌نویسان دو دهه اخیر، نشان طلایی جشنواره بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک و نوجوان (انجمن نویسندگان کودک و نوجوان) را دریافت کند.

از آثار بزرگسال این نویسنده می‌توان به کتاب‌های «راز قتل آقا میر، دختران دلریز، شب ایوب و کتاب بی‌نام اعترافات» و در حوزه نوجوان از «پرواز درناها، سنگ اندازان غار کبود، آواز نیمه شب و ....» نام برد.

در بخشی از کتاب صوتی شب ایوب می‌شنویم:

«آمده بودیم به شهر شما تهران. هنوز می‌دیدم. اصلا کسی نگفته بود که کار به اینجا می‌کشد. 9 ماه طول می‌کشد تا تاریکی مطلق. از درد دیگری آمده بودیم آنجا. کدام بیمارستان حواسم نیست. دکتر نرمی انگشتش را گذاشته بود روی شاهرگ گردنم و می‌گشت... وقتی ایستاد، گفت: همین جاست! چیزی زیر پوستم دل دل می‌زد. گفت به چه درشتی!...»

«دیدم بار الها، جز تاریکی هیچ نیست و هیچ صدایی دیگر نیست که گویی همه بیش از این اوهام بوده و گفتم این است آن روز پنجاه هزار سال ماندن در این ظلمات و تنهایی که ناگاه آواز پرنده‌ای شنیدم که در آن برهوت انگار یک لحظه از بالای سرم پریده و گریخته بود.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۶ دقیقه
بخش اول
۷ دقیقه
بخش دوم
۷ دقیقه
بخش سوم
۷ دقیقه
بخش چهارم
۴ دقیقه
بخش پنجم
۵ دقیقه
بخش ششم
۱۰ دقیقه
بخش هفتم
۶ دقیقه
بخش هشتم
۶ دقیقه
بخش نهم
۸ دقیقه
بخش دهم
۶ دقیقه
بخش یازدهم
۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۶ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۱ دقیقه
بخش هفدهم
۵ دقیقه
بخش هجدهم
۴ دقیقه
بخش نوزدهم
۶ دقیقه
بخش بیستم
۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۵ دقیقه
بخش بیست و دوم
۱۱ دقیقه
بخش بیست و سوم
۶ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۴ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۳ دقیقه
بخش بیست و ششم
۱۰ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۶ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۸ دقیقه
بخش بیست و نهم
۵ دقیقه
بخش سی‌ام
۹ دقیقه
بخش سی و یکم
۷ دقیقه
بخش سی و دوم
۶ دقیقه
بخش سی و سوم
۶ دقیقه
بخش سی و چهارم
۱۴ دقیقه
بخش سی و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شب ایوب
نویسنده
گویندهمسعود فروتن
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شب ایوب

