معرفی و دانلود کتاب صوتی در راه

عکس جلد کتاب صوتی در راه
قیمت:
68000 تومان - 12.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در راه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در راه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی در راه

کتاب صوتی در راه نوشته‌ی جک کرواک روایتگر داستان دو دوست است که با سفرهای جاده‌ای خود در کشورهای مختلف، به دنبال معنا و تجربه‌های اصیل هستند. در این داستان مفاهیمی مثل درد، جاه طلبی، عشق و انسانیت دیده می‌شود و همه این‌ها در غالب موسیقی جاز در میانه جاده به دل می‌نشینند. این رمان در سال 2001 نامزد جایزه گرمی برای بهترین آلبوم گفتاری شد.

درباره کتاب صوتی در راه:

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به مسافرت جاده‌ای علاقه دارند و در طول راه به دنبال ماجراجویی در شهرهای مختلف می‌گردند و تا خود مقصد با صدای بلند به موسیقی گوش می‌کنند؟ یا آن‌ها که با نهایت سرعت می‌رانند تا هرچه زودتر به مقصد برسند؟

فرقی نمی‌کند جزو کدام دسته باشید، در هر صورت با گوش کردن به کتاب صوتی در راه (On the road) به وجد می‌آیید و حس ماجراجویی در شما بیدار می‌شود. این رمان قصه سفر پرماجرای جوانی به اسم «سالواتوره پارادایز» را تعریف می‌کند که بعد از جداشدن از همسرش، افسرده و سرگشته خود را به دست جاده‌های آمریکایی می‌سپارد تا بتواند به معنی و مفهومی برای زندگی پوچ خود برسد.

اما طولی نمی‌کشد که این سفر تک نفره به ماجراجویی دونفره‌ای تبدیل می‌شود که انقلابی درونی در دل سالواتوره برپا می‌کند. «دین موریارتی» همسفر او، پسری سرخوش و آشوبگر است که با دیوانه‌بازی‌های خود هیاهویی در دل سالواتوره ایجاد می‌کند. دین پدر خود را گم کرده و درصدد پیدا کردن او به دل جاده زده و به دنبال نشانی از او می‌گردد.

داستان تا جایی ادامه پیدا می‌کند که این دو شخصیت تا پایان سفر با تجربه‌های عجیبی که پشت سر می‌گذارند، به شناختی جدید از خود می‌رسند. کرواک درواقع خصوصیات اخلاقی و علایق خود مثل کشور آمریکا، انسانیت و موسیقی جاز را در شخصیت اصلی این داستان منعکس کرده و عقاید خود در این باره را از زبان او بیان می‌کند.

نکته جالب درمورد این اثر این است که جک کرواک آن را ظرف سه هفته و بر روی یک کاغذ رولی به طول شصت متر نوشت. دلیل این کار هم بخاطر سبک انتخابی او یعنی «نوشتن خودانگیخته» برای نوشتن رمانش بود. او این سبک را از مدل نامه نوشتن یکی از دوستانش یاد گرفته بود که به نوعی سریع، دیوانه‌وار و اعترافی نوشته می‌شد. اما این موضوع باعث شد تا او شش سال را صرف پیدا کردن ناشر برای کتابش کند تا در آخر سال 1975 آن را به انتشار برساند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی در راه:

- این رمان در سال 2001 نامزد جایزه گرمی برای بهترین آلبوم گفتاری شد.
- مجله تایم این کتاب را به عنوان یکی از 100 رمان برتر انگلیسی زبان از سال 1923 تا 2005 انتخاب کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی در راه:

- رمانی درباره‌ی آزادی و جست‌وجوی اصالت که سرگذشت یک نسل را تعریف می‌کند. (شرکت بارنز‌اند نوبل - بزرگترین خرده فروشی کتاب در آمریکا)

- خوش‌ساخت‌ترین، واضح‌ترین و مهم‌ترین اثر از نسلی که خود کرواک، نام آن را «بیت» گذاشت. (نیویورک تایمز - روزنامه معتبر و مشهور آمریکایی)

- داستانی منحصربه‌فرد و فوق‌العاده خواندنی. (Downbeat)

- در راه شاید برترین عاشقانه آمریکایی باشد... یادآوری تلخ جوانی از دست رفته و سال‌های متعالی که همه احساس جاودانگی می‌کنند. (گاردین - وبسایت خبر و رسانه‌ای بریتانیایی)

بیشتر درباره جک کرواک:

این نویسنده‌ی فرانسوی-کانادایی در سال 1922 متولّد شد و نویسندگی را از ده سالگی شروع کرد. او در آغاز به نوشتن مقالات و اخبار ورزشی مشغول شد و در یازده سالگی اولین رمان خود را نوشت. جک کرواک (Jack Kerouac) خود را متلعق به گروهی از نویسندگان ضدفرهنگ آمریکایی به نام «بیت» می‌دانست. این گروه افرادی دلزده از ارزش‌های اخلاقی نسل‌های قبل بودند که کار آن‌ها گشت‌زنی دور میدان تایمز بود.

