معرفی و دانلود کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

عکس جلد کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!
قیمت:
29900 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! یکی از آثار مشهور عزیز نسین، نویسنده‌ی بلندآوازه‌ی ترک است که ده داستان کوتاه و شنیدنی را با زبان طنز روایت می‌کند و به مسائل سیاسی و اجتماعی گوناگونی اشاره می‌نماید.

این مجموعه 10 داستان کوتاه را دربرمی‌گیرد و صمد بهرنگی آن را ترجمه کرده است. نام کتاب آه، ما الاغ‌ها! (ah biz esekler) از یکی از داستان‌ها به شمار می‌آید. این حکایت جذاب که شهرت بسیاری دارد ماجرای الاغی را شرح می‌دهد که هنگام چریدن، متوجه می‌شود که گرگی در اطرافش است، حتی صدایش را هم می‌شنود، ولی به جای این‌که کاری کند با خود تلقین می‌کند که گرگی در کار نیست و دائماً تکرار می‌کند: «گرگ نیست، گرگ نیست.»

گرگ لحظه به لحظه به این الاغ خوش‌باور نزدیک می‌شود و الاغ دیگر خطر را احساس می‌کند و پا به فرار می‌گذارد اما در حین فرار مجدداً فریب می‌خورد و فکر می‌کند گرگی در کار نیست و ... .

آه، ما الاغ‌ها! مجموعه داستانی جذاب و متفاوت در میان کتاب‌های عزیز نسین محسوب می‌شود و طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. داستان‌های این کتاب، با زبان و ادبیاتی ساده، مسائل مهمی را طنازانه به شما گوشزد می‌کند و به خاطر تمام این ویژگی‌ها، کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها اثری دوست داشتنی است و گذر سال‌ها از محبوبیت آن کم نمی‌کند.

عزیز نسین را بیشتر بشناسیم:

عزیز نسین (Aziz Nesin) مترجم، نویسنده، شاعر و طنزنویس کشور ترکیه است و از خود اشعار، داستان‌ها، رمان‌ها و ... بسیاری به یادگار گذاشته است. نسین شهرتی جهانی دارد و در میان ایرانیان نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است و به همین علت بیشتر آثارش به فارسی ترجمه شده‌اند. از میان آثار این نویسنده‌ی مطرح می‌توان به مواردی مانند گوسفندی که گرگ شد، دیوانه‌ای بالای بام، پخمه و ... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها می‌شنویم:

بهار بود و هوا ملایم. در ایستگاه «یشیل یورت» مسافران منتظر قطار بودند. سالن انتظار پر بود. نیمکت‌های بیرون هم باز پر بود. عده‌ای قدم‌زنان، این‌طرف آن‌طرف می‌رفتند.

در سالن انتظار، زنی که یک بچه‌ی قنداقی بغلش بود، جلوی خانم مسنی سرپا ایستاده بود و با او که روی نیمکت نشسته بود، حرف می‌زد.

زن بچه‌دار، گوشتالو بود و به همین جهت، با اینکه بیشتر از سی سال نداشت، بزرگ‌تر از سنش به نظر می‌آمد. موهای مشکیش را در آرایشگاه، فر گذاشته بود. صورت گرد و پوست سفیدی داشت. گونه‌های سفیدش پر و برجسته بود. دامن بادکرده‌ای از ابریشم به تن داشت. با یک دست، بچه‌اش را گرفته بود و در دست دیگرش، چمدانی یخدان‌مانند دیده می‌شد. کوتاه‌قد و خپله بود. ساق‌هاش ریخت یک تنک بود. کفش‌های بی‌پاشنه‌ی نازکش هم قدش را کوتاه‌تر نشان می‌داد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
آه ما الاغ‌ها - بخش اول
13 دقیقه
آه ما الاغ‌ها - بخش دوم
14 دقیقه
به خاطر پنج قروش
18 دقیقه
کفش تنگ
20 دقیقه
قماش انگلیس
50 دقیقه
خانه‌های لانه مرغی
21 دقیقه
ابزار ظریف
21 دقیقه
سمفونی بند کفش
17 دقیقه
گورستان خانوادگی
13 دقیقه
چکمه‌های یک پاشای بازنشسته
25 دقیقه
محمود و نگار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!
نویسنده
مترجمصمد بهرنگی
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
شابک978-600-451-762-1
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
29900 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

