معرفی و دانلود کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز

عکس جلد کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز

کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز اثر ازوپ، دربردارنده‌ی 5 داستان‌ زیبا و آموزنده‌ است که با زبانی ساده، دل‌نشین و تخیلی آزاد برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» روایت می‌شود.

لک لک ساده و درستکاری در کنار دریاچه‌ای زندگی می‌کرد و در نزدیکی او گروهی از مرغ‌های ماهی‌خوار بدجنس و پرخور لانه کرده بودند. یک روز که هوا بارانی بود، مرغ‌های ماهی‌خوار نتوانستند از دریاچه ماهی بگیرند و تصمیم گرفتند تا به یک مزرعه که در آن نزدیکی بود، بروند و دانه‌هایی که کشاورز تازه کاشته بود را بخورند و از لک لک هم دعوت کردند تا همراه آن‌ها به آن‌جا برود. لک لک اول قبول نکرد و گفت این کار درستی نیست ولی بالاخره قبول کرد و رفت. آن‌ها انگار به میهمانی آمده باشند، تند تند مشغول برچیدن و خوردن دانه‌ها شدند. ولی یک مرتبه متوجه شدند که پاهایشان توی یک دام که کشاورز برای چنین روزی پهن کرده بود گیر افتاده و گرفتار شده‌اند. کشاورز که از دور یواشکی مراقب آن‌ها بود فورا خودش را به دام رساند تا به حساب آن‌ها برسد و...

آیا می‌دانید که چه اتفاقی برای لک لک می‌افتد؟ برای دانستن عاقبت کار لک لک و درس‌های زیبایی که این 5 داستان در پایان به ما انسان‌ها می‌دهد این کتاب صوتی را بشنوید.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

در بخشی از کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز می‌شنویم:

لک لک حیرت زده شد و گفت: "دزدی! من نمی‌دانستم کاری که می‌کنم دزدی است!"
مرد کشاورز فریاد زنان گفت: "بله! و تو هم باید مثل آن‌ها تنبیه بشوی."
بعد کشاورز با خودش فکری کرد و گفت: "این ماهی‌خوارهای بدجنس هر سال به اینجا می‌آیند و مزرعه من را زیر و رو می‌کنند، تازه ماهی‌ها هم از دست‌شان آسایش ندارند. من هم آن‌ها را به بازار می‌برم و می‌فروشم."
لک لک شروع به گریه کرد. مرد کشاورز دلش کمی به رحم آمد و گفت: "تو چون لک لک هستی و برای بار اول این کار را کرده‌ای و پشیمان هم شده‌ای چند روزی پیش من می‌مانی و گرسنگی می‌کشی تا باید یاد بگیری که دیگر دنبال هر گروهی راه نیفتی و با هر کسی دوستی نکنی."

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶ دقیقه
لک لک و مرد کشاورز
۴ دقیقه
عقاب و زاغ
۴ دقیقه
سگ طمعکار
۶ دقیقه
پند باارزش
۷ دقیقه
هیزم شکن راستگو
۲ دقیقه
دیک داک

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز
نویسنده
مترجماکبر احمدی
گویندهمسعود حکمت پور
ناشر صوتیموسسه فرهنگی هنری قوی سفید کودکان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز

برای دریافت کتاب صوتی لک لک و مرد کشاورز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.