معرفی و دانلود کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟

کن بلانچارد، نویسنده‌ی محبوب حوزه‌ی مدیریت و رهبری، به همراه جان بریت، جود هوکسترا و پت زیگارمی در کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟، بنیادی‌ترین اصول مدیریتی را در قالب قصه‌ای با تم کارآگاهی به مخاطبین خود آموزش داده‌اند. توجه مولفین در این اثر بیشتر معطوف به تلاش برای پاسخ دادن به این پرسش بسیار مهم بوده است: کارآمدترین روش برای ایجاد تحول در افراد تحت مدیریتمان چیست؟

درباره کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت:

تغییر کردن هیچگاه ساده و راحت نبوده و نخواهد بود. این امر خصوصاً وقتی درباره‌ی سازمان‌ها و نه اشخاص صحبت می‌کنیم، درست‌تر به نظر می‌رسد. با این حال ایجاد تغییرات، هر اندازه هم که دشوار باشد، غیرممکن نیست؛ اما حفظ تأثیرات ناشی از تغییرات ایجادشده در بلندمدت، کاری‌ست که به راستی غیرممکن به نظر می‌رسد.

کن بلانچارد (Kenneth Blanchard) در کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟ (Who Killed Change) اما معتقد است که انجام هیچ یک از این دو کار، غیرممکن نیست؛ نه ایجاد تغییر و نه حفظ نتایج آن. او به همراه دیگر نویسندگان کتاب، یعنی جان بریت (John Britt)، جود هوکسترا (Judd Hoekstra) و پت زیگارمی (Pat Zigarmi)، که هر سه از نویسندگان به نام حوزه‌ی مدیریت سازمانی به شمار می‌روند، به شما اصول بنیادینی را می‌آموزد که با بهره گرفتن از آنها می‌توانید تحولاتی اساسی و بلندمدت در سازمان تحت مدیریت خود ایجاد کنید.

ویژگی منحصربه‌فرد و بسیار جذاب کتاب، شکل داستانی داشتن آن است. این اثر، همانطور که از عنوانش برمی‌آید، حول ماجرای یک قتل می‌گردد. «تغییر»، این یگانه هدف هر سازمانی، به دست فردی ناشناس به قتل رسیده است! در این بین کارآگاهی استخدام شده تا قاتل او را پیدا کند. مظنونین زیادند: «فرهنگ»، «تهعد»، «بودجه»، «مسئولیت‌پذیری» و ... هر کدام می‌توانند انگیزه‌ها و اهداف خاص خود را در به قتل رساندن تغییر داشته باشند.

این وظیفه‌ی کارآگاه قصه است که قاتل حقیقی را از بین این متهمین پیدا کند. در این میان اما مهم‌ترین سرنخ او چیست؟ خب، بلانچارد به سادگی پاسخ می‌دهد که «اصول مدیریت سازمانی!» بله، اگر کسی از اسرار مدیریتی و سازوکارهای حاکم بر سازمان‌ها آگاه باشد، به خوبی می‌تواند دریابد که قاتل تغییر و تحول کیست، یا به عبارت بهتر چیست. آنچه تیم نویسندگان اثر حاضر در پی انتقالش بوده‌اند، چیزی جز همین اصول کارآمد نیست.

نکوداشت‌های کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت:

- آنچه دنیا بدان نیاز دارد، تغییری از آن نوع است که در کتاب حاضر توصیف شده. (اسپنسر جانسون)
- مملو از بینش‌های عظیم. (جان آساراف)

کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت مناسب چه کسانی است؟

از تمام رهبران سازمان‌ها و صاحبان کسب‌وکارها، دعوت می‌کنیم تا شنونده‌ی این کتاب صوتی آموزنده باشند.

با کن بلانچارد بیشتر آشنا شویم:

او یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان در حیطه‌ی رهبری و مدیریت است که آثار زیادی در این زمینه نوشته و به انتشار رسانده است. سبک ساده‌ و همه‌فهم نوشته‌های بلانچارد وی را به نویسنده‌ای محبوب در میان دوست‌داران علوم مدیریتی بدل کرده است. گفتنی است که تحصیلات آکادمیک بلانچارد در دو رشته‌ی فلسفه و جامعه‌شناسی بوده است.