سیدجعفر سیدزاده ساران
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
کتابی بسیار پرمغز، ساده و گویاست. عزیز نسین همیشه به فقر و محرومیت انتقاد دارد و این دو موضوع را دستمایه طنزهایش قرار میدهد. جهل و نادانی هم جایگاه بالایی در طنز او دارد. او همیشه به این مطالب می‌تازد و با این داستانهای کوتاه ما را به مسائل فرهنگی و اجتماعی کشورش که بی شباهت با مسائل ایران نیست، در حساس می‌کند. جایی خوانده بودم که نوشته‌های او مورد شکایت دولت وقت ایران قرار گرفته و عزیز نسین به خاطر یک برداشت که گفته میشد به شاهنشاه ایران توهین شده بود، مدتی زندانی بوده است. در این کتابها گاهی حس میکنی در وسط ماجرا افتاده‌ای و با تفکر خود میفهمی که کجای ماجرایی. برای من کتاب خیلی خوبی بود
بابک رحمانیان
۱۴۰۲/۱/۷
داستانی ساده و روان که طبق عادت همیشگی عزیز نسین، یک معظل اجتماعی رو در لفافه یک داستان گوشزد میکنه. در این داستان بی عملی و بیخیالی برخی از افراد اجتماع که نسبت به اتفاقات اطراف خود خنثی و بی تفاوت عمل کرده و حتی خودشان خودشان را گول میزنند و خود را به خواب میزنند را نقد میکند و سعی دارد بگوید عاقبت اینگونه رفتارها چه نتیجه‌ای میتواند داشته باشد.
موسی شاکر
۱۴۰۱/۷/۲۱
خیلی متاسفم از اینکه در ۴۳ سالگی با این کتاب آشنا شدم و خوندم.
کاش ۲۰ سال پیش به این کتاب رسیده بودم
کاش در دوره دبیرستان این کتاب، کتاب درسی مدرسه بود.
کاش و هزاران هزار کاش.
اما ممنونم از کتابراه.
حتما این کتاب و کتابراه رو به دانش آموزان معرفی می‌کنم.
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۱/۲۸
نقد اجتماعی و سیاسی در قلم عزیز نسین قابل قیاس با هیچ نویسنده‌ای نیست، چرا که داستان هایش هیچ زمان قدیمی نمیشود به دلیل اینکه اصول فرهنگی جهان سومی‌های خاورمیانه به همین راحتی تغییر نخواهد کرد.
کیان
۱۴۰۱/۱۲/۹
نویسنده‌ی خوب، و صدای عالی...
بخش آه، ما الاغ‌ها، یادآور و روایتگر نسل‌های گذشته و کنونی ماست... که با گول زدن خودشون هر دوره به دنبال کسی می‌دوند!!!
نشمین باقری
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
نویسنده خوش فکر هستن و با بیان زیبا داستان‌های بامفهوم گفتن و گوینده کتاب هم، صدای زیبا و بیانی شیوا دارن و به دلم نشست کتاب
سمیرا رفیعی
۱۴۰۱/۳/۳۰
کتاب کمدی تلخ خیلی جالبی بود. خوانشگری خیلی خوب داشت. واقعا خوب بود
جابر اخلاقی
۱۴۰۱/۳/۳
کتابهای عزیز نسین برای عادت کردن به کتاب خواندن بسیار عالیست
Maryam Shariat
۱۴۰۱/۲/۱
در قالب طنزی ظریف گوینده بسیار فاخر از حماقت مردمی که جامعه را نابود میکنند.
نازنین ش
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
داستان‌های عزیز نسین همیشه زیبا و به روز هستند
متین رجالی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ارزش ۱ دقیقه گوش دادن هم‌نداره. واقعا بد بود. افتضاح بود. حیف وقت
مهدی فرشباف تبریزی
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
با دیدن اسمش حال کردم چه برسه به گوش دادنش
golnoosh arefi
۱۳۹۹/۱۰/۸
زیبا و دلنشین مخصوصا راوی داستان
علی خلیلی
۱۳۹۹/۸/۲۹
وقتی دانلود میکنی یعنی کیف کن
Davou Azimi
۱۴۰۱/۵/۱۷
تمام کارهای عزیز نسین عالیه
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها!

برای دریافت کتاب صوتی آه، ما الاغ‌ها! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.