معرفی و دانلود کتاب بزرگ‌تر فکر کن: راه و رسم خلاقیت ورزی

عکس جلد کتاب بزرگ‌تر فکر کن: راه و رسم خلاقیت ورزی
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بزرگ‌تر فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بزرگ‌تر فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بزرگ‌تر فکر کن: راه و رسم خلاقیت ورزی

شینا اینگار ضمن متحول کردن نگرش شما نسبت به مفهوم خلاقیت و کاربرد آن، در کتاب بزرگ‌تر فکر کن داستان خلاقانه‌ی برخی از مشهورترین آثار هنری را با شما به اشتراک گذاشته و گام‌به‌گام در کنارتان خواهد بود تا راه‌کارهایی را برای تقویت قوه‌ی خلاقیت خود بیاموزید. با بهره‌گیری از مطالب این اثر روان‌شناختی، در حل مسائل، انجام ساده‌ترین امور روزانه و حتی بهبود کسب‌و‌کار خود، موفقیت‌های چشم‌گیری را به دست خواهید آورد.

درباره‌ی کتاب بزرگ‌تر فکر کن

برای بسیاری از ما خلاقیت صرفاً به معنای نبوغی است که یک نقاش را وامی‌دارد آثار هنری منحصربه‌فردی را بر روی تابلوی نقاشی خود ترسیم کند یا به شاعران و نویسندگان کمک می‌کند قطاری از کلمات و جملات را با هدف خلق شاهکار ادبی، پشت سر هم ردیف کنند. متأسفانه آموزش‌های نادرست، چه در مدارس و چه در محیط خانواده، همچنین رسانه‌ها و اطلاعات غلطی که در مورد خلاقیت و بروز آن در کتاب‌های مختلف وجود دارند، این تصور غلط را در ذهن ما کاشته‌اند که خلاقیت چیزی است شبیه الهام شدن و فقط کسانی از آن بهره‌ خواهند برد که در همان سال‌های کودکی قوه‌ی خلاقیت در وجودشان نهادینه شده باشد. این باور نادرست تاکنون صدها و شاید هزاران انسان را از تلاش برای رشد خلاقیت خود یا خلق آثار هنری و ادبی بازداشته و اگر فکری به حال آن نکنیم، به اثرات زیان‌بار خود ادامه خواهد داد. شینا اینگار (Sheena Iyengar) در کتاب بزرگ‌تر فکر کن (Think bigger)، به مبارزه با این تصور نادرست پرداخته و به ما نشان می‌دهد خلاقیت نیز مانند بسیاری از مهارت‌ها قابل‌پرورش و گسترش‌پذیر خواهد بود.

نویسنده در سراسر کتاب حاضر به مخاطبانش نشان می‌دهد که تمامی انسان‌ها قدرت آفرینندگی را دارند، به این شرط که بیاموزند جهان اطرافشان را به شکل متفاوتی ببینند و همچنین با ترکیب پدیده‌های قدیمی و تکراری، اثر تازه‌ای را خلق کنند. جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، چه یک جزیره‌ی متروکه و چه شهر پرسروصدایی مانند نیویورک، مملو از محرک‌ها و موضوعاتی است که می‌توانند هسته‌ی اصلی یک نوآوری و اثری ماندگار برای آیندگان باشند. بسیاری از مجسمه‌ها، نقاشی‌ها یا شاهکارهای ادبی نیز بر پایه‌ی موضوعی ساده به وجود آمده‌اند که برای همگان در دسترش و قابل درک بوده. شینا اینگار در کتاب بزرگ‌تر فکر کن پیوسته به نمونه‌های واقعی و آثاری می‌پردازد که آشنایی با آن‌ها و دانستن ماجرای شکل‌گیری‌شان می‌تواند برای خوانندگان آموزنده و الهام‌بخش باشد.

توجه داشته باشید که خلاقیت نه‌تنها برای آفرینش‌های ادبی و هنری، بلکه برای ساده‌ترین امور روزمره‌ی شما، مانند صحبت کردن، یا حتی پیدا کردن راه‌حل برای یک مشکل پیش‌پاافتاده نیز ضروری خواهد بود. بنابراین، با مطالعه‌ی این کتاب، نه‌تنها استعدادهای نهفته‌ی خود را آشکار خواهید کرد، بلکه به طرز چشمگیری در انجام امور روزانه‌ی خود نیز عملکرد بهتری خواهید داشت. در این بین، کارآفرینان و افرادی که در حال تأسیس یک کسب‌و‌کار یا توسعه و گسترش آن هستند، به کمک نکات و راهبردهای این اثر می‌توانند از رقبای خود متمایز شده و در عرصه‌های رقابتی از سایرین پیشی بگیرند.

