معرفی و دانلود کتاب صوتی پر

عکس جلد کتاب صوتی پر
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پر

کتاب صوتی پر عاشقانه‌ای درخشان و پرمخاطب از نویسنده‌ی کلاسیک اهل انگلستان، شارلوت مری ماتیسن است. با گوش سپردن به این اثر شنونده‌ی داستان عشق پرسوزوگداز مردی متأهل به زنی‌ خواهید بود که به تازگی همسر خود را از دست داده است؛ عشقی که در عین لطافت، از نیرویی مهیب و حتی هولناک برخوردار است...

درباره کتاب صوتی پر:

شارلوت مری ماتیسن (Charlotte Mary Matheson) در رمان پر (The Feather)، ماجرای عاشقانه‌ای را روایت می‌کند که عمق جان هر مخاطب حساسی را به لرزه می‌اندازد. شخصیت اصلی کتاب او راجر دالتون نام دارد. یک کارمند شرکت بیمه که به ظاهر زندگی آرام و خوبی با همسر و فرزندان خود دارد. ماجرا زمانی آغاز می‌شود که او مسئولیت بازرسی پرونده‌ی مرگِ همسر مادام کوترل را بر عهده می‌گیرد. این مادام کوترل، بیوه‌زنی زیبا و جوان است، که به مرور دل از راجر دالتون می‌برد. رمان پر شرح این دلبری و دلدادگی است؛ روایت عشقی که از ناکجا سربرمی‌آورد، و شخصیت اصلی داستان را به فداکاری‌هایی شگفت وامی‌دارد.

سبک نوشتاری شارلوت مری ماتیسن در کتاب پر، در تناسب با درونمایه‌ی اثرش، بسیار شاعرانه، گرم و سرزنده است. به نحوی که مخاطب خود را در برابر آن سحرشده می‌یابد؛ حتی اگر طرفدار این سبک و سیاق ادبی نباشد. همچنین، باید افزود که اثر حاضر اطلاعات جالب توجهی درباره‌ی انگلستانِ زمان نویسنده به شنونده ارائه می‌دهد. از جمله مطالبی تأمل‌برانگیز درباره‌ی عرف‌ها و عاداتِ حاکم بر جامعه، و ذهینت و روحیه‌ی مردمان.

درباره‌ی رمان پر البته گفتنی‌ها بسیار بیش از این است. اما بهتر آنکه مخاطبینی که هنوز فرصت آشنایی با کتاب را نداشته‌اند، با پیش‌زمینه‌ای حداقلی مطالعه‌ی آن را شروع کنند، تا بتوانند در پایان به برداشتی شخصی از داستان برسند. ما تنها به ذکر نکته‌‌ی جالب توجه دیگری درباره‌ی کتاب پر بسنده می‌کنیم، و آن اینکه محبوبیت و شهرت این رمان در میان ما ایرانیان، بسا بیشتر از آوازه‌اش در جهان انگلیسی‌زبان است؛ امری که علاوه بر گواهی دادن بر ذائقه‌ی رمانتیک فارسی‌زبانان در ادبیات، می‌تواند دلالت‌های جامعه‌شناسانه‌ی گسترده‌ای نیز داشته باشد، که متأسفانه طرح بحث درباره‌ی آن در این مجال مختصر امکان‌پذیر نیست.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی پر:

لسلی هیسکات در سال 1929 اثری سینمایی با اقتباس از رمان پر ساخت. امری که تأثیری غیرقابل انکار در بالا گرفتن آوازه‌ی کتابِ ماتیسن داشت. گفتنی است که جیمسون توماس در این فیلم، نقش راجر دالتون را ایفا نموده است.

کتاب صوتی پر مناسب چه کسانی است؟

از تمام علاقه‌مندان به داستان‌های رمانتیک و عاشقانه دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب صوتی پر باشند.

با شارلوت مری ماتیسن بیشتر آشنا شوید:

این نویسنده‌ی اهل انگلستان در سال 1888 چشم به جهان گشود و به سال 1937 دیده بر دنیا فرو بست. گوشه‌گیری و انزوای او، سبب شده تا چیز چندانی درباره‌ی زندگی‌اش (صرف‌نظر از مثلاً محل تولدش و دیگر جزییات زندگینامه‌ایِ این‌چنینی، که با سرچی ساده در اینترنت قابل مشاهده است) ندانیم. این نکته اما مسلم است که مردمِ هم‌عصر و هم‌زبان ماتیسن، در ابتدا توجه چندانی به آثار او نداشتند، و شاید همین بی اعتنایی، در گوشه‌گیری و بریدنش از اجتماع بی‌تأثیر نبوده باشد. سبک نگارش شارلوت مری ماتیسن، آنچنان که به خوبی از رمان پر هویداست، به رمانتیک‌های اوایل قرن نوزده شبیه است. از او چند عنوان رمان باقی مانده، که هیچ‌کدام آوازه‌ی پر را ندارند، مگر کتابی با عنوانِ مورونای سبزپوش.

