معرفی و دانلود کتاب صوتی سه قصه

عکس جلد کتاب صوتی سه قصه
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه قصه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه قصه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سه قصه

کتاب صوتی سه قصه، مجموعه‌ای متشکل از سه داستانِ زیبا به نام‌های «زندگینامه هندی»، «باران‌ساز» و «محرم راز»، به قلم نویسنده‌ی بزرگ آلمانی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات، هرمان هسه است. رهبانیت، وحدتِ جهان و موقعیت سرشار از رنج و اضطرابِ زندگی بشری، از مهم‌ترین مضامین مطرح شده در این کتاب به شمار می‌روند.

درباره کتاب صوتی سه قصه:

هرمان هسه (Hermann Hesse‎) نامی آشنا برای مخاطبین فارسی‌زبان است. آثار او به دلیل داشتن مضامینِ عارفانه و برخورداری از زبانی شاعرانه و نگاهی سرشار از شور و سرمستی، همواره برای خوانندگان شرقی جذاب‌تر از خوانندگان غربی بوده است. خود هسه نیز، گرایشی شدید به مکاتب فکری و معنوی مشرق زمین داشت، و خصوصاً تأثیر فراوانی از آیین‌هایی هندی گرفته بود. این تأثیر هم در رمان‌های مشهور او همچون «سیذارتا» و «دمیان»، و هم در آثار کمترشناخته‌شده‌اش چون داستان‌های گردآمده در کتاب سه قصه، به خوبی مشهود و بارز است.

در کتاب صوتی سه قصه، به سه داستان کوتاه برگزیده از نویسنده‌ای گوش خواهید سپرد که بیشتر با رمان‌هایش شناخته می‌شود، اما در کوتاه‌نویسی نیز مهارتی اعجاب‌انگیز دارد. یوسف خادم که قهرمان رمان بزرگ هسه به نام «بازی مهره شیشه‌ای» است، در داستان‌های این اثر نیز حضوری محوری دارد. هسه در این کتاب نیز، همچون غالب آثارش، بیش از آنکه در قیدوبند ارائه‌ی داستانی سرگرم‌کننده و مهیج باشد، در پی ارائه‌ی تصویری روحانی از انسان است.

شخصیت‌های این کتاب همگی به نوعی در جستجوی معنای زندگی هستند، و فرجام این جستجو برای آنها از چنان اهمیت حیاتی‌ای برخوردار است که برای آن حاضرند جان خویش را نیز به خطر اندازند. به طور خلاصه، مراقبه و تهذیب، بحث در فلسفه‌ی زندگی، پرسش از امکان رستگاری و همچنین، بررسی رهبانیت شرقی، مضامین و موضوعات تکرارشونده در هر سه داستان این کتابند.

نثر هسه در کتاب صوتی سه قصه‌، از همان شیوایی و جاذبه‌ی نثرِ آثار مشهورش برخوردار است. تسلط او بر زبان به نحوی است که می‌تواند آن را در خدمت هر هدفی به کار گیرد: گاهی در راستای متحیر کردن مخاطب، گاهی برای اندوهگین نمودن او، و در پاره‌‌ای از موارد نیز، برای به فکر واداشتنش. با این همه، هسه فقط نویسنده‌ای چیره‌دست نیست. او در عین حال نقاشی بزرگ نیز هست؛ نقاشی که با واژه‌ها تصاویری بس جذبه‌آمیز و شگفتی‌آور خلق می‌کند.

کتاب صوتی سه قصه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های فلسفی از گوش سپردن به این اثر لذت خواهند برد.

با هرمان هسه بیشتر آشنا شویم:

وی به سال 1877 و در کشور آلمان به دنیا آمد. پدر و مادرش هر دو فرهنگی و به شدت دوستدار ادبیات بودند. کتابخانه‌ی بزرگ پدر مهم‌ترین عامل در آشنایی او با فلسفه و ادبیات در کودکی بود. هرمان هسه مدتی به اصرار خانواده در مدرسه‌ای مذهبی درس خواند، اما طولی نکشید که تحصیل رسمی را برای همیشه کنار گذاشت. روح طغیانگر او نمی‌توانست قیدوبندها را تحمل کند. او برای خودش می‌خواند و می‌آموخت؛ بی آنکه نیازی به یاری استاد و راهنما در خود احساس کند. کتاب سیذارتا که یکی از مهم‌ترین رمان‌های اوست، درباره‌ی همین موضوع است که کشف حقیقتِ زندگی، تلاشِ شخصی هر فردی را می‌طلبد، و به یاری کسی دیگر، هر چقدر هم که عالم و دانا باشد، به دست نمی‌آید.

