معرفی و دانلود کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا

عکس جلد کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا

سفرنامه‌ای جذاب با زبانی طنزآمیز و موشکافانه! محمد دلاوری، نویسنده، خبرنگار و مجری ایرانی در کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا خاطرات و تجربیات روزانهٔ خود از سه سال زندگی در بلژیک را روایت کرده است.

دربارهٔ کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا:

در تاریخ یازده سپتامبر سال 2012 محمد دلاوری در جایگاه خبرنگار و مدیر دفتر صداوسیما برای انجام مأموریتی به همراه تیم خبری خود به بلژیک سفر کرد و این مأموریت حدود سه سال به طول انجامید. او در کتاب 976 روز در پس کوچه‌های اروپا به روایت خاطراتش از آن دوران و اتفاقاتی که برایش رخ داده‌اند پرداخته است.

شروع ماجراهای کتاب از اولین مواجهه دلاوری با سرزمین غرب و اروپا است. او خاطرات جالب و جذاب خود را با لحنی طنزآمیز برای شما روایت کرده است. وی همچنین به بیان همهٔ معایب و محاسن اروپا پرداخته و گاهی با لحنی کنایه‌آمیز از تفاوت قانونمندی در آن‌جا با ایران صحبت می‌کند. به طور مثال در این کتاب به این نکته اشاره می‌شود که قانون در اروپا برای تمام اقشار جامعه برابر و یکسان است و فارغ از اینکه چه شغلی دارید یا در چه جایگاه اجتماعی هستید، باید قانون برای شما مثل بقیه اجرا شود.

با شنیدن کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا می‌توانید با جزئیات مربوط به جامعه، سیاست، اقتصاد و فرهنگ اروپا آشنا شوید و زوایای مختلفی از زندگی مردم اروپا را در ذهن خود تصور کنید. نوع روایتی که نویسنده در این کتاب از آن استفاده کرده چیزی است که توجه هر مخاطبی را در نگاه اول به خود جلب می‌کند. او تنها مشاهده‌گر نبوده و سعی کرده تا مشاهداتش را با چاشنی تحلیل، مقایسه و افزودن نظرات شخصی درمورد هرآنچه دیده به شما ارائه کند.

کتاب حاضر به 6 بخش تقسیم شده که هر بخش دربارهٔ مکان، موضوع یا فرهنگ خاصی است. در دو بخش آخر محمد دلاوری سفرهای شخصی خود به کشورهایی مثل ایتالیا و فرانسه را نیز روایت کرده است.

کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه زندگینامه‌ها و سفرنامه‌ها علاقه دارید، شنیدن کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا با لحن سرزنده و متفاوت خود برای شما جذاب و سرگرم‌کننده خواهد بود.

با محمد دلاوری بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده، خبرنگار و مجری ایرانی در سال 1352 و در تهران به دنیا آمد. او فعالیت هنری خود را با نویسندگی در روزنامه کیهان شروع کرد و بعد به صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران وارد شد. محمد دلاوری شهرت اصلی‌اش را به‌خاطر ساخت و پخش برنامهٔ تلویزیونی «صرفاً جهت اطلاع» به دست آورد. وی همچنین مجموعه مستندی به اسم «انقلاب جنسی» تهیه کرد که توانست رکورد فروش مستند در فضای مجازی ایران را بشکند.

ازجمله دیگر فعالیت‌هایی که دلاوری در فضای صداوسیما داشت، برنامه‌های محبوب و موفقی مثل «توقف ممنوع»، «پایش»، «منِ او» و «تهران 20» هستند. کتاب دیگر این نویسنده و مجری توانا «روزنامه‌نگاری بدون درد و خونریزی» نام دارد که در آن به تحلیل و بررسی روزنامه‌نگاری از زوایای مختلف پرداخته است.

در بخشی از کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا می‌شنویم:

دو خیابان آن‌طرف‌تر از خانهٔ ما مدرسه‌ای است که می‌خواهم نام پسرم را در آن بنویسم. اگر پدر هستید خودتان را به‌جای من بگذارید. قرار است پسری هفت‌هشت‌ساله که هنوز الفبا را خوب بلد نیست و خیلی از حرف‌های مرا به زبان فارسی هم نمی‌فهمد، بسپارم به دبستانی که همه به زبان فرانسه صحبت می‌کنند!