در بخشی از کتاب صوتی پر می‌شنویم:

من روی یک صندلی نزدیک بخاری سرد نشستم، دخترک هم رفت پارچه‌ی خیاطی خود را برداشت و شروع به دوختن کرد. کلمه‌ای حرف نمی‌زد، حتی نگاهی هم به طرف من نمی‌کرد. من مواظب او بودم و ضمناً حوادث دو روز گذشته‌ی خود را به خاطر می‌آوردم و روی این موضوع که ممکن است مرگ این شخص غیرطبیعی باشد فکر می‌کردم. طولی نکشید که صدای پای سبکی شنیده شد و یکی انگشت به در زد. ماویس کوترل در را باز کرد و ماری ژوزف داخل شد و همین که یک نفر غریبه را در اتاق دید، با کمال متانت سری به احترام خم نمود و کیف سنگینی از اشیاء خریداری‌شده را روی زمین گذاشت.

- خانم، من از طرف شرکت بیمه مأمور بازرسی و تحقیق درباره‌ی آقای برنارد کوترل که از مشتریان ما بوده هستم.

در این ضمن کارتی درآورده، به او دادم و ناگهان متوجه شدم که در زیر علامت شرکت، یکی از رفقا یک نام مسخره نوشته بود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه (یک)
نمونه (دو)
۱۲ دقیقه
قسمت اول
۳ دقیقه
قسمت دوم
۴ دقیقه
قسمت سوم
۹ دقیقه
قسمت چهارم
۴ دقیقه
قسمت پنجم
۴ دقیقه
قسمت ششم
۱۷ دقیقه
قسمت هفتم
۵ دقیقه
قسمت هشتم
۱۰ دقیقه
قسمت نهم
۵ دقیقه
قسمت دهم
۷ دقیقه
قسمت یازدهم
۵ دقیقه
قسمت دوازدهم
۸ دقیقه
قسمت سیزدهم
۶ دقیقه
قسمت چهاردهم
۵ دقیقه
قسمت پانزدهم
۵ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲ دقیقه
قسمت هفدهم
۶ دقیقه
قسمت هجدهم
۶ دقیقه
قسمت نوزدهم
۷ دقیقه
قسمت بیستم
۸ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۱۱ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۱۶ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۱۷ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۶ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۱۵ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۱۴ دقیقه
قسمت بیست و هفتم
۴ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۱۹ دقیقه
قسمت بیست و نهم
۲ دقیقه
قسمت سی‌ام
۱۲ دقیقه
قسمت سی و یکم
۱۰ دقیقه
قسمت سی و دوم
۱۵ دقیقه
قسمت سی و سوم
۴ دقیقه
قسمت سی و چهارم
۲ دقیقه
قسمت سی و پنجم
۴ دقیقه
قسمت سی و ششم
۴ دقیقه
قسمت سی و هفتم
۲ دقیقه
قسمت سی و هشتم
۳ دقیقه
قسمت سی و نهم
۱۰ دقیقه
قسمت چهلم
۶ دقیقه
قسمت چهل و یکم
۱۵ دقیقه
قسمت چهل و دوم
۸ دقیقه
قسمت چهل و سوم
۱۸ دقیقه
قسمت چهل و چهارم
۱۵ دقیقه
قسمت چهل و پنجم
۱۶ دقیقه
قسمت چهل و ششم
۱۰ دقیقه
قسمت چهل و هفتم
۶ دقیقه
قسمت چهل و هشتم
۱۶ دقیقه
قسمت چهل و نهم
۸ دقیقه
قسمت پنجاهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پر
نویسنده
مترجممیمنت دانا
گویندهحسین سامی
ناشر چاپیانتشارات بوتیمار
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پر