برای این‌که خلاقیت را به بخشی از زندگی روزمره‌ی خود بدل کنید، ساده‌ترین راه این است که با شینا اینگار در کتاب بزرگ‌تر فکر کن همراه شوید و چشم‌انداز خود را نسبت به جهان اطراف و امور زندگی‌تان دگرگون نمایید. این کتاب کارآمد و کاربردی با برگردان میثم همدمی، از سوی نشر نوین در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نکوداشت‌های کتاب بزرگ‌تر فکر کن

  • چگونه می‌توان به بزرگ‌ترین موفقیت‌ها رسید؟ شینا اینگار برای رسیدن به پاسخ این سؤال یک چهارچوب اصلی ارائه می‌دهد. اثری بسیار روشنگرانه! (اسکات ویلوبی، معاون برنامه‌ی تلسکوپ فضایی جیمز وب در نورتروپ گرومن)

  • راهنمایی برای تحقق نوآوری... من که به این کتاب پنج ستاره می‌دهم! (دنی مایر)

  • کاربرد نوآوری در تمام ابعاد زندگی، تمامی لایه‌های رفتارهای انسانی و در کلیه‌ی وجوه رفتارهایمان! کتاب بزرگ‌تر فکر کن همه‌ی آن‌ها را به‌خوبی نشان می‌دهد. (کای فو لی، رئیس Sinovation Ventures و نویسنده)

  • رمز موفقیت شرکت‌های بزرگ و کوچک رسیدن به نوآوری است، همان عاملی که شینا اینگار راه دستیابی به آن را نشان می‌دهد. (بری سالزبرگ، مدیرعامل بازنشسته‌ی Deloitte LLP)

  • شینا اینگار رویکری سنجیده و مبتنی بر پژوهش‌های علمی را به ما ارائه می‌دهد تا به کارآفرینان و صاحبان کسب‌و‌کار یاری برساند قدرت خلاقیت و نوآوری خود را بهبود ببخشند. (ساتیا نادلا، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل مایکروسافت)

  • کتاب بزرگ‌تر فکر کن توصیه‌های بسیار ارزشمندی را برای کارآفرینان و در واقع تمامی رهبران تجاری عرضه می‌کند؛ همه‌ی افرادی که امیدوارند به روشی مؤثرتر فکر کرده و سازمان خود را رهبری کنند. (مارک لور، کارآفرین)

  • کتابی فوق‌العاده که آینده‌ی جمعی همه‌ی ما را روشن‌تر می‌کند. یک پرتو امیدبخش برای هر کسی که می‌خواهد شکل‌گیری ایده‌های ناب را در ذهن خود تجربه کند و آن‌ها را گسترش دهد یا به دنبال خطر کردن و رهسپار شدن به سوی اهدافی است که می‌توانند زندگی‌اش را زیرورو کنند. ما شدیداً به نگرش و راه‌حل‌های کتاب بزرگ‌تر فکر کن برای عبور از مسائل زندگی اجتماعی نیاز داریم. (سر الکس هالیدی)

  • شینا اینگار الهام‌بخش و حل‌کننده‌ی مشکلاتی است که گریبان زندگی بسیاری از انسان‌ها را گرفته. (مایکل بلومبرگ)

کتاب بزرگ‌تر فکر کن برای چه کسانی مناسب است؟

برای آشنایی با نقش خلاقیت در ساده‌ترین امور زندگی، کشف آن در وجودتان و یادگیری روش‌هایی برای پرورش آن، کتاب بزرگ‌تر فکر کن یاری‌رسان و راهنمای شما خواهد بود. چنانچه خواهان آن هستید که نگرش خلاقانه را در خود تقویت کنید و روش‌هایی را برای بروز نوآوری‌هایتان بیاموزید، از نکات سودمند این اثر غافل نشوید. کارآفرین‌ها و صاحبان مشاغل مخاطبانی هستند که می‌توانند آموزه‌های این کتاب را به‌طور ویژه برای بهبود کسب‌وکار خود به کار ببندند.

با شینا اینگار بیشتر آشنا شویم

شینا اینگار، نویسنده و پروفسور بازرگانی در بخش مدیریت در دانشکده‌ی بازرگانی کلمبیاست که از متخصصان حوزه‌ی روان‌شناسی، به‌خصوص مسائل مربوط به «انتخاب» و فرایند شکل‌گیری آن به شمار می‌رود. عمده‌ی تحقیقات شینا اینگار بر جنبه‌های گوناگون تصمیم‌گیری متمرکز هستند. او در این زمینه هم دست به تألیف آثاری خواندنی زده و هم سخنرانی‌های مفیدی را ارائه داده است.

