معرفی و دانلود کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن: چرا فکر کردن، آغاز و پایان رنج است؟

عکس جلد کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن: چرا فکر کردن، آغاز و پایان رنج است؟
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن: چرا فکر کردن، آغاز و پایان رنج است؟

از نگرانی‌های بی‌مورد هر روزه به ستوه آمده‌اید؟ گفت‌و‌گوهای مداوم ذهنی آرامش را از شما سلب کرده‌اند؟ جوزف انگوین در کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن شما را برای همیشه از وسواس‌های فکری نجات خواهد داد. اگر برای ورود شادی و آسودگی به زندگی‌تان آماده هستید، کافی است همین حالا شنیدن این کتاب آرامش‌بخش را آغاز کنید.

درباره‌ی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن

خب، واقعیت این است که همگی ما تجربه‌ی درگیری با وسواس‌های فکری و نشخوارهای ذهنی را داشته‌ایم. همه چیز با یک ایده یا فکر ساده شروع می‌شود اما ذهن ما آن‌قدر به موضوع دامن می‌زند تا ما را به‌کلی کلافه کند. اینجاست که فکر کردن به جای اینکه برایمان راهگشا باشد و گرهی از زندگیمان باز کند، بیشتر باعث رنج و دردسرمان می‌شود.

جوزف انگوین (Joseph Nguyen) درست نقطه‌ی مقابل فیلسوفانی است که کل هستی انسان را وابسته به قدرت تفکر می‌دانند. این نویسنده در کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن (Don't Believe Everything You Think) از مصائب زیاد فکر کردن برایتان می‌گوید تا بدانید که مغز ما می‌تواند چه فاجعه‌ای به بار بیاورد! وقتی که افکار منفی پشت‌سر‌هم به مغزتان هجوم می‌آورند و به اصطلاح از یک کاه، کوهی در ذهنتان ساخته می‌شود.

البته نگران نباشید. فکر کردن زیادی هم مانند بسیاری از مشکلات انسان راه حل خودش را دارد. جوزف انگوین به شما می‌آموزد که از احساساتتان علیه افکارتان استفاده کنید. گاهی باید به قلب خود اعتماد کنیم و بگذاریم راه درست را به ما نشان بدهد. به‌ویژه در تصمیماتی که به زندگی عاطفی ما مربوط هستند، قلب ما بهتر از مغزمان دست به انتخاب‌های درست می‌زند.

با شنیدن کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن یاد می‌گیرید که ذهن را کنترل و مدیریت کنید؛ پیش از اینکه او بر شما تسلط پیدا کند. بسیاری از نگرانی‌ها و ترس‌های ما حاصل تصور غلطی است که از واقعیت‌ها داریم. مغز تحلیلگر ما عادت دارد در هر لحظه از زندگی، اتفاقات بعدی را برای ما پیش‌گویی کند؛ غافل از اینکه دانش ما برای پیش‌‌بینی امور بسیار محدود است.

انتخاب با شماست! اینکه هر مسئله‌ی ریزودرشتی را بارها در ذهنتان حلاجی کنید و عاقبت به خاطر ترس از نتایج احتمالی، دست به هیچ کاری نزنید یا اینکه در لحظه زندگی کرده و کمی به جنبه‌ی شهودی خود هم توجه داشته باشید. جوزف انگوین به شما کمک می‌کند تا در رویارویی با مشکلات، از ابزارها و توانایی‌های دیگر خود هم استفاده کنید، نه اینکه یک‌راست به سراغ حساب‌و‌کتاب‌های ذهنی بروید. خلاقیت و عشق همان ابزار کارآمدی هستند که به کمک ما می‌آیند تا هم آرامش بیشتری داشته باشیم و هم به موفقیت‌های بزرگتری برسیم.

کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن را با صدای ایمان نظیفی و برگردان شاهین غفاری می‌شنوید. موسسه انتشاراتی فلسفه چاپ و انتشار این کتاب را به عهده داشته است.

کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن مناسب چه کسانی است؟

اگر شما هم به شنیدن کتاب‌های روانشناسی با محوریت خودسازی، موفقیت شخصی و خودیاری علاقمند هستید، حتماً شیفته‌ی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن خواهید شد.

