معرفی و دانلود کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید

عکس جلد کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید
قیمت:
48000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید

کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید نوشته تام راث، شما را وامی‌دارد تا تقاط ضعف و قوت خود را بیابید و با شناخت آن‌ها توانمندی‌های خود را دسته‌بندی کنید. این اثر پرفروش، همچنین به مدیران سازمان‌ها می‌آموزد که چگونه نیروی انسانی خود را با شناخت توانمندی‌هایشان مدیریت کنند.

تسلط یافتن بر نقاط ضعف یکی از بخش‌های مهم ساختار فرهنگی جامعه را تشکیل می‌دهد. در تمامی فرهنگ‌ها اغلب والدین بیشتر زمان و توجه خود را صرف تقویت ضعیف‌ترین درس فرزند خود می‌کنند. پدران و مادران به همراه معلمان به جای وقت گذاشتن بر روی توانایی‌ها و توانمندی‌های دانش‌آموزان بیشتر بر نقاط ضعفشان تأکید می‌کنند.

دن کلیفتون را به عنوان پدر روانشناسی نقاط قوت می‌شناسند. او به همراه تام راث (Tom Rath) و جمعی از دانشمندان و صاحب‌نظران مؤسسه گالوپ، پرسش‌نامه آنلاینی را طراحی و ارائه کردند که به استعدادیابی افراد کمک می‌کند. این پرسش‌نامه با شرح و توضیحات در کتاب 5 نقطه قوت خود را بشناسید (Strengths Finder) آورده شده است.

استعداد، توانمندی بالقوه و استفاده نشده‌ای است که باید کشف شود. در آزمون کلیفتون تنها هدف سنجیدن استعدادها نیست، بلکه این است که توانمندی در فرد به وجود آورده شود. استعداد یک مؤلفه کافی و لازم برای توانمندی است اما برای تبدیل استعداد به توانمندی یک ویژگی مهم دیگر نیز لازم می‌باشد و آن سرمایه‌گذاری است. برای تبدیل استعدادها به توانمندی‌های بالفعل باید تمرین و ممارست و سخت‌کوشی فراوانی داشت.

این اثر در حوزه روانشناسی سلامت و نقاط قوت بسیار ساده و کاربردی است. همچنین در حوزه مدیریت و منابع انسانی این کتاب اولین تقسیم‌بندی کامل از نقاط قوت فردی، اجتماعی و سازمانی افراد در دنیا را ارائه داده است.

در کتاب 5 نقطه قوت خود را بشناسید، 34 مورد از تقاط قوت در بخش‌هایی جداگانه معرفی می‌شوند. در هر بخش تعریفی مفید و کاربردی از هر یک از نقاط قوت ارائه و بعد از آن مثال‌هایی از کسانی که این توانمندی‌ها را داشته‌اند به همراه توصیفاتی از آن‌ها آورده شده. سپس ایده‌هایی را برای کشف و کسب توانمندی‌ها بیان می‌کند که بسیار سودمند است.

افتخارات کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید:

این کتاب تاکنون بیش از 4 میلیون نسخه در دنیا به فروش رسیده و به بیش از 17 زبان ترجمه شده است. همچنین رتبه نخست در فهرست پرفروش‌ترین‌های وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، یو اس‌ای تودی و سایت آمازون را کسب کرده است.

شنیدن کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر سن شما کمتر از 16 سال است بهترین زمان برای کشف استعدادها و توانمندی‌ها با استفاده از این کتاب است و اگر سنتان بیشتر است نگران نباشید، ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است.

در بخشی از کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید می‌شنویم:

اطمینان به خود مانند اعتماد به نفس است. شما در اعماق وجودتان به توانایی‌هایتان اعتماد دارید. می‌دانید که می‌توانید خطر کنید یا با چالش‌های جدیدی مواجه شوید. مدعی چیزی باشید و از همه مهم‌تر ادعایتان را حمایت کنید.

اطمینان به خود چیزی بیش از اعتماد به نفس است. به وسیله همین درون‌مایه اعتماد به خود است که شما نه تنها به توانایی‌هایتان اعتماد دارید بلکه از قضاوتتان هم مطمئن هستید. وقتی شما به جهان می‌نگرید می‌دانید که دیدگاهتان منحصر به فرد و با دیدگاه دیگران متفاوت است و چون هیچ‌کس آنچه را که شما می‌بینید، نمی‌بیند، می‌دانید که هیچ‌ کسی نمی‌تواند برای شما تصمیم بگیرد. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید به چه چیزی بیندیشید. آن‌ها می‌توانند راهنمایی کنند و پیشنهاد کنند اما تنها شما قدرت نتیجه‌گیری، تصمیم‌گیری و عمل را دارید. این نقطه قدرت و این پاسخگویی نهایی در زندگی‌تان شما را نمی‌هراساند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
10 دقیقه
مقدمه
34 دقیقه
بخش یک - درآمدی بر یافتن نقاط قوتتان
35 دقیقه
بخش دو - به کار بستن نقاط قوتتان
40 دقیقه
سازمان‌دهنده
42 دقیقه
پیونددهندگی
41 دقیقه
نظم
39 دقیقه
اندیشه‌پردازی
53 دقیقه
یادگیرنده
32 دقیقه
اطمینان به خود
3 دقیقه
پرسش‌هایی که اغلب پرسیده می‌شوند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید
نویسنده
مترجممریم بردبار
گویندهابوالفضل شاه بهرامی
ناشر چاپیانتشارات کتیبه پارسی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید

ی حسینی
۱۳۹۹/۲/۲۹
به نظر من این کتاب بسیار جالب هست، ‌مخصوصا برای کسانی که میخواهند درباره خودشان (یعنی استدادها و توانایی هایشان) اطلاعات بیشتری بدست بیاورند خیلی کارساز هست... فقط اون قسمت اول کتاب که میگه شما همین که هستید و تغییر نمی‌کنید روی نقاط ضعفتان فکوس نکنید و... صد درصد درست نیست اون هم ایرادی واقعا به و کتاب وارد نیست از نظر من چون بالاخره کتاب قدیمی هست زمانی نوشته شده که هنوز علم نوروساینس چندان مطرح نبوده... با این حال من واقعا پیشنهاد میکنم که حتما بهش گوش کنید چون در نوع خودش خیلی کمک کننده هست
مژگان آقاجری
۱۳۹۹/۹/۲۴
من فکر میکنم گوینده‌ی کتاب خیلی به شنونده هیجان وانگیزه ایجاد نمیکند البته بک نکته رو گوشزد کنم من فقط نمونه رو گوش دادم درمورد محتوای کتاب نمیتونم نظر بدهم‌وقضاوت کنم
فاطمه رجبی
۱۴۰۱/۴/۱۱
این کتاب خیلی مفیده افرادی که فکر میکنن هیچ نقطه قوتی ندارن و یا نقاط قوتشون رو نمیشناسن این کتاب با توضیحاتش و مثال هاش به همه کمک میکنه.
داوود توکلی
۱۴۰۰/۶/۳۰
عالی بود علی الخصوص این جمله
شما نمی‌توانید هر چیزی میخواهید بشوید بلکه میتوانید از چیزی که الان هستید ۱۰۰۰ درجه بهتر شوید.
Meysam Saleh
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
کتابی فوق العاده و منحصر بفرد است و شما را از استعدادها و نقاط قوتتان آگاه میکند
امیرحسین موسوی
۱۳۹۹/۲/۱۳
یه کتاب فوق العاده برای بالا بردن عزت نفس و موفقیت درونی و تقویت باور و استعداد
امیر امیریان
۱۳۹۹/۱/۱۹
انصافا کتاب خوبی بود شاید در سری کتابهای موفقیت مثل اثر مرکب نباشه ولی به نوبه‌ی خودش قویه
مهدی شیرمحمد
۱۴۰۱/۵/۲۴
برای شناخت استعدادهای خود بسیار خوب هست البته اگر تست کیلیفتون رو هم بعدش یزنید
عرفان رمضان نژاد
۱۴۰۱/۲/۳۱
کتابی که به نکات مثبت توجه می‌کند از نظر جنبه‌های روانی ما را آماده می‌سازد
shahab mollaei
۱۴۰۱/۵/۳
گوینده یجوری بود. ولی در کل این کتاب ارزش گوش دادن رو داره
جمشید عباسی
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خوب بود فقط کمی کلی گویی کرده وحالت گنگ بود
نرگس نصراصفهانی
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
در افزایش عزت نفس کمک زیادی میکنه
مسعود باغبان نژاد
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
کتاب خوب و کاربردی هست
مجید شاکری
۱۳۹۹/۴/۳
کتاب خیلی گیج و گنگی هست
داود رجبی
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
خیلی کتاب قوی نیست
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید

برای دریافت کتاب صوتی 5 نقطه قوت خود را بشناسید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.