از کتاب‌های مهم کن بلانچارد (Kenneth H Blanchard) می‌توان بدین عناوین اشاره داشت: «عذرخواهی یک دقیقه‌ای، کمک به مردم برای برنده شدن در کار، گفت‌وگو با مدیر یک دقیقه‌ای، چه کسی تغییر را کشت، شیوه نهنگ.»

در بخشی از کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت می‌شنویم:

مک نالی به خوبی از قدرت چشم‌انداز در یک سازمان آگاه بود. مخصوصاً وقتی پای تغییر به میان می‌آمد. نقش منحصر به فرد چشم‌انداز این بود که خود را از عملکردهای روزمره کنار بکشد و سازمان و عملکردش را مثل آنچه امروز است نبیند، بلکه آن را طوری ببیند که ممکن است فردا، ماه بعد، سال بعد و غیره آنگونه باشد. در واقع این بخش آسان شغل او بود. بخش سخت شغلش، واداشتنِ افراد به مشاهده‌ی تصویری بود که او از آینده می‌دید. نقش، جایگاه و موقعیت چشم‌انداز در سازمان به او اجازه می‌داد تا از فعالیت‌های روزانه فراتر رود. مک نالی می‌دانست که بیشتر اعضای سازمان از این نعمت برخوردار نبودند. چشم‌انداز به بالا و بیرون نگاه می‌کرد، در حالی که دیگران به پایین و درون می‌نگریستند. چشم انداز برای موفق شدن باید سایرین را وامی‌داشت تا به بالا و بیرون نگاه کنند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
9 دقیقه
فصل اول: صحنه‌ی جرم
10 دقیقه
فصل دوم: مظنونِ اول: فرهنگ
6 دقیقه
فصل سوم: مظنونِ دوم: تعهد
4 دقیقه
فصل چهارم: تأمل در مورد فرهنگ و تعهد
6 دقیقه
فصل پنجم: مظنونِ سوم: حمایت مالی
8 دقیقه
فصل ششم: مظنونِ چهارم: تیم رهبری تغییر
5 دقیقه
فصل هفتم: مظنونِ پنجم: ارتباطات
4 دقیقه
فصل هشتم: تأمل درباره‌ی حمایت مالی، تیم رهبری تغییر و ارتباطات
13 دقیقه
فصل نهم: مظنونِ ششم: فوریت
3 دقیقه
فصل دهم: تأمل درباره‌ی فوریت و چشم‌انداز
12 دقیقه
فصل یازدهم: مظنونِ هفتم: برنامه‌ریزی
7 دقیقه
فصل دوازدهم: مظنونِ هشتم: بودجه
4 دقیقه
فصل سیزدهم: چشم‌انداز مرگ
5 دقیقه
فصل چهاردهم: مظنونِ نهم: مربی
11 دقیقه
فصل پانزدهم: مظنونِ دهم: انگیزه
5 دقیقه
فصل شانزدهم: تأمل درباره‌ی برنامه‌ریزی، بودجه، مربی و انگیزه
12 دقیقه
فصل هفدهم: مظنونِ یازدهم: مدیریت عملکرد
10 دقیقه
فصل هجدهم: مظنونِ دوازدهم: مسئولیت‌پذیری
8 دقیقه
فصل نوزدهم: پلیس ویژه و ذینفعان
6 دقیقه
فصل بیستم: گزارش کالبدشکافی
16 دقیقه
فصل بیست‌ویکم: قاتل معرفی می‌شود: فقط مدعوین اجازه حضور دارند
3 دقیقه
فصل بیست‌ودوم: تغییر زنده می‌ماند!
23 دقیقه
فصل بیست‌وسوم: کمک به پیشرفت تغییر در سازمان‌تان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟
نویسنده، ، ،
مترجمرحمت ربیع پور
گویندهفرزانه فائزی، محسن زرآبادی پور، حامد بیطرفان، معصومه عزیز محمدی، مهیار ستاری، بسام قیدی، گلسانا احمدی، ندا پوریان
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی
۲۳۰۰۰ 11500 ت ۵۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟

برای دریافت کتاب صوتی چه کسی تغییر را کشت؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.