محمد اسائیان
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
سالها قبل که کودکی ۷ یا ۸ ساله بودم این کتاب که در بین کتابهای برادر بزرگم قرار داشت فقط به واسطه‌ی زیبا و جالب بودن عنوان و طرح روی جلدش مورد توجهم بود و میدانستم که به کار بچه‌ها نمی‌آید و باید برای خواندنش چند سال دیگر صبر کنم. اکنون که چهل سال از آن زمان میگذرد بلاخره این اثر را خواندم (شنیدم) و ‌ای کاش این کار را نمیکردم.
این اثر صرفا بواسطه‌ی دیالوگهای عاشقانه و داستان رمانتیکش ممکن است برای بسیاری عزیزان قابل توجه باشد. لیکن بسیاری از عوامل مورد نیاز یک رمان خوب در آن دیده نمیشود. شخصیت پردازی سطحی، پیرنگ آبکی و عدم توجه به علت و معلول بشکل معقول، روند داستان بدون منطق و تحلیلهای کودکانه و...
شاید برخی معتقد باشند در داستانهای رمانتیک نباید به دنبال منطق محکمی گشت لیکن قرار نیست با این استدلال هر ناهنجاری را هنجار تصویر کرد.
نویسنده گویا برداشت درستی از عشق ندارد.
شخصیت اول داستان که حتی به بالاترین مظهر عشق یعنی فرزند هیچ احساس خاصی ندارد چگونه میتواند از عشق حرف بزند. از نظر او همه و همه از جمله فرزند و زن و برادران و دوستان و تقریبا همه مردم قابل دوست داشتن و ابراز احساسات نیستند.
متاسفانه نویسنده از فردی تقریبا بی عرضه که که حتی قدرت جمع جور کردن خود و خانواده‌اش را ندارد و هیچ زمینه‌ای برای احساسات و فداکاری ندارد، ابر انسانی میسازد که انتهای ازخودگذشتگی است و صرفا با جملات آبکی احساسات خواننده را به بازی میگیرد.
در یک مقایسه ساده با آثار بزرگ عاشقانه از جمله غرور و تعصب و بلندی‌های باد گیر و آناکارنینا و... درمی یابیم که این اثر عاشقانه به حساب نمی‌آید. البته این موارد نظر من است و اصراری بر پذیرش آن از سوی دیگر عزیزان
با این اوصاف از از همه عوامل سپاسگزارم
فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۳/۹
یک رمان عاشقانه و احساسی و داستان یک عشق ممنوعه هست که به سرانجامی غم انگیز ختم میشه. عاشقانه‌ای زیباست و به نظرم ارزش خواندن یا شنیدن داره.
گاهی در جهان، عشق‌ها و محبت‌هایی رقم می‌خوره که اگرچه شاید در درون، بی‌ریا و مالامال از صداقت باشه، ولی به دلیل ماهیت قراردادی بودن زندگی اجتماعی انسان، که
مسئولیت‌هایی به عنوان همسر، والد، قوم و خویش، شهروند و... به عهده گرفته، شاید چندان قابل پذیرش نباشه و در موارد بسیاری شانه خالی کردن از وظایف خانوادگی و عاطفی، ممکن نباشه و یا به دردسری که ایجاد می‌کنه نیرزه و چه بسا سرانجامی تلخ رو هم رقم بزنه.
کاش آدم‌ها همیشه در موقعیت و زمان مناسب، می‌توانستند در برابر اتفاقات مهم زندگیشون قرار بگیرند، به گونه‌ای که کمتر قدم‌هایی بردارند که بعدها افسوس‌های غیرقابل جبرانی رو بخورند.
گاهی انسان درست جایی که فکر می‌کنه مالامال و غایت خوشبختی هست و دقیقا همون هدفی هست که باید بهش برسه و براش تلاش کنه، در واقع آرامش و سعادتی که در همون لحظه و دقایق لمس و تجربه کرده رو هم به کام خودش و اطرافیانش، زهر و ناخوشایند می‌کنه. به طوری که زمان می‌گذره و با تمام وجود، حسرت لحظاتی رو می‌خوره که اونها رو تمام و کمال داشت، ولی قدرش رو ندونست.
این داستان با گذشت و سکوت‌های طولانی آمیخته شده، گذشت‌ها و سکوت‌ها به مرور فاصله‌ی فکری، اقتصادی، جایگاه اجتماعی و... بزرگتری رو پدید آورده تا جایی که به نظر بازگشت به گذشته، ناشدنی و محال به نظر می‌رسه.