در بخشی از کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن می‌شنویم

وقتی اهداف ما مخلوق درماندگی و ناچاری باشند، در مورد آن‌ها حس فوریت و کمیابی پیدا می‌کنیم (احساس می‌کنیم باید فوراً به سراغشان برویم، در غیر این‌صورت تمام می‌شوند). آن‌ها مثل باری روی دوش‌مان سنگینی می‌کنند. حتی شاید این اهداف را به‌عنوان وظیفه‌ای طاقت‌فرسا در نظر بگیریم که به‌اجبار زیر بار آن‌ها رفته‌ایم. به‌تدریج ممکن است دچار تردید به خود یا سندرم ایمپاستر شویم و احساس کنیم که برای هر کاری با کمبود وقت مواجهیم. با آشفتگی به‌دنبال زندگی می‌دویم و ناامیدانه به جستجوی پاسخ‌ها و راه‌هایی می‌گردیم تا به کمک آن‌ها هر چه سریع‌تر به اهداف خود برسیم. در این حالت همیشه چشم به عوامل بیرونی چشم می‌دوزیم تا مشکلات ما را حل کنند. هرگز به احساس رضایت نمی‌رسیم و کار خود را کافی نمی‌دانیم. بدتر از همه اینکه اگر به هدف خود برسیم، بعد از مدتی دوباره آن احساس کمبود باز خواهد گشت. از آنجا که از کار خود احساس رضایت نمی‌کنیم، حس موفقیت به ما دست نمی‌دهد و از آنجا که کار خود را ناکافی و ناکامل می‌دانیم، در مورد خودمان هم همین احساس را پیدا خواهیم کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
11 دقیقه
مقدمه: در این کتاب چه کشف خواهید کرد و چگونه بیشترین بهره را از خواندن آن ببرید؟
6 دقیقه
بخش اول: سفری برای یافتن دلیل ریشه‌ای رنج انسان
18 دقیقه
بخش دوم: دلیل ریشه‌ای تمام رنج‌ها
4 دقیقه
بخش سوم: اصلاً چرا فکر می‌کنیم؟
11 دقیقه
بخش چهارم: افکار در برابر تفکر
10 دقیقه
بخش پنجم: اگر فقط چیزی را می‌توانیم احساس کنیم که به آن فکر کنیم، آیا برای رسیدن به احساسات مثبت نیز باید مثبت فکر کنیم؟
6 دقیقه
بخش ششم: تجربه انسان چگونه خلق می‌شود؛ سه اصل بنیادی
12 دقیقه
بخش هفتم: اگر فکر کردن دلیل اصلی رنج ماست، چطور باید آن را متوقف کنیم؟
5 دقیقه
بخش هشتم: چگونه بدون فکر کردن می‌توانیم در این دنیا رشد کنیم؟
30 دقیقه
بخش نهم: اگر تفکر نداشته باشیم، با اهداف و آرزوهای خود چه کنیم؟
10 دقیقه
بخش دهم: عشق بی‌قیدوشرط
8 دقیقه
بخش یازدهم: بعد از آنکه آرامش، شادمانی، عشق و کامیابی را در زمان حال تجربه کردید، چه باید بکنید؟
6 دقیقه
بخش دوازدهم: هیچ‌چیزی خوب یا بد نیست
9 دقیقه
بخش سیزدهم: بدون فکر کردن چه کنیم؟
23 دقیقه
بخش چهاردهم: چگونه از درک شهودی خود پیروی کنیم؟
10 دقیقه
بخش پانزدهم: خلق فضایی برای معجزات
6 دقیقه
بخش شانزدهم: اتفاقاتی که بعد از شروع زندگی در وضعیت عدم تفکر رخ می‌دهند (موانع بالقوه)
7 دقیقه
بخش هفدهم: حالا چه باید کرد؟
34 دقیقه
خلاصه‌ای بر عدم تفکر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن: چرا فکر کردن، آغاز و پایان رنج است؟
نویسنده
مترجمشاهین غفاری
گویندهایمان نظیفی
ناشر صوتی موسسه انتشارات فلسفه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن

نسرین ناصح
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
اگر اهل مطالعه کتابهای موفقیت و مدیریت و انگیزشی هستین، این بدرد نمیخوره! چون چیزای خیلی بهتری قطعا تا الان خوندین. بدک نیستا. ولی به قول یکی از نظرات، برا زمان انتظار و وقتی چیزی برای گوش دادن نداری، خوبه.
نظر شخصی من درباره تمام کتابهای اینچنینی:
مساله اینجاست که اینکه بیای مثالهایی بیاری از
تعداد کمی ادمهای بسیار موفق، مثل بیل گیتس و... اونم از بین این همه ادم که همواره در حال تلاش بسیارند، اصلا به معنی یاد دادن و انگیزه دادن نیست.
اینکه شرح حال و شرح شانس و شرح تلاش حتا ۵۰نفر رو برات مثال بزنن، چندان چیزی به تو اضافه نمیکنه‌. لزوما شرح موفقیت میلیاردرها، راهکار موفقیت برای اینهمه میلیارد ادم دیگه نیست.
و فراموش نکنیم، شرایط و بستر، از همه چیز مهمتره. ما در ایرانی زندگی میکنیم که شرایطش خیلی با مثالهای دیگه فرق میکنه.
کتابهای بهتری خوانده بودم. چیزی بهم اضافه نکرد.
اسم کتاب چندان ربطی نداشت و کمی گمراه کننده است. کلا کتابی که وسطش چندروز وقفه بیفته و تکه تکه بخونم، و هی بخشهاییش رو تکرار کنم حتی تا شاید چیزی ازش گیرم بیاد و بازم نیاد، یعنی چندان جذبم نکرده و راضی نبودم.
شرح احوال و مثالهاش رو دارید هرروز میشنوید..
سحرروشنی
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
سلام و خسته نباشید
با اینکه تبلیغ زیادی از این کتاب دیدم و اسم پرمسمایی دارد نتوانست چیزی که میخواهم را در خود در برداشته باشد تمام صحبت نویسنده روی فکر نکردن تمرکز شده بود کاش با راهکارهایی مثبت راهنمایی میکرد چگونه فکرنکردن را متوقف یا کنترل کرد در عرصه‌ای که همه درگیری مشغله کاری و فکری دارند و
رهایی از این زندان تاریک کار ساده‌ای نیست فکر نکردن خوب است اینکه دچار افکار منفی نباشیم اما چطور فکر کردن جگونه از کنار آن گذشتن مهم است که متاسفانه به این موضوع خیلی کمرنگ اشاره شده بود و بیشتر تکرار کلمات بود فقط بخش آخرش قابل درک و سنجش بود از نظر من مابقی بخش‌ها چیزی برای یادگیری یا درک مطلب نداشت اما ممنونیم از شما بابت زحماتتان🙂
فاطمه زارع
۱۴۰۱/۱۲/۲۶
با سلام. من تازه کتاب را خریدم. بنظرم جالب و آموزنده است. نکات بسیار جالب و قابل توجهی در زندگی را به ما می‌آموزد. که برای ساختن هر زندگی توام با آرامشی لازم است. من الان فصل اول را گوش کردم. خیلی خوب بود. ممنون از کتابراه. بابت کتاب‌های خوب و آموزنده و هم اینکه با قیمت مناسب برای کسانیکه قادر به تهیه کتاب کاغذی نیستند کمک میکند. تا با این کتاب‌های خیلی ارزشمند آشنا شویم. من احساس میکنم از وقتی که این کتابها را گوش میدم خیلی آرامش بیشتری‌ی دارم. با تشکر وسپاس فراوان💖💖💖. خرید این کتاب را به دوستان عزیزم توصیه میکنم.
آرزو
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
کتابی با بیان بسیار آسان و روانی بود. در مجموع خلاصه‌ای از چندین کتاب موفقیت و خودسازی‌ای بود که خوانده بودم، به نظر من کسانی که کتابهای اکهارت تله رو خوندن این کتاب براشون جذابیت جدیدی نداره، اما اگر بخوان خیلی به زبان خودمانی اون کتابها رو درک کنند، این کتاب خیلی میتونه کمک کننده باشه. واقعا خیلی نویسنده خوب از حقیقت نوشته و حقیقت واقعیت داره اما به ساده‌ترین وجه ممکن که در دسترس همه هست اما نمی‌بینیم و نمیخواهیم بپذیریم. و این رنج ماست.
ممنون از همه‌ی عزیزان کتابراه
ترانه کمالی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
به فکر کردن در این کتاب نه به معنای لغتی thinking بلکه به معنای overthinking پرداخته شده. بخش‌های پایانی برای من بیشتر از بقبه بخش‌ها، کاربردی بودند. این کتاب برای نویسنده‌ها و هنرمندان و بطور کل برای هر آنکه چیزی خلق میکنند و به هر دلیلی به بن بست عملی رسیدند تلنگر خوبی‌ست.
(کلام و لحن گوینده خوشایند نیست اما جوری هم نیست که نشه کتاب رو باهاش تموم نکرد)
علی حیدری
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
