معرفی و دانلود کتاب چهار پر شاه

عکس جلد کتاب چهار پر شاه
قیمت:
6000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چهار پر شاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چهار پر شاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چهار پر شاه

کتاب چهار پر شاه نمایشنامه‌ای تاریخی به قلم شکرخدا گودرزی است که ماجرایی در دوران حکومت احمدشاه و حال حاضر را روایت می‌کند.

در این نمایش شخصیت‌های تاریخی مانند رضاخان، احمدشاه، جنگجویانی همچون میرزا جهانگیرخان صور اصرافیل و ملک المتکلمین و صاحبان جایگاهی مثل محمدعلی فروغی، سید ضیاء، سردار اسعد، نصرت الدوله فرمان فرما دیده می‌شوند.

سپیده دانشجویی در شرف ازدواج و گذراندن پایان‌نامه‌اش است. پایان‌نامه‌ی او پیرامون موضوع اتفاقات عصر مشروطه می‌گذرد و او را بسیار درگیر نموده، به گونه‌ای که تا به حال سه بار تاریخ عقدش را به تأخیر انداخته است. این درگیری برای او به حدی رسیده که کم کم گرفتار توهماتی شده و آدم‌ها و چیزهای عجیب و مبهمی را مشاهده می‌کند.

در بخشی از کتاب چهار پر شاه می‌خوانیم:

سپیده: رها سپیده‌ام! تو رو خدا جواب بده! برات پیام گذاشته بودم، چرا هر چه با استاد پایور تماس می‌گیرم جواب نمی‌ده، خانومش هم گوشی رو برنمی‌داره؟! توی دانشکده ندیدیش؟ دلم شور می‌زنه، آرمین هم جواب نمی‌ده، دانشکده اظهار بی‌اطلاعی می‌کنه! رها جون منتظرم با من تماس بگیر!

(گوشی را می‌گذارد، پریشان است، مضطرب، دچار سرگشتگی‌ست... کنار پنجره می‌رود انگار کسی را می‌بیند خودش را کنار می‌کشد، چراغ را خاموش می‌کند، برمی‌گردد وحشت‌زده، انگار کسی را می‌بیند، مبهوت از آنچه می‌بیند، بر جا می‌ماند، رضا شاه از پس کوچه‌ای می‌آید، در انتها راننده‌اش ایستاده، از پس پنجره سپیده به این ماجرا می‌نگرد، رضا شاه می‌گذرد، از جانب دیگر باز می‌گردد می‌ایستد نگاه می‌کند، کسی نیست، صدای سوت پاسبانی از دور می‌آید، صدای زنجره و سگی نیز از دور دست، دری باز می‌شود، رضا شاه وارد می‌شود، در حیاط محمد علی فروغی تنها ایستاده است.)

محمد علی فروغی: اعلاحضرت این وقت شب؟ مطمئن‌اید کسی در کوچه شما را ندید؟
رضا خان: کسی نبود، تنها امین‌ام تقی راننده!
محمدعلی فروغی: خب! اعلاحضرت!
رضا خان: این چه بازی ست که این‌ها بی‌بته‌ها در آورده‌ان؟
محمدعلی فروغی: کدام بازی اعلاحضرت؟
رضاخان: اینکه قوای دزدای سر گردنه به بهانه‌ی امن کردن راه‌های مواصلاتی به اصطلاح متفقین می‌خواهند خاک ایران را هاپولی کنن؟
محمدعلی فروغی: متفقین شرایط خودشان را محکم می‌کنند می‌خواهند قشونشان مورد حمله‌ی افراد ناشناس قرار نگیرد!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چهار پر شاه
نویسنده
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات74
زبانفارسی
شابک978-964-374-801-2
موضوع کتابنمایشنامه ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چهار پر شاه

حسین عزیزی
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
با سلام نمایشنامه چهار پر شاه عالی بود هم موضوع و هم نوع نوشته انشالله از این نوشته‌ها بیشتر داشته باشیم تا درباره تاریخ ایران بیشتر یدانیم
Sina Kharatzadeh
۱۴۰۱/۱/۱
نمایش نامه‌ی خوبی بود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب چهار پر شاه

برای دریافت کتاب چهار پر شاه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.