باری، آغاز جنگ جهانی نخست بدل به نقطه‌ی عطفی در زندگی فکری هرمان هسه گشت. توحشی که دید و طعم تلخش را چشید، او را درباره‌ی ذات انسان و معنای زندگی بدبین کرد. بدبینی‌ای که باعث گرایش او به معنویت شرقی شد که بهترین تجسمش را در هندوئیسم می‌دید. آثاری که پس از این نوشت، همگی حول ایده‌هایی چون جریان توقف‌ناپذیر و رازآمیز زندگی، وحدت وجود، چرخه‌ی مرگ و حیات، زهد و رهبانیت و ... شکل گرفته‌اند. از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین کتاب‌های او، می‌توان بدین عناوین اشاره کرد: «دمیان، گرگ بیابان، خواب نی‌لبک، سلوک به سوی صبح، بازی مهره شیشه‌ای، گرترود.»

برخی از افتخارات هرمان هسه:

_ برنده جایزه نوبل ادبیات (1946)
- برنده جایزه گوته (1946)
- کسب جایزه صلح کتاب‌فروشان آلمان

در بخشی از کتاب صوتی سه قصه می‌شنویم:

زندگی بدون گرمای خانواده، سختی و بی‌تفاوتی همراه با آگاهی و تسلیم، سرگردانی او را تشدید می‌کرد، و او را به این طرف و آن طرف می‌کشاند. شب‌ها در رویاهای خوشبختی گذشته، یا آنچه را که او چنین می‌نامید، فرو می‌رفت. گاهی خواب تعقیب و گریزش را می‌دید؛ به آنچنان کابوس‌های وحشتناکی دچار می‌شد که قلبش را در هم می‌فشردند. یکی از کابوس‌هایش چنین بود که داشت در جنگل می‌دوید، و تعقیب‌کنندگان با شیپور و طبل دنبالش بودند و او در خلال گذشتن از جنگل و مرداب و بوته‌های خار و پل‌های درهم‌شکسته، شیئی هم در دست داشت. گویی باری را همراه می‌برد؛ بسته‌ای را، چیز در کاغذ پیچیده و ناشناسی را. فقط می‌دانست که این بسته گرانبهاست. شاید گنج دزدیده‌ای باشد، پیچیده در یک پارچه‌ی آبی رنگ، با نقش‌های گل اناری، که او نباید به هیچ قیمتی آن را از دست بدهد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
37 دقیقه
یادداشت ناشر / درباره هرمان هسه و آثار او / قسمت یک
30 دقیقه
قسمت دو
30 دقیقه
قسمت سه
17 دقیقه
قسمت چهار
21 دقیقه
قسمت پنج
34 دقیقه
قسمت شش
29 دقیقه
قسمت هفت
33 دقیقه
قسمت هشت
31 دقیقه
قسمت نه
29 دقیقه
قسمت ده
30 دقیقه
قسمت یازده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سه قصه
نویسنده
مترجمصفیه روحی، دل آرا قهرمان
گویندهکاظم طباطبایی
ناشر چاپینشر آبی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سه قصه

سید حجت موسوی
۱۴۰۰/۸/۹
بسیار بسیار عالی، من هرمان هسه را نمی شناختم، این کتاب هم از ایشان عالی بود با محتوایی عمیق و بسیار سرگرم کننده با صدایی دلنشین
Sajjad M. Namin
۱۴۰۰/۶/۲۳
به نظرم ناشر این کتاب صوتی می‌توانست راوی بهتری انتخاب کند که آوای جملات و تاکید کلمات این کتاب خوب را مراعات کند.
فرزانه دقاق
۱۴۰۱/۴/۲۰
خیلی خوب بود. اولین کتابی بود که هسه گوش دادم. لذت بردم صدای راوی هم خوب بود
کتایون معتقدی
۱۴۰۱/۱/۷
عالی بود هرمان هسه یکی از بهترینهاست
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سه قصه

برای دریافت کتاب صوتی سه قصه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.