سلام. یا نویسنده دیوانه شده یا فکردن دیوانه‌اش کرده..... ~ نظر تو دراین کتاب فقط یک چیز است ان هم این است که فکر نکنید و فقط کار‌های خود را انجام دهید چون فکر کردن باعث رنج و درد شما میشود حال اگر فکر کردن باعث رنج و درد است نیازی به ان نیست.. این طرز فکر نویسنده است دیگه باقبش باخودتون است اگر یک میخواهید مانند بی عقل و دیوانه راحت و آزاد باشید نباید فکر کنید که این کتاب بهترین کتاب برای فکر نکردن است
حسین جوکار
۱۴۰۱/۱۱/۱
خیلی نکات جالب و نقل قول‌های خوبی داره این کتاب‌ام این نکته رو نمیشه نادیده گرفت که اگر با فکر باز بهش نگاه نکنی دچار گمراهی میشی تاکید خیلی زیادی روی فکر نکردن داره اما هیچ صحبتی از ایجاد تعادل بین افکار و فکر کردن نزده و دقیقا نقطه ظعف این کتاب اینجاست
برای اجرا کردن آموزه‌های این کتاب خودتون باید این تعادل رو اجرا کنید
ملیکا سادات روانبخش
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
مدت‌ها بود که با وجود انجام کلی تمرین و گوش دادن به کلی دوره و خواندن کلی کتاب هیچ تاثیر عمیقی توی زندگیم نمیدیدم، این کتاب انگار قطعه پازل گمشده همه اونا بود، مشکلی که واقعا نمی‌تونستم پیداش کنم، و واقعا با گوش کردن بهش یه آرامش عجیب دارم، به شما هم پیشنهاد میکنم گوش کنید و عمیقا بهش عمل کنید.
Faeze Baqeri
۱۴۰۱/۱۲/۱۰
کتاب بسیار خوب و کاربردی هست مطالب خیلی خوبی توی کتاب گفته شده که اگه واقعا بهش عمل بشه به راحتی میشه آرامش رو به ذهن و زندگی آورد. صدای گوینده شاید زیاد دلنشین نباشه اما مطالب کتاب حداقل برای من اونقدر جذاب بود که به راحتی تونستم با صدای گوینده ارتباط برقرار کنم.
محمد ابراهیم شیروانی
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
کتاب فوق العاده خوبیه توصیه میکنم حتما بخونین من حتی فیزیکیش و گرفتم مقدمه رو بخونین متوجه میشین واقعا فکر کردن اساس رنج باید بخونین تا بفهمین چه گوهریه این کتاب. با نظر اون دوستی که گفتن برای کسایی که در راه موفقیت و انگیزشی هستن این کتاب به دردنمیخوره کاملا مخالفم
مرتضی رسولی
۱۴۰۱/۱۱/۳
عالی و مفید زیرا همه ما به دلیلی عدم آگاهی کافی و بی توجهی به ملاک ومعیار خود با دخالت دیگران از مسیر خود به مسیری که منطبق با شخصیت و عواطف ما نیست منتقل میشویم که منتج به شکست عاطفی ما و همین زجری میشویم که گفته شده.. شاید هرگز رها نشویم چون ارزوهایمان بر باد رفته...
سيد اكول
۱۴۰۱/۱۱/۲
بسیار مفید و آموزنده.
خیلی هم عقیده با کتاب رهایی از زندان ذهن هست، در واقع تو کتاب رهایی از زندان ذهن، افکار رو دسته بندی کرده و این کتاب بیشتر روی یکی از همین انواع فکر تمرکز کرده و توضیح بیشتر میده چطوری با افکار دست و پنجه نرم کنی.
یه جورایی درک زمان حال.
abbas masjedian
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
کتابیست بسیار عالی... توصیه میکنم با دقت گوش کنید حتی چند بار... چون رفتار ذهن و افکار و‌خیالات و قدرت تفکر انسان را با زبانی ساده توضیح میده و متوجه میشید چرا ارتباط ما با منبع لایزال آفرینش یعنی خدا قطع میشه وقتی افکار میاد سراغمون
ناهید ثقفی
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
خیلی کتاب خوب و کاربردی بود
من‌از لحاظ روحی شرایط خوبی نداشتم این کتاب خیلی بهم‌کمک کرد و منو اروم کرد
من چندین بار این کتاب را گوش کردم و هر بار با شنیدنش ارومترمیشم
برای من هم. چراغ راه بود و هم. مسکن و ارام بخش
Arian Emt
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
این کتاب فوق العادس، برای افرادی مثله من که فکر میکنن بیشتر زندگیشونو دارن با فکر کردن میگذرونن و با وجوده این همه فکر کردن و برنامه ریزی به جایی که دوست دارن نرسیدن این کتابو خیلی پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات 64

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن

برای دریافت کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.