شینا اینگار که در شهر تورنتوی کانادا، در خانواده‌ای هندی‌تبار متولد شده بود، از همان کودکی به بیماری نادری مبتلا شد. این بیماری نابینایی کامل وی را در دوران بزرگسالی به دنبال داشت. مرگ پدر نیز در نوجوانی به مشکلات او دامن زد اما شینا کوشید تا با حمایت‌های مادرش در تمامی عرصه‌های زندگی خودکفا و مستقل باشد. آثار او همواره در نشریاتی چون نیویورک‌تایمز، وال‌استریت ژورنال، Fortune و TIME به‌عنوان اثر منتخب معرفی می‌شوند. این نویسنده همچنین توانسته جایزه‌ی Presidential Early Career Award را نیز از آن خود کند.

در بخشی از کتاب بزرگ‌تر فکر کن: راه و رسم خلاقیت ورزی می‌خوانیم

در نزدیکی دانشگاه استنفورد فروشگاه بزرگی وجود داشت که به مشتریانش حق انتخاب‌های به‌ظاهر بی‌پایان ارائه می‌داد. محصولات خوراکی معمولی فروشگاه، صدها نوع سس خردل، سس مایونز، سرکه و نزدیک به صدها میوه و سبزی‌های فصلی را شامل می‌شد -و چطور می‌توانم انواع بی‌شمار روغن‌زیتون‌هایش را فراموش کنم؟ و این فهرست ادامه داشت. گزینه‌های فروشگاه به گزینه‌های موجود در سرزمین عجایب شبیه بودند. بنابراین من درست در دهانۀ بخش ورودی فروشگاه، دو میز چیدم: روی یکی از میزها شش نوع مربا قرار داشت و روی دیگری بیست‌وچهار نوع مربا. مطمئناً میز حامل گزینه‌های بیشتر باید فروش بیشتری هم می‌داشت، مگر نه؟

شصت درصد افرادی که وارد فروشگاه شدند، جلوی میزی ایستادند که بیست‌وچهار نوع مربا روی آن قرار داشت و چهل درصد مقابل میز دارای شش نوع مربا ایستادند. تا اینجا که به خیر گذشت؛ اما آنچه بعداً رخ داد مسیر دانسته‌های جمعی ما را از پدیدۀ انتخاب تغییر داد. دریافتم که از میان افراد مواجه‌شده با میز دارای 24 نوع مربا، تنها سه درصد یک شیشه مربا خریداری کردند، حال‌آنکه از میان افراد مواجه‌شده با میز 6 نوع مربا، 30 درصد یک شیشه مربا خریدند. به عبارتی نتیجه دقیقاً برعکس آن چیزی بود که من -و اجماع صاحب‌نظران رشتۀ من تا آن زمان- پیش‌بینی کرده بودیم. از زمان انتشار مطالعۀ شیشۀ مربا در سال 2000، بیش از 990 مطالعه همین موضوع را مورد پیگیری قرار داده و نشان داده‌اند که ارائه دادن گزینه‌های بیشتر به افراد برای انتخاب، پیامدی منفی به ‌دنبال دارد. برای مثال گزینه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در اختیار افراد قرار ندهید، چراکه آنان در صورت مواجهه با گزینه‌های متعدد، هیچ‌کدام را انتخاب نخواهند کرد -همین وضعیت در مورد گزینه‌های طرح‌های سلامت نیز صدق می‌کند. ضمناً هرقدر بیشتر به‌ دنبال یافتن معشوقی بی‌نقص باشید، گزینه‌های بیشتری می‌بینید و انتخاب کردن برایتان دشوارتر می‌شود. حتی زمانی که به افراد تکالیفی خلاقانه، نظیر نگارش یک مقاله یا آفرینش یک اثر هنری می‌دهید، مادامی‌که گزینه‌های انتخابی آنان بیشتر باشد، انتخاب کردن هم برایشان دشوارتر خواهد شد.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت ناشر
سخن مترجم
پیش‌درآمد
بخش نخست
1. بزرگ‌تر فکر کردن یعنی چه؟
2. مغز خلاق
بخش دوم
3. گام 1: انتخاب مشکل
4. گام 2: شکستن مشکل به قطعات کوچک‌تر
5. گام 3: مقایسۀ خواسته‌ها
6. گام 4: جست‌وجو در درون و بیرون چارچوب
7. گام 5: نقشۀ انتخاب
8. گام 6: چشم سوم
قدردانی
کتاب‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بزرگ‌تر فکر کن: راه و رسم خلاقیت ورزی
نویسنده
مترجممیثم همدمی
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات272
زبانفارسی
شابک978-622-5213-36-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بزرگ‌تر فکر کن