او باوجود بزرگ شدن در خانواده کاتولیک، به آیین‌های شرقی مثل ذن و بودیسم گرایش داشت. اما رگه‌هایی از مسیحیت همچون سنت اعتراف و اقرار را نیز می‌توان در آثارش به خوبی مشاهده کرد.

در بخشی از کتاب صوتی در راه می‌شنویم:

یک سال و خورده‌ای بعد بود که دوباره «دین» را دیدم. تو این مدت تمام وقت خانه ماندم. کتابم را تمام کردم و توانستم با توجه به قانون سهمیه دانشگاه برای سربازان از جنگ برگشته دوباره درسم را شروع کنم. کریسمس سال 1948 من و عمه‌ام رفتیم دیدن بردارم تو ویرجینیا. با یک عالم کادو. برای دین نامه نوشته بودم و او هم در جواب گفته بود دوباره دارد می‌آید سمت شرق و من هم بهش گفتم اگر آمد می‌تواند بین کریسمس و سال نو من را در شهر تستامنت در ایالت ویرجینیا پیدا کند. یک روز تو تستامنت وقتی همه‌ی خاندانمان تو اتاق نشیمن جمع بودند، زن‌ها و مردهای لاغر با خاک کهن جنوب در چشم‌هایشان در حالی که با صدای آرام و ناله‌مانند درمورد آب‌وهوا و محصولات کشاورزی حرف می‌زدند و مثل همیشه مرور می‌کردند که چه کسی بچه‌دار شده، چه کسی خانه جدید گرفته و غیره یک ماشین هاتسون گل‌آلود مدل 49 تو جاده‌ی خاکی جلوی خانه نگه داشت. هیچ تصوری نداشتم که کیست. مرد جوان خسته، عضلانی و ژولیده با تیشرتی به تن، ریش اصلاح نکرده با چشم‌هایی سرخ آمد کنار ایوان خانه و زنگ زد. در را باز کردم و یکدفعه متوجه شدم که دین است. این همه راه را از سانفرانسیسکو تا خانه‌ی بردارم «روکو» تو ویرجینیا آمده بود و آن هم در زمانی وحشتناک کوتاه...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
26 دقیقه
بخش یکم - قسمت اول
9 دقیقه
بخش یکم - قسمت دوم
32 دقیقه
بخش یکم - قسمت سوم
28 دقیقه
بخش یکم - قسمت چهارم
13 دقیقه
بخش یکم - قسمت پنجم
10 دقیقه
بخش یکم - قسمت ششم
18 دقیقه
بخش یکم - قسمت هفتم
13 دقیقه
بخش یکم - قسمت هشتم
17 دقیقه
بخش یکم - قسمت نهم
10 دقیقه
بخش یکم - قسمت دهم
21 دقیقه
بخش یکم - قسمت یازدهم - یک
24 دقیقه
بخش یکم - قسمت یازدهم - دو
19 دقیقه
بخش یکم - قسمت یازدهم - سه
19 دقیقه
بخش یکم - قسمت دوازدهم
22 دقیقه
بخش یکم - قسمت سیزدهم - یک
36 دقیقه
بخش یکم - قسمت سیزدهم - دو
16 دقیقه
بخش یکم - قسمت چهاردهم
21 دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
7 دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
16 دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
20 دقیقه
بخش دوم - قسمت چهارم
15 دقیقه
بخش دوم - قسمت پنجم
25 دقیقه
بخش دوم - قسمت ششم - یک
27 دقیقه
بخش دوم - قسمت ششم - یک
22 دقیقه
بخش دوم - قسمت هفتم
36 دقیقه
بخش دوم - قسمت هشتم
13 دقیقه
بخش دوم - قسمت نهم
12 دقیقه
بخش دوم - قسمت دهم
13 دقیقه
بخش دوم - قسمت یازدهم
11 دقیقه
بخش سوم - قسمت اول
26 دقیقه
بخش سوم - قسمت دوم
17 دقیقه
بخش سوم - قسمت سوم
31 دقیقه
بخش سوم - قسمت چهارم
19 دقیقه
بخش سوم - قسمت پنجم
20 دقیقه
بخش سوم - قسمت ششم
16 دقیقه
بخش سوم - قسمت هفتم
21 دقیقه
بخش سوم - قسمت هشتم
26 دقیقه
بخش سوم - قسمت نهم
17 دقیقه
بخش سوم - قسمت دهم
17 دقیقه
بخش سوم - قسمت یازدهم
18 دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
15 دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم
27 دقیقه
بخش چهارم - قسمت سوم
24 دقیقه
بحش چهارم - قسمت چهارم
31 دقیقه
بخش چهارم - قسمت پنجم - یک
22 دقیقه
بخش چهارم - قسمت پنجم - دو
21 دقیقه
بخش چهارم - قسمت ششم - یک
16 دقیقه
بخش چهارم - قسمت ششم - دو
17 دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی در راه
نویسنده
مترجماحسان نوروزی
گویندهکامیار محبی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
68000 ت - 12.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی در راه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی در راه

برای دریافت کتاب صوتی در راه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.