کتاب با صدای رسا و زیبا و با تامل خوانده شده بود، فقط اگر شاید زمانی که متن داستان، به گفتگوهای دونفره می‌رسید، دو صدا داستان رو روایت کرده بودند، اثر گذاری لحظات عاطفی و احساسی، به دلیل صوتی بودن کتاب، افزایش پیدا می‌کرد.
شهلا صدری
۱۴۰۱/۱/۲۷
این کتاب رو سالهای جوانیم خوانده بودم . کتابی تاثیرگذار و شدیدا عاشقانه بود. با خواندن دوباره کتاب خاطرات دوران خاطرات جوانی برام زنده شد و البته الان در این سن با یک دیدگاه دیگه‌ای به کتاب نگاه کردم ولی در کل بازهم نظرم اینه که عشق زیباست و همیشه پیروز است حتی اگه وصالی نباشه که البته این رو هم صددرصد قبول دارم که وصال باشه عشق نیست
نسرين امينى
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
این کتاب را چندین سال پیس خوانده بودم داستان شیرین و آشنایى دارد از اینکه نسخه صوتى آن را هم گوش کردم خیلى خوشم آمد کتابى است که عشق و فداکارى را از دیدگاه دو نفر به تصویر میکشد و خواننده خودش و مرد عاشق را به چالش میکشد که آیا درست عمل کرده موفقیت معشوق در برابر از دست دادنش!! جالب بود.
س روحی
۱۴۰۱/۳/۱۷
داستان خیلی رویایی و خیالی که باعقل و علم و واقعیت امروز خیلی جور در نمیاد و باعشق مانند یک حس خلسه وار و ماورایی برخورد کرده در حالیکه به نظر من انسان نرمال اینگونه با عشق برخورد نمیکند و تعریف عشق از نظر من این نیست برای تجربه کردن یک حال خیالی و خلسه اور جالب بود اما واقعیت نبود.
ندا اسداله زاده
۱۴۰۱/۱/۷
داستان خوبی نبود حتی اگه واقعی هم باشه جالب نیست خسته کننده وکسالت آوره، چیزی به نام عشق وجود نداره، واین کاری که این مرد (دالتون) انجام داده اصلا قابل تقدیر نیست کسی که خانواده خودش رو رها کنه ‌ودرجای دیگه عاشقی کنه وبعد هم خود کشی، که هیچ کدوم این کارا شایسته تقدیر نیست ولایق نکوهشه😕
نازيلا هادی نژاد
۱۴۰۱/۹/۱۸
اینجور رمانهای عاشقانه برای خواننده امروز جذابیت چندانی ندارد ولی بشخصه دوست داشتم کتاب پر بخونم از اینکه این کتاب بصورت صوتی درآوردید متشکرم
محتوای داستان خیلی آرمانی بود و چالش خاصی نداشت اگر جمله آخر کتاب نبود بنظرم خیلی بی معنی میشد ولااقل یک پیام پندآموز داشت
fpouh
۱۴۰۱/۸/۱۷
افتضاح بود‌. انگار کودک ۵ ساله کتاب نوشته بود. داستان عشق مردی متعهل به بیوه‌ای است. ادبیات فوق العاده ضعیف و داستانی بسیار تکراری و مسخره. صدای گوینده خوب بود.
مهسا عین اله پور
۱۴۰۱/۸/۳
بهترین کتاب ممکن... یک عشق واقعی بی نظیر فصل آخر اشک از چشمانم پاک نمیشد و مانند یک فیلم تمام لحظات زنده بود...
تا مدت‌ها فراموشش نمیکنم. ممنونم از صدای زیبا و خوانش روان راوی
ساره سیف پور
۱۴۰۰/۱۲/۲
کتاب بسیار خوبی بود و شنونده را تا انتها با خود میکشاند البته از کمی زیاده گویی که گاها شنونده را آزار میدهد نباید غافل بود اما در قلم نویسنده بسیار توانا بود
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۵/۱۳
‌این داستان را چندین بار خوندم در سالهای مختلف و هر بار برداشت و قضاوت متفاوتی داشتم و همچنان جزو کتابهای مورد علاقه‌ام است
هدیه ساعدی
۱۴۰۱/۱۰/۷
کتاب خوبی بود هرچند خیلی خوب تموم نشد خیلی جاها اتفاقاتی که میوفتاد منطقی نبود ولی در کل برای خوندن و سرگرم شدن بد نیست
کتایون فرهمند
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
واقعا داستان بی نقص و عالی هست و بشدت منو تحت تاثیر قرار داد. خوانش کتاب هم بسیار عالی و تاثیر گذار بود 🙏
کتی کاتبی
۱۴۰۰/۱۲/۷
جالب بود، نویسنده خیلی خوب به بیان احساسات پرداخته بود.
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پر

برای دریافت کتاب صوتی پر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.