سهیل قهرمانی
۱۴۰۲/۹/۲
نقد کتاب، "بزرگتر فکر کن" نوشته‌ی شینا اینگار، یک کتاب موفق در زمینهٔ توسعهٔ شخصی و رشد به عنوان یک فرد است. در این کتاب، اینگار مفاهیم و اصول مهمی را برای بهبود خودآگاهی، عملکرد و تفکرمان ارائه می‌دهد. با استفاده از مثال‌های قوی و روش‌های معمول در جهان کار، آموزگار اینگار با خوانندگان به چالش تا و کشیده در روش‌های خود بهبود کنند به تبدیل شدن به شخص موفق و موثرتر در زندگی کمک کند. "بزرگتر فکر کن" برای هر کسی که به توسعهٔ شخصی علاقمند است، توصیه می‌شود.
Sajad naseri
۱۴۰۲/۸/۲۸
شاید اگر این کتاب ارزشمند در تخفیف طرح هفته کتاب و کتابخوانی رایگان نمی‌شد، من هیچ گاه این کتاب را نمیخواندم.
از این بابت از کتابراه ممنونم، که بیشتر از برنامه‌های مشابه به کاربران اهمیت میدهید و با تخفیف‌های عالی هوای ما بی پولها رو هم دارید.
این کتاب واقعا عالی بود با محتوای تاثیر گذار و البته ترجمه خوب و ساده سازی شده.
آریا آزادپور
۱۴۰۲/۹/۱۱
واقعا کتاب بسیار عالی هستش ممنون از کتابراه بخاطر دست و دل بازیش واقعا بهترین سایت و برنامه خرید کتاب آنلاین هستید
کتاب هم دیگه جای تعریف نداره میتونید باهاش پیشرفت کنید و هم گام با کتاب لذت فراوانی رو تجربه میکنید‌.
Morteza Nasiri
۱۴۰۲/۸/۲۸
کتابی بسیار اثر بخش و تأثیرگذار که در آن بصورت گام به گام، روش‌هایی جهت تغییر طرز فکر و داشتن ذهنی خلاق ارائه شده است.
مهری رازقیان
۱۴۰۲/۸/۳۰
هر کتابی که به رشد شخصیت انسان کمک کنه باید خونده بشه‌. ممنون از شما که به بالاتر رفتن آمار مطالعه و رشد شخصیتی مردم کمک میکنید
مریم اسماعیلی
۱۴۰۲/۸/۲۸
سلام، ممنون بابت کتاب‌های ارزشمندی که با تخفیف یا رایگان در اختیار همه می‌گذارید.
shahin h
۱۴۰۲/۹/۱۰
خیلی خوبه که معادل انگلیسی و یا علمیه برخی کلمات را هم در ثبت کرده (البته خیلی کتابها هستند)، تا اینجا سه ستاره میدم
M Ta
۱۴۰۲/۸/۲۹
این کتاب بسیار عالی است به همه توصیه می‌کنم مطالعه کنند بسیار مفید کاربردی و صدای راوی هم خیلی خوب است
Najmeh Booraghi Booraghi
۱۴۰۲/۸/۲۸
خیلی عالی و تاثیرگذار بود ممنون بابت تخفیفات کتابراه
ﻣﺎﻩ اﻓﺮﻭﺯ ﺩﻻﻭﺭﻱ
۱۴۰۲/۹/۵
راه کارها بیشتر توصیفی بود اما در کل برای افرادی که دنبال مثال بارز هستند تا عملی کنن، خوبه
Mohsen Shokouhmand
۱۴۰۲/۹/۱
اگر به آشنایی با شیوه‌های خلاقیت علاقه دارید، این کتاب میتونه کمک خوبی باشه و نگرش خوبی ایجاد کنه
سحر کاظمی
۱۴۰۲/۹/۱۳
عالی و پربار بود در دانلود کردنش شک نکنین نجاتتون میده متشکر
آرمان سرابی
۱۴۰۲/۸/۲۹
دارم از خوندن این کتاب لذت میبرم، از اون کتاباییه که نمیزاره بخوابی
زهرا خانی
۱۴۰۲/۹/۳
بی نظیر بود این کتاب باعث شد فکرمو بزرگتر کنم
مهدی نهاوندی
۱۴۰۲/۸/۲۸
ممنونم از کتابراه بابت تخفیف و در دسترس گذاشتن اینگونه کتب
مشاهده همه نظرات 25

راهنمای مطالعه کتاب بزرگ‌تر فکر کن

برای دریافت کتاب بزرگ‌تر فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.