مهلا لطفی نژاد
۱۴۰۱/۲/۱۹
اتفاقات و داستان‌هایی که شرح دوران جنگ هست رو خیلی دوست دارم چون که سرشار از ترس و اضطراب و هیجان و از خودگذشتگی و ایثار مردم کشورمونه
این داستان کمی معمولی بود فصل‌های اول رو بیشتر دوست داشتم و قسمت‌های وسط کتاب خیلی ضعیف تر از فصل‌های اول و پایانی بودن و مقداری کسل کننده بود
برعکس افراد دیگه و
من اصلاً از گویندگی آقای فروتن خوشم نمیاد چون در هنگام تلفظ کلمات چون که با سرعت زیادی کلمات را ادا میکند وسط جملات مکث کرده از دوست داشتنی بودن کتاب کم می‌کنند درسته از نظر داستانی معمولی بود ولی من دوستش داشتم با تشکر از کتابراه که به صورت رایگان این کتاب صوتی را در اختیار ما قرار دادند موفق باشید
نیره سادات هاشمی
۱۴۰۱/۲/۱
داستانی که هم زمان دنیای جنگ؛ پس از جنگ را با خود دارد. نشانه‌های زیادی در اثر نقش آفرینی می‌کند. بلندا و سختی زمان طولانی جنگ همچون سنگینی شب ایوب؛ زیبای روح عیسی که می‌خواهد چشم‌های ایوب را در تاریکی و سنگینی آن شب سخت متوجه دنیای متفاوت و آگاهی کند که در سکوت شانه به شانه دردهای آن روزگار حرکت و می‌کرده است.
این کتاب یک اثر نماد گراست. پر از نشانه‌های است که وقتی آن‌ها را درک می‌کنید. جاذبه‌ی داستان برایتان بیشتر می‌شود. نوع روایت داستان نیز بر این لذت می‌افزاید.
اثری شنیدنی که با یکبار شنیدن تمام نمی‌شود. و هر بار که به آن باز می‌گردید جذاب تر می‌شود. و لذت بیشتری به مخاطب می‌دهد.
ریحانه رضایی
۱۴۰۱/۱/۸
کتابیست از دل یک رزمنده که خاطرات تلخ و شیرین خود را در دل جنگ بیان میگند
از اقای فروتن و غفارزادگان نویسندگان یا بهتره بگم گرد اورنده‌های این کتاب کمال تشکر رو دارم...
شاید این کتاب را میشد
با جذابیت بیشتری رو نمایی کرد...
در اواسط کتاب شاید خیلی‌ها هماهنند من حس کسلی و خسته کننده‌ای رو اگر
داشتند...
شاید اهل دلان این کتاب را بخوانند بیشتر هیجان زده و بیشتر خوششان بیاید...
باز از کتاب راه و گرد اورنده این کتاب صوتی تشکر میکنم
یک ستاره کمتر دادم
به دلیل همان کسلی وسط کتاب
آمین داد
۱۴۰۱/۱/۲۷
بسیار زیبا... توصیه می‌کنم. با وجود کم و کاستی‌ها دلی بودن متن و گفتگو‌ها و نحوه بیان و گویندگی جناب فروتن به قصه رنگ و عمق بخشید و شنیدنی کرد، به نظرم موسیقی به سینه آدم چنگ میزد و هشت سال پر از آتش و خون و غم رفتن جوانان بی بازگشت و مادران منتظر زنده شد... غصه‌های بی بی غصه مادر وطن بود... و ایوب‌ها عجب صبری دارند، بی ادعا افتاده در گوشه‌ای... منتی ندارند و منت میکشند...
ممنون از کتابراه عزیز
اعظم رحمتی
۱۴۰۱/۱/۲۴
غمناک بود‌. با روایی زیبایی نوشته شده و به زیبایی بیان شده بود. با تمام وجود و تمام صحنه‌ها را همراه با شنیدن کتاب مجسم می‌کردم. انگاری آدمو با شنیدن صحنه‌ها و قبل ریختن اشک و ریختن آه اپیزود تموم میشد و تو می‌موندی و داستان واقعی مردم نه چندان دور ما.... کاش الان اوضاع طوری بود که با افتخار می‌گفتیم جنگ شد جنگیدیم شهید شدیم و الان به نتیجه مطلوب رسیدیم. اما حیف که حیف...
Mhbb H
۱۴۰۱/۲/۱۵
کتاب زیبایی بود
با گویندگی بی نظیر آقای فروتن...
به نظرم خیلی از کاربران مثل خودِ من، اولش بخاطر صدای دلنشین آقای فروتن این کتاب رو انتخاب کردن.
البته بعدش که موضوع کتاب رو متوجه شدم، واقعا لذت بردم.
چه دسته گلهایی که بخاطر این خاک زحمت کشیدن و جنگیدن...
ممنون از کتابراه
😍😍😍
مهسا .ر
۱۴۰۱/۱/۳۱
روایت جنگ و تمام مصیبتها و بلا‌ها از زبان خود یک رزمنده ، واقعی بود انگار تمام تصاویر پیش چشم مخاطب مجسم می‌شد، و با شنیدن هر داستانی گویا پرده‌ای دیگر از رنج و مصیبت یک چند نسل میشنویم که چگونه قربانی جنگ شد... ولی اگر غمگین و نا امید هستین گوش نکنید
ALI REZAEI
۱۴۰۱/۱/۹
با سلام
کتاب ارزشمند و مفیدی بود گویندگیش هم به دل نشست... فقط جذابیت در نگارش کتاب زیاد نبود و همین موضوع باعث همراه نشدن و غرق نشدن در داستان کتاب شد
خط روایی داستان جوری بود که چند فصل زیاد جالب نبود و چند فصل خیلی عالی پیش می‌رفت.. درکل تجربه خوبی بود
Soheil Alipour
۱۴۰۱/۲/۹
باسلام این کتاب یادآور دوران کودکی یک نسل است، نسل ما البته رسیدن به این درجه درحد خودش بسیار باور نکردنی است. چند بار این کتاب توانست احساسات من را تحریک کند و باعث شد اشک‌های من جاری شود‌.
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۲/۴
ایوب خاطرات تلخ زمان جنگ را رویت میکند، چه جوانانی، با چه آرزوهایی، رفتن زیرخاک، پس از آن درست است که خانواده‌ها بودن ولی خاطرات آنها، ما را هم زنده بگور کرد، با سپاس فراوان.
نازيلا هادی نژاد
۱۴۰۱/۱/۱۷
این اولین کتابی بود که راجب به خاطرات جنگ گوش دادم بنظرم داستان قشنگی بود که از زبان یک نوجوان گفته شده البته میتوانست خیلی بهتر باشد ولی در کل خوب بود
علی احمدی
۱۴۰۱/۱/۷
بافت زبانی روان و دوست داشتنی‌ای داره. توصیفاتش نسبتا کم ه و سرعتش نسبتا زیاده و باعث میشه حوصله سر بر نباشه. فعلا تا وسط‌های کتاب گوش دادم.
Mohammadali
۱۴۰۱/۱/۶
ببینید دوستان این کتاب صوتی طوری هست شبیه برنامه‌های شبکه ۴ 🤣🤭
به نظرم اهل دلاش بخونن.
یا علی
زینب زمانی
۱۴۰۱/۱/۱۴
از اینکه داستانی متفاوت بود و اسطوره سازی‌های رایج را نداشت جالب بود. یک رزمنده معمولی با همه ترسها و شجاعتهاش تصویر شده بود.
عاطفه پاک منش
۱۴۰۱/۱/۳۰
گوینده اشو دوس نداشتم بنظرم صدای نفساش زیادی می‌اومد و این بنظر من اصلا خوب نیست و جذابیت داستان رو کم می‌کرد
مشاهده همه نظرات ۳۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شب ایوب

برای دریافت کتاب صوتی شب ایوب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.