درواقع قرار است صدرا از ساعت 9 صبح تا چهار بعدازظهر در میان معلم و شاگردانی سر کند که نه آن‌ها یک کلمه از حرف‌های او را می‌فهمند و نه او یک کلمه از حرف‌های ایشان را. مدیر مدرسه خانم میان‌سالی است بسیار جدی که سعی می‌کند به اشکال مختلف به من بفهماند آموزش و قانون در این مدرسه کاملاً جدی است و این‌طور نیست که اگر پولی بابت آموزش نمی‌گیرند، پس ورود به این مجتمع اتفاق پیش پا افتاده‌ای است.

من هم با تمام حرکات دست و زبان اقرار می‌کنم که به اهمیت تمام موضوعات واقفم و سعی می‌کنم هیچ سهل‌انگاری در چشمانم دیده نشود. در کلاس اول بیست و هفت دانش‌آموز دیگر هم هستند که اغلب یا فرانسه زبان مادری‌شان است و یا از کودکی اینجا بزرگ شده‌اند و فرانسه را خیلی خوب می‌دانند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
2 دقیقه
عوامل تولید
6 دقیقه
آغاز
29 دقیقه
فصل یک / بخش یک
50 دقیقه
فصل یک / بخش دو
32 دقیقه
فصل دو / بخش یک
53 دقیقه
فصل دو / بخش دو
47 دقیقه
فصل سه / بخش یک
51 دقیقه
فصل سه / بخش دو
52 دقیقه
فصل چهار / بخش یک
42 دقیقه
فصل چهار / بخش دو
49 دقیقه
فصل پنج
40 دقیقه
فصل شش / بخش یک
37 دقیقه
فصل شش / بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا
نویسنده
گویندهمحمد دلاوری
ناشر چاپیانتشارات قدیانی
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا

ابوالفضل نوری
۱۴۰۲/۶/۱۵
شنیدن این کتاب صوتی، اونم با صدای خود راوی سفرنامه لذت دوچندانی داشت برای من که دوست دارم با فرهنگ جاهای مختلف آشنا بشم این کتاب صوتی یک انتخاب صحیح بود محمد دلاوری تجارب خودش رو از زندگی و سفر به کشورهای مختلف اروپایی توی این کتاب بیان میکنه عمده اتفاقات کتاب در کشور بلژیک هست و البته به کشور‌های دیگه اروپایی هم ناخنک‌هایی میزنه راوی اینکه بگم راوی کاملا بی طرفانه توصیف کرده فضا رو شاید زیاد دقیق نباشه. چون هیچ آدمی نمیتونه کاملا بی طرف باشه در برداشت هاش. همه ما پس زمینه‌های ذهنی داریم... اما در مجموع پسندیدم روایت‌ها رو و همراه با محمد دلاوری به موقعیت‌های مختلف سفر کردم و لذت بردم. این کتاب میتونه دید ما رو نسبت به اروپا واقع بینانه تر کنه... نه آنچنان بدبینانه که رسانه‌های داخلی ما میکنه نه آنچنان خوشبینانه که برخی رسانه‌های خارجی برامون تعریف می‌کنن توصیه می‌کنم کتاب رو حتما گوش بدید و لذت ببرید
مریم اسماعیلی
۱۴۰۱/۵/۸
دست مریزاد به آقای دلاوری و همت بلندشان
امید آنکه با توجه به دقت نظر، قلم و بیان زیبا و گاه طنز آمیز و تسلطشان بر زبان انگلیسی روزی سفرنامه‌هایی از ایران و کشورهای دیگر را برای همگان بنویسند و بخوانند.
ما این کتاب را خانوادگی و در سفر شنیدیم، بسیار لذت بخش بود.
بینهایت از آقای دلاوری بابت خلق این اثر سپاسگزارم.
بیتا بقالان
۱۴۰۲/۴/۲
واقعا لذت بردم. سفرنامه بسیار جالبی بود. یک سری از توصیفات ایشان از غرب را قبلا از دیگران شنیده بودم و بقیه را هم با بیان شیوای ایشان شنیدم که به نظرم شاید مهاجرین یا به ان نکات دقت نمیکنند و یا ترجیح میدهند در مورد بعضی مسایل اروپا صحبتی نکنند.
ممنون از کتابراه و اقای دلاوری گرامی
مانا
۱۴۰۲/۱/۱۶
کتاب صوتی ۹۷۶ روز در پس کوچه‌های اروپا بسیار جالب بدون هیچ جانبداری از ایران یا اروپا زندگی در اروپا را شرح داده با توجه به این من چند سال در المان زندگی کرده‌ام کاملا صحبت‌های اقای دلاوری را درک میکنم ممنون از ایشان که کتاب جالبی با صدای دلنشین خودشان به جامعه کتاب خوانان عرضه نمودند
Mahdi Papi
۱۴۰۲/۵/۱۳
همه جای دنیا چیزهای خوب و بد وجود دارد، بر خلاف تصور عامه ایران که فکر می‌کنند هر چه بدی هست مربوط به ایران است و هرچه خوبی هست مربوط به اروپاست.
این کتاب نگاه ما به جهان غرب را به واقعیت نزدیک می‌کند و کمی تخیلات ما را تعدیل می‌کند.
زهرا بابایی
۱۴۰۱/۱/۳۱
عالی بود. برای کسانی که عشق سفر دارن ولی نمیتونن و پولش رو ندارن. پیشنهاد میکنم. غیر از قسمت‌های سیاسی که توضیح دادن آقای دلاوری عزیز بقیه قسمتها صادقانه بود. خوانش هم توسط خود ایشان عاللللللی بود
مهیار(محسن) جهان رخشان
۱۴۰۱/۶/۲۷
من کلا سفرنامه دوست دارم. این کتاب هم بسیار شنیدنیست و به جز نقد سیاسی و مقایسه اروپا و ایران که قابل درکه که مجبور بوده خوب بگه از سیاستهای کشور. در کل جالب و شنیدنی بود
عباس خوشنام
۱۴۰۱/۱۰/۴
کتابی عالی و شنیدنی با صدای دلنشین نویسنده، هر چند جای خالی حرفهای نگفته و معذوریت‌ها واضح و آشکار هست که البته عذر نویسنده خوشنام و خوش صدا پذیرفته
مرجان حمزه نژاد
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
سفرنامه اى شیرین و شنیدنیست با گویش خاص و طنزآمیز جناب دلاورى؛ براى کسانیکه تجربه مهاجرت خصوصا به اروپا را داشته‌اند چه بسا جالبتر هم باشد
امید رضایی
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
ممنون از اقای دلاوری کتاب قشنگی رو تالیف کرده من که در مورد بلژیک چیزی نمیدونستم یکم اشنا شدم کشوری کوچک و زیبا پیشنهاد میکنم حتما گوش کنین
فاطمه رحیمی
۱۴۰۱/۱۰/۴
بسیار عالی بسیار عالی و خوانش بسیار عالی لذت بردم حرف دل خیلی‌ها بود می‌گویند سخنی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند
زهرا حسینی
۱۴۰۲/۶/۱۰
عالی بود کتاب‌هایی که به صورت سفر نامه نوشته میشن و تجربیات رو به اشتراک میذارن واقعا مفیدن
Behnaz Shams
۱۴۰۲/۶/۳
کتاب خوب و جالبی بود. گوینده هم عالی حرف میزد. لذت بردم واقعا. ارزش شنیدن داره.
مصطفی سلطانیان
۱۴۰۱/۳/۲۷
روایت دور از حاشیه و دلنشینی بود. واقعا گوش دادنش رو، حتی یک بار هم شده پیشنهاد می‌کنم.
محمد GHashghaei
۱۴۰۱/۲/۱۴
کتاب خوبی بود ولی شاید به واسطه فروش بالای آن من توقع جزئیات بیشتری از تفاوت سطح زندگی داشتم
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا

برای دریافت کتاب صوتی 976 روز در پس کوچه